Je celerová šťáva zdravá? Vše, co potřebujete vědět

Barbora Nová

Celerová šťáva je bohatá na živiny a její pití může mít mnoho zdravotních výhod. Někteří lidé se domnívají, že může léčit onemocnění, jako je rakovina, obezita, problémy se štítnou žlázou a akné, i když výzkumů je málo.

Proto vás může zajímat, která tvrzení jsou pochybná a která jsou podložena vědeckými poznatky.

V tomto článku se dozvíte vše, co potřebujete vědět o celerové šťávě, včetně jejích živin, výhod a nevýhod.

Výživa celerové šťávy

Protože z řapíkatého celeru byla odstraněna většina rostlinné vlákniny, obsahuje celerová šťáva v jedné porci více živin než celerové stonky.

Pouhý 1 šálek 240 ml celerové šťávy v průměru poskytuje (1):

 • Kalorie: 42.5
 • Bílkoviny: 2 gramy
 • Sacharidy: 9,5 gramů
 • Cukr: 5 gramů
 • Vápník: 8% denní doporučené dávky (DDD)
 • Hořčík: 7% DDD
 • Fosfor: 5% DDD
 • Draslík: 14% DDD
 • Sodík: 9% DDD
 • Vitamin A: 7% DDD
 • Vitamin C: 16% DDD
 • Vitamin K: 74% DDD

Je také bohatý na mnoho dalších živin, jako je zinek, měď, kyselina listová, biotin, další vitaminy skupiny B a četné antioxidanty (2).

Shrnutí:

 • Celerová šťáva poskytuje mnoho živin, včetně vápníku, draslíku a vitaminů A, C a K.

Zdravotní účinky celerové šťávy

Celerová šťáva může mít při konzumaci v rámci zdravé stravy několik pozitivních účinků.

Hydratace

Celerová šťáva se skládá převážně z vody a může vám pomoci udržet hydrataci. Zůstat hydratovaný je pro tělo životně důležité, ale mnoho lidí nepřijímá denně dostatek vody. Správná hydratace pomáhá řídit krevní tlak, tělesnou teplotu, funkci mozku, přísun živin, vylučování odpadních látek a zdraví ledvin (3).

Nízký obsah cukru

Celerová šťáva je zdravější variantou než sladké nápoje. Jeden šálek (240 ml) obsahuje pouze 5g přirozeně se vyskytujícího cukru (1).

Přitom nápoje slazené cukrem, jako jsou limonády, energetické nápoje a speciální kávy, představují až 50% přidaného cukru ve stravě. V závislosti na tom, kolik ho vypijete, mohou tyto nápoje snadno přidat dalších 500 kalorií k vašemu dennímu příjmu (4, 5, 6).

Výběrem nápojů s nízkým obsahem cukru, jako je například celerová šťáva, můžete snížit celkový příjem cukru a kalorií.

Protizánětlivé vlastnosti

Celerová šťáva má vysoký obsah rostlinných sloučenin zvaných fytonutrienty, které mohou snižovat zánět (7).

Tyto sloučeniny působí jako antioxidanty a pomáhají snižovat oxidační stres. K oxidačnímu stresu dochází, když se v těle hromadí nestabilní molekuly zvané volné radikály (7, 8, 9).

Strava bohatá na antioxidanty je spojována s nižším výskytem chronických onemocnění, včetně srdečních chorob, cukrovky, obezity a některých druhů rakoviny. Mohou také zlepšit zdraví pokožky (10, 11, 12, 13).

Shrnutí:

 • Celerová šťáva obsahuje antioxidanty, které mohou pomoci snížit zánět v těle. Je také hydratační a má nízký obsah cukru, takže je skvělou alternativou sladkých nápojů.

Může celerová šťáva pomoci střevům?

Celerová šťáva může ovlivnit střeva několika způsoby, protože obsahuje prospěšné rostlinné sloučeniny. Celerová šťáva obsahuje luteolin a pyrrochinolinový chinon (PQQ), dvě rostlinné sloučeniny, o kterých se předpokládá, že snižují zánět ve střevech.

Luteolin se nachází také v mnoha druzích ovoce a zeleniny, například v brokolici, paprice a špenátu. Mezi další potraviny bohaté na PQQ patří zelený čaj, papája a tofu (14, 15, 16).

Jedna dvanáctitýdenní studie na myších krmených dietou s vysokým obsahem tuku zjistila, že myši, které dostávaly probioticky kvašenou celerovou šťávu, měly zdravější řadu střevních bakterií. Fermentovaná celerová šťáva se však od čerstvě připravené liší tím, že je napuštěna střevními bakteriemi (17).

