Takto vyléčíte chronickou boreliózu, i když to už ortodoxní lékaři vzdali

        Dr. Josh Axe

Lymská borelióza je infekce bakterií Borrelia burgdorferi. Přenáší se hlavně klíšťaty, ale spekuluje se, že její možnými přenašeči mohou být i další druhy hmyzu jako jsou komáři či blechy. Není přenosná z člověka na člověka, přestože nejnovější poznatky ukazují na to, že za jistých okolností k tomu může dojít, například při intimním styku.

Admin: Dr. Axe je Američan, proto doplňuji: Borrelia burgdorferi je hlavním původcem nemoci v Severní Americe, zatímco druhy Borrelia afzelii a Borrelia garinii jsou původcem většiny případů lymské boreliózy v Evropě (Borrelia burgdorferi je v Evropě vzácná).

Příznaky lymské boreliózy

Příznaky tohoto onemocnění se liší, ale ve většině případů se vyvíjejí podle následujícího scénáře.

Fáze 1 – den 3 až 30 po bodnutí

Někdy se tato fáze nazývá i „časná lokální infekce“.

U 70 až 75 % lidí se rozvine zarudnutí. Jde o charakteristické „býčí oko“ se středem v místě kousnutí klíštětem. Nesvědí ani nebolí, ale na dotek může vyvolávat pocit tepla. Rozvoj příznaků podobných chřipce: horečka, zimnice, zduření lymfatických uzlin, bolesti hlavy a svalů, bolesti kloubů.

Fáze 2 – dny až týdny po bodnutí

Této fázi se zase někdy říká i „brzký rozsev infekce“ a zahrnuje:

 • rozšíření zarudnutí
 • velké klouby mohou otékat a bolet
 • v některých případech ztuhne krk
 • může vzniknout meningitida
 • závratě
 • bušení srdce

Fáze 3 – měsíce až roky po bodnutí

Tato fáze se označuje jako „pozdní rozsev infekce“. Mnozí specialisté na infekční onemocnění se domnívají, že chronická lymská borelióza neexistuje, a že štípnutí klíštětem může být vyléčeno pomocí krátkého cyklu antibiotik. Mnoho lidí však má příznaky onemocnění i dlouho po této počáteční léčbě.

Samozřejmě, je možné i to, že trpí na vedlejší účinky antibiotik. Stále více a více expertů se však přiklání k názoru, že bakterie způsobující toto onemocnění dokáže antibiotika přežít a dlouhodobě způsobovat autoimunitní reakce těla. Stává se tak tehdy, když antibiotika neúčinkují důsledně nebo, pokud si vůči nim bakterie vyvinou odolnost, což se v poslední době stává dost často.

Uvedená třetí fáze onemocnění se pak vyznačuje následujícími příznaky:

 • příznaky artritidy – oteklé a bolavé klouby a klouby naplněné vodou
 • neurologické příznaky – necitlivost, brnění a vystřelující bolest
 • kognitivní problémy – mlhavá mysl, krátkodobé výpadky paměti, zmatenost
 • výkyvy nálady – deprese
 • únava
 • nepravidelný srdeční rytmus a srdeční selhání
 • v některých případech během druhé a třetí fáze může docházet dokonce i paralýze tváře

Krátká historie lymeské boreliózy

V letech 1960 až 1970 se děly v americkém Connecticutu velmi podivné věci. Ve třech městech s populací přibližně 12 000 lidí onemocnělo až 39 dětí na juvenilní revmatoidní artritidu a dalších 12 dospělých lidí dostalo artritidu z neznámých příčin.

Kvůli nedostatku odpovědí od místních zdravotnických úřadů se dvě matky zaktivizovaly a začaly shromažďovat informace od postižených rodin. Ty pak prodaly ministerstvu zdravotnictví a Lékařské fakultě na Yaleské univerzitě.

Následně byli výzkumníci schopni identifikovat onemocnění a rozpoznat jeho projevy. Až v 80. letech minulého století však byla objevena skutečná příčina lymské boreliózy.

Willy Burgdorferi, vědec, který studoval jiný typ horečnatých onemocnění, objevil spojení mezi bakterií nacházející se v klíšťatech a vyvolaným onemocněním. Tato bakterie byla pojmenována po něm – Borrelia burgdorferi.

