Proč je dobré doma mít esenciální oleje, které jsou také žádoucím artiklem při SHTF (Shit Hits the Fan)

Níže:

 • Řízená demolice potravinářské a energetické infrastruktury je v plném proudu... připravte se, nebo budete zničeni
 • Vystoupení generálního ředitele firmy Pfizer, Bourly v Davosu - květen 2022

- Pixabay

Ing. Zdeněk Rozehnal

Pekarová: "Vlády mají zajistit bezpečí lidí, nikoli se o ně starat", březen 2022

Po televizním vystoupení P. F. v červnu 2022 je dobré být připraveni nejpozději do konce letošních prázdnin i na SHTF

SHTF je zkratka „Shit Hits the Fan“ a znamená to situaci, jenž extrémně narušuje aktuální sociální struktury a paradigma. Doslova to znamená „Průser zasáhl větrák“ a u nás v Česku se vžila zkratka „VP“ / „Velký Průser“.

SHTF událost popisuje také situace, kdy se nebudete schopni spoléhat např. na státní a bezpečnostní služby v jakékoliv formě.

Rostliny jsou pomocníkem od dávnověku

Rostliny byly lidstvu velkým pomocníkem od počátku věků. Každá část rostliny, od kořenů přes listy, semena, plody a květy, se dá využít různými způsoby, například jako potravina, lék, a dokonce i jako každodenní nástroj. Díky jejich neuvěřitelným fyzikálním a chemickým vlastnostem se dodnes spoléháme na rostliny, které nás posilují. 

Když dojde k SHTF a vy ztratíte přístup ke všem pohodlným a moderním věcem, můžete se pro své potřeby přežití obrátit na rostliny. Rostliny představují vhodnou alternativu k mnoha věcem, jako jsou průmyslově zpracované potraviny a konvenční léky. Ve skutečnosti jsou rostliny mnohem zdravější a výživnější než průmyslově zpracované potraviny a jejich používání je mnohem bezpečnější než aplikace moderních léků.  

Podle studie z roku 2015 zemře každý rok přibližně 100 000 Američanů kvůli nežádoucím účinkům konvenčních, údajně "bezpečných" syntetických léků. To znamená, že lidí zabitých v USA farmaceutickými léky je nejméně třikrát více než zabitých opilými řidiči. ( 1 ).

Ve Spojených státech tvoří toxicita syntetických léků asi 8% hospitalizací (počet obyvatel USA v roce 2021 - téměř 340 miliónů). Oproti tomu hospitalizace nebo úmrtí v důsledku nežádoucích účinků přírodních (rostlinných) léků jsou velmi vzácné. Dokonce ani Národní toxikologická střediska Spojených států nemají ve své databázi kategorii pro vedlejší nebo nežádoucí účinky na byliny ( 1 ).

Proto se stále více lidí obrací při řešení svých zdravotních problémů k bylinkám a dalším přírodním prostředkům, protože věří, že rostlinné léky jsou bez nežádoucích vedlejších účinků. Na toxicitu rostlinných léčivých přípravků je však třeba pohlížet v souvislostech. Ačkoli bylinné léky jsou obecně považovány za bezpečné a účinné, ale obvykle se říká, že pokud je lék účinný, tak by měl mít vedlejší účinky. Proto bylinné léky jako léky buď mají nežádoucí účinky, nebo nejsou účinné (1).

Krizový stav

Když dojde ke katastrofě a lékařské služby se stanou nedostupnými, můžete k léčbě potíží, které nevyžadují invazivní lékařské zákroky, použít rostliny. Samozřejmě ne každý má snadný přístup k rostlinám nebo má domácí zahrádku, kde by mohl léčivé rostliny pěstovat. Naštěstí existují bylinné léky v jiné formě, kterou je mnohem snazší skladovat, přenášet a používat v nouzových situacích než čerstvé rostliny. Tato pohodlná forma je běžně známá jako esenciální olej.

