Porovnání americké a ruské vakcíny na Covid-19, mechanismy účinků i připravovaných vakcín... Koho (ne)očkovat!

Ing. Zdeněk Rozehnal, Oldřich Rolinek

Cena

Cena vakcíny Pfizer (vytvořena společně s BioNTech SE, plným názvem Biopharmaceutical New Technologies je německá biotechnologická společnost sídlící v Mohuči, která se zabývá výzkumem a vývojem nových léčiv a vakcín, založených na mRNA a čínskou Fosun Pharmou) je 40 $ za dvě dávky, ruská - 20 $ za dvě dávky. K ceně americké vakcíny je třeba připočítat navíc i náklady na zřízení očkovacích center v nemocnicích a případně náklady na zřízení fondu na odškodnění osob, které budou mít po očkování nežádoucí účinky (hlavně ve víceletém horizontu).

Účinnost a skladování vakcín

Účinnost se u obou uvádí 95% v případě apikace 2 dávek. To znamená, že ze 100 očkovaných lidí vystavených infekci může vážně onemocnět 5 lidí.

Skladovací teplota Pfizer - (mínus) 70° C, ruská 0 až +8° C (běžná chladnička).

Schéma dávkování

Dvoudávkové. Druhá dávka o 14 dní, ruská vakcína - druhá dávka o 21 dní.

Jak fungují tyto vakcíny

Ruská vakcína obsahuje jako nosič lidský adenovirus, z jehož DNA jsou odstraněny chorobné geny a je do ní vnesena DNA sekvence, která kóduje tvorbu tzv. S - proteinu koronavirusu. Takto upravené adenoviry jsou očkováním vpraveny do těla a následně pronikají do buněk. V buňkách se z nich uvolňuje příslušná mRNA, která slouží jako matrice pro výrobu koronavirusového antigenu = proteinu S v ribosomech lidské buňky, které se nacházejí v cytoplazmě a jsou to takové továrničky na výrobu bílkovin.

Americká vakcína obsahuje přímo mRNA, kódovou tvorbu S-proteinu, chráněnou ve speciální lipidové (tukové) uměle vytvořené nanočástici, která slouží jako nosič. Tato mRNA po proniknutí do buňky se dostává přímo do ribozomů lidské buňky, kde slouží jako matrice pro výrobu S proteinu koronavirusu.

Rozdíl mezi ruskou a americkou vakcínou je, že ruská používá jako nosič na vnesení mRNA (messenger - poslíček - RNA) do buňky, upravený lidský adenovirus a americká špičkovou high tech nanotechnologickou umělou lipidovou částici. Jinak jejich fungování je velmi podobné.

Když se objeví S - protein v našem těle, tak okamžitě jej zaregistruje náš imunitní systém a zareaguje tvorbou protilátek a senzibilizací T - lymfocytů. 10 - 14 dní po spuštění tohoto procesu už je náš imunitní systém dostatečně připraven nás účinně chránit a do budoucna už je okamžitě schopen zareagovat a vyprodukovat protilátky a spustit i buněčnou imunitu v případě, že se setkáme s daným koronavirusem.

Zásadní otázka:

přírodní nebo uměle vytvořený a dlouhodobě neprozkoumaný nosič?

Bezpečnost vakcín

Je třeba zdůraznit, že jak americká tak i ruská vakcína vnášejí do buněk cizí geny, ale tyto zůstávají v epizomálním stavu, tzn. že cizí genetická informace neproniká k jádru a neintegruje se do genomu lidské buňky, ale tyto cizí geny zůstávají mimo jádra lidských buněk, v ribosomech, které se nacházejí v cytoplazmě, kde zajišťují expresi přineseného cizího genu, tj výrobu příslušného S-proteinu koronavirusu, který je v tomto procesu antigenem.

Takže obavy z genetického inženýrství, tj, že takovýmto způsobem je možné měnit naše geny v jádru lidské buňky, nejsou prozatím na místě ani u jedné z těchto vakcín.

Nicméně  v únoru 2021 se objevil nový závažný názor na vakcíny mRNA - dr. Lee Merritt z “America’s Frontline Doctors”

Oceňovaný spinální chirurg a také bývalá prezidentka Asociace amerických lékařů a chirurgů je přesvědčena, že současné vakcíny proti koronavirům jsou nebezpečné biologické zbraně nasazované proti lidem.

"Toto je dokonalá binární zbraň." Neexistuje způsob, jak mohu přesně zjistit, na co je ta mRNA naprogramována, a nedokážete to ani vy, ani většina lékařů. Lékaři se k těmto údajům nemohou dostat. Toto je umožněno pouze lidem na samém vrcholu tohoto projektu...

