Extrakt z grapefruitových semínek: přínosy a mýty

- Pixabay

Ing. Zdeněk Rozehnal

Extrakt z grapefruitových semínek (GSE - Grapefruit Seed Extract) neboli extrakt z citrusových semínek je doplněk stravy vyrobený ze semínek a dužiny grapefruitu, přičemž je bohatý na esenciální oleje a antioxidanty a má řadu potenciálních zdravotních přínosů.

Některá tvrzení o jeho prospěšnosti jsou však přehnaná a je třeba si uvědomit některá rizika.

Následuje přehled 6 hlavních výhod doplňků stravy s výtažkem z grapefruitových semínek.

1. Obsahuje silné antimikrobiální látky

Extrakt z grapefruitových semínek obsahuje účinné sloučeniny, které mohou ničit více než 60 druhů bakterií a kvasinek (1, 2).

Studie v laboratoři ukázaly, že může být dokonce stejně účinný jako některé běžně předepisované lokální antimykotické a antibakteriální léky, např. nystatin (1).

GSE ničí bakterie tím, že rozkládá jejich vnější membrány a způsobuje jejich prasknutí již po 15 minutách působení (3).

Mezitím zabíjí kvasinkové buňky tím, že způsobuje jejich apoptózu, což je proces, při kterém se buňky samy ničí (4).

2. Obsahuje antioxidanty

Extrakt z grapefruitových semínek obsahuje mnoho silných antioxidantů, které mohou chránit vaše tělo před oxidačním poškozením způsobeným volnými radikály.

Oxidační poškození je spojováno s mnoha chronickými onemocněními, včetně srdečních chorob a cukrovky (5, 6).

Studie grapefruitových semínek a výtažků z grapefruitových semínek zjistily, že obě tyto látky jsou bohaté na esenciální oleje, vitamin E, flavonoidy a polyfenoly - všechny tyto látky působí ve vašem těle jako antioxidanty (7, 8, 9).

V grapefruitových semínkách se ve velmi vysokých koncentracích nachází polyfenol naringin. Ve skutečnosti je to právě on, kdo dává grapefruitu jeho hořkou chuť (10, 11).

Naringin má silné antioxidační schopnosti a bylo zjištěno, že chrání tkáně před poškozením zářením u myší (12).

3. Může chránit před poškozením žaludku

Studie na zvířatech zjistily, že extrakt z grapefruitových semínek může chránit žaludek před poškozením způsobeným alkoholem a stresem (13, 14).

Předpokládá se, že chrání žaludeční sliznici před vředy a jinými poškozeními tím, že zvyšuje průtok krve do této oblasti a zabraňuje poškození způsobenému volnými radikály (14).

Extrakt je také schopen ničit bakterii Helicobaktera pylori, která je považována za jednu z hlavních příčin zánětů a žaludečních vředů (15).

4. Může pomoci při léčbě infekcí močových cest

Vzhledem k tomu, že extrakt z grapefruitových semínek je tak účinný při ničení bakterií, začali vědci zkoumat, zda může léčit infekce u lidí.

Jedna velmi malá studie zjistila, že konzumace šesti grapefruitových semínek každých 8 hodin po dobu 2 týdnů účinně léčila u některých lidí infekce močových cest (16).

Předpokládá se, že antioxidanty a antimikrobiální sloučeniny v grapefruitových semínkách mohou tělu pomoci v boji proti infekčním bakteriím rostoucím uvnitř močových cest.

5. Mohou snížit riziko srdečních onemocnění

Vysoká hladina cholesterolu, obezita a cukrovka patří mezi hlavní rizikové faktory srdečních onemocnění.

Některé výzkumy na zvířatech naznačují, že doplňky stravy s výtažkem z grapefruitových semínek mohou tyto rizikové faktory zlepšit a snížit tak pravděpodobnost vzniku srdečních onemocnění.

Potkani, kteří dostávali GSE denně po dobu 31 dnů, měli výrazně nižší hladinu cukru a cholesterolu v krvi a vážili méně než potkani, kteří tento doplněk nedostávali (17).

Jedna studie dokonce zjistila, že GSE je při snižování hladiny cukru v krvi u potkanů s cukrovkou stejně účinný jako lék metformin (18).

6. Může chránit před poškozením způsobeným omezeným průtokem krve

Všechny buňky v těle potřebují stálý průtok krve, aby mohly přijímat kyslík a živiny a odvádět odpadní látky.

Pokud je průtok krve omezen, jako například v případě krevních sraženin nebo mrtvice, buňky v postižené oblasti se poškodí a mohou odumřít.

Některé studie naznačují, že doplňky stravy s extraktem z grapefruitových semínek mohou pomoci snížit závažnost tohoto typu poškození.

Podání GSE potkanům 30 minut před přerušením průtoku krve orgánem významně snížilo poškození a zánět v dané oblasti po obnovení průtoku krve (19, 20).

Vědci se domnívají, že GSE chrání díky svým silným antioxidantům a schopnosti zvýšit průtok krve tkáněmi.

Shrnutí:

  • Studie v laboratoři a na zvířatech potvrzuje, že extrakt z grapefruitových semínek může bojovat proti infekcím, snižovat riziko srdečních onemocnění a chránit před oxidativním stresem a poškozením tkání.

