Přerušovaný půst jednou týdně může snížit riziko cukrovky a srdečních chorob

 • Malá studie zjistila, že 24hodinový půst má pozitivní vliv na zdravotní ukazatele související s kardiovaskulárními chorobami a rizikem cukrovky.
 • Studie zjistila, že přerušovaný půst nezlepšil hladinu cholesterolu, ale významně zlepšil markery inzulínové rezistence a metabolického syndromu.
 • Podle odborníků to může některým lidem pomoci, ale vhodné je poradit se s odborníkem.
To je důležité zejména v případě, že:
 • Máte cukrovku.
 • Máte problémy s regulací hladiny cukru v krvi.
 • Máte nízký krevní tlak.
 • Užíváte léky.
 • Máte podváhu.
 • Mate v anamnéze poruchu příjmu potravy.
 • Jste žena, která se snaží otěhotnět.
 • Jste žena s amenoreou v anamnéze.
 • Jste těhotná nebo kojíte.

Je to sporné téma: Co tvoří zdravou stravu?

Vědci z Intermountain Heart Institute se rozhodli položit si jinou otázku:

Mohlo by to být spíše otázkou toho, jak často jíme, než kolik toho jíme?

Jejich studie, publikovaná v časopise European Heart Journal Open, sledovala 67 účastníků po dobu 6 měsíců. Každý z účastníků měl alespoň jeden příznak metabolického syndromu, například obezitu, nebo trpěl cukrovkou 2. typu.

Nikdo z nich neužíval léky na cukrovku nebo statiny na snížení cholesterolu. Všichni měli zvýšenou hladinu LDL (špatného) cholesterolu.

Malá studie zjistila, že 24hodinový půst snížil u účastníků studie inzulinovou rezistenci a skóre metabolického syndromu.

Zlepšení ukazatelů metabolického zdraví

Účastníci studie byli ve věku od 21 do 70 let. Byli instruováni, aby se první 4 týdny studie postili dvakrát týdně po dobu 24 hodin a poté po dobu dalších 22 týdnů pouze jednou týdně.

Kontrolní skupina mohla po dobu studie jíst, kdykoli a cokoli chtěla.

Výsledky naznačují, že přerušovaný půst (IF), jak byl praktikován v této studii, nezlepšil hladinu cholesterolu, ale významně zlepšil markery inzulinové rezistence a metabolického syndromu.

Vědci také zjistili, že u skupiny držící půst se zvýšila hladina látky zvané galektin-3.

Ryan Barry, DO, kardiolog z newyorské Staten Island University Hospital, uvedl, že jde o pro tělo klíčový protein, který se podílí na mnoha buněčných procesech.

Doktor Benjamin Horne, hlavní řešitel studie, uvedl, že galectin-3 je spojen se zánětlivými reakcemi a jeho vyšší hladina by mohla znamenat snížení zdravotních rizik.

"Zjištění vyšších hladin galektinu-3 u pacientů, kteří se postili, poskytuje zajímavý mechanismus, který se potenciálně podílí na snížení rizika srdečního selhání a cukrovky," uvedl ve svém prohlášení.

Zánět a zdraví srdce

Pochopení toho, co způsobuje zánět v těle, je již dlouho předmětem zájmu lékařských odborníků.

Podle doktorky Minishy Soodové, endokrinoložky z nemocnice Lenox Hill v New Yorku, může snížení zánětu zlepšit kardiovaskulární prostředí na mikroskopické úrovni.

"Když tedy přemýšlíme o kardiovaskulárním riziku, čeho se vlastně obáváme?" ptá se. Soodová se zeptala. "Děláme si starosti o mikroprostředí na cévách a o to, zda je zde prostředí, které podporuje ukládání nepříznivých molekul cholesterolu a nástup imunitního systému kvůli zánětu do těchto oblastí."

Dr. Soodová vysvětlila, že se tak může v cévách hromadit plak, který může nakonec prasknout a způsobit kardiovaskulární příhodu.

"Je tedy velmi důležité přijít na kloub tomu, co by mohlo potenciálně zlepšit zánět," poznamenala.