Kontroverze kolem lymské boreliózy

Když se podíváte na několik článků o této nemoci, tak zjistíte, že mezi pacienty i lékaři panuje poměrně velká frustrace týkající se léčby.

Za prvé, existují vážné problémy s diagnostikou. Přibližně 25 až 30 % pacientů infikovaných bakterií boreliózy neprojevuje první příznak onemocnění, kterým je zarudnutí kůže v okolí štípance.

U těch, kteří zarudnutí kůže mají, zase není přítomen jeho typický tvar v podobě býčího oka.

Za druhé, diagnostické krevní testy na odhalení bakterie mívají často falešné negativní i falešné pozitivní výsledky. Proto je zpočátku obtížné správně odhalení onemocnění.

Za třetí, lymská borelióza se často podobá jiné nemoci a proto je nejednou nesprávně diagnostikována jako roztroušená skleróza, fibromyalgie, artritida, ALS a další onemocnění.

Na lymeskou boreliózu existuje několik druhů testů.

Americké Centrum pro kontrolu nemocí (CDC) doporučuje test ELISA a jeho následné potvrzení testem Western blot.

Problémem však je, že během prvních 4 až 6 týdnů onemocnění jsou tyto testy nespolehlivé, protože se zaměřují na množství protilátek v krvi a nikoli na bakterii samotnou.

Co k tomuto tématu uvádí Dr. Dietrich Klinghardt, MD, PhD:

 • Lymská borelióza se pomocí standardních testů diagnostikuje velmi těžko. Také velmi závisí na tom, kde jste k onemocnění přišli a zda současně máte i nějaké jiné infekce.
 • Existuje totiž skupina asi 8 mikrobů, které jsou si velmi podobné, nejhorší z nichž je Babesia Microtel.
 • Tvrdí se, že úvodní léčba antibiotiky během první fáze onemocnění je ve většině případů úspěšná.
 • Avšak proč ne ve všech případech? Podávají se antibiotika krátce? Měly by se podávat ve větších dávkách? Nebo by se měly podávat dlouhodobě, zejména u těch, kteří vykazují příznaky třetí fáze?
 • Nebo, co dělat tehdy, když už krevní testy nevykazují známky bakterií?
 • Problém je, že když antibiotika nezaberou, pacient musí pak bojovat proti borelióze s oslabeným imunitním systémem.

Proč antibiotika na lymeskou boreliózu nefungují?

Zde je několik důvodů, proč mají antibiotika s bakteriemi Borrelia burgdorferi způsobujícími lymeskou boreliózu, takové potíže:

 • Bakterie boreliózy mají úzký tvar spirochety, který jim umožňuje pronikat hluboko do tkání a šlach, včetně mozku a nervového systému, kde jsou před antibiotiky bezpečně ukryté.
 • Bakterie boreliózy se dokáží vzdát svého typického tvaru a přeměnit se na formu, která jim umožňuje žít uvnitř lidských buněk (podobně jako to dělají viry), kde opět antibiotika nedosáhnou.
 • Bakterie boreliózy, podobně jako mnohé jiné bakterie, dokáží zformovat spící cysty, které jsou vůči antibiotikům zcela odolné. Čím více se na ně pokoušíte zaútočit, tím odolnějšími se stávají.
 • Bakterie boreliózy jsou často doprovázeny jinými infekcemi a pro imunitní systém neviditelnými mikroby, které také žijí uvnitř buněk a pomáhají jim přežít.
 • U tohoto druhu bakterií se rezistence na antibiotika vyskytuje poměrně často. Antibiotikum je přece jen jediná chemická substance. Bakterie jako tyto něj reagují poměrně pomalu a mají tak dostatek času na vytvoření si rezistence.

Jinými slovy, čím déle vydrží v těle, tím je větší šance, že se stanou kompletně odolné na antibiotika

Dokonce se ukázalo, že užívání více antibiotik současně tento proces ještě více zrychluje a ani jejich střídání nepomáhá. Rezistentní bakterie se zakoření ještě více.

Na druhou stranu, antibiotika ničí přirozenou a prospěšnou mikroflóru ve střevech a na pokožce, čímž se nabourá bakteriální rovnováha a vzniknou v těle další problémy.

