8 překvapivých výhod a použití estragonu

Barbora Nová

Estragon neboli Artemisia dracunculus L. je vytrvalá bylina z čeledi slunečnicovitých. Široce se používá k aromatickým, vonným a léčebným účelům (1).

Má jemnou chuť a dobře se kombinuje s pokrmy, jako jsou ryby, hovězí a kuřecí maso, chřest, vejce a polévky.

Následuje 8 překvapivých výhod a použití estragonu.

1. Obsahuje prospěšné živiny, ale málo kalorií a sacharidů

Estragon má nízký obsah kalorií a sacharidů a obsahuje živiny, které mohou být prospěšné pro vaše zdraví.

Pouhá jedna polévková lžíce (1,8 g) sušených estragonových listů poskytuje (2, 3):

 • Kalorie: 5
 • Sacharidy: 1 gram
 • Mangan: 6 % referenční hodnoty příjmu (RHP)
 • Železo: 3 % RHP
 • Draslík: 1 % RHP

Mangan je základní živina, která hraje roli ve zdraví mozku, růstu, metabolismu a snižování oxidačního stresu v těle (4, 5, 6, 7).

Železo je klíčové pro funkci buněk a tvorbu krve. Nedostatek železa může vést k anémii a projevovat se únavou a slabostí (8, 9, 10).

Draslík je minerál, který je klíčový pro správnou funkci srdce, svalů a nervů. Výzkum navíc zjistil, že může snižovat krevní tlak (11).

I když množství těchto živin v estragonu není nijak významné, může být tato bylina přesto prospěšná vašemu celkovému zdraví.

Shrnutí:

 • Estragon má nízký obsah kalorií a sacharidů a obsahuje živiny mangan, železo a draslík, které mohou být prospěšné pro vaše zdraví.

2. Estragon může pomoci snížit hladinu cukru v krvi tím, že zlepšuje citlivost na inzulín

Inzulín je hormon, který pomáhá přivádět glukózu do buněk, abyste ji mohli využít pro energii.

Faktory jako strava a záněty mohou vést k inzulínové rezistenci, což má za následek zvýšenou hladinu glukózy (12).

Bylo zjištěno, že estragon pomáhá zlepšovat citlivost na inzulín a způsob, jakým vaše tělo využívá glukózu.

Bylo zjištěno, že extrakt z ruského estragonu zabraňuje vzniku inzulinové rezistence, metabolické dysfunkce a hromadění tuku ve svalech a játrech myší (13).

Kromě toho se 90denní randomizovaná dvojitě zaslepená studie zabývala vlivem estragonu na citlivost na inzulin, sekreci inzulinu a kontrolu glykémie u 24 osob s poruchou glukózové tolerance.

U těch, kteří dostávali 1000 mg estragonu před snídaní a večeří, došlo k výraznému snížení celkové sekrece inzulinu, což může pomoci udržet vyrovnanou hladinu cukru v krvi po celý den (14).

Shrnutí:

 • Estragon může pomoci snížit hladinu cukru v krvi tím, že zlepšuje citlivost na inzulin a způsob, jakým tělo metabolizuje glukózu.

3. Estragon může zlepšovat spánek a regulovat spánkový režim

Nedostatečný spánek je spojován se špatnými zdravotními výsledky a může zvyšovat riziko onemocnění, jako je cukrovka 2. typu a srdeční choroby.

Ke špatné kvalitě spánku mohou přispívat změny v pracovním rozvrhu, vysoká míra stresu nebo náročný životní styl (15, 16).

Jako léky na spaní se často používají prášky na spaní nebo hypnotika, které však mohou vést ke komplikacím, včetně deprese nebo zneužívání návykových látek (17, 18).

Skupina rostlin Artemisia, do které patří i estragon, se používá jako lék na různé zdravotní potíže, včetně špatného spánku.

V jedné studii na myších se ukázalo, že rostliny rodu Artemisia poskytují sedativní účinek a pomáhají regulovat spánkový režim (19).

