Jaké má zdravotní účinky česnekový čaj s medem a citronem?

Ing. Zdeněk Rozehnal

Česnekový čaj je nápoj, který se obvykle připravuje ze směsi česneku, medu a citronu. Někteří lidé tvrdí, že tento nápoj má řadu zdravotních výhod. Mnozí ho používají jako přírodní způsob, jak odvrátit nebo zlepšit příznaky nemocí, jako je nachlazení a chřipka, a někteří lidé tvrdí, že může léčit některé zdravotní potíže, jako je například vysoký krevní tlak.

Je však česnekový čaj skutečně tak zázračným nápojem, jak tvrdí některé zdroje? Stručná odpověď zní ne. Jednotlivé složky však mohou přinášet určité výhody.

Tento článek vysvětluje, co je to česnekový čaj a zda přináší zdravotní výhody.

Co je česnekový čaj?

Česnekový čaj je nápoj, který se připravuje vařením čerstvých nasekaných stroužků česneku ve vodě a následným přidáním citronové šťávy a medu. Některé recepty obsahují také nasekaný zázvor.

Většina lidí pije česnekový čaj horký nebo teplý, někteří jej však konzumují i studený.

Česnekový čaj není žádnou novinkou. Archeologické nálezy totiž potvrzují, že Asyřané konzumovali čaj z česneku a pevné pryskyřice již před tisíci lety jako lék proti zácpě (1).

V poslední době si česnekový čaj získal popularitu na internetu díky tvrzením internetových stránek o zdraví a wellness, které ho propagují jako prostředek ke zlepšení metabolismu, snížení chuti k jídlu a dokonce i k léčbě některých druhů rakoviny.

Tato tvrzení bohužel nejsou zatím založena na vědeckých důkazech.

I když jednotlivé složky česnekového čaje mohou mít příznivé účinky na zdraví, v současné době neexistuje žádný důkaz, že pití tohoto nápoje je lepší než prosté zařazení složek česnekového čaje do běžné stravy.

Shrnutí:

 • Česnekový čaj je nápoj z česneku, citronové šťávy a medu, který se obvykle podává horký.

Neexistují žádné důkazy o tom, že by česnekový čaj pomáhal při jakémkoli zdravotním stavu

Je důležité si uvědomit, že neexistují žádné důkazy o tom, že by česnekový čaj pomáhal při prevenci nebo léčbě jakéhokoli zdravotního stavu.

Mnoho internetových stránek, které propagují zdravotní tvrzení spojená s česnekovým čajem, se opírá o studie, které se zaměřují na celý česnek, česnekový olej nebo česnekový extrakt.

Tyto formy česneku se zcela liší od česnekového čaje, který se připravuje namáčením česneku ve vroucí vodě a následným scezením. Je nepravděpodobné, že by česnekový čaj měl stejné zdravotní účinky jako koncentrovanější formy česneku.

Doposud žádná výzkumná studie nezkoumala možné zdravotní účinky kombinace česneku, medu a citronu v nápoji. Současná zdravotní tvrzení uváděná na internetu kolem česnekového čaje jsou z velké části nepodložená a přehnaná.

Shrnutí:

Někteří lidé tvrdí, že česnekový čaj má působivé zdravotní účinky. Většina těchto údajných přínosů však není podložena vědeckými důkazy.

Jednotlivé složky mohou mít příznivý vliv

Přestože většina zdravotních tvrzení spojených s česnekovým čajem neobstojí, jednotlivé složky používané v česnekovém čaji nabízejí určité výhody a mohou být zdravým doplňkem vašeho jídelníčku.

Ve skutečnosti jsou běžné složky používané k přípravě česnekového čaje spojovány s několika zdraví prospěšnými účinky. Mezi tyto složky patří např:

 • čerstvý česnek
 • med
 • citron
 • zázvor

To však neznamená, že je musíte konzumovat jako čaj. Místo toho můžete využít následujících zdravotních výhod, pokud tyto ingredience zařadíte do svého jídelníčku různými způsoby.

Mějte na paměti, že následující část pojednává o možných zdravotních přínosech celých jednotlivých složek česnekového čaje. Nezahrnuje výzkumy týkající se doplňků stravy, jako jsou koncentrované zázvorové nebo česnekové doplňky stravy.