Proč byste se měli zásobit esenciálními oleji (krizový managment v rodinách)

Esenciální oleje jsou rostlinné extrakty získané destilací nebo lisováním za studena vybraných částí (např. květů, listů nebo semen) léčivé rostliny. Protože tímto způsobem vzniká vysoce koncentrovaný olej, který obsahuje všechny vonné a chuťové látky rostliny, mají esenciální oleje mnohem silnější vůni a chuť než jejich rostlinné zdroje (2).

Podle studie publikované v časopise Asian Pacific Journal of Tropical Biomedicine jsou esenciální oleje tvořeny směsí uhlovodíků, alkoholů, aldehydů, esterů, ketonů, oxidů, fenolů a terpenů (3).

Kromě toho, že esenciální oleje mají výraznou vůni, mají tyto účinné látky také prospěšné vlastnosti, díky nimž jsou tak silnými přírodními prostředky.

Protože však rostliny mají různé chemické složení, žádné dva esenciální oleje nejsou zcela stejné, a to ani ty, které se získávají ze stejného druhu rostliny. Jak uvádějí četné studie, složení éterických olejů ovlivňuje několik faktorů, včetně podmínek růstu, typu půdy, klimatu a doby sklizně (4).

Na druhou stranu právě tato různorodost chemických složek dává esenciálním olejům velkou rozmanitost, pokud jde o jejich použití a léčivé schopnosti.

Kromě toho, že se éterické oleje používají jako tradiční léčebné prostředky, mohou sloužit i k jiným účelům. Například některé esenciální oleje, jako je citronový esenciální olej a tea tree olej, mají vynikající přírodní čisticí vlastnosti, a proto se často používají v čisticích prostředcích pro domácnost (5).

Jiné éterické oleje, jako je borovice, bergamot a máta peprná, jsou přírodními odpuzovači hmyzu, takže je najdete v lokálních nebo aromatických sprejích proti hmyzu (6).

Esenciální oleje jako skořice, levandule a rozmarýn obsahují sloučeniny, které mohou při rozstříkání v prostoru pomoci odstranit nepříjemné pachy a osvěžit vzduch ve vaší domácnosti (7).

Některé esenciální oleje lze v malém množství použít také při vaření. Esenciální oleje získané z kulinářských bylin, jako je oregano, tymián a bazalka, se používají jako náhražky chuti (8).

Tyto éterické oleje se však zpracovávají jinak než ty, které jsou určeny jako přírodní prostředky, aby byly bezpečné pro konzumaci. Pokud chcete esenciální oleje používat jako kulinářské přísady, ujistěte se, že si pořizujete oleje čisté a potravinářské (9).

Díky své všestrannosti a léčivým vlastnostem jsou esenciální oleje skvělými položkami, které můžete zařadit do svých zásob pro přežití. Dobře vám poslouží v nouzových situacích a díky své užitečnosti se stanou skvělým výměnným artiklem při SHTF. Esenciální oleje se snadno skladují a mají dlouhou trvanlivost. Čisté esenciální oleje (bez přimíchaných nosných olejů) vydrží při správném skladování v závislosti na obsažených sloučeninách tři až 15 let.

Následuje, jak dlouho vydrží správně skladované některé běžně používané esenciální oleje (10):

 • Esenciální oleje bohaté na monoterpeny (např. cypřiš, kadidlo, citron, bergamot, sladký pomeranč): až 2 roky.
 • Esenciální oleje bohaté na oxidy (např. eukalyptus, rozmarýn, vavřínový list): až 4 roky.
 • Esenciální oleje bohaté na fenoly (např. hřebíček, oregano) a aldehydy (např. citronová tráva): až 5 let.
 • Esenciální oleje bohaté na ketony (např. šalvěj muškátová, šalvěj, yzop), monoterpenoly (např. máta peprná, levandule, tea tree, bazalka, tymián) a estery (např. estragon, anýz, heřmánek): až 6 let.
 • Esenciální oleje bohaté na seskviterpeny (např. cedrové dřevo, ylang ylang, myrha): až 10 let.
 • Esenciální oleje bohaté na seskviterpenoly (např. santalové dřevo): více než 10 let.