Mýty o extraktu z grapefruitových semínek

Přestože doplňky stravy s extraktem z grapefruitových semínek mohou mít mnoho potenciálních výhod, existují také některé mýty, které jejich užívání obklopují.

Lze jím léčit téměř jakoukoli infekci

Jedním z nejčastějších mýtů o extraktu z grapefruitových semínek je, že dokáže vyléčit téměř jakoukoli infekci, včetně přemnožení kvasinek ve střevech, oportunních infekcí, které se objevují u lidí s AIDS, a dokonce i akné.

Většina těchto tvrzení je založena na studiích, které ukazují, že GSE dokáže zabít širokou škálu bakterií a kvasinek ve zkumavce.

Žádná studie však nespojuje GSE ve formě doplňku stravy s léčbou těchto infekcí.

K dnešnímu dni neexistuje žádný recenzovaný výzkum, který by mnohá z těchto tvrzení podporoval, i když některá z nich mohou být v budoucnu publikována.

Jedná se o zcela přírodní doplněk

Mnoho lidí se domnívá, že extrakt z grapefruitových semínek je zcela bezpečný a přírodní doplněk.

Z grapefruitových semínek je sice možné vyrobit jednoduché alkoholové extrakty, ale mnoho komerčních produktů je vysoce zpracovaných.

Společnosti často vyrábějí své extrakty smícháním prášku z grapefruitových semínek a dužiny s glycerinem, hustou sladkou tekutinou vyrobenou z tuků, a zahříváním s chloridem amonným a vitaminem C.

Přidává se kyselina chlorovodíková a přírodní enzymy a konečný produkt se ochladí a prodává jako komerční extrakt z grapefruitových semínek (1).

Můžete se obrátit na jednotlivé společnosti vyrábějící doplňky stravy, abyste se dozvěděli více informací o tom, jakým způsobem vyrábějí nebo získávají extrakt z grapefruitových semínek a zda jej testují na čistotu.

Shrnutí:

  • Neexistuje dostatek výzkumů, které by potvrzovaly tvrzení, že doplňky stravy s extraktem z grapefruitových semínek mohou léčit všechny infekce u lidí. Část komerčně dostupných extraktů z grapefruitových semínek může být vysoce průmyslově zpracovaná.

Nebezpečí výtažku z grapefruitových semínek

Extrakt z grapefruitových semínek může mít některé výhody, ale existují také určitá nebezpečí, kterých je třeba si být vědom.

Potenciální kontaminující látky

Extrakty z grapefruitových semínek se prodávají jako doplňky stravy, jejichž kvalita a čistota není regulována jako u léků na předpis.

Několik studií zjistilo, že mnoho komerčních doplňků GSE je kontaminováno syntetickými antimikrobiálními sloučeninami, včetně benzethoniumchloridu a triclosanu, a také konzervačními látkami, jako jsou methylparabeny (21, 22, 23, 24).

Vědci totiž dospěli k závěru, že antimikrobiální aktivitu extraktu z grapefruitových semínek lze přičíst výhradně syntetickým konzervačním látkám (25).

Možné interakce s některými léky

Vzhledem k tomu, že doplňky stravy s extraktem z grapefruitových semínek nebyly u lidí podrobně studovány, chybí výzkum jejich možných nežádoucích účinků nebo interakcí s některými léky.

Doplňky stravy, které jsou kontaminovány benzethonium chloridem, však mohou narušovat schopnost jater zpracovávat a vylučovat některé léky, a tím potenciálně zvyšovat jejich účinky.

Jedna studie například zjistila, že doplňky stravy s GSE zvyšují účinky léku warfarin na ředění krve a mohou způsobit nadměrné krvácení (26).

Před zahájením užívání jakýchkoli nových doplňků stravy s GSE, je dobré se poradit s odborníkem.

Shrnutí:

  • Doplňky stravy s extraktem z grapefruitových semínek mohou být kontaminovány syntetickými antimikrobiálními látkami, které mohou interferovat s některými léky.

Závěr

Extrakt z grapefruitových semínek (GSE) je propagován pro různé zdravotní účinky, jako je boj proti infekcím a ochrana před poškozením tkání, oxidačním stresem a dokonce i srdečními chorobami.

Mnohé doplňky stravy s GSE mohou být vysoce průmyslově zpracované a mohou se vzájemně ovlivňovat s některými léky.

Pokud máte zájem vyzkoušet doplňky stravy s extraktem z grapefruitových semínek, určitě se poohlédněte po vysoce kvalitních produktech a před užíváním se poraďte s lékárníkem, pokud si nejste jisti o jeho kvalitě.

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ EXTRAKTY

S CERTIFIKÁTY

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

NMN (nikotinamid mononukleotid)

NMN (nikotinamid mononukleotid)
Pokud vás zajímají inovace v oblasti stárnutí a dlouhověkosti, možná jste slyšeli o NMN, což je zkratka pro nikotinamid mononukleotid. Je to molekula, kterou vaše tělo vytváří přirozeně, ale někteří...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ STRÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

         ČERVENEC 2024 - 22 článků

 

Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

  • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
  • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

  • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života