Česnek

Česnek je známý svými silnými zdravotními účinky. Mnoho studií totiž spojuje konzumaci česneku s řadou výhod, včetně snížení rizika onemocnění.

Studie například ukazují, že konzumace česneku může pomáhat chránit před (2, 3, 4, 5, 6, 7):

 • srdečními chorobami
 • předčasnou smrtí
 • vysokým krevním tlakem
 • kognitivními poruchami
 • některými druhy rakoviny

Většina dostupných výzkumů se však zaměřuje na konzumaci česneku obecně nebo na užívání koncentrovaných česnekových produktů, jako je česnekový extrakt nebo česnekový prášek. V současné době existuje jen omezený výzkum týkající se česnekového čaje nebo jiných domácích česnekových lektvarů.

Česnek má vysoký obsah účinných sloučenin, které mají protizánětlivé a antioxidační vlastnosti. Čerstvý česnek, stejně jako česnek používaný v česnekovém čaji, je bohatý na prospěšné sloučeniny zvané S-allyl cysteinsulfoxid (alliin) a deriváty γ-glutamyl cysteinu (8).

Allicin je hlavní účinnou sloučeninou obsaženou v čerstvém česneku a předpokládá se, že je zodpovědný za mnoho zdraví prospěšných účinků česneku (9).

Mějte na paměti, že vaření, včetně vaření, deaktivuje enzym zvaný alliináza. Při drcení nebo krájení česneku tento enzym mění česnekovou sloučeninu zvanou alliin na alicin. Pokud tedy vaříte čerstvý česnek, můžete přijít o část prospěšných účinků alicinu.

Z tohoto důvodu někteří odborníci doporučují česnek před vařením nasekat a nechat 10 minut ležet. To umožní allicinu se rozvinout (10, 11).

Navíc je pravděpodobné, že konzumace celého česneku nebo ponechání kousků česneku v česnekovém čaji by přineslo více potenciálně prospěšných látek než vyluhování česneku z tekutiny.

Citron

Citrony jsou bohatým zdrojem vitaminu C a prospěšných rostlinných sloučenin, včetně flavonoidů a monoterpenoidu D-limonenu (12).

Šťáva z jednoho středního citronu poskytuje 20 % doporučené dávky vitaminu C, což je silná antioxidační živina, která má zásadní význam pro zdraví imunitního systému, kůže... (13).

Studie potvrzují, že konzumace citronů a citronové šťávy může zlepšit několik aspektů zdraví.

Například konzumace citronové šťávy může (14, 15, 16):

 • v kombinaci s fyzickou aktivitou pomáhat snižovat krevní tlak
 • pomáhat udržet hladinu cukru v krvi před prudkým nárůstem po jídle bohatém na sacharidy
 • v kombinaci se syrovým česnekem snižovat hladinu LDL (špatného) cholesterolu

Med

Med je oblíbené sladidlo, které lidé běžně používají také jako přírodní prostředek proti kašli a zahlenění.

Jeden přehled 14 studií se zabýval tím, zda je konzumace medu, včetně medu rozpuštěného ve vodě, účinná při léčbě infekcí horních cest dýchacích u dospělých a dětí (17).

Z přehledu vyplynulo, že ve srovnání s běžnou péčí bylo užívání medu účinnější při snižování příznaků, jako je četnost a intenzita kašle (17).

Proto může být užitečné popíjet šálek česnekového čaje připraveného s medem, když se cítíte pod psa při infekci horních cest dýchacích.

Navíc popíjení jakéhokoli horkého nápoje může pomoci zmírnit příznaky nachlazení a chřipky, včetně bolesti v krku a překrvení (18).

Med má také antimikrobiální, antioxidační a protizánětlivé vlastnosti (19).

Med je však považován za přidaný cukr, proto byste měli jeho příjem omezit, abyste podpořili optimální zdraví.

Zázvor

Některé recepty na česnekový čaj vyžadují použití zázvoru, pikantního kořene, který je spojován s působivými zdravotními účinky.

Stejně jako česnek je zázvor vynikajícím zdrojem antioxidačních a protizánětlivých látek, jako jsou fenolové sloučeniny gingeroly a shogaoly (20).