Vzhledem k malému rozsahu této studie je však zapotřebí dalšího výzkumu využití estragonu pro spánek - zejména u lidí.

Shrnutí:

 • Estragon pochází ze skupiny rostlin Artemisia, které mohou mít sedativní účinek a zlepšovat kvalitu spánku.

4. Estragon může zvyšovat chuť k jídlu snížením hladiny leptinu

Ke ztrátě chuti k jídlu může dojít z různých důvodů, např. z důvodu věku, deprese nebo chemoterapie. Pokud se neléčí, může vést k podvýživě a snížení kvality života (20, 21).

Snížení chuti k jídlu může způsobit také nerovnováha hormonů ghrelinu a leptinu. Tyto hormony jsou důležité pro energetickou rovnováhu.

Ghrelin je považován za hormon hladu, zatímco leptin je označován jako hormon sytosti. Když hladina ghrelinu stoupá, vyvolává hlad. Naopak stoupající hladina leptinu vyvolává pocit sytosti (22).

Jedna studie na myších zkoumala roli estragonového extraktu při stimulaci chuti k jídlu. Výsledky ukázaly snížení sekrece inzulinu a leptinu a zvýšení tělesné hmotnosti.

Tato zjištění naznačují, že estragonový extrakt může přispívat ke zvýšení pocitu hladu. Výsledky však byly zjištěny pouze v kombinaci s dietou s vysokým obsahem tuku (23).

Shrnutí:

 • Leptin a ghrelin jsou dva hormony, které řídí chuť k jídlu. Výzkum zjistil, že extrakt z estragonu může zlepšovat chuť k jídlu tím, že snižuje hladinu leptinu v těle.

5. Estragon může pomoci zmírnit bolest spojenou s onemocněními, jako je osteoartritida

V tradiční lidové medicíně se estragon již dlouho používá k léčbě bolesti (24).

Studie na myších také zjistily, že rostliny pelyňku jsou prospěšné při léčbě bolesti, a navrhly, že by se mohly používat jako alternativa k tradiční léčbě bolesti (24, 25).

Shrnutí:

 • Pelyněk se v tradiční lidové medicíně používá k léčbě bolesti již dlouhou dobu. Doplňky stravy obsahující estragon mohou být prospěšné pro snížení bolesti spojené s onemocněními, jako je osteoartróza.

6. Estragon má antibakteriální účinky a může předcházet nemocem přenášeným potravinami

Stále častěji se objevuje požadavek, aby potravinářské společnosti používaly ke konzervaci potravin spíše přírodní přídatné látky než syntetické chemikálie. Jednou z oblíbených alternativ jsou rostlinné éterické oleje (26).

Přídatné látky se přidávají do potravin, aby jim pomohly dodat texturu, zabránily oddělování, konzervovaly potraviny a potlačily bakterie způsobující onemocnění z potravin, jako je E. coli.

Starší studie se zabývala účinky estragonové silice na Staphylococcus aureus a E. coli - dvě bakterie, které způsobují onemocnění z potravin. V rámci tohoto výzkumu byl íránský bílý sýr ošetřen 15 a 1 500 µg/ml estragonové silice.

Výsledky ukázaly, že všechny vzorky ošetřené estragonovou silicí měly ve srovnání s placebem antibakteriální účinek na oba bakteriální kmeny. Vědci dospěli k závěru, že estragon může být účinným konzervačním prostředkem v potravinách, například v sýrech (27).

Shrnutí:

 • Esenciální oleje z rostlin jsou alternativou k syntetickým chemickým potravinářským přísadám. Výzkum zjistil, že estragonová silice může inhibovat Staphylococcus aureus a E. coli, dvě bakterie, které způsobují onemocnění z potravin.

7. Estragon je všestranný a snadno zařaditelný do jídelníčku

Vzhledem k tomu, že estragon má jemnou chuť, lze ho použít do různých pokrmů.

