7 zdravotních výhod ibišku

- Pixabay

Barbora Nová

Ibišek má vysoký obsah antioxidantů a nabízí mnoho potenciálních výhod. Zejména může pomáhat při hubnutí, omezovat růst bakterií a rakovinných buněk a podporovat zdraví srdce a jater.

Ibišek je k dostání jako extrakt nebo častěji jako čaj. Ibiškový čaj je bylinný čaj, který se připravuje spařením částí rostliny ibišku ve vroucí vodě, přičemž má trpkou chuť podobnou chuti brusinek a lze si ho vychutnat buď horký, nebo studený.

Existuje několik set druhů ibišků, které se liší podle místa a podnebí, kde rostou, ale nejčastěji se k přípravě ibiškového čaje používá ibišek sabdariffa (1).

Výzkum odhalil řadu zdravotních přínosů spojených s pitím ibiškového čaje, které ukazují, že může snižovat krevní tlak, omezovat růst bakterií a dokonce napomáhat hubnutí.

Následuje přehled 7 zdravotních výhod ibišku.

1. Ibišek je plný antioxidantů

Antioxidanty jsou molekuly, které pomáhají chránit před sloučeninami zvanými volné radikály, které mohou poškodit vaše buňky (2).

Ibišek je bohatý na silné antioxidanty, a proto může pomáhat předcházet poškození a nemocem způsobeným hromaděním volných radikálů.

Jedna studie u lidí s Marfanovým syndromem, což je porucha postihující pojivovou tkáň, zjistila, že infuze ibiškového extraktu snižuje oxidační stres a zvyšuje hladinu antioxidantů v krvi (3).

Podobné výsledky přinesla i studie na zvířatech, která ukázala, že ibiškový extrakt pomáhá chránit před poškozením buněk u potkanů (4).

V těchto studiích však byly použity spíše koncentrované dávky ibiškového extraktu než ibiškový čaj.

Shrnutí:

 • Studie na zvířatech zjistily, že ibiškový extrakt má antioxidační vlastnosti.

2. Ibišek může pomáhat snižovat krevní tlak

Jedním z nejpůsobivějších a nejznámějších účinků ibiškového čaje je, že může pomáhat snižovat krevní tlak.

Vysoký krevní tlak může v průběhu času způsobit dodatečnou zátěž srdce a jeho oslabení. Vysoký krevní tlak je také spojen se zvýšeným rizikem srdečních onemocnění (5).

Několik studií zjistilo, že ibiškový čaj může snižovat systolický i diastolický krevní tlak.

V jedné malé studii 46 lidí s vysokým krevním tlakem konzumovalo buď ibiškový čaj, nebo placebo. U těch, kteří pili ibiškový čaj, došlo po jednom měsíci k většímu poklesu systolického i diastolického krevního tlaku než u těch, kteří užívali placebo (6).

Podobně přehled pěti studií z roku 2015 zjistil, že ibiškový čaj snižuje systolický a diastolický krevní tlak v průměru o 7,58 milimetrů rtuti (mm Hg), respektive o 3,53 mmHg (7).

I když ibiškový čaj může být bezpečným a přirozeným způsobem, jak pomoci snížit krevní tlak, nedoporučuje se těm, kteří užívají léky na léčbu vysokého krevního tlaku, protože se s těmito léky může vzájemně ovlivňovat (8).

Shrnutí:

 • Některé studie zjistily, že ibiškový čaj může snižovat systolický a diastolický krevní tlak. Aby se však předešlo interakci, neměl by se užívat v kombinaci s léky na krevní tlak.

3. Ibišek může přispět ke zlepšení hladiny krevních tuků

Některé studie zjistily, že kromě snížení krevního tlaku může ibiškový čaj pomoci zlepšit hladinu krevních tuků, které mohou být dalším rizikovým faktorem srdečních onemocnění (9).

V malé studii z roku 2009 konzumovalo 60 lidí s cukrovkou buď ibiškový, nebo černý čaj. U těch, kteří pili ibiškový čaj, se po jednom měsíci zvýšila hladina HDL (dobrého) cholesterolu a snížila hladina celkového cholesterolu, LDL (špatného) cholesterolu a triglyceridů (10).