Dr. Lee Merritt, která dříve studovala biologické zbraně a 9 let sloužila jako ortopedický chirurg u námořnictva Spojených států, seděla ve správní radě Arizonské lékařské asociace a publikovala řadu recenzovaných článků, je přesvědčena, že vakcíny proti koronaviru měnící mRNA v současné době distribuované ve Spojených státech přepisuje náš genetický kód, aby nás později učinily zranitelnějšími proti jinému viru. Článek

Princip ruské vakcíny má za sebou dlouhý vývoj, který začal již v 80. letech minulého století a je postaven na dobře prozkoumané a prověřené platformě lidských adenovirů. Proto pravděpodobně nebude mít daleko od doslova stoprocentní bezpečnosti. Vakcínu Sputnik V vyvinul Ústav epidemiologického a mikrobiologického výzkumu Nikolaje Gamaleji ve spolupráci s Ruským fondem přímých investic a Ministerstvem obrany a byla zaregistrována 11. srpna 2020 jako první vakcína na Covid-19 na světě. Vakcína Sputnik V obsahuje lidské adenoviry Ad26 (1. injekce) a Ad5 (2. injekce). Cílem je obejít tímto způsobem nevýhody vakcín s virovým vektorem, kdy po podání první dávky je druhá dávka již méně účinná díky tvorbě protilátek po podání první dávky. Velice chytře vymyšleno.

„Ta vakcína je velmi kvalitní z hlediska skladby a mechanismu působení. Je sofistikovanější než AstraZeneca, protože používá dva různé vektory. Pokud jsme se setkali s adenovirem v rámci běžné respirační sezóny, tak ta účinnost vakcíny je nižší. To se zřejmě projevilo v tom, že první studie vakcíny AstraZeneca ukázaly pouze 70 %. Účinnost Sputniku je kolem 91,4 %, protože další posilující dávka je založena na jiném typu adenoviru. To je možná důvod, proč spolu firmy chtějí spolupracovat a tuhle vakcínu použít,“ řekl Prymula.

Na oficiálním účtu ruské vakcíny Sputnik V na Twitteru je uvedeno, že výroba vakcíny Sputnik V v Brazílii začne 15. ledna 2021.

Alžírsko se stalo první africkou zemí, která zaregistrovala ruskou vakcínu proti Covid-19 Sputnik V. Ruský prezident Vladimir Putin a německá kancléřka Angela Merkelová 7. ledna 2021 hovořili o možné společné výrobě vakcíny proti onemocnění Covid-19 z důvodu nedostatečných výrobních kapacit v Rusku.

Již dříve ředitel ruského Fondu přímých investic Kirill Dmitrijev oznámil, že výroba ruského přípravku byla spuštěna v Indii, Číně a Jižní Koreji.

Princip americké vakcíny je zcela nový, špičková technologická novinka, zcela nový koncept, který možná ukazuje na novou budoucnost vakcín. Při takových horkých novinkách jsou ale obavy, z možných neznámých vedlejších účinků, zcela na místě. Jsou zde obavy ze spuštění autoimunitních procesů cizorodou lipidovou částicí (roztroušená skleróza, Alzheimer, rakovina) a z různých jiných, dnes ještě neznámých, dlouhodobých nepříznivých vlivů na zdraví člověka. Zhodnocení se očekává nejdříve v roce 2022, protože několikaleté testování této technologické novinky nebylo provedeno. Naopak technologie Sputniku V má za sebou více než 30 let zkušeností.

Když i výrobce Pfizer odmítl převzít odpovědnost za možné nežádoucí účinky svého výrobku, tak to není určitě dobrá reklama a navíc:

Zdroje:

Američané mají schopnost jakýkoliv objev maximálně zpeněžit, bez ohledu na zdraví lidí. Varováním by mělo být např. GMO a Roundup (rakovina). To by mohl být jeden z důvodů proč jsou Američané jediným národem na světě, u kterých se průměrný věk dožití snižuje!