6 esenciálních olejů, které je dobré mít v nouzových zásobách

(podle prof. Petera Staňka má Česko potravinové zásoby ve SHR na 1,5 dne, Slovensko na 2,5 dne a Polsko na 2,5 roku! Proto mějte zásoby trvanlivých potravin cca na jeden měsíc a pravidelně je obměňujte. Ujasněte si případný náhradní zdroj vody, zvláště pokud bydlíte v panelácích. A nezapomeňte - vyprazdňovat musíte, tedy pokud budete mít, co jíst)

SHR - Státní hmotné rezervy

Jako nouzové léky lze éterické oleje použít mnoha způsoby. Některé esenciální oleje, které mají blahodárné účinky na pokožku, lze používat lokálně, pokud je smícháte s jemným nosným olejem, jako je kokosový olej, jojobový olej nebo olej ze sladkých mandlí. Vzhledem k tomu, že jsou vysoce koncentrované, je nutné čisté éterické oleje před aplikací na pokožku nejprve zředit v nosném oleji, aby nedošlo k podráždění pokožky (11).

Esenciální oleje lze také inhalovat, abyste pocítili jejich blahodárné účinky. Při aromaterapii se éterické oleje buď rozptylují ve vzduchu, nebo se umístí do misky s horkou vodou a vdechují se, abyste si jejich příjemnou vůni mohli vychutnat ve volném čase (12).

Podle výzkumů se účinné složky éterických olejů dostávají přímo do mozku, kde působí na mozkové oblasti, jako je amygdala, která je zodpovědná za zpracování emocí (13).

Proto je mnoho esenciálních olejů známých tím, že podporují emoční zdraví a pohodu.

Vzhledem k tomu, že na trhu je tolik éterických olejů, kolik je léčivých rostlin, může být výběr olejů do zásoby složitý. Pro zjednodušení rozhodování následuje 6 užitečných esenciálních olejů, které byste měli mít k dispozici v každé situaci, a jejich vědecky podložené účinky:*

1. Levandulový esenciální olej

Levandulový éterický olej se získává z květů rostliny Lavandula angustifolia pomocí destilace. Kromě sladké květinové vůně je levandulový éterický olej známý svými uklidňujícími účinky a schopností podporovat přirozené hojivé procesy vašeho těla (14).

Studie publikovaná v časopise Journal of Alternative and Complementary Medicine potvrdila, že levandulový esenciální olej může podpořit přirozenou schopnost vašeho těla uzdravovat se (15).

Kromě toho bylo zjištěno, že levandulový éterický olej také pomáhá snižovat pocity úzkosti (16).

Vědci z Wesleyan University v Connecticutu mezitím uvedli, že levandulový esenciální olej může podpořit hluboký a klidný spánek (17).

2. Sladký pomerančový esenciální olej

Esenciální olej ze sladkého pomeranče pochází z kůry plodu Citrus sinensis. Podle studií tento příjemně vonící olej obsahuje vysoké množství limonenu, sloučeniny zodpovědné za jeho citrusovou vůni, a linaloolu, který voní jako sladká levandule s nádechem citrusů (18, 19).

Díky těmto sloučeninám podporuje esenciální olej ze sladkého pomeranče zdravou pokožku, optimální funkci imunitního systému a pozitivní náladu (20, 21).

Limonen a linalool mají také přirozené čisticí vlastnosti, takže esenciální olej ze sladkého pomeranče můžete použít jako netoxický čisticí prostředek v domácnosti (22).

3. Citronový esenciální olej

Stejně jako pomerančový esenciální olej se i citronový esenciální olej získává z ovocných slupek, konkrétně ze slupek plodů Citrus limon. Tento svěže vonící, všestranný olej se často rozptyluje ve vzduchu a vdechuje nebo se nanáší na pokožku, abyste si užili jeho zdraví prospěšné účinky (23).