Jiná starší studie u osob s metabolickým syndromem zjistila, že užívání 100 miligramů ibiškového extraktu denně bylo spojeno se snížením celkového cholesterolu a zvýšením HDL cholesterolu (11).

V roce 2022 bylo v přehledu zjištěno, že ibiškový čaj dokáže snížit hladinu LDL cholesterolu účinněji než jiné druhy čaje nebo placebo (12).

Jiné studie však přinesly rozporuplné výsledky týkající se účinků ibiškového čaje na hladinu cholesterolu v krvi. Přehled 7 studií s celkem 362 účastníky totiž dospěl k závěru, že ibiškový čaj významně nesnižuje hladinu celkového cholesterolu ani triglyceridů (13).

Většina studií, které prokázaly přínos ibiškového čaje na hladinu krevních tuků, byla omezena na osoby se specifickými zdravotními potížemi, jako je metabolický syndrom a cukrovka.

K určení potenciálních účinků ibiškového čaje na hladinu cholesterolu a triglyceridů v krvi u běžné populace je zapotřebí provést rozsáhlejší studie zkoumající jeho účinky.

Shrnutí:

 • Některé studie prokázaly, že ibiškový čaj může snižovat hladinu cholesterolu a triglyceridů v krvi u osob s cukrovkou a metabolickým syndromem. Jiné studie však přinesly rozporuplné výsledky. Je třeba provést další výzkum u běžné populace.

4. Ibišek může posílit zdraví jater

Vaše játra plní několik funkcí - například produkují bílkoviny, vylučují žluč a odbourávají tuky - které jsou nezbytné pro vaše celkové zdraví (14).

Zajímavé je, že studie prokázaly, že ibišek může podporovat zdraví jater a pomáhat udržovat jejich efektivní činnost.

Malá studie z roku 2014 na 19 lidech s nadváhou zjistila, že užívání ibiškového extraktu po dobu 12 týdnů zlepšilo steatózu jater. Tento stav je charakterizován hromaděním tuku v játrech, což může vést k jejich selhání (15).

Studie na křečcích také prokázala potenciální ochranné vlastnosti ibiškového extraktu na játra, když ukázala, že léčba ibiškovým extraktem snižuje markery poškození jater (16).

V roce 2022 jiná studie na zvířatech uvedla, že extrakt z ibišku pomohl zlepšit tukové onemocnění jater u potkanů krmených dietou s vysokým obsahem tuku (17).

Všechny tyto studie však hodnotily spíše účinky ibiškového extraktu než ibiškového čaje. Je třeba provést další výzkum, abychom zjistili, jak ibiškový čaj ovlivňuje zdraví jater u lidí.

Shrnutí:

 • Studie na lidech a zvířatech potvrzují, že ibiškový extrakt může být prospěšný pro zdraví jater tím, že snižuje jejich poškození a zlepšuje stav ztukovatělých jater.

5. Ibišek může podpořit hubnutí

Několik studií ukazuje, že ibiškový čaj může být spojen s hubnutím a mohl by pomáhat chránit před obezitou.

V jedné studii z roku 2014 konzumovalo 36 účastníků s nadváhou buď ibiškový extrakt, nebo placebo. Po 12 týdnech se u těch, kteří užívali ibiškový extrakt, snížila tělesná hmotnost, množství tělesného tuku, index tělesné hmotnosti a poměr pasu k bokům (15).

Podobné výsledky přinesla i studie na zvířatech, která naznačovala, že ibiškový extrakt může přispět ke snížení tělesné hmotnosti a chuti k jídlu tím, že zabraňuje hromadění tukových buněk (18).

Současný výzkum se omezuje na studie využívající koncentrované dávky ibiškového extraktu. Je zapotřebí dalších studií, které by určily, jak může i ibiškový čaj ovlivnit hubnutí u lidí.

Shrnutí:

 • Několik studií na lidech a zvířatech spojuje konzumaci ibiškového extraktu se snížením tělesné hmotnosti a množství tělesného tuku,

6. Ibišek obsahuje sloučeniny, které mohou pomáhat předcházet rakovině

Ibišek má vysoký obsah polyfenolů, což jsou sloučeniny, u kterých byly prokázány silné protirakovinné účinky (19, 20).