A co je snad nejdůležitější, antibiotika potlačují činnost imunitního systému, což představuje největší překážku pro vyléčení.

Jak léčí lymskou boreliózu většina lékařů

Někteří lékaři si stěžují, že existují pacienti, kteří nikdy nebyli definitivně diagnostikováni na lymeskou boreliózu, ale domáhají se léčby jejího chronického stadia.

Jiní lékaři zase zdůrazňují, že je vzácné, když pacient po štípnutí klíštětem trpí jen na jednou infekcí, protože klíšťa jsou přenašeči více patogenů současně.

Kromě toho, neexistuje jen jedna „lymská borelióza“.

Známe 5 podtypů bakterie Borrelia burgdorferi. A ty se dále člení na více než 100 poddruhů v USA a téměř 300 celosvětově. A většina z nich je dnes již odolná na antibiotika.

Dokonce je nelze ani odhalit testy, dokud se nenasadí úvodní léčba, čemu se říká také takzvaný „Boreliózový paradox“.

Dr. Richard Horowitz z New Yorku patří mezi nejvyhledávanější odborníky na lymskou boreliózu

Jak uvádí, minimálně polovina jeho pacientů je kromě boreliózy infikována i babesiósou. Jde mikroskopického parazita, který infikuje červené krvinky.

Jelikož většina těchto pacientů vykazuje známky více infekcí a zároveň vyčerpaného imunitního systému, zaměřuje se Dr. Horowitz na jeho posílení vědom si, že takto léčí pacienta a ne nemoc.

Pacienti, kteří neměli to štěstí mít tak zkušeného lékaře jakým je Dr. Horowitz, se často ocitají v křížové palbě. Jejich lékaři totiž nemají dostatečné znalosti tohoto patogenu, čelí komplikovanému infekčnímu procesu a léčebným protokolem, které nefungují u všech pacientů stejně.

Výsledkem pak je nefungující léčba a obviňování pacientů lékaři, že jsou hypochondři či předstírači, zatímco ve skutečnosti pacienti trpí velmi reálnými a bolestivými projevy onemocnění.

A navíc, k šíření boreliózy a jí podobných bakteriálních infekcí přispívají i pavouci, komáři, blechy či štěnice.

Jak léčit lymeskou boreliózu přírodně

Bakterie vyvolávající boreliózu se nacházejí na pokožce, v srdci, kloubech a v nervovém systému.

Navíc specialisté na toto onemocnění uvádějí, že to, co my nazýváme boreliózou, může být několik různých infekčních onemocnění, či dokonce jejich kombinace.

Někteří dokonce spekulují, že často jde o infekci bakterie Borrelia spolu s nadměrným výskytem houby Candida nebo nějakým parazitem.

Každý z nás hostí ve svém těle nespočet virů, bakterií, hub, toxinů a rakovinných buněk. Mnozí mají lymeskou boreliózu spolu s dalšími strašidelnými onemocněními a ani o nich nevědí.

Ti, se silným imunitním systémem často šíří infekce, o kterých si nejsou vědomi, na lidi se slabší imunitou.

V současnosti specialisté tvrdí, že borelióza nemůže být přenášena z člověka na člověka. No jsou i tací experti, kteří toto tvrzení zpochybňují, zvláště co se týče přenosu při intimním styku.

V každém z těchto případů může být infikovaný člověk přenašečem onemocnění po celá léta, aniž by o tom byť jen tušil.

Dobrou zprávou je, že holistický přístup se zaměřuje na léčbu imunitního systému, který dokáže zbavit tělo a vyléčit ho z jakékoliv infekce.

Přístup k léčbě lymské boreliózy by měl být proto podobný přístupu léčby HIV, fibromyalgie, chronických streptokoků, lupusu, chlamydií a mnoha dalších nemocí. A zde následují jednotlivé kroky přírodní léčby

Krok č. 1 přírodní léčby boreliózy: Střeva a imunita

Při chronických onemocněních je nejčastějším určujícím faktorem chronická infekce.

Naše strava plná cukru, geneticky modifikovaných potravin (které ničí střevní mikroflóru), antibiotika, další antibakteriální produkty (mýdla, čistící prostředky, zubní pasty a podobně) a mnohé další chemické látky v naší stravě ničí prospěšnou mikroflóru, což potom rozhází náš imunitní systém.