Následuje několik jednoduchých způsobů, jak estragon zařadit do svého jídelníčku:

 • Přidejte ho do míchaných nebo smažených vajec.
 • Použijte ho jako přílohu k pečenému kuřeti.
 • Přidejte ho do omáček, jako je pesto nebo aioli.
 • Přidejte ho do ryb, například do lososa nebo tuňáka.
 • Smíchejte ho s olivovým olejem a směsí pokapejte pečenou zeleninu.

Estragon se vyrábí ve třech různých odrůdách - francouzské, ruské a španělské:

 • Francouzský estragon je nejznámější a nejlepší pro kulinářské účely.
 • Ruský estragon má ve srovnání s francouzským slabší chuť. Stářím rychle ztrácí svou chuť, proto je nejlepší ho použít ihned. Vytváří více listů, které jsou skvělým doplňkem salátů.
 • Španělský estragon má ve srovnání s ruským estragonem více chuti, ale méně než francouzský estragon. Lze jej používat k léčebným účelům a vařit z něj čaj.

Čerstvý estragon je obvykle k dostání pouze na jaře a v létě v chladnějším podnebí. Není tak snadno dostupný jako jiné bylinky, například koriandr, takže ho můžete najít pouze ve velkých řetězcích obchodů s potravinami nebo na farmářských trzích.

Shrnutí:

 • Estragon se vyrábí ve třech různých odrůdách - francouzské, ruské a španělské. Je to všestranná bylina, kterou lze použít na mnoho způsobů, mimo jiné na vejce, kuřecí maso, ryby, zeleninu a do omáček.

8. Další potenciální přínosy estragonu pro zdraví

O estragonu se tvrdí, že má i další zdraví prospěšné účinky, které však zatím nebyly podrobně prozkoumány.

 • Může být prospěšný pro zdraví srdce: Estragon se často používá ve středomořské stravě, která je zdravá pro srdce. Zdravotní přínosy této diety nesouvisí pouze s potravinami, ale také s používanými bylinkami a kořením (28, 29).
 • Může snižovat záněty: Cytokiny jsou bílkoviny, které mohou hrát roli při zánětech. Jedna studie na myších zjistila výrazné snížení cytokinů po konzumaci estragonového extraktu po dobu 21 dní (30, 31).

Shrnutí:

 • Estragon může být prospěšný pro zdraví srdce a snižovat záněty.

Jak estragon skladovat

Čerstvý estragon se nejlépe uchovává v chladničce. Stonky a listy stačí opláchnout studenou vodou, volně zabalit do vlhké papírové utěrky a uložit do plastového sáčku. Tento způsob pomáhá bylině udržet si vlhkost.

Čerstvý estragon vydrží v lednici obvykle čtyři až pět dní. Jakmile začnou listy hnědnout, je čas bylinku zlikvidovat.

Sušený estragon vydrží ve vzduchotěsné nádobě v chladném a tmavém prostředí až čtyři až šest měsíců.

Shrnutí:

 • Čerstvý estragon lze skladovat v chladničce čtyři až pět dní, zatímco sušený estragon lze uchovávat na chladném a tmavém místě až čtyři až šest měsíců.

Závěr

Estragon má mnoho působivých zdravotních účinků, včetně potenciálu snižovat hladinu cukru v krvi, záněty a bolest a zároveň zlepšovat spánek, chuť k jídlu a zdraví srdce.

Nemluvě o tom, že je všestranný a lze ho přidávat do různých potravin - ať už použijete čerstvé nebo sušené druhy.

Přidáním estragonu do svého jídelníčku můžete snadno využít mnoha výhod, které estragon poskytuje.

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ EXTRAKTY

S CERTIFIKÁTY

Níže uvedené nejúčinnější přírodní přípravky s ochrannou známkou Superionherbs sice mohou velice dobře účinkovat, nicméně je vhodné souběžně začít u sebe, protože chronické obtíže mají zpravidla tyto společné jmenovatele:

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
NOVINKA  Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           BŘEZEN 2024 -31 článků

           DUBEN 2024 - 15 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života