8 ověřených zdravotních přínosů hřebíčku

- Pixabay

Barbora Nová

Hřebíček je všestranné koření, které dodává chuť a zároveň je zdraví prospěšné. Má vysoký obsah antioxidantů, může pomáhat regulovat hladinu cukru v krvi, ničit bakterie a má další výhody.

Hřebíček je květní pupen hřebíčkovce, stále zeleného stromu známého také pod názvem Syzygium aromaticum (1).

Toto všestranné koření, které se vyskytuje v celé i mleté formě, lze použít k dochucení pečeného masa, k dochucení horkých nápojů a k dodání pikantní vůně sušenkám a koláčům.

Hřebíček můžete znát jako jednu z hlavních složek perníkového pečiva nebo jako základní koření v indické kuchyni. Hřebíček je známý především jako sladké a aromatické koření, ale používá se také v tradiční medicíně.

Studie na zvířatech totiž zjistily, že sloučeniny obsažené v hřebíčku mohou mít několik zdraví prospěšných účinků, včetně podpory zdraví jater a pomoci stabilizovat hladinu cukru v krvi (2, 3).

Následuje přehled 8 nejpůsobivějších zdravotních přínosů konzumace hřebíčku.

1. Hřebíček obsahuje důležitou živinu

Hřebíček obsahuje vlákninu, vitaminy a minerální látky, takže použití celého nebo mletého hřebíčku k dochucení jídla vám může poskytnout některé důležité živiny.

Jedna čajová lžička (2 gramy) mletého hřebíčku obsahuje (4):

 • Kalorie: 6
 • Sacharidy: 1 gram
 • Vláknina: 1 gram
 • Mangan: 55 % referenční hodnoty příjmu (RHP)
 • Vitamin K: 2 % RHP

Mangan je nezbytný minerál pro udržení zdravé funkce mozku a pro stavbu silných kostí (5, 6).

Hřebíček je bohatým zdrojem manganu, ale protože se používá pouze v malém množství, tak neposkytuje významné množství dalších živin.

Shrnutí:

 • Hřebíček má nízký obsah kalorií a je bohatým zdrojem manganu.

2. Hřebíček má vysoký obsah antioxidantů

Kromě toho, že hřebíček obsahuje několik důležitých vitaminů a minerálů, je bohatý na antioxidanty (7).

Antioxidanty jsou sloučeniny, které snižují oxidační stres, jenž může přispívat ke vzniku chronických onemocnění (8).

Hřebíček obsahuje také sloučeninu zvanou eugenol, u které bylo prokázáno, že působí jako přírodní antioxidant. Studie v laboratoři totiž zjistila, že eugenol zastavuje oxidační poškození způsobené volnými radikály pětkrát účinněji než vitamin E, další silný antioxidant (9).

Zařazení hřebíčku do jídelníčku spolu s dalšími potravinami bohatými na antioxidanty může pomoci zlepšit váš celkový zdravotní stav.

Shrnutí:

 • Hřebíček má vysoký obsah antioxidantů, včetně eugenolu, který může pomoci snížit oxidační stres.

3. Hřebíček může pomáhat chránit před rakovinou

Některé výzkumy ukazují, že sloučeniny obsažené v hřebíčku mohou pomáhat chránit před rakovinou.

Jedna studie v laboratoři zjistila, že extrakt z hřebíčku pomáhá zastavit růst nádorů a podporuje buněčnou smrt rakovinných buněk (10).

Jiná studie zaznamenala podobné výsledky a ukázala, že koncentrované množství hřebíčkového oleje způsobilo buněčnou smrt u 80 % buněk rakoviny jícnu (11).

Bylo také prokázáno, že eugenol obsažený v hřebíčku má protirakovinné účinky. Studie v laboratoři zjistila, že eugenol podporuje buněčnou smrt buněk rakoviny děložního čípku (12).

Mějte však na paměti, že tyto studie v laboratoři používaly velmi koncentrované množství hřebíčkového extraktu, hřebíčkového oleje a eugenolu.

Eugenol je ve vysokém množství toxický a předávkování hřebíčkovým olejem může způsobit poškození jater, zejména u dětí. Je zapotřebí dalšího výzkumu, aby se zjistilo, jaký vliv může mít nižší množství na člověka (13).

Shrnutí:

 • Studie v laboratoři ukazují, že sloučeniny obsažené v hřebíčku mohou snižovat růst rakovinných buněk a podporovat jejich smrt. K potvrzení těchto účinků u lidí je zapotřebí dalšího výzkumu.

4. Hřebíček může zabíjet bakterie

Bylo prokázáno, že hřebíček má antimikrobiální vlastnosti, což znamená, že může pomoci zastavit růst mikroorganismů, jako jsou bakterie (14).