Závěr

Podle přední pneumoložky prof. Martiny Vašákové z Thomayerovy nemocnice na Praze 4 může být vážně zdravotně ohroženo do 5% české populace, což je zhruba 553 000 lidí, 80 procent pozitivních je zcela bez příznaků či má velmi mírné příznaky, což by mohlo znamenat, že u cca 8 555 000 lidí je očkování naprosto zbytečné. Naopak, zbytečně zatěžuje imunitu. Více: Diagnostiku infekčních nemocí je nutné neodkladně vrátit do rukou kvalifikovaných lékařů

Logické vyjádření některých odborníků je:

pokud se nechám očkovat proti Covidu-19, tak v současnosti pouze bezpečnou ruskou vakcínou Sputnik V,

pokud se prokáže účinnost této vakcíny, bez ohledu na to jestli je člověk rusofil nebo rusofob. Na prvním místě je zdraví, tedy také co nejbezbečnější vakcína.

I laika napadne, že se zde pletichaří. Pfizer 2x vyšší cena, skladování - (mínus) 70°C, neprozkoumaný uměle vytvořený nosič, při srovnání s vakcínou Sputnik V. Vrchnosti postupují podle stejného scénáře, obdobně jako v případě účinného léku na rakovinu plic, který byl vytvořen na Kubě. Na prvních místech je zisk a politika a až potom člověk, což se také ukázalo při prosazování léku Remdesivir (55 000,- Kč, 5denní léčba 1 pacienta), který je předražené pozlátko. Starý lék za pár korun vyléčí koronavirus spolehlivěji, říká český epidemiolog.

30.12.2020 Británie jako první země na světě schválila použití vakcíny proti novému koronaviru, kterou vyvinula Oxfordská univerzita s farmaceutickou společností AstraZeneca. Tedy se brzy trhu objeví vakcína z kategorie vektorových, založená na šimpanzím adenoviru, která bude bezpečnější, ve srovnání s americkou vakcínou Pfizer a v bezpečnosti pravděpodobně srovnatelná s ruským Sputnikem V, ale Sputnik je podstatně účinnější.

Více:

Nejvyšší úmrtnost s Covid-19 na světě je v zemích s většinovou populací, která má nadváhu

        Země s nejnižší mírou úmrtnosti          Země s nejvyšší mírou úmrtnosti

   na 100 tis. obyvatel | % dospělých s nadváhou  |  na 100 tis. obyvatel | % dospělých s nadváhouZdroj: Covid-19 hlášení o úmrtí, John Hopkins Coronavirus Resource Center (23. února 2021) a WHO - odhady nadváhy dospělé populace

Článek

Vakcíny, které jsou již na trhu nebo ve třetí fázi klinického hodnocení (17.12.2020):

Č.  Výrobce - Označení vakcíny - Typ vakcíny - Počet dávek

1   AstraZeneca/Oxfordská univerzita (Británie, Švédsko)-ChAdOxnCoV-19 (AZD1222)-vektorová využívající opičí adenovirus-2

2   Pfizer/BioNTech/Fosun Pharma/ (Spojené státy, Německo, Čína)-BNT162-genetická mRNA-2

3   Moderna/Národní institut pro alergie a infekční onemocnění (Spojené státy)-mRNA-1273-genetická mRNA-2

4   Janssen Pharmaceutica (J & J)/BIDMC (Spojené státy, Belgie, Izrael)-Ad26.COV2.S-vektorová využívající lidský adenovirus Ad26-1

5   Ústav epidemiologického a mikrobiologického výzkumu Nikolaje Gamaleji (Rusko)-Sputnik V (Gam-COVID-Vac)-vektorová využívající lidské adenoviry Ad26 a Ad5-2

6   Novavax (Spojené státy)-NVX-CoV2373-proteinová rekombinantní-2

7   Sinopharm Wu-chanský biologický institut (Čína)-WIBP/BIBP-virová inaktivovaná-2

8   Sinopharm Pekingský biologický institut (Čína)-BBIBP-CorV-virová inaktivovaná-2

9   CanSino Biologics/Pekingský biotechnologický institut (Čína)-Ad5-nCoV-vektorová využívající lidský adenovirus Ad5-1

10  Sinovac (Čína)-CoronaVac-virová inaktivovaná-2

11  Bharat Biotech International (Indie)-COVAXIN-virová inaktivovaná-2

12  Anhui Zhifei Longcom Biopharmaceutical/Čínská akademie věd (Čína)-proteinová-3

13  Medicago Inc. (Kanada)-proteinová VLP-2

Mechanismy účinků vakcín na Covid-19

Inaktivované nebo živé oslabené virové vakcíny

Tyto vakcíny používají formu viru SARS-CoV-2, kde je živý virus oslaben (tzv. živé vakcíny) nebo inaktivován, tedy usmrcen (tzv. inaktivované vakcíny). Takový virus nezpůsobuje onemocnění, ale přesto generuