Zázvorové doplňky stravy mohou pomoci při autoimunitních poruchách, jako je lupus

- Pixabay

Barbora Nová

  • Kořen zázvoru má dlouhou historii jako lék, zejména jako protizánětlivá složka.
  • Nový výzkum zveřejněný 22. září 2023 ukazuje, že zázvor by mohl být užitečný u osob s některými autoimunitními poruchami.
  • Vědci také zřejmě identifikovali biologický mechanismus, kterým zázvor ovlivňuje záněty v těle.

Kořen zázvoru se v medicíně používá již tisíce let; nyní se lékaři domnívají, že by mohl hrát roli při léčbě autoimunitních onemocnění, jako je lupus.

Ačkoli je obecně známo, že zázvor obsahuje určité protizánětlivé sloučeniny, konkrétní podrobnosti, jako je mechanismus účinku a dávkování, nebyly v klinickém prostředí dobře stanoveny.

Nový výzkum může pomoci jasně pochopit, jak zázvor působí na organismus na biologické úrovni a jak může zmírnit zánět u osob s určitými autoimunitními onemocněními.

Ve studii zveřejněné 22. září 2023 v časopise JCI Insight, který se zabývá biomedicínským výzkumem, vědci zjistili, že suplementace zázvorem ovlivňuje biologický proces v těle, o němž je známo, že způsobuje zánět. Práce zahrnovala pozitivní výsledky ve studiích na zvířatech i na lidech (1).

"Zázvor je obecně spojován se snížením zánětu u lidí. Novinkou naší studie je, že jsme prokázali specifickou cestu, kterou zázvor působí protizánětlivě, a to konkrétně u lidí, což silněji podporuje používání zázvorových doplňků stravy u lidí ke snížení zánětu," uvedla Dr. Kristen De moruelle, Ph.D., docentka medicíny na University of Colorado School of Medicine a spoluautorka studie (2).

Jak zázvor bojuje proti zánětu

V centru výzkumu je účinek zázvoru na buňky zvané neutrofily, které jsou nedílnou součástí imunitního systému organismu.

Neutrofily jsou nejhojnější formou bílých krvinek v těle a jsou považovány za "první linii obrany" proti dotěrným mikroorganismům, jako jsou bakterie, viry a plísně. Neutrofily jsou neustále produkovány v kostní dřeni a jsou nasazovány k ničení patogenů, které ohrožují zdraví organismu (3).

Jako součást první obranné linie jsou neutrofily vybaveny různými způsoby, jak napadat patogeny.

Součástí arzenálu jsou "extracelulární pasti neutrofilů", zkráceně NET, které díky procesu zvanému NETosis způsobují, že z neutrofilů vystupuje vláknitá struktura podobná pavučině, která pomáhá bojovat s hrozbami. Tento proces, ačkoli je účinný, může mít také nezamýšlený účinek vyvolání zánětu a dokonce přispět k chronickému zánětu (4).

Zánět není ve své podstatě špatný, ve skutečnosti je nedílnou součástí reakce imunitního systému těla. Pokud však zánět přetrvává i po skončení zamýšleného účinku nebo se stane chronickým, může hrát roli při vzniku řady onemocnění, od rakoviny a osteoporózy až po srdeční problémy a demenci (  5  ,,,, 6, 7)

"NET mohou blokovat invazivní infekce a obsahují bílkoviny, které pomáhají bojovat proti infekcím, ale NET obsahují také bílkoviny, které vedou k zánětu, a u některých lidí mohou tyto bílkoviny NET vyvolat autoimunitu, která může vést k autoimunitnímu onemocnění. Jakmile se u někoho objeví autoimunitní onemocnění, jako je revmatoidní artritida, antifosfolipidový syndrom nebo lupus, mohou NET přispívat k pokračujícímu zánětu," uvedla  dr. Demoruelle.

Demoruelleová a její tým zkoumali účinek doplňků zázvoru jak u autoimunitní populace myší, tak u zdravé lidské populace a zjistili, že je schopen inhibovat NETózu, a tedy i zánět, a ovlivnit i další relevantní biomarkery.