Podle studie publikované v časopise Stress & Health obsahuje citronový esenciální olej účinné sloučeniny, jako je limonen, citral a y-terpinen, které mohou podporovat zdravou reakci na stres (24).

Citronový esenciální olej je také plný antioxidantů, které mohou pomoci chránit pokožku před oxidačním poškozením způsobeným škodlivými volnými radikály (25).

V novější studii tuniský vědec zjistil, že citronový esenciální olej lze díky přítomnosti antioxidantů, jako je limonen a B-pinen, použít také jako přírodní konzervační prostředek v potravinách (26).

Díky své osvěžující vůni a přirozeným čisticím vlastnostem je citronový esenciální olej ideální také pro použití jako netoxický čistič povrchů.

4. Esenciální olej z oregana

Esenciální olej z oregana se destiluje parou z listů a stonků rostliny Origanum vulgare. Oregano, známé koření a léčivá rostlina, obsahuje monoterpenové fenoly, jako je karvakrol a thymol, které jsou silnými antioxidanty, jež dokáží neutralizovat volné radikály (27).

 Díky těmto sloučeninám prokázal oreganový esenciální olej v mnoha studiích velký potenciál jako přírodní konzervační prostředek pro potraviny (28).

Při lokální aplikaci karvakrol a thymol v oreganovém esenciálním oleji také umožňují podpořit přirozenou schopnost těla léčit se a bojovat proti vnějším hrozbám (29, 30).

Díky svým bioaktivním složkám dokáže silný olej s kořeněnou kafrovou vůní poskytnout vaší pokožce širokospektrální ochranu před hrozbami. Pro vynikající podporu pokožky můžete oreganový esenciální olej smíchat s dalšími oleji, které nabízejí blahodárné účinky na pokožku, jako je například tea tree olej

5. Esenciální olej ze skořicové kůry

Stejně jako esenciální olej z oregana může i esenciální olej ze skořicové kůry při lokální aplikaci podpořit přirozenou obranyschopnost vašeho těla, a to díky účinným složkám, jako je skořicový aldehyd a eugenol (31).

Zejména skořicový aldehyd má mnoho prospěšných vlastností, včetně antioxidační aktivity, která vám může pomoci udržet zdravou pokožku a klouby (32).

Pokud máte rádi kořeněnou, nasládlou a zároveň dřevitou vůni skořice, pak vás jistě potěší, že inhalace esenciálního oleje ze skořicové kůry má blahodárný vliv i na duševní zdraví. Studie publikovaná v časopise Iranian Journal of Basic Medical Sciences totiž zjistila, že právě tento olej může pomoci snížit pocity úzkosti a podpořit pozitivní náladu (33).

Vysoce kvalitní esenciální olej, získaný z kůry stromu skořicovníku pravého (Cinnamomum verum), který má dlouhou historii používání v tradiční medicíně, může různými způsoby podpořit vaše fyzické i duševní zdraví. 

6. Esenciální olej z máty peprné

Esenciální olej z máty peprné, pocházející z jedné z nejstarších bylin používaných v evropské tradiční medicíně, se hojně používá ke zmírnění drobných kožních problémů, jako je svědění. Při použití v aromaterapii může tento nádherný olej s nádhernou vůní také pomoci zklidnit kašel a snížit stresové pocity (34).

Esenciální olej z máty peprné má také příznivé účinky na zdraví ústní dutiny. Pokud jej totiž zředíte a smícháte se zubní pastou nebo ústní vodou, může vám pomoci udržet zuby a dásně čisté a dech svěží (35).

Esenciální olej z máty peprné obsahuje řadu antioxidačních polyfenolů a také bioaktivní složky, jako je mentol a menton, které k těmto přínosům přispívají (36).