Existují důkazy, že zázvorový čaj by mohl u některých skupin obyvatelstva zlepšit nevolnost a zvracení a že čaj připravený ze zázvorového extraktu může díky svým zahřívacím vlastnostem dokonce pomoci ženám s nesnášenlivostí chladu (21, 22, 23).

Studie navíc prokazují, že konzumace zázvoru obecně může pomoci snížit riziko některých zdravotních potíží, včetně srdečních onemocnění a vysokého krevního tlaku (24).

Opět platí, že konzumace celého zázvoru nakrájeného na kousky v pokrmech je pravděpodobně prospěšnější než pití čaje připraveného namáčením zázvoru ve vodě a jeho následným scezením.

Shrnutí:

 • I když jsou přínosy česnekového čaje sporné, bylo prokázáno, že složky používané k přípravě česnekového čaje mají pozitivní vliv na zdraví. Patří mezi ně česnek, zázvor, citron a med

Jak připravit česnekový čaj

Pokud budete hledat na internetu, najdete řadu receptů na česnekový čaj s použitím různých ingrediencí. Většina receptů na česnekový čaj obsahuje pouze česnek, citron a med.

Zde je jednoduchý recept na česnekový čaj, který můžete vyzkoušet doma:

Složení:

 • 3 stroužky česneku
 • 3 šálky vody
 • 1/2 šálku citronové šťávy
 • 2 polévkové lžíce medu

Návod k použití:

 • Česnek nasekejte a nechte ho 10 minut odležet.
 • Přiveďte vodu k varu, poté přidejte nasekaný česnek, snižte teplotu a směs vařte 5-10 minut. Nasekaný česnek můžete v čaji ponechat nebo ho scedit.
 • Vmíchejte citronovou šťávu při nižší teplotě čaje a podle chuti přidejte med.

Podle svých chuťových preferencí můžete přidat také čerstvě nastrouhaný nebo sušený zázvor v prášku.

Pokud vám česnekový čaj chutná, není důvod ho nepít. Na druhou stranu, pokud vám česnekový čaj nechutná, nenuťte se do jeho pití. Nemusíte pít česnekový čaj, abyste byli zdraví nebo předešli nemocem.

Pokud nejste příznivci česnekového čaje, jednoduše se zaměřte na přidávání čerstvého a vařeného česneku a citronové šťávy do receptů a na používání kvalitního medu, který dodá vašim oblíbeným pokrmům trochu sladkosti.

Shrnutí:

 • Česnekový čaj si snadno připravíte doma. Existuje také mnoho dalších způsobů, jak zařadit složky česnekového čaje do svého jídelníčku.

Má česnekový čaj nějaké vedlejší účinky?

Pokud konzumujete česnekový čaj příležitostně nebo dokonce denně, je nepravděpodobné, že by malé množství česneku, které se v nápoji nachází, způsobilo nějaké vedlejší účinky.

Pokud si však do česnekového čaje přidáváte příliš mnoho medu, mohlo by to vést k určitým zdravotním problémům kvůli obsahu cukru. Navíc pokud vám česnekový čaj nechutná, možná budete muset do nápoje přidat více medu, abyste zamaskovali štiplavou chuť česneku.

Jako každý slazený nápoj, i čaj slazený medem ovlivňuje hladinu cukru v krvi a pití nadměrného množství slazeného čaje by mohlo způsobit přibývání na váze, negativně ovlivnit zdraví srdce a další (25).

Z tohoto důvodu je nejlepší konzumovat všechny slazené nápoje s mírou.

Citronová šťáva může navíc působit na zuby značně erozivně, proto je dobré si po vypití jakéhokoli nápoje obsahujícího citron, například česnekového čaje, vypláchnout ústa vodou (26).

Shrnutí:

 • Pití česnekového čaje pravděpodobně nezpůsobí nežádoucí vedlejší účinky. Je však důležité udržovat nízký příjem přidaného cukru umírněným používáním medu a také předcházet erozi zubů způsobené citronovou šťávou tím, že si po vypití česnekového čaje vypláchnete ústa.

Závěr

Česnekový čaj je kombinací citronu, česneku, medu a někdy i zázvoru, které samy o sobě přinášejí některé zdraví prospěšné látky.