Slibné výsledky u myší a lidí

U myších modelů antifosfolipidového syndromu (APS), autoimunitního onemocnění, které způsobuje srážení krve, i lupus, chronického autoimunitního onemocnění, bylo po šestitýdenním perorálním podávání zázvorového extraktu pozorováno snížení NET (8, 9).

Hypotéza byla testována také na zdravých lidech. V jedné studii bylo vybráno devět zdravých dospělých osob, které konzumovaly 100 mg zázvorového doplňku stravy jednou denně po dobu sedmi po sobě jdoucích dnů. Výzkumníci zjistili, že konzumace zázvoru měla za následek změnu fungování neutrofilů, ale tento účinek po ukončení konzumace zázvoru na konci studie vymizel.

V druhé studii, která měla tyto první výsledky ověřit, pak bylo stejnou metodikou opět rekrutováno osm zdravých dospělých dobrovolníků. Druhá studie přinesla podobné výsledky, které potvrdily výsledky původní studie.

"Začínáme lépe chápat složité molekulární mechanismy, kterými mohou tyto sloučeniny v zázvoru působit příznivě na imunitní systém, a tato konkrétní studie objasňuje důležitý mechanismus," uvedla dr. Tam iko Katsumoto, klinická docentka na oddělení imunologie a revmatologie Stanfordské lékařské fakulty. Dr. Katsumoto nebyla s výzkumem nijak spojena (10).

"Tato studie podtrhuje poselství, že jídlo je lék; a připravuje půdu pro randomizovanou kontrolovanou studii s použitím zázvoru pro léčbu lupusu," uvedla.

Zařaďte do svého jídelníčku více zázvoru

Zázvor obsahuje stovky sloučenin, z nichž u mnoha byly zjištěny protizánětlivé a antioxidační účinky (11).

Protizánětlivé složky, jako je gingerol, by mohly hrát důležitou roli v tom, že se zázvor hojně používá ke zlepšení některých stavů.

Pokud chcete do svého jídelníčku zařadit více zázvoru, existuje mnoho skvělých způsobů, jak toho dosáhnout, od zázvorových injekcí až po vaření a doplňky stravy. Kristin Kirkpa tricková, MS, RDN, dietoložka z Clevelandské kliniky, doporučuje před použitím zázvorových doplňků stravy zkusit ve stravě používat celý zázvor (12).

"Žádám své pacienty, aby nejprve zvážili přidání zázvoru z potravin. To lze provést přidáním zázvoru do čaje, nastrouháním do salátů a na zeleninu, přidáním do smoothies. Pokud přidávání do potravin není něco, co byste pravděpodobně dělali, pak zvažte doplňkovou formu."

"Víme, že strava s vysokým obsahem rostlin může pomoci při snižování hladiny zánětu. Předpokládá se, že v údajích je trend, který potvrzuje, že konzumace nebo doplňování zázvoru může pozitivně ovlivnit zánět."

Závěr

V pokusech na myších i na lidech zmírnila perorální konzumace doplňků stravy se zázvorem některé biologické procesy, o nichž je známo, že hrají roli při zánětu.

Zázvor může hrát podpůrnou roli při léčbě některých autoimunitních onemocnění, včetně lupusu.

Kořen zázvoru je zázračným lékem na rakovinu prostaty

- Pixabay

Craig Stellpflug

Rakovina prostaty patří mezi nejčastěji zbytečně léčené rakoviny. Po padesátém roce věku už mívá kolem 40% mužů rakovinu prostaty a pravděpodobně to ani vůbec nezjistí. Přesto je tato choroba neusmrtí – jedině pokud projdou screeningovým vyšetřením a následně začnou být léčeni podle postupů prosazovaných farmaceutickými firmami. V takovém případě věci nabudou velmi ošklivé rysy, neboť jinak nezhoubná (benigní) a pomalu rostoucí rakovina se zvrhne do vražedné podoby. Četnost výskytu rakoviny prostaty se pak později přirozeně zvyšuje až na dvojnásobek, neboť ve věku 80 let už dosahuje až 80%. Pro ty, kteří se zabývají prodejem léků pro léčbu rakoviny, to pak představuje rozhodující zdroj jejich příjmů.