Ať už fermentovaná, nebo čerstvá, o luteolinu, PQQ nebo dalších sloučeninách obsažených v celerové šťávě není dostatek důkazů, aby bylo možné určit, jak mohou ovlivňovat střeva. Nakonec je třeba provést výzkum zahrnující i lidi, aby bylo možné učinit definitivní závěry.

Neředěná šťáva poskytuje vlákninu

Stojí za to zvážit, jak je celerová šťáva, kterou pijete, vyrobena. Obvykle se z ní vláknina cedí. Protože vláknina je pro zdravá střeva klíčová, je ceděná šťáva pro zdraví vašeho zažívání méně prospěšná (18).

Chcete-li tedy získat co nejvíce prospěšných látek pro zdraví střev, je možná nejlepší šťávu necedit (18).

Není ideální pro každého

Někteří lidé s citlivým trávicím systémem, například lidé se syndromem dráždivého tračníku (IBS), bohužel nemusí celerovou šťávu snášet (19).

Důvodem je vysoký obsah fermentovatelných škrobů, známých také jako FODMAP. Ty mohou při trávení způsobovat nadýmání a nepříjemné pocity (19).

Pokud se u vás po vypití celerové šťávy objeví vedlejší účinky na trávení, je pravděpodobně lepší se jí vyhnout. Můžete zvážit konzultaci se zdravotníkem, který prozkoumá, zda za vašimi příznaky nemůže být zažívací potíže, jako je například IBS.

Shrnutí:

 • Celerová šťáva obsahuje rostlinné sloučeniny, o kterých se předpokládá, že zlepšují zdraví střev, ačkoli je zapotřebí provést výzkum na lidech. Obsahuje také fermentovatelné škroby, které mohou u osob s IBS a citlivým zažívacím systémem způsobovat žaludeční potíže.

Celerová šťáva čistí

Ačkoli jsou očistné kúry z celerové šťávy oblíbeným trendem v oblasti zdraví, měli byste být k jejich tvrzením skeptičtí. Často jsou přehnané a nejsou založeny na vědeckých poznatcích.

Nepravdivá tvrzení

Celerová šťáva je velmi populární. Částečně za to může Anthony William, který tvrdí, že celerová šťáva je všelék, který léčí chronické nemoci díky obsahu takzvaných "neobjevených klastrových solí", které ničí škodlivé bakterie ve střevech. Existenci těchto solí však nepotvrzují žádné důkazy.

Navíc existuje pouze omezený výzkum účinků celerové šťávy na akné, cukrovku, jaterní choroby a hubnutí (20, 21).

A konečně, celerová šťáva nedetoxikuje vaše tělo, jak uvádí další oblíbené tvrzení. Vaše tělo má vlastní přirozený detoxikační systém, který zahrnuje játra, ledviny, střeva a plíce. K detoxikaci nepotřebujete pít speciální nápoje (20, 22, 23, 24).

Co očista obnáší

I když někteří lidé mohou při dodržování "očisty" celerovou šťávou pociťovat zdravotní výhody, je to pravděpodobně způsobeno širšími změnami životního stylu, jako je omezení zpracovaných potravin, pití většího množství tekutin během dne nebo pravidelné cvičení.

Chcete-li dodržovat dietu podle celerové šťávy Anthonyho Williama, máte každé ráno na lačno vypít 475 ml celerové šťávy. Toto množství se zvyšuje na 700-950 ml), pokud trpíte chronickým onemocněním.

Po zbytek dne pak pokračujete ve zdravé stravě, i když konkrétní údaje nejsou uvedeny. Mnoho lidí považuje dietu za desetidenní očistu, zatímco jiní ji dodržují déle.

Bohužel očistné a módní diety mají tendenci podporovat nadměrné omezování kalorií, což může vést k nebezpečnému hubnutí, nedostatku živin a hladu (20, 21, 25).

Výzkumy také spojují džusové očisty s neuspořádaným stravováním a negativním vztahem k jídlu (26).

Shrnutí:

 • Mnohá tvrzení, která se skrývají za celerovou šťávou, jako například to, že detoxikuje organismus, nejsou vědecky podložená. U džusových očist může také hrozit riziko nadměrného omezování kalorií, nedostatku živin a dalších nebezpečí.

Nevýhody

Ačkoli celerová šťáva může být výživná, nese s sebou i několik nevýhod, které je třeba zvážit.

Obsahuje sodík

Jeden šálek (240 ml) celerové šťávy obsahuje přibližně 215 mg sodíku (1).

Většina dospělých, kteří jsou zdraví by měla omezit denní příjem sodíku na maximálně 2 300 mg. Sklenice nebo dvě celerové šťávy mohou k tomuto celkovému množství znatelně přispět, takže je dobré na to pamatovat (27).