Bezpečnost a všestrannost esenciálních olejů

Esenciální oleje jsou bezpečné a všestranné přírodní produkty, které mají širokou škálu zdraví podporujících vlastností. Tyto vlastnosti můžete maximalizovat smícháním esenciálních olejů, které se k sobě hodí. Např pro:

Imunitu

Směs esenciálních olejů z organického citronu, skořicové kůry, hřebíčku, eukalyptu a rozmarýnu. Pokud nastane SHTF, budete rádi, že máte po ruce tento účinný olej, který vám pomůže udržet vás i vaši rodinu v bezpečí a zdravou. 

Mozek

Kombinace esenciálních olejů máty peprné, šalvěje muškátové, tea tree, kardamomu, eukalyptu radiata, citronu a vavřínového listu. Tato směs pomáhá vyčistit mysl a zlepšit soustředění, abyste mohli vhodně reagovat na jakoukoli situaci, ve které se můžete ocitnout. Tato směs esenciálních olejů dokáže při rozptylování také osvěžit vzduch a naplnit každou místnost svěží, čistou vůní, kterou si jistě zamilujete. 

Buďte připraveni na jakýkoli typ scénáře tím, že se zásobíte užitečnými věcmi pro přežití, mezi něž patří čisté esenciální oleje terapeutické kvality a případně vámi vytvořené směsi esenciálních olejů!

Řízená demolice potravinářské a energetické infrastruktury je v USA v plném proudu... připravte se, nebo budete zničeni

- Pixabay

Mike Adams, 20. června 2022

Globální destrukce potravinové a energetické infrastruktury se každým dnem zrychluje. Cíl je v tuto chvíli poměrně zřejmý: Zničit lidskou civilizaci a vyhladovět co nejvíce lidí jakýmikoliv prostředky.

Ti, kteří si to ještě neuvědomují a neučiní patřičná opatření budou tímto v budoucnosti zničení.

O některých překvapivých bodech tohoto záměrného plánu depopulace se dozvíte v dnešním podcastu:

 • Největší západoevropský výrobce hnojiv, společnost CF Industries, oznámila, že v důsledku "zelené" války západní Evropy proti zemnímu plynu (který je nezbytný k výrobě dusíkatých hnojiv) zavírá svůj výrobní závod ve Velké Británii (v Chesteru) a přesouvá administrativní provozy do USA. (CFindustries.com)
 • Poté, co federální vláda v USA nařídila leteckým společnostem hromadně vraždit vlastní piloty prostřednictvím nucených mRNA vakcín, nyní vyhrožuje, že "zakročí" proti leteckým společnostem za to, že nemají dostatek pilotů. (The Epoch Times)
 • Podobným způsobem Bidenův režim říká producentům ropy a zemního plynu, že za 5 až 10 let budou všichni zavřeni, ale že by si měli pospíšit a vyrábět více paliva už teď - a neměli by z toho mít žádné zisky - protože demokraté nechtějí prohrát volby v polovině volebního období (listopad 2022) kvůli tomu, že lidé budou nespokojeni s rostoucími cenami plynu. (CNBC.com)
 • Přetlakované potrubí způsobilo mohutný výbuch v jednom z největších uzlů zkapalněného zemního plynu (LNG) v Americe, který směřuje 70% svého vývozu do Evropy. (EEnews.net) Tento výbuch se nápadně podobá tomu, co v roce 2019 způsobilo mohutnou explozi v rafinerii Philadelphia Energy Solutions, která trvale uzavřela provoz této rafinerie pohonných hmot. (CNBC.com)
 • Nyní bude zařízení Freeport LNG odstaveno po celý zbytek roku, čímž bude vyřazeno z provozu přibližně 20% dodávek LNG v Severní Americe. (EnergyNow.com)
 • Ropu nenávidějící, anticivilizační ekologické skupiny žalují Bidenovu administrativu, aby se pokusila zastavit 3 500 povolení k těžbě ropy a zemního plynu s cílem zcela zhroutit veškerý průmysl a infrastrukturu, což povede k masovému hladomoru a totálnímu kolapsu společnosti, jak ji známe. (CNBC.com)
 • Guvernér státu Washington, Jay Inslee, který podporuje očkování, roušky a potraty, dnes už otevřeně varuje své občany, aby se připravili na léto "výpadků proudu, ničení a smrti", a zároveň pokračuje v uzavírání čtyř vodních přehrad, čímž stát přijde o 8% současných dodávek elektřiny. (ThePostMillennial.com)
 • Když už jste si mysleli, že můžete "zezelenat" a přejít od ropy, EU se chystá prohlásit lithium za "toxickou látku", což by zdevastovalo těžbu, přepravu a výrobu lithia pro výrobu lithiových baterií, které pohánějí velkou část zelené ekonomiky. Bez lithia neexistuje žádná "zelená" infrastruktura. (OilPrice.com)
 • Mezitím železnice Union Pacific nařídila zastavit přepravu nafty a DEF - Diesel Exhaust Fluid (kapalina známá pod názvem AdBlue®) které jsou nezbytné pro moderní dieselové motory, což způsobilo výpadky pohonných hmot na zastávkách kamionů Flying J po celém východním pobřeží, včetně Floridy. (NeedToKnow .news)

