Jak zastavit patogenní baktérie v ústech, aby nepronikaly do Vašeho mozku a tím nepřispěly k Alzheimerově chorobě

Udržování dobré ústní hygieny je jedním ze způsobů, jak udržet špatné baktérie v ústech před migrací do vašeho mozku


Revmatoidní artritida a zápal plic jsou dvě nemoci, které byly zatím spojeny s onemocněním dásní.

Podle nové studie publikované v časopise Science Advances mohou baktérie, které jsou normálně přítomné v ústech uvolňovat toxiny, které se dostávají do mozku a tím mohou přispět k Alzheimerově chorobě.

Bakterie v ústní dutině

V ústech se nachází více než 6 miliard baktérií, což zahrnuje 700 různých druhů. Část z nich podporuje zdraví, jiné vyvolávají nemoci.

„Rozumný odhad počtu druhů, které jsou„ špatné “, je zhruba 15 až 20, ale to se bude i nadále upřesňovat, jakmile se dozvíme více o tom, jak tyto druhy vzájemně interreagují,“ řekla Tara Fourre, manažerka pro výzkum, globální zdraví, orální inovace a mikrobiologii ve firmě Johnson & Johnson.

Vaše ústa, nebo to, co vědci označují jako orální mikrobiom, je komplexní komunita se spoustou vzájemného ovlivňování mezi baktériemi stejného druhu, stejně tak i napříč druhy.

Když cítíte, že Vaše zuby potřebují vyčistit, tak vnímáte jejich přítomnost.

Většina perorálních baktérií je prospěšná uvnitř tváří a na jazyku, patře, mandlích a dásních. Vaše ústní dutina je velkým osídlením jednobuněčných mikroorganismů. Ústní mikrobiom je neustále vlhký, má poměrně neutrální pH a má mírnou teplotu, ale ne všechny mikroorganismy ve vašich ústech zůstávají.

Na straně druhé, mohou být spojeny přibližně dva tucty ústních druhů baktérií s chorobami nebo s nežádoucími stavy v jiných částech těla.

Polknete spoustu bakterií, které skončí ve střevě, ale krevní oběh je také vhodnou formou dopravy. Pokaždé, když žvýkáte, čistíte si zuby kartáčkem nebo mezizubní prostory nití, tak se tyto baktérie dostanou do malých cév v dásních. Stejně tak, když máte chronické onemocnění dásní nebo jiné orální infekce.
Jakmile ústní baktérie proniknou do krevního oběhu, mohou cestovat do orgánů po celém těle, včetně mozku.

Patogen a Alzheimer

Jedním odhaleným organismem se schopností způsobit škody v jiných částech těla je baktérie Porphyromonas gingivalis, dále Pg.

„Pg je plný překvapení a zaslouží si mnohem větší pozornost, než se mu věnuje,“ řekl Jan Potempa, PhD, DSc, profesor na University of Louisville School of Dentistry, vedoucí oddělení mikrobiologie na Jagellonské univerzitě v Krakově v Polsku a vědecký pracovník pro tuto studii. Prohlašuje:

"Je to skutečný vůdce gangu, který převádí dobré mikroby na špatné."


V závislosti na tom, kam do těla pronikne, je Pg spojen s řadou závažných zdravotních problémů, včetně zápalu plic, revmatoidní artritidy, onemocnění srdce, hepatitidy a rakoviny jícnu.

Vědci nyní vědí, že se může dostat i přes hematoencefalickou bariéru, síť hustých buněk, která chrání mozek před škodlivými látkami. Postupně tam může Pg způsobit patologické změny.

Dr.Potempa a další vědci nalezli Pg v mozku zesnulých lidí s Alzheimerovou chorobou, respektive nalezli mnohem vyšší množství proteinů Pg - gingipainy, než u duševně zdravých lidí stejného věku.

A když byly orálně infikovány Pg myši, objevil se v jejich mozcích stejný otisk DNA, stejně jako změny typicky pozorované u lidí s Alzheimerovou chorobou.

Tento výsledek nejenže silně podporuje, že infekce mozku Pg může vyvolat Alzheimerovu chorobu, ale ukázal na gingipainy jako hlavní faktory,“ řekl dr. Potempa.

Experimentální lék COR388

Ve studii, dr.Potempa a další vědci testovali také schopnost experimentálního léku známého jako COR388 neutralizovat gingipainy a tím blokovat infekci mozku.

U zvířat, u kterých byl aplikován, „nejenže byla snížena hladina Pg DNA, ale také patologie typická pro Alzheimerovu chorobu se v jejich mozcích nevyvinula,“ řekl dr. Potempa.

