Jaké jsou zdravotní účinky zázvorového čaje?

 

 

 

 

 

 

Zázvorový čaj

- Pixabay

Barbora Nová

Lidé používají zázvor již tisíce let k léčbě nemocí a k dodání zemité chuti s pikantním nádechem jídlu. Zázvor pochází z Asie a patří do čeledi rostlin Zingiberaceae a lidé obvykle používají jeho jedlý kořen nebo stonek.

Je to také prastarý bylinný lék, který lidé používali na řadu onemocnění, včetně artritidy, cukrovky, kašle, nachlazení a nevolnosti (1).

Zázvor se v lidovém léčitelství konzumuje mnoha způsoby, mimo jiné ve formě zázvorového čaje. Zázvorový čaj si můžete připravit vařením oloupaného kořene ve vodě nebo mléce.

Následuje přehled zdravotních přínosů a možných nevýhod pití zázvorového čaje. Uvádí také snadný recept, podle kterého si ho můžete sami připravit.

Co je zázvorový čaj?

Zázvor je jednou z nejrozšířenějších surovin na celém světě, která se používá jako koření a léčivá rostlina (2).

V lidovém léčitelství ho lidé často používají mimo jiné k léčbě kašle a chřipky (3).

Tradičně se používá v mnoha formách, mj:

 • čerstvý
 • nakládaný
 • v prášku
 • sušený
 • kandovaný
 • konzervovaný
 • krystalizovaný

Stejně tak je k dispozici ve více formách, například jako ( 1):

 • kapsle
 • tinktury
 • výtažky
 • tablety
 • čaj

Jak bylo uvedeno výše, zázvorový čaj se připravuje vařením oloupaného kořene ve vodě nebo mléce. Oleje a sloučeniny, které jsou zodpovědné za charakteristické aroma a kořeněnou chuť zázvoru, tvoří asi 1-4% zázvorového kořene (1).

Dvě z těchto sloučenin - gingeroly a shogaoly - jsou považovány za hlavní bioaktivní složky zázvoru. To znamená, že právě ony stojí za většinou zdraví prospěšných látek zázvoru a zázvorového čaje (2, 3, 4).

Shrnutí:

 • Zázvorový čaj si můžete připravit vařením kořene ve vodě. Má ostrou a kořeněnou chuť. Je bohatý na gingeroly a shogaoly, složky, které stojí za mnoha jeho zdraví prospěšnými účinky.

Následuje 7 potenciálních zdravotních přínosů pití zázvorového čaje.

1. Může přinést úlevu při nevolnosti při pohybu

Podle lidové medicíny může zázvorový čaj pomoci zmírnit příznaky nevolnosti z pohybu, jako jsou závratě, zvracení a studený pot.

Jedna studie z roku 1988 provedená na 80 kadetech námořnictva, kteří nebyli zvyklí plout na rozbouřeném moři, zjistila, že ti, kteří dostávali 1 gram práškového zázvoru, zaznamenali snížení zvracení a studeného potu (5).

Přestože vědci přesně nechápou, jak zázvor funguje, někteří předpokládají, že určité sloučeniny v zázvoru blokují mozkový receptor, který má klíčovou roli v mozkovém centru pro zvracení (6).

Současný výzkum je však omezený nebo neprůkazný (6, 7).

Přesto, pokud se u vás čas od času objeví nevolnost, může být zázvorový čaj vhodnou léčbou, kterou můžete vyzkoušet.

2. Může zmírnit nevolnost při ranní nevolnosti nebo chemoterapii

Někteří odborníci se domnívají, že gingeroly obsažené v zázvoru mohou pomoci zmírnit nevolnost způsobenou těhotenstvím, chemoterapií nebo operací.

Vědci naznačují, že zázvor může být účinnou a levnou alternativou tradičních léků proti nevolnosti u těhotných žen nebo u lidí podstupující chemoterapii a nemohou užívat běžné léky (1, 7, 8, 9).

Jedna studie na 92 ženách zjistila, že zázvor je při prevenci pooperační nevolnosti a zvracení způsobených celkovou anestezií účinnější než standardní lék (10, 11).

Přesto se před použitím zázvoru po operaci nezapomeňte poradit s odborníkem. Může totiž narušovat srážlivost krve - i když výzkumy v tomto směru se teprve objevují a je třeba je dále zkoumat (12).

3. Může pomáhat regulovat krevní tlak a podporovat zdraví srdce

Výzkum ukazuje, že konzumace zázvoru v denních dávkách 2-6 gramů může pomoci chránit před srdečními chorobami (13).