Kromě toho všeho dochází po celých USA k rozsáhlým sabotážím (žhářství) potravinářských zařízení v kombinaci s tím, že nelegitimní Bidenův režim pokračuje ve všech snahách o uzavření ropovodů, rafinerií a průzkumu ložisek ropy, což vede ke kolapsu dostupnosti domácí ropy.

Proto samozřejmě prudce rostou ceny benzínu, což způsobuje zdražování potravin, dopravy a spotřebního zboží.

To vše dohromady znamená řízenou demolici potravinářské a palivové infrastruktury za záměrným účelem způsobit celosvětový hladomor, chudobu, chaos a smrt. (A nezapomeňte, že ti, kdo byli natolik důvěřiví, že si nechali píchnout experimentální "vakcínu" mRNA, nyní v rekordním počtu umírají na krevní sraženiny, infarkty a syndrom náhlého úmrtí dospělých).

Sledujete globální válku vedenou proti lidstvu v reálném čase a přežijí jen ti, kteří se připraví. Možná 95% běžné populace zůstává vůči tomu všemu zcela lhostejných, a proto jsem zveřejnil krátký podcast, v němž připomínám, že na "červenou-pilulku" zapomnětlivých mas je již pozdě:

Předpokládáme, že globální ztráty se budou do roku 2030 pohybovat v miliardách lidských bytostí, přesně jak se globalisté otevřeně chlubili, že toho dosáhnou.

Vystoupení generálního ředitele firmy Pfizer, Bourly v Davosu - květen 2022

Esenciální oleje jsou možná nová antibiotika

Danielle Fagan

Esenciální oleje nejsou žádná novinka, protože se používaly už ve starém Egyptě, a to jako součást v průběhu mumifikačního procesu. Aromatické oleje také používali staří Řekové, Římané, Číňané a Indové k nejrůznějším účelům. Dnes se éterické oleje vracejí na scénu, ve velkém stylu.

Příznivé zdravotní účinky esenciálních olejů prokázalo množství vědeckých výzkumů. Ukazuje se, že tyto přírodní prostředky mají potenciál pomáhat nám četnými a překvapivými způsoby.

Řešení problému, nejen jeho symptomu

Náš imunitní systém musí během života čelit milionům bakteriálních, virových a parazitických invazí. Kdykoli vezmete do ruky kliku u dveří, protřete si své oči nebo se dotknete svých úst, dostáváte se do kontaktu s velkým množstvím patogenů. Váš imunitní systém je jako ochranná bariéra, která bez přestání, každou minutu vašeho života, odhaluje choroboplodné zárodky a likviduje je.

Pokud Vaše imunita nefunguje optimálně, chytáte každou chvíli různá nachlazení a virózy nebo se u vás rozvinou alergie. Pak se člověk uchyluje k užívání různých prášků a sirupů, které bohužel neřeší problém jako celek, ale pouze jeho symptomy. Zásadním problémem je špatná funkce imunitního systému, symptom je například nachlazení.