U mužů se prostata s věkem přirozeně zvětšuje. Čím větší se stává, tím větší bývá zároveň i pravděpodobnost, že některé z jejích buněk se stanou rakovinnými. Bývá to hlavně důsledek našeho stravování, které obsahuje přemíru lepku, geneticky modifikovaných rostlin, cukrů a chemických přísad v kombinaci se sedavým způsobem života a se špatnými vyprazdňovacími návyky.

Americký úřad pro dohled nad zdravotní péčí The U.S. Preventive Services Task Force letos vydal prohlášení, že krevní vyšetření metodou PSA je velmi nevěrohodné a dává až v 80% falešně pozitivní nálezy, kvůli nimž bývá mužům ordinováno screeningové vyšetření. To ale ještě není to nejhorší. Teprve následná léčba neškodných nádorů, jež by jinak nikdy nevedly k úmrtí, způsobuje mužům impotenci, inkontinenci, srdeční záchvaty a někdy i smrt.

Zázvor je zázračný lék

Anglický magazín The British Journal of Nutrition nedávno publikoval výsledky americké studie, která prokázala u zázvorového extraktu (zingiber officinale) schopnost ničit buňky rakoviny prostaty, zatímco ostatní buňky tomuto přípravku odolávají. Těchto výsledků bylo dosaženo při denních dávkách extraktu v množství 10 mg na každý kilogram tělesné hmotnosti (v případě muže vážícího 75 kg to tedy je 750 mg extraktu denně). Prokázalo se, že za 8 týdnů užívání se nádor prostaty zmenší na polovinu. Vědci odhadli, že stejných výsledků je reálné dosáhnout také užíváním čerstvého zázvoru v množství asi 100 g denně.

Kromě toho, že zázvor můžeme označit za šampióna v boji proti rakovině, působí tento prostředek i proti zánětům, jako antioxidant a má také slibné ochranné účinky při aplikaci chemoterapie. Extrakt ze zázvoru potlačuje růst a smrtelné účinky mnoha druhů rakovinných buněk, neboť narušuje jejich reprodukci. Co je ale vůbec nejdůležitější, zázvor nevykazuje žádnou toxicitu pro normální tělesné tkáně s rychlým buněčným dělením, jako jsou vnitřnosti nebo kostní dřeň.

Zázvor užívaný v tabletkách může být prevencí nebo ulevovat od nevolností, které jsou následkem chemoterapie, cestování, těhotenství nebo chirurgických zákroků.

Kořen zázvoru tedy nejenže léčí rakovinu, ale zároveň je i přírodním prostředkem proti nevolnosti při cestování, nutkání ke zvracení, špatnému trávení, plynatosti, kolice, syndromu dráždivého tračníku, nechutenství, zimnici, špatnému krevním oběhu, bolestivé menstruaci, dyspepsii, pálení žáhy a mnoha dalším střevním problémům. Zázvor je také účinným lékem proti zánětům v kloubech a může být používán proti artritidě, horečkách, bolestech hlavy, zubů, při kašli, bronchitidě, osteoartritidě, revmatoidní artritidě, zánětu šlach, zvýšeném cholesterolu, vysokém krevnímu tlaku a také může působit preventivně proti krevním sraženinám. Má také antivirové účinky a je to zahřívající prostředek při nachlazení nebo chřipce.

Zásady při problémech s prostatou

Už mnoho vědeckých studií prokázalo, že muži konzumující zvýšená množství syntetické kyseliny foliové nebo oxidu zinečnatého, mívají zvýšené riziko rakoviny prostaty. Týká se to i mužů užívajících velká množství multivitamínů. Na druhé straně jiné studie dokládají, že konzumace rybího tuku, hořčíku, kurkumy (příbuzné zázvoru), brokolice nebo rajčat pomáhá k ochraně před rakovinou prostaty. Kromě toho je potřeba se vyhýbat geneticky modifikovaným plodinám a polotovarům nebo chemickým přísadám. Riziko vzniku rakoviny prostaty je možné významně snížit i dodržováním zdravého stravování s nízkým obsahem sacharidů.

A samozřejmě nezapomínejte ani na zázvorový kořen...

Originál: https://www.naturalnews.com/038215_ginger_root_miracle_cure_prostate_cancer.html

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ STRÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

         ČERVENEC 2024 - 16 článků

 

Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

  • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
  • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

  • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života