Může snížit inzulinovou rezistenci

Další nedávný výzkum také zjistil, že IF je účinný nejen při snižování tělesné hmotnosti a hladiny cukru v krvi, ale také při snižování inzulinové rezistence.

"Inzulín je v podstatě "klíč", který otevírá dveře a propouští glukózu (cukr) do našich buněk, kde se glukóza využívá k výrobě energie," uvedl dr. Ryan Barry. Když se tělo stane vůči inzulínu rezistentní, glukóza není schopna vstoupit do buňky a zůstává v krvi, vysvětlil.

"Slinivka břišní, která vyrábí inzulín, se bude snažit vyrobit více inzulínu, aby se glukóza dostala z krve do buněk," řekl Barry. "Nakonec naše slinivka zvýšenou produkci inzulínu neudrží a hladina cukru v krvi se dále zvyšuje."

Dr. Barry varoval, že to může vést k zánětu a cukrovce, což jsou stavy, které postihují mnoho částí těla a jsou spojeny se zvýšeným hromaděním plaku a rizikem ischemické choroby srdeční.

Klíčové je zkrátit dobu, po kterou jíme.

Podle dr. Soodové je 12 až 13hodinový půst to, k čemu je naše tělo uzpůsobeno, aby se játra mohla pročistit.

"Když se podíváme, kolik hodin během dne člověk přijímá kalorie, pokud je to více než 12 nebo 11 hodin, je třeba tento časový rámec zkrátit," řekla.

Nejedná se o přerušovaný půst nebo dokonce o časově omezené stravování. Jde o přirozený časový úsek, například mezi večeří a snídaní, kdy lidé nejedí.

Soodová také vysvětlila, že konzumace zdravějších tuků, menšího množství rafinovaných cukrů a velmi malého množství průmyslově zpracovaných potravin, pokud vůbec nějakých, stejně jako umožnění našemu tělu odpočívat, regenerovat a obnovovat se během nočních hodin, jsou kromě IF způsoby, jak udržet zdravý metabolismus a snížit riziko onemocnění.

"Méně průmyslově zpracovaných potravin a snížený příjem rafinovaných cukrů je také proto, abychom udržovali nízkou zátěž našeho těla pro tvorbu inzulínu," řekla dr. Minisha Sood.

Přerušovaný půst versus časově omezené stravování

Dr. Soodová také vysvětlila, že IF by se neměl zaměňovat s časově omezeným stravováním.

"Přerušovaný půst je technicky vzato půst trvající 24 hodin nebo déle," řekla. "A já bych jen chtěla rozlišovat mezi ním a časově omezeným stravováním nebo časově omezeným jídlem, což jsou půsty kratší než 24 hodin."

Potvrdila, že s IF jsou spojeny vedlejší účinky. Mohou mezi ně patřit závratě, nízký krevní tlak, elektrolytové abnormality a nízká hladina cukru v krvi, zejména pokud někdo užívá léky na snížení hladiny glukózy v krvi nebo krevního tlaku.

"Ale u časově omezeného stravování, kterému se laicky někdy říká přerušovaný půst, i když to tak ve skutečnosti není, je vedlejších účinků nebo rizik méně, protože půst je o něco menší," vysvětlila.

Závěr

Nový výzkum zjistil, že 24hodinový půst jednou nebo dvakrát týdně je spojen se zlepšením metabolického zdraví.

Odborníci tvrdí, že tělo je uzpůsobeno tak, že potřebuje přestávku v jídle, aby si odpočinulo a zregenerovalo se. Zkrácení doby, po kterou během dne jíme, tomuto procesu napomáhá.

Říkají také, že snížení příjmu rafinovaného cukru a průmyslově zpracovaných potravin může pomoci udržet naše metabolické zdraví a snížit tak riziko onemocnění.

Více: Studie

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

NMN (nikotinamid mononukleotid)

NMN (nikotinamid mononukleotid)
Pokud vás zajímají inovace v oblasti stárnutí a dlouhověkosti, možná jste slyšeli o NMN, což je zkratka pro nikotinamid mononukleotid. Je to molekula, kterou vaše tělo vytváří přirozeně, ale někteří...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ STRÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

         ČERVENEC 2024 - 23 článků

 

Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života