Je tedy nutné věnovat hlavní pozornost imunitnímu systému, což je nejlepší zbraň proti jakémukoliv patogenu a symptomy (infekce, alergie) pak vymizí samy.

Některé vědecké studie prokázaly, že takovou péči mohou imunitnímu systému poskytnout esenciální oleje z oregana, skořice a chilli.

Představte si to jako budování ochranného valu kolem hradu, abychom zabránili vetřelcům vniknout dovnitř. Mohutný, silný val útočníky účinně odradí, přinejmenším většinu z nich.

Když jsme ve stresu, uvolňuje náš organismus kortizol a adrenalin. Jakmile tyto látky zaplaví krevní řečiště, přestane se tělo starat o souboj s rýmou nebo o získávání nutričních látek z potravy. Začneme fungovat v režimu útok nebo úprk. Pokud se to tak děje delší dobu, začne se náš ochranný val kolem hradu bortit. Náhle v něm vzniknou trhliny, kudy se začne do organismu valit invaze nepřátel.

Zde přicházejí ke slovu esenciální oleje, které dokážou našim hradbám navrátit jejich pevnost. Typickým příkladem oleje, který efektivně podporuje správné fungování imunitního systému, je olej eukalyptový. Jedná se o přirozený antiseptický a protizánětlivý prostředek, který také pomáhá při vykašlávání hlenu z dýchacích cest.

To jsou velice dobré informace, protože to znamená, že se můžeme zaměřit na řešení problému, napravit jej a vést přirozenější, zdravější život. Když posílíme obranný systém svého organismu, nebudou nás tolik trápit nemoci.

Esenciální oleje versus moderní medicína

Je prokázáno, že esenciální oleje dokážou léčit tkáně napadené superbakteriemi, které vznikly kvůli nepřiměřenému používání chemických léčiv. Jsou to patogeny, které se adaptovaly na antibiotika, a tudíž jsou rezistentní k léčbě. Esenciální oleje mohou s úspěchem vyřešit tento problém.

Esenciální oleje dokázaly likvidovat například MRSA, což je podle stránek CDC.gov „Staphylococcus aureus rezistentní vůči methicillinu, typ stafylokoka, který odolává působení mnoha antibiotik. Ve zdravotnických zařízeních, jako jsou nemocnice a pečovatelské ústavy, může MRSA způsobovat vážné problémy, například otravu krve, zápal plic a infekce operačních ran.“ Jedna studie k tomuto problému prokázala, že určité esenciální oleje zabíjely MRSA a E.Coli do dvou minut po kontaktu.

Prokázalo se také, že esenciální oleje vedle schopnosti posilovat imunitní systém a likvidovat superbakterie, dokážou pomáhat lidem trpícím dlouhou řadou nemocí, například depresí, rakovinou, úzkostí, problémy s trávením, migrénami, akné, PMS, špatnou pamětí, nespavostí a dalšími neduhy.

Spojení přírody s medicínou

Existuje jeden takový mýtus, že by se přírodní léky a moderní chemické léky neměly kombinovat. Ale po pravdě řečeno, mnoho dnešních léků původně pochází z přírodních surovin. Aspirin je kupříkladu chemickou náhradou účinné látky, jež se nachází ve vrbové kůře. Vick’s VapoRub, oblíbená mast, která nechybí v téměř žádné americké domácnosti obsahuje eukalyptus, kafr, citronový a mátový olej. Morfium se vyrábí z máku. Kromoglykát, lék potlačující symptomy astmatu, se původně získával z mandragory.

Vědci zjistili, že esenciální oleje a léky mohou fungovat jako jeden tým. Jedním z mechanismů, díky nimž oleje fungují, je zeslabování buněčných stěn rezistentních baktérií, čímž jednak dochází k jejich poškození a tím ztrátě rezistence a k umožnění bezproblémového vstupu antibiotik.

To je dobrá zpráva – zdá se, že kombinací moderních a přírodních přípravků lze za určitých podmínek dosahovat slibných výsledků.