Zázvor toho může dosáhnout tím, že (13, 14):

 • snižuje krevní tlak
 • pomáhá předcházet infarktu
 • pomáhá předcházet vzniku krevních sraženin
 • zmírňuje pálení žáhy
 • snižuje hladinu cholesterolu
 • zlepšuje krevní oběh

4. Může pomoci regulovat hmotnost a hladinu cukru v krvi

Mnoho výzkumů ukazuje, že konzumace zázvoru má příznivé účinky na regulaci hmotnosti a hladiny cukru v krvi.

Výzkumy prokazují, že zázvor může pomoci regulovat tělesnou hmotnost tím, že (2, 15):

 • zvyšuje termogenezi - produkci tepla v těle - která pomáhá spalovat tuky
 • zvyšuje odbourávání tuků na energii
 • brání ukládání tuků
 • brzdí vstřebávání tuků
 • pomáhá kontrolovat chuť k jídlu

Kromě toho může zázvor přispět ke zlepšení kontroly hladiny cukru v krvi u lidí s cukrovkou 2. typu a obezitou tím, že snižuje hladinu inzulinu nalačno, hemoglobinu A1C a triglyceridů. Hemoglobin A1C je ukazatelem hladiny cukru v krvi za poslední 2-3 měsíce (16, 17, 18).

5. Může zmírnit bolest a zánět

Lidé používají zázvor k léčbě zánětů již po staletí a nyní tuto praxi pro určité použití podporuje i věda (19).

Výzkum ukazuje, že sloučeniny v zázvoru zvané gingerol a shogaol pomáhají snižovat produkci prozánětlivých markerů (11).

Lidé studovali zázvor zejména pro jeho účinek na zmírnění bolesti při osteoartróze kolene (7, 11, 20, 21).

Zázvorový čaj může také pomoci zmírnit menstruační křeče, pokud ho užíváte na začátku periody. Výzkumy ukazují, že může být stejně účinný nebo účinnější než volně prodejné léky proti bolesti (11, 22, 23, 24, 25).

6. Může mít protirakovinné účinky

Studie dokonce prokázaly, že zázvor může pomáhat předcházet rakovině, a to především díky obsahu gingerolu a shogaolu (26).

Studie v laboratoři ukázaly, že gingerol a shogaol mohou přispívat k protirakovinným vlastnostem zázvoru tím, že způsobují buněčnou smrt a zabraňují množení a růstu rakovinných buněk (22, 26, 27).

Další studie ukázaly, že zázvor může ovlivňovat několik různých typů rakovinných buněk, včetně rakoviny slinivky břišní, tlustého střeva, tlustého střeva, vaječníků, prostaty a plic (7, 26, 28, 29).

7. Může chránit mozek

Vědci studovali ochranné účinky zázvoru proti oxidačnímu stresu a zánětu - dvěma faktorům, které hrají rozhodující roli při vzniku degenerativních onemocnění mozku, jako je Alzheimerova choroba (30).

Studie na zvířatech ukazují, že gingerol a shogaol mohou díky svým antioxidačním vlastnostem poskytovat ochranu před úbytkem mozkových funkcí souvisejícím s věkem (14, 22).

Studie v laboratoři také ukazují, že extrakt ze zázvoru může zvýšit přežití buněk proti beta-amyloidu - bílkovině úzce související s Alzheimerovou chorobou, která může vyvolat toxicitu v mozkových buňkách (30).

Shrnutí:

 • Sloučeniny jako gingerol a shogaol v zázvoru mohou mít příznivé účinky na nevolnost, bolest, záněty, zdraví srdce, cukrovku, rakovinu a zdraví mozku.

Potenciální nevýhody

Pití zázvorového čaje pravděpodobně nezpůsobí závažné vedlejší účinky.

Zázvor je Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) obecně uznáván jako bezpečný (GRAS), a to i pro kojící nebo kojené osoby. Podle FDA je bezpečná konzumace až 4 gramů zázvoru denně. Ve studiích se však toto množství obvykle nedosahuje (1, 31).

Ačkoli neexistuje shoda ohledně správného dávkování zázvoru, studie doporučují bezpečnou denní dávku 1 000 mg čerstvého zázvoru (1).

To odpovídá 1 čajové lžičce (5 ml) čerstvě nastrouhaného zázvoru, 0,4 čajové lžičky (2 ml) tekutého zázvorového extraktu, 4 šálkům (946 ml) baleného zázvorového čaje nebo 2 čajovým lžičkám (10 ml) zázvorového sirupu (1).

Všimněte si, že zázvorový čaj je pravděpodobně méně koncentrovaný než tyto formy zázvoru. I když tedy pití zázvorového čaje může mít vedlejší účinky, je nepravděpodobné, že byste je pocítili, pokud vypijete pouze jeden nebo dva šálky.