Přesto neexistují žádné důkazy o tom, že by pití česnekového čaje pomáhalo zvyšovat metabolismus, léčilo nebo předcházelo nějakému zdravotnímu stavu nebo mělo jiné významné zdravotní účinky.

Pokud vám česnekový čaj chutná, není na škodu ho pít. Není však nutné začít pít česnekový čaj, pokud vám jeho chuť nechutná.

Místo toho zkuste jednotlivé složky česnekového čaje - česnek, citrony, zázvor a med (s mírou) - zařadit do svého jídelníčku jiným způsobem. Tyto potraviny můžete přidat do svých oblíbených receptů.

Interakce česneku

 • antihypertenziva (léky proti vysokému tlaku a srdečním nemocem) - česnek může zvyšovat účinky léků proti vysokému tlaku, poraďte se s ošetřujícím lékařem
 • antikoagulancia (léky proti srážení krve) Enoxaparin, Warfarin - česnek může zvyšovat protisrážlivý účinek léků, poraďte se s ošetřujícím lékařem
 • česnek může zvyšovat protisrážlivý účinek dlouhodobého podávání acylpyrinu, poraďte se s ošetřujícím lékařem
Více:

Česnek v prevenci

Časté používání česneku ve středomořské kuchyni může částečně vysvětlovat, proč se v zemích jako Itálie a Španělsko tak málo vyskytuje ateroskleróza. Podle některých studií dokáže česnek předcházet srdečním chorobám různými způsoby, snižuje například shlukování krevních destiček a jejich přilnavost ke stěnám cév, takže brání tvorbě trombů, které jsou příčinou srdečních příhod. Existuje také důkaz, že česnek rozpouští bílkoviny vytvářející krevní sraženiny, což může ovlivnit tvorbu usazenin v cévách. Česnek také mírně snižuje krevní tlak, především svou schopností rozšiřovat cévy a tím pomáhá zlepšovat krevní oběh.

Výsledky studií vlivu česneku na hladinu cholesterolu v krvi nejsou zcela shodné, ale většina lékařů, kteří dávají přednost přírodním léčebným prostředkům se domnívá, že česnek - nejlépe v kombinaci s jinými doplňky stravy snižující krevní cholesterol - stojí za zkoušku. Kombinace léčivek může pozitivně ovlivnit metabolismus cholesterolu v játrech a výledkem je menší uvolňování cholesterolu do krve.

Česnek má pravděpodobně i protirakovinné účinky. Zvláště příznivě se hodnotí jeho vliv na rakovinu střev a možná i na rakovinu prsu a prostaty, ale způsob, jak toho dosahuje není jasný. Pravděpodobně se na tom účastní více mechanismů, může například způsobit zvýšení hladiny enzymů, které umějí detoxikovat "spouštěče" zhoubného bujení. Česnek také blokuje tvoření nitritů spojovaných s rakovinou žaludku a stimuluje imunitní systém. Stejně důležité jsou i jeho antioxidační vlastnosti.

Česnek také úspěšně působí proti baktériím, virům a plísním. Allicin obsažený v česneku dokáže blokovat enzymy, které infekčním organismům dodávají schopnost napadat a poškozovat tkáně. Ukazuje se, že také ničí plísně odpovědné za mykotická onemocnění nohou a zvukovodů.

Česnek může být účinný v prevenci tuhnutí aorty - tepny, která odvádí krev ze srdce do celého těla, k níž dochází běžně věkem. V jedné studii užívalo 200 lidí po dobu dvou let denně buď česnekové doplňky nebo placebo. Na konci studie byly aorty u lidí ve věku 70 let ze skupiny užívající česnek tak pružné jako u lidí ve věku 55 let, kteří doplněk neužívali. Pružnější aorta pomáhá snižovat rizika vyššího věku.