Jedna studie ukázala, že hřebíčková silice ničí tři běžné druhy bakterií, včetně E. coli, což je kmen bakterií, které mohou způsobit otravu jídlem (15).

Navíc by antibakteriální vlastnosti hřebíčku mohly dokonce pomoci podpořit zdraví ústní dutiny. V jedné studii v laboratoři bylo zjištěno, že sloučeniny extrahované z hřebíčku zastavují růst dvou typů bakterií, které přispívají k onemocnění dásní (16).

Jiná studie na 40 lidech testovala účinky bylinné ústní vody složené z tea tree oleje, hřebíčku a bazalky. Po 21 dnech používání bylinné ústní vody se u nich projevilo zlepšení zdraví dásní i množství plaku a bakterií v ústech (17).

V kombinaci s pravidelným čištěním zubů a správnou ústní hygienou mohou antibakteriální účinky hřebíčku prospět zdraví vaší ústní dutiny.

Shrnutí:

 • Studie ukazují, že hřebíček může podporovat zdraví ústní dutiny díky svým antimikrobiálním vlastnostem, které pomáhají ničit škodlivé bakterie.

5. Hřebíček může zlepšit zdraví jater

Studie ukazují, že prospěšné látky obsažené v hřebíčku mohou přispět k podpoře zdraví jater., přičemž sloučenina eugenol může být pro játra obzvláště prospěšná.

V jedné studii na zvířatech byly potkanům s tukovým onemocněním jater podávány směsi obsahující buď hřebíčkový olej, nebo eugenol. Obě směsi zlepšily funkci jater, zmírnily zánět a snížily oxidační stres (18).

Jiná studie na zvířatech ukázala, že eugenol obsažený v hřebíčku pomohl zvrátit příznaky jaterní cirhózy neboli jizvení jater (2).

Výzkum ochranných účinků hřebíčku a eugenolu na játra u lidí je bohužel omezený.

Jedna malá studie však zjistila, že užívání doplňků stravy s eugenolem po dobu 1 týdne snížilo hladinu glutathion-S-transferáz (GST), což je skupina enzymů podílejících se na detoxikaci, která je často markerem jaterních onemocnění (19, 20).

Hřebíček má také vysoký obsah antioxidantů, které mohou pomáhat předcházet jaterním onemocněním díky své schopnosti přispívat ke snížení oxidačního stresu (21).

Nicméně eugenol je ve vysokém množství toxický. Jedna případová studie u dvouletého chlapce ukázala, že 5-10 ml hřebíčkového oleje způsobilo vážné poškození jater (22).

Shrnutí:

 • Některé studie ukazují, že hřebíček a sloučeniny v něm obsažené mohou pomáhat snižovat oxidační stres a chránit játra.

6. Hřebíček může pomáhat regulovat hladinu cukru v krvi

Výzkumy ukazují, že sloučeniny obsažené v hřebíčku mohou pomáhat udržovat hladinu cukru v krvi pod kontrolou.

Studie na zvířatech zjistila, že extrakt z hřebíčku pomáhá mírnit zvyšování hladiny cukru v krvi u myší s cukrovkou (3).

Další studie v laboratoři a na zvířatech zkoumala účinky hřebíčkového extraktu a nigericinu, sloučeniny obsažené v hřebíčku, na lidské svalové buňky i na myši s cukrovkou. Bylo zjištěno, že hřebíček a nigericin zvyšují příjem cukru z krve do buněk, zvyšují sekreci inzulínu a zlepšují funkci buněk, které inzulín produkují (23).

Inzulín je hormon zodpovědný za transport cukru z krve do buněk. Správné fungování inzulinu je nezbytné pro udržení stálé hladiny cukru v krvi.

V kombinaci s vyváženou stravou by hřebíček mohl pomoci udržet hladinu cukru v krvi pod kontrolou.

Shrnutí:

 • Studie v laboratoři a na zvířatech ukázaly, že sloučeniny obsažené v hřebíčku mohou pomáhat podporovat tvorbu inzulínu a snižovat hladinu cukru v krvi.

7. Hřebíček může podporovat zdraví kostí

Nízká kostní hmota je stav, který jen ve Spojených státech postihuje přibližně 43 milionů seniorů, což může vést ke vzniku osteoporózy, která může zvýšit riziko zlomenin a fraktur (24).

Ve studiích na zvířatech bylo prokázáno, že některé sloučeniny obsažené v hřebíčku pomáhají zachovat kostní hmotu.

Studie na zvířatech například zjistila, že hřebíčkový extrakt s vysokým obsahem eugenolu zlepšuje několik markerů osteoporózy a zvyšuje hustotu a pevnost kostí (25).