COR388 je v současné době v 1. fázi klinických studií s Alzheimerovou chorobou. Tato potenciálně léčivá látka v současnosti prochází řadou klinických zkoušek na pacientech trpících Alzheimerovou chorobou.

Zajímavé je, že již v roce 2010 naznačila jedna z prvních studií pojítko mezi ztrátou chrupu a paradontitidou a zhoršenými kognitivními funkcemi mozku. A pacienti stále čekají již více než 15 let na nový lék, který by byl účinný proti Alzheimerově chorobě.

Hericum a hematoencefalická bariéra

Hericium je ideální produkt nejen pro starší generaci, která má zpravidla již vyšší propustnost (je poškozena) hematoencefalické bariéry, která odděluje vnitřní prostředí mozku od cévního systému v těle a pokud je hematoencefalická bariéra plně funkční umožňuje jen omezený transport látek mezi mozkovou tkání a krví a úspěšně zamezuje prostupu různých patogenů. V opačném případě může být mozek napaden, přičemž extrakt z Hericia sehrává jeho ochranitelskou funkci.

Hericium má příznivý vliv na pacienty se střední úrovní demence. Nízká úroveň NGF (nervový růstový faktor) má vliv na vznik Alzheimerovy nemoci a poslední výzkumy ukazují, že Hericium má schopnost stimulovat syntézu NGF. Navíc pomáhá eliminovat spirochety-borélie v mozku při léčbě Lymské boreliózy.

Více:

 

Ing. Jablonský CSc. - V reportáži i o vyléčení Alzheimerovy choroby Hericiem

Péče o ústní dutinu

„Migrace bakterií z jedné části těla je přirozeným procesem. Nemůžete tomu úplně zabránit. Ale počet bakterií, které se mohou dostat do krevního oběhu, může být snížen zlepšením péče o ústní dutinu. V ústech jsou miliardy baktérií a je důležité udržet je na prospěšné straně spektra,“ konstatovala Tara Fourre.

Postup je následující:

Kvalitní zubní kartáček a nit. A to vždy po dvě minuty. Tím, že se zbavíte plaku na zubech při čištění zubů a jste schopni zabránit kyselým útokům způsobeným špatným shromažďováním baktérií v určitých místech.

Zubní nit je stejně důležitá. Pomáhá uvolnit kousky potravy, které by jinak pomáhaly k množení baktérií a tím přispívaly k zánětu a infekci dásní. Zde je také vhodné použít vodní sprchu, případně mezizubní kartáčky.

Ústní voda

Odborníci nedoporučují používání ústní vody jako součásti každodenní dentální hygieny. Pro ústní mikrobiom je to příliš agresivní, což v konečném důsledku neumožňuje potřebný růst dobrých bakterií.

Lze to přirovnat k použití antibiotik: V některých případech tato mohou být prospěšná, když se zbavíte infekce, ale pokud budete antibiotika dlouhodobě aplikovat, tak nakonec budete mít značně oslabený imunitní systém.

Jezte více ovoce a zeleniny

Studie, za účasti 625 starších mužů prokázala, že konzumace potravin s vysokým obsahem vlákniny, zejména ovoce a zeleniny, snižuje progresi onemocnění dásní. Vláknina vytváří více slin v ústech, což pomáhá se zbavit zbytků jídla a neutralizuje škodlivé kyseliny.

Po jídle si vypláchněte ústa čistou vodou

Místo toho, abyste použili ústní vodu, tak si vypláchněte ústní dutinu čistou vodou, zvláště po jídlech s vysokým obsahem sacharidů. Voda Vám umožní snížit množení baktérií do doby vyčištění, za 30 - 45 minut. To je doba, za kterou se obnoví pevnost skloviny a kartáčkem si ji nepoškodíte.

Buďte opatrní, pokud jste již dlouhodobě postiženi zdravotním problémem

Lidé s určitými chronickými obtížemi jsou více ohroženi onemocněním ústní dutiny, protože u nich již došlo k selhání imunitního systému. Pro některé lidi není jednoduché vidět souvislost mezi problémy v ústní dutině s jinými nemocemi. Pokládají to za zcela nesouvisející, ale tělo tak nefunguje.

Zdroj: Science Advances, healthline.com, Natural News

 

 

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Více úžasný:

MUDr. Henry Bieler

Cílem medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!
 

220+ zkušeností

s DUANWOOD REISHI ZDE

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK

127+ ZKUŠENOSTÍ

ZDE

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

 

.

100% Sibiřská Čaga
Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

 

 

JAREK NOHAVICA

ZADEK JAK ŽOK

A přece nakonec - ÚSPĚŠNÁ LÉČBA

 

Jak platné v roce 2020