To platí zejména v případě, že zvažujete držet celerovou dietu, která doporučuje velké množství šťávy každý den. Zejména lidé, kteří drží dietu s omezeným přísunem soli, se mohou celerové šťávě vyhnout nebo ji alespoň omezit.

Má nízký obsah vlákniny

Většina celerové šťávy se cedí, aby se z ní odstranila vláknina. Ačkoli scezení může mít za následek více vitamínů v jednom šálku (240 ml), vláknina je zdravá živina, která pomáhá udržet pocit sytosti. Bez ní tělo šťávu rychle stráví, což může způsobit, že brzy po jejím vypití budete mít pocit hladu (28).

Nahrazení výživné snídaně bohaté na vlákninu celerovou šťávou může způsobit, že budete mít hlad a později během dne sníte více kalorií.

Vláknina je navíc spojována s mnoha zdravotními přínosy, jako je udržení hmotnosti, zdraví střev a snížení hladiny cholesterolu a cukru v krvi (18).

Pokud chcete zvýšit příjem vlákniny, můžete se také rozhodnout pro čerstvé celerové tyčinky.

Shrnutí:

 • Pokud budete místo snídaně bohaté na vlákninu pít celerovou šťávu, můžete kvůli nízkému obsahu vlákniny rychle skončit hladoví. Je třeba mít na paměti také jeho vysoký obsah sodíku.

Kdo by měl pít celerovou šťávu?

Celerová šťáva může být skvělým, osvěžujícím nápojem, který si můžete s mírou vychutnat jako součást zdravé stravy. Nebojte se ji vychutnat s vyváženým jídlem nebo jako součást svačiny, pokud vám chutná. Nejlepší je pít ji bez cedění, abyste získali více vlákniny.

Na základě důkazů se však detoxikační očisty nedoporučují. Mohou být spojeny s nedostatky ve výživě a poruchami příjmu potravy (25, 26, 29).

Lidé s trávicími problémy, jako je IBS nebo jiná onemocnění, by se měli celerové šťávě vyhnout, protože obsahuje druh škrobu, který ve střevech kvasí a může způsobovat zažívací potíže, nadýmání a nepříjemné pocity (19).

Navíc lidé s nemocným srdcem nebo vysokým krevním tlakem by měli mít na paměti obsah sodíku, zejména pokud jim bylo doporučeno držet dietu s nízkým obsahem sodíku (1, 27).

Těhotné ženy, zejména na počátku těhotenství, by se měly celerové šťávě vyhnout. Existují domněnky, že by tento nápoj mohl způsobit děložní stahy, které mohou vést k potratu, i když v této oblasti je třeba provést další výzkum (30).

A konečně, lidé užívající některé léky by se měli celerové šťávě vyhnout. Mezi tyto léky patří sedativa, léky na funkci štítné žlázy a léky, které regulují krvácení, srážlivost krve nebo krevní tlak (31, 32, 33, 34).

Některé z nich obsahují:

 • levotyroxin
 • klonazepam
 • furosemid
 • warfarin
 • aspirin
 • clopidogrel
 • nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID), jako je ibuprofen nebo naproxen sodný.
 • amlodipin

Shrnutí:

 • Obecně platí, že před pravidelným zařazováním celerové šťávy do jídelníčku je nejlepší poradit se s odborníkem - zejména pokud jste těhotná, užíváte některé léky nebo máte zažívací potíže, například IBS.

Jak připravit celerovou šťávu

Pokud chcete přidat celerovou šťávu do svého jídelníčku, je jednoduché si ji vyrobit doma. Nejjednodušší způsob, jak ji vyrobit, je použití odšťavňovače. Jednoduše omyjte 3-4 řapíky celeru a prožeňte je odšťavňovačem. Múžete si ji vychutnat i s kostkami ledu.

Pokud odšťavňovač nemáte, nakrájejte 3-4 omyté celerové stonky a rozmixujte je dohladka. Na džbán se širokým okrajem umístěte sítko nebo síťku, nalijte tekutinu do sítka a přitlačte, abyste získali všechnu šťávu. V nápoji můžete ponechat i trochu vlákniny.

Pro zvýraznění a ochucení zkuste přidat zelená jablka, čerstvý zázvor, okurku, čerstvou mátu nebo citronovou šťávu.

Celerovou šťávu můžete také zakoupit v mnoha obchodech s potravinami. Snažte se vyhnout těm s přidaným cukrem nebo ochucovadly.

Nejlepší je pít tuto šťávu s jídlem plným vlákniny, zdravých tuků a bílkovin, abyste se cítili plní a spokojení.