Přesto, pokud si myslíte, že se u vás projevují nežádoucí účinky pití zázvorového čaje, okamžitě ho přestaňte pít a zvažte, zda si o svých příznacích nepromluvit s odborníkem.

Pokud lidé pociťují vedlejší účinky konzumace zázvoru, nejčastěji uvádějí plynatost, nadýmání, nevolnost a pálení žáhy nebo reflux. Mezi další uváděné příznaky patří průjem a bolesti břicha (1, 7).

Vzhledem k tomu, že zázvor může snižovat krevní tlak a může mít vliv na ředění krve, měli by se lidé užívající léky na ředění krve nebo léky na krevní tlak před konzumací zázvoru navíc poradit s odborníkem (12).

Shrnutí:

 • Mezi nejčastější nežádoucí účinky pití většího množství zázvorového čaje patří plynatost, nadýmání, pálení žáhy a nevolnost. Studie doporučují udržovat příjem baleného zázvorového čaje pod 4 šálky denně.

Jak si zázvorový čaj připravit doma

Zde je snadno použitelný recept na přípravu vlastního zázvorového čaje.

Složení:

 • 4-6 tenkých plátků oloupaného syrového zázvoru (pro silnější zázvorový čaj přidejte více plátků)
 • 2 šálky (473 ml) vody
 • šťáva z poloviny limetky nebo citronu
 • med nebo jiné sladidlo podle chuti (nepovinné)

Pokyny pro přípravu s vodou:

 • Nejprve omyjte a vydrhněte kořen zázvoru. Poté zázvor oloupejte a nakrájejte na tenké plátky.
 • Středně velký hrnec naplňte 2 šálky vody. Plátky zázvoru vložte do vody a přiveďte k varu, poté vařte 10-20 minut. Pro pikantnější čaj vařte déle.
 • Odstavte z ohně. Podle chuti přidejte limetkovou nebo citronovou šťávu a med.

Návod na přípravu s mlékem:

 • V 1 šálku (237 ml) vody vařte 10 minut plátky zázvorového kořene.
 • Odstavte z ohně a přidejte 2 šálky (473 ml) mléka.
 • Hrnec postavte zpět na sporák a mléko se zázvorem 5 minut mírně povařte.

Shrnutí:

 • Chcete-li si doma připravit zázvorový čaj, jednoduše uvařte několik plátků zázvoru ve vodě a přidejte citronovou šťávu a med pro ochucení.

Často kladené otázky o pití zázvorového čaje

Zde je několik často kladených otázek o pití zázvorového čaje, které vám mohou být vodítkem, pokud si stále nejste jisti, zda jej vyzkoušet:

Je bezpečné pít zázvorový čaj každý den?

Ano - podle FDA je zázvor obecně uznáván jako bezpečný. FDA uvádí, že můžete bezpečně konzumovat až 4 gramy zázvoru denně - což je mnohem více, než byste zkonzumovali v šálku zázvorového čaje (1).

Je vhodné pít zázvorový čaj před spaním?

Ano. Zázvorový čaj je považován za nálev bez kofeinu, protože na rozdíl od černého, zeleného, oolong a bílého čaje nepochází z rostliny Camellia sinensis, která je zdrojem kofeinu v čaji (32, 33).

Kdy je nejlepší pít zázvorový čaj?

Šálek zázvorového čaje si můžete vychutnat kdykoli během dne - hned ráno, těsně před spaním nebo kdykoli mezi tím.

Jak zázvor působí na organismus?

Zázvor je bohatý na sloučeniny s mnoha příznivými účinky na zdraví celého těla. Má potenciální antioxidační, antidiabetické, protizánětlivé, protirakovinné, hubnoucí a mozek a srdce chránící účinky.

Shrnutí:

 • Zázvorový čaj je nálev bez kofeinu s mnoha potenciálními zdravotními účinky. Je bezpečný pro konzumaci kdykoli během dne.

Závěr

Zázvorový čaj je chutný a je to zcela přírodní způsob, jak podpořit dobré zdraví.

Kromě toho, že vám poskytne mnoho zdraví prospěšných látek ze zázvoru, je jednoduchý a snadno se připravuje doma.

Ať už se cítíte pod psa, nebo prostě jen máte chuť na teplý nápoj, s šálkem zázvorového čaje se můžete pohodlně usadit, nadechnout, pomalu usrkávat a vychutnávat si ho.

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ EXTRAKTY

S CERTIFIKÁTY

Níže uvedené nejúčinnější přírodní přípravky s ochrannou známkou Superionherbs sice mohou velice dobře účinkovat, nicméně je vhodné souběžně začít u sebe, protože chronické obtíže mají zpravidla tyto společné jmenovatele:

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           ČERVEN 2024 - 17 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života