To pak vytváří prostor na systémové chronické houbovité infekce a množení parazitů, které procházejí přes střevní stěny, vcházejí do krevního oběhu a šíří infekci po celém těle.

Konvenční lékaři jsou na tom velmi špatně co se týče nalézání a diagnostiky parazitních infekcí, které nelze snadno vidět na povrchu těla nebo analýzou stolice.

Průměrný člověk má minimálně přemnoženou Candidu (nejčastěji se vyskytující houbovité onemocnění) kvůli výše popsané stravě a životnímu stylu.

Samozřejmě proto, pokud chcete léčit složitou bakteriální infekci, jakou je například borelióza či jakákoliv kombinace bakterií, virů a parazitů odpovědných za typické příznaky boreliózy, pak váš imunitní systém musí být tak silný, jak je to jen možné.

A imunitní systém je jen tak silný, jako jsou silné střeva

Váš zažívací takt je totiž zrcadlem vašeho zdraví a udává sílu imunitního systému. Proto prvním krokem je dostat do rovnováhy vaši střevní mikroflóru a zneškodnit škodlivé patogeny v těle.

Krok č. 2 přírodní léčby boreliózy: Strava

Zdravá strava se skládá se syrových, čerstvých, bio (pokud je to možné), celých potravin a léčivých bylinek.

Nejlepším způsobem, jak toho dosáhnout, jsou saláty.

Nemyslíme však nyní váš typický salát s pár listy salátu, trochou nastrouhané mrkve nahoře a politý oblíbeným dresinkem.

Na mysli máme salát, který obsahuje alespoň 10 různých druhů zeleniny, včetně čerstvého česneku, kurkumy, zázvoru, mořské nebo Himalájské soli a zdravých olejů (avokádo, kokos, lněné či konopná semínka).

Je dobré přijímat co nejširší paletu zdravých živin, které obnoví vaše střeva a imunitní systém.

Nepodceňujte tuto radu. Jeden velký, správně připravený salát denně udělá pro tělo více než jakékoli vitamínové doplňky stravy. Když to budete dělat dostatečně dlouho, taková salátová dieta dokáže ve většině případů kompletně vyléčit tělo.

Pokud však bude taková strava navíc doprovázena i doplňky stravy, pak to radikálně věci urychlí

V případě těžce nemocných lidí jsou doplňky stravy dokonce nezbytné

Perfektní strava by však nebyla kompletní bez dostatečného příjmu čisté pitné vody. Pro detoxikaci ledvin, jater a krve je vhodné k tomu přidat limonádu z brusinek přislazenou stévií.

3 litry tekutin denně dokážou udělat přímo zázraky. Pokud jste však útlejší postavy nebo máte nějaké zdravotní komplikace, které vám to neumožňují, použijte v tomto bodě zdravý rozum a pijte tolik, na kolik se cítíte.

No a samozřejmě, omezte nezdravá jídla. Používejte při tom selský rozum, zřejmě i sami víte, která jídla jsou zdravá a které ne.

Krok č. 3 přírodní léčby boreliózy: Doplňky stravy

Když léčíte vaše střeva, zaměřujte se na zničení hub a parazitů, nastolení bakteriální rovnováhy a pak se soustřeďte na obnovu střevních stěn.

Nejlepším prostředkem k odstranění Candidy a jiných patogenů či parazitů ve střevech je doplněk s kyselinou undecylenovou. Z bylinek je to například česnek nebo odvar ze zelené ořechové slupky, pelyňku pravého a hřebíčku.

Mnohé z uvedených bylinek mají spoustu dalších pozitivních účinků nejen na střeva, ale i na celý organismus.

Na podporu imunity a regeneraci tkání můžete pouvažovat o následujících doplňcích stravy:

Je nutné volit ověřené přípravky, s co nejvyšší účinností! Jako dovozce léčiv z Francie si dovolím tvrdit, že více než 80% doplňků stravy je na trhu v ČR nevhodných pro uzdravující terapie.
Ing. Zdeněk Rozehnal

Na odstraňování toxinů můžete použít také živočišné uhlí. Admin: To ale může způsobit lenost střev. Lepší je Enterosgel, který je vhodnější.