Shrnutí:

 • Celerovou šťávu si můžete připravit doma pomocí mixéru nebo odšťavňovače. Pro zvýšení chuti a obsahu živin přidejte zelené jablko, zázvor, citronovou šťávu nebo jiné čerstvé přísady podle chuti.

Závěr

Celerová šťáva má nízký obsah cukru a obsahuje draslík a vitaminy A, C a K. Tento oblíbený nápoj může mimo jiné snižovat záněty a zvyšovat hydrataci.

Celerovou šťávu byste však neměli používat k detoxikaci organismu, protože očistné kúry vás vystavují riziku nebezpečného omezování kalorií a nedostatku živin. Navíc tvrzení, že tato šťáva léčí některé nemoci, jsou nepodložená a nemají oporu ve vědě.

Pokud máte o celerovou šťávu zájem, nezapomeňte ji pít jako součást vyvážené stravy. Chcete-li získat další zdraví prospěšné látky, zkuste ji nejdříve vypít bez cedění, abyste využili výhod vlákniny, která je vhodná pro střeva.

Lidé s trávicími problémy, jako je IBS, těhotné ženy a osoby užívající určité léky by se měli před zařazením celerové šťávy do svého pravidelného ranního rituálu poradit s odborníkem.

CHRAŇTE SI HEMATOENCEFALICKOU BARIÉRU

3 složky pro výrobu celerového džusu s cílem rychle detoxikovat vaše ledviny, chránit srdce a léčit klouby

Detoxikace celého organismu nekončí v játrech, protože potřebujete vyčistit tkáně, ve kterých se hromadí kyseliny a těžké kovy. Navíc ledviny filtrují krev, a proto by měly být také detoxikovány. Kromě nich byste se měli snažit očistit srdce, plíce a klouby.

Přírodní šťáva pouze ze 3 rostlinných složek očistí prakticky celý váš organismus. Tento chutný džus zvýší váš metabolismus a celkově vyčistí ledviny a tělo. Navíc je bohatý na vlákninu, která pomáhá játrům vyplavit přebytečný odpad a nebezpečné toxiny.

Složení:

 • 3 velké stonky z organického (řapíkatého) celeru
 • 2 plátky ananasu
 • 3 větvičky naťové petrželky

Způsob přípravy:

Jednotlivé složky podle potřeby dobře opláchněte a nakrájejte je. Pak je rozmixujeme v mixéru, přičemž přidáme trochu vody. Mixujeme, dokud nezískáme požadovanou konzistenci.

Použití:

Měli byste konzumovat šálek tohoto přírodního celerového džusu / smoothie dvakrát denně, ráno a večer, po dobu jednoho týdne.

Celer je mimořádně přínosný, protože čistí střeva, protože obsahuje ohromné množství antioxidantů, především quercetin a fenolové kyseliny, které zabraňují oxidativnímu stresu a zánětu.

Navíc je významně účinný při léčbě bolesti kloubů, vysokého krevního tlaku, rakoviny a problémů s nervovým systémem. Celer navíc obsahuje málo kalorií.

Druhá přísada, ananas obsahuje málo draslíku, takže je skvělý při léčbě chronického onemocnění ledvin. Navíc jeho chuť snižuje silnou chuť petrželky. Je účinný při snižování podráždění zažívacího traktu a pomáhá v případě osteoartrózy. Obsahuje mangan, měď, thiamin, B a C vitaminy a látku bojující proti rakovině - bromelain.

Naťová petržel je bohatá na léčivé přísady. Je silným diuretikem, které je velkým pomocníkem při léčbě otoků, infekcí močových cest (UTI) a ledvinových kamenů (nefrolitiáza).

Petržel je také účinná při prevenci anémie, vysokého krevního tlaku a osteoartrózy. Na druh druhé straně by ji těhotné ženy neměly používat, může hrozit až nebezpečí potratu.

Originál: 3-Ingredient Celery Juice To Quickly Detox Your Kidneys, Protect Your Heart And Heal Your Joints

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

PROTOKOL PRO PREVENCI

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 UNIKÁTNÍ, BEZKONKURENČNÍ EXTRAKTY

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. Jelinek, dr. Wahls

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Nejúčinnější kloubní výživa, MUDr. Ladislav Šafránek

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

Porovnání AMERICKÉ a RUSKÉ vakcíny na Covid -19, mechanismy účinků všech i připravovaných vakcín

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

 

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

 

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

ZDE

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

JAREK NOHAVICA

ZADEK JAK ŽOK

A přece nakonec - ÚSPĚŠNÁ LÉČBA

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 29.4.2023 v souvislosti s "vakcinací"

Ú MRTÍ - 1291

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 1863

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

Stav k 23.11.2022

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

 

 

Standardní verze