Hřebíček je také bohatý na mangan, který v pouhé 1 čajové lžičce (2 g) mletého hřebíčku představuje úctyhodných 30 % RHP (4).

Mangan je minerál, který se podílí na tvorbě kostí a je neuvěřitelně důležitý pro jejich zdraví.

Studie na zvířatech zjistila, že užívání doplňků manganu po dobu 12 týdnů zvýšilo hustotu kostních minerálů a růst kostí (26).

Současný výzkum účinků hřebíčku na kostní hmotu se však většinou omezuje na studie na zvířatech a v laboratoři. Je zapotřebí dalšího výzkumu, aby bylo možné určit, jak může ovlivnit tvorbu kostí u lidí.

Shrnutí:

 • Studie na zvířatech ukazují, že extrakt z hřebíčku a mangan mohou přispívat ke zvýšení hustoty kostních minerálů.

8. Hřebíček může snižovat výskyt žaludečních vředů

Některé výzkumy ukazují, že sloučeniny obsažené v hřebíčku by mohly pomoci při léčbě žaludečních vředů.

Žaludeční vředy, známé také jako peptické vředy, jsou bolestivé rány, které se tvoří ve sliznici žaludku, dvanácterníku nebo jícnu, přičemž nejčastěji jsou způsobeny snížením ochranné sliznice žaludku, které je způsobeno faktory, jako je stres, infekce a genetika (27).

V jedné studii na zvířatech bylo prokázáno, že esenciální olej z hřebíčku zvyšuje produkci žaludečního hlenu (28).

Žaludeční hlen funguje jako bariéra a pomáhá předcházet erozi žaludeční sliznice vlivem trávicích kyselin (29).

Jiná studie na zvířatech zjistila, že extrakt z hřebíčku pomáhá léčit žaludeční vředy a vykazuje podobné účinky jako některé léky proti žaludečním vředům (30).

Ačkoli účinky hřebíčku a jeho sloučenin proti vředům mohou být slibné, je třeba provést další studie o jejich účincích na člověka.

Shrnutí:

 • Některé studie na zvířatech ukazují, že hřebíčkový extrakt a hřebíčkový olej mohou zvyšovat produkci žaludečního hlenu a pomáhat chránit před žaludečními vředy.

Závěr

Hřebíček má mnoho potenciálních zdravotních výhod, včetně udržování hladiny cukru v krvi a blokování růstu bakterií.

Stejně jako u mnoha jiných zdravých potravin je nejúčinnější, pokud je součástí zdravé a vyvážené stravy. Proto zkuste do svých jídel zařadit několik porcí hřebíčku týdně.

Navíc mletý hřebíček můžete snadno zařadit do mnoha pokrmů. Do dezertů, kari nebo čatní vnese hřejivou, výraznou chuť.

Celý hřebíček můžete také 5-10 minut povařit ve vroucí vodě a připravit si tak uklidňující hřebíčkový čaj.

Cévy

Pro zachování čistoty cév bez sraženin je vhodné používat zázvorovité rostliny, protože obsahují látku gingerol. Dr. Srivastava z univerzity v Odense zkoumal více druhů koření a u 7 z nich zjistil, že zabraňují shlukování krevních destiček. Za nejúčinnější považuje hřebíček, zázvor, kmín a kurkumu, přičemž hřebíček prokazoval vyšší účinek než aspirin.

Hlavní účinnou látkou v hřebíčku je eugenol, který napomáhá ochraňovat strukturu krevních destiček, a to i v případě, že se "shlukly".

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ EXTRAKTY

S CERTIFIKÁTY

Níže uvedené nejúčinnější přírodní přípravky s ochrannou známkou Superionherbs sice mohou velice dobře účinkovat, nicméně je vhodné souběžně začít u sebe, protože chronické obtíže mají zpravidla tyto společné jmenovatele:

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus (Outkovka pestrá)

Coriolus (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

Základem zdraví je prevence -  PROTOKOL pro prevenci

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 UNIKÁTNÍ, BEZKONKURENČNÍ EXTRAKTY

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. Jelinek, dr. Wahls

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Nejúčinnější kloubní výživa, MUDr. Ladislav Šafránek

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

Porovnání AMERICKÉ a RUSKÉ vakcíny na Covid -19, mechanismy účinků všech i připravovaných vakcín

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

 

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

 

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

ZDE

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

JAREK NOHAVICA

ZADEK JAK ŽOK

A přece nakonec - ÚSPĚŠNÁ LÉČBA

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 29.4.2023 v souvislosti s "vakcinací"

Ú MRTÍ - 1291

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 1863

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

Stav k 23.11.2022

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

 

 

Standardní verze