Vysoce kvalitní probiotikum, které je navrženo tak, aby se bezpečně dostalo přes žaludeční kyseliny, vám také výrazně pomůže nastolit rovnováhu střevní mikroflóry. Dosáhne to nejen tím, že střevům dodá prospěšné bakterie, ale i tím, že z nich pomůže vytěsnit bakterie škodlivé.

Bakterie v těchto doplňcích stravy, navzdory tvrzením výrobců, nevydrží příliš dlouho.

Kvašené zelí - úžasný zdroj probiotik

POZOR!

Nekupovat euro kvašené zelí, protože obsahuje chemické látky!

VYROBTE SI VLASTNÍ!

Jejich smysl je v tom, že dodají čas tělu vlastním bakteriím se dostatečně rozšířit. Proto kromě samotných probiotik je nutná i strava bohatá na prebiotika, tedy látky, které tvoří potravu pro probiotika, což je hlavně vláknina.

Opět, nepodceňujte sílu střevních bakterií pro správně fungující silný imunitní systém! Naše střevní mikroflóra hraje v tomto procesu jednu z hlavních rolí.

Co jste možná nevěděli je, že slepé střevo není nepotřebný orgán. Uchovávají se v něm prospěšné bakterie, které se v případě potřeby z něj rozšiřují do ostatních částí trávicího systému.

Pokud vám bylo slepé střevo bylo odstraněno, pak jste odsouzeni do konce života pravidelně užívat probiotika podobně jako jsou ti, kterým byla odstraněna štítná žláza jsou odsouzeni užívat náhradní hormony.

Probiotika však užívejte hlavně na noc. Pokud je totiž užijete ve stejný čas, jako potraviny proti parazitům (například česnek), tak ty kromě patogenních organismů mohou usmrtit i prospěšné bakterie.

Stejně postupujte, pokud užíváte doplňky stravy s antibakteriálními účinky. Vždy mezi nimi mějte alespoň několikahodinový odstup.

Závěr

Pokud vám byla diagnostikována lymská borelióza, ale standardní léčba nezabrala a příznaky onemocnění popsány v úvodu se u vás i nadále vyskytují, pak určitě vyzkoušejte přírodní léčbu popsanou v tomto článku.

A i případě, že vám toto onemocnění jednoznačně diagnostikováno nebylo, ale máte na něj podezření, pak samozřejmě tuto léčbu můžete vyzkoušet také. Zabírá totiž nejen na lymeskou boreliózu, ale i mnohé další nemoci, které mají stejné příznaky.

Zdroj: Lyme Disease Treatment (Natural vs. Conventional) + Prevention Tips

Dr. Josh Axe má úplnou pravdu, stejně tak jako dr. Dietrich Klinghardt. Ke stejným výsledkům jsem dospěl uzdravováním vlastního těla za cenu několika statisíc korun. Předáváním zkušeností se již uzdravilo za 7 let několik tisíc lidí. Osobně jsem přesvědčen, že se od roku 2012 nestalo, aby se někdo neuzdravil.

Každopádně užívání antibiotik déle neř 3 měsíce je kontraproduktivní.

 
Ing. Zdeněk Rozehnal

Více:

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ EXTRAKTY

S CERTIFIKÁTY

Níže uvedené nejúčinnější přírodní přípravky s ochrannou známkou Superionherbs sice mohou velice dobře účinkovat, nicméně je vhodné souběžně začít u sebe, protože chronické obtíže mají zpravidla tyto společné jmenovatele:

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus (Outkovka pestrá)

Coriolus (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

Základem zdraví je prevence -  PROTOKOL pro prevenci

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 UNIKÁTNÍ, BEZKONKURENČNÍ EXTRAKTY

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. Jelinek, dr. Wahls

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Nejúčinnější kloubní výživa, MUDr. Ladislav Šafránek

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

Porovnání AMERICKÉ a RUSKÉ vakcíny na Covid -19, mechanismy účinků všech i připravovaných vakcín

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

 

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

 

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

ZDE

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

JAREK NOHAVICA

ZADEK JAK ŽOK

A přece nakonec - ÚSPĚŠNÁ LÉČBA

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 29.4.2023 v souvislosti s "vakcinací"

Ú MRTÍ - 1291

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 1863

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

Stav k 23.11.2022

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

 

 

Standardní verze