Studie v laboratoři zjistily působivé výsledky týkající se možných účinků ibiškového extraktu na rakovinné buňky, přičemž v jedné studii ibiškový extrakt narušil růst buněk a snížil invazivitu rakoviny úst a plazmatických buněk (21).

Jiná studie uvádí, že extrakt z listů ibišku zabránil šíření lidských buněk rakoviny prostaty (22).

Ve studiích v laboratoři bylo také prokázáno, že extrakt z ibišku a jeho složky inhibují růst dalších typů rakovinných buněk, včetně rakoviny prsu, žaludku a kůže (23, 24, 25).

Mějte na paměti, že se jednalo o studie v laboratoři s použitím velkého množství ibiškového extraktu. 

Shrnutí:

 • Studie v laboratoři ukazují, že ibiškový extrakt snižuje růst a šíření několika typů rakovinných buněk.

7. Ibišek může pomoci snížit růst bakterií

Bakterie jsou jednobuněčné mikroorganismy, které mohou způsobovat různé infekce, např. bronchitidu, zápal plic a infekce močových cest.

Některé studie zjistily, že kromě antioxidačních a protirakovinných vlastností by ibišek mohl pomoci chránit před bakteriálními infekcemi.

Jedna studie v laboratoři totiž zjistila, že extrakt z ibišku potlačuje aktivitu bakterie E. coli, která může způsobovat příznaky, jako jsou křeče, plynatost a průjem (26).

Jiná studie ukázala, že extrakt bojoval proti osmi kmenům bakterií a byl stejně účinný jako některé léky používané k léčbě bakteriálních infekcí (27).

Žádná studie na lidech se však antibakteriálními účinky ibiškového čaje nezabývala, takže zatím není jasné, jak se tyto výsledky mohou projevit u lidí.

Shrnutí:

 • Studie v laboratoři zjistily, že ibiškový extrakt může snížit růst některých kmenů bakterií. Na druhé straně určení toho, jak může ibiškový čaj ovlivnit bakteriální infekce u lidí, je zapotřebí dalšího výzkumu.

Ibiškový čaj je snadný na přípravu

Kromě toho, že ibiškový čaj může mít řadu zdravotních účinků, je chutný a snadno se připravuje doma.

Jednoduše přidejte sušené květy ibišku do konvice a zalijte je vroucí vodou. Nechte čaj 5 minut louhovat a poté jej sceďte, případně oslaďte a vychutnejte.

Ibiškový čaj lze pít horký i studený a má trpkou chuť podobnou brusinkám. Z tohoto důvodu se často sladí medem nebo ochucuje vymačkanou limetkovou šťávou, aby se jeho trpkost vyvážila.

Shrnutí:

 • Ibiškový čaj si můžete připravit tak, že sušené květy ibišku budete 5 minut louhovat ve vroucí vodě. Lze jej konzumovat horký nebo studený. Má trpkou chuť a často se sladí medem nebo ochucuje limetkou.

Závěr

Ibiškový čaj je druh bylinného čaje spojený s mnoha možnými zdravotními přínosy, přičemž má lahodnou trpkou chuť a můžete si ho připravit a vychutnat ve vlastní kuchyni.

Studie na zvířatech a v laboratoři ukázaly, že ibišek může napomáhat hubnutí, zlepšovat zdraví srdce a jater, a dokonce pomáhat omezovat růst rakovinných buněk a bakterií.

Většina současných výzkumů se však omezuje na studie, při nichž se používá velké množství ibiškového extraktu. Je zapotřebí dalších studií, aby se zjistilo, jak se tyto účinky mohou projevit u lidí, kteří pijí pouze ibiškový čaj.

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ EXTRAKTY

S CERTIFIKÁTY

Níže uvedené nejúčinnější přírodní přípravky s ochrannou známkou Superionherbs sice mohou velice dobře účinkovat, nicméně je vhodné souběžně začít u sebe, protože chronické obtíže mají zpravidla tyto společné jmenovatele:

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
NOVINKA  Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           BŘEZEN 2024 -31 článků

           DUBEN 2024 - 23 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života