Ačkoli je určitě potřeba další výzkum – minimálně proto, aby bylo možné stanovit účinné a přitom neškodné dávkování – je už teď zřejmé, že se vyplatí o esenciálních olejích diskutovat a začlenit je do každodenního života. Nadto se jedná o relativně levné zdroje, které jsou celkem snadno dostupné, přinejmenším v obchodech se zdravou výživou.

Heřmánkový esenciální olej dokáže zničit až 93% buněk rakoviny prsu

Ethan A. Huff

V posledních letech se esenciální oleje (dále EO) už staly známé pro jejich užívání jak v aromaterapii, tak i v celostní medicíně. Víte ale také, že tyto oleje lze využívat také jako účinný lék proti rakovině?

K tomuto zjištění došli čínští vědci poté, co studovali léčivé vlastnosti deseti nejčastěji používaných EO: mátový, zázvorový, citronový, grepový, jasmínový, levandulový, heřmánkový, tymiánový, růžový a skořicový.

Každý z nich byl testován na antibakteriální vlastnosti a na schopnosti ničit lidské rakovinné buňky v prostředí in vitro. Působení bylo pozorováno u těchto typů rakovin: rakovina prsu (MCF-7), rakovina plic (A-549) a rakovina prostaty (PC-3).

Esenciální oleje vykazovaly silnou cytotoxicitu u všech testovaných druhů rakoviny

V průběhu testování vystavovali vědci rakovinné buňky esenciálním olejům a zesilovali přitom i jejich koncentraci. Zjistili přitom přímou závislost mezi koncentracemi EO a množstvím usmrcených buněk.

Již při koncentraci 0,2% vykazovaly EO silnou cytotoxicitu proti rakovině prostaty - jejich životaschopnost se snížila pod 4%. Proti rakovině plic účinkovaly také všechny oleje podobně, jen s výjimkou mátového.

V případě testování účinků proti rakovině prsu se ukázaly být výrazně účinné jen tyto čtyři druhy EO: tymiánový, jasmínový, skořicový a heřmánkový (jsou seřazeny podle síly účinků).

Tymiánový olej vykazoval účinnost až 97% zničených rakovinných buněk a heřmánkový 93%.

V závěru studie se uvádí: „V případě testování EO na buňkách rakoviny prsu převýšily oleje z tymiánu, jasmínu, skořice a heřmánku výrazně účinky ostatních olejů. Množství životaschopných buněk rakoviny byly pak následně naměřeny tyto: 3,47%, 4,34%, 5,31% a 6,93%.“

Heřmánkový esenciální olej: silný antibakteriální prostředek

Při vyhodnocování antibakteriálních vlastností se heřmánkový EO umístil také vysoko. Testování bylo prováděno na bakteriích Propionibacterium acnes, kdy se jako nejúčinnější ukázaly být tyto EO: růžový, skořicový, tymiánový, levandulový a heřmánkový.

Ve výsledcích studie se uvádí: „další EO, které svými účinky následovaly po heřmánkovém, byly tyto: grepový, citronový, zázvorový, mátový a jasmínový.“ Při heřmánkovém oleji došlo ke zničení bakterií za 20 minut, při grepovém a citronovém za 30 minut a při zázvorovém za 45 minut.“

Heřmánkový esenciálníolej: také silný antioxidant

Heřmánkový olej je již dlouho známý svými ztišujícími účinky a používá se i v takových závažných případech, jako jsou záněty, svalové spasmy, migrény, žaludeční problémy, nadýmání, plísně nebo parazité.

V jedné z dřívější studií, publikovaných v magazínu „The Industrial Crops and Products“ bylo zjištěno, že heřmánkový olej je také silný antioxidant. Ve srovnání s dalšími deseti druhy tento EO vykazoval v tomto směru vůbec nejlepší výsledky.

Originál: https://www.naturalnews.com/047790_Chamomile_essential_oils_breast_cancer_natural_medicine.html

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           ČERVEN 2024 - 24 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života