Užívání

Vybírejte doplňky stravy obsahující 4000 mcg allicinu v jedné tabletě nebo tobolce. Je to přibližné množství jaké je obsaženo v jednom stroužku česneku. K udržení všeobecně dobrého zdravotního stavu nebo jako podpůrný prostředek při snižování cholesterolu užívejte denně 400 - 600 mg česneku v potravinovém doplňku stravy. Při nachlazení užívejte 4x denně tabletu nebo tobolku o obsahu 400 - 600 mg česneku. Místní použití: Aplikujte česnekový olej nebo rozmačkaný stroužek na postižené místo asi 3x denně. Některé chorobné stavy kůže, například bradavice a kousnutí hmyzem, mohou rovněž dobře reagovat na léčení česnekovým olejem nebo rozmačkaným česnekem.

Česnek lze brát trvale. Pokud jej užíváte pro snížení cholesterolu, nechte si zkontrolovat lékařem hladinu cholesterolu po třech měsících, jestliže jeho hladina neklesá, požádejte lékaře o jiný lék. U některých lidí dochází při užívání větších dávek česneku k poruše trávení, k plynatosti a průjmu. Užíváním potravinových česnekových doplňků stravy, které se rozpouštějí až ve střevě, tomu lze zabránit. Doplňky stravy, které se rozpouštějí až ve střevě, zabraňují vydechování česnekového odéru a způsobí, že přípravek projde žaludkem neporušený, což zaručuje plný účinek zásadní účinné látky - allicinu. Někdy se také může objevit kožní vyrážka.

Super Česnek 100 kapslí

Tibetský elixír mládí - detoxikace česnekem

Při doporučeném užívání tento extrakt zbavuje tkáně a oběhový systém od vápenných usazenin tuku, tím se předchází vysokému krevnímu tlaku, infarktu myokardu, mozkovým příhodám, zlepšuje se činnost srdce a všech orgánových soustav lidského těla, užíváním se rychle zlepšuje látková výměna v důsledku čehož se všechny cévy krevního oběhu stávají pružnější - prostě detoxikace organismu. Při dodržení kúry dochází k ničení parazitů, cizorodých bakterií a jiných škodlivých mikroorganismů v těle, chrání se tělo před útokem bakteriálních a virových infekcí, má pozitivní vliv na chronické bolesti hlavy, tinitus, bolesti svalů a kloubů, otoky, sklerozu, ztrácí se chronické otoky, zlepšuje se zrak....

Příprava tinktury:

350 g kvalitního očištěného česneku (ne čínský) bez náznaku plísní či vysychání jemně rozetřete nebo rozemelte na nerezovém strojku, připadně použijte nerezový lis na česnek. Vzniklou hmotu vložte do uzavíratelné skleněné láhve a zalijte 200 ml kvalitního čistého 80% alkoholu, uložte na 2 týdny do temna a chladu. Nejdříve po této době tinkturu přecedíme přes plátno, pak ještě hmotu propasírujeme tak, abychom získali, co nejvíce výluhu. Tento výluh nalijeme do uzavíratelné čisté skleničky z tmavého skla (jinak uchovávejte v temnu) a necháme ještě 3 dny "odpočívat" a pak můžeme kdykoliv začít s nepřerušovanou léčebnou kúrou. Lék se dávkuje po kapkách do 50 ml (velký panák) čerstvého mléka. Kúra je na 3,5 - 4 měsíce.

Postup užívání:

Den        snídaně            oběd           večeře

1.          1 kapka            2 kapky        3 kapky
2.          4 kapky            5 kapek        6 kapek
3.          7 kapek            8 kapek        9 kapek
4.        10 kapek          11 kapek       12 kapek
5.        13 kapek          14 kapek       15 kapek
6.        15 kapek          14 kapek       13 kapek
7.        12 kapek          11 kapek       10 kapek
8.          9 kapek            8 kapek        7 kapek
9.          6 kapek            5 kapek        4 kapky
10.        3 kapky            2 kapky        1 kapka
11.      15 kapek           25 kapek      25 kapek
12.      25 kapek           25 kapek      25 kapek

a další dny po 25 kapkách 3x denně až do využívání celé dávky. Tuto detoxikaci neopakujte dříve než po pěti létech.

Podle lékařského vyjádření je tento prostředek v zásadě neškodný a nemůže způsobit vážnou poruchu zdraví. Nicméně při citlivém žlučníku nebo dokonce jeho chorobě nutno poradit se s lékařem - naturopatem.

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           BŘEZEN 2024 -31 článků

           DUBEN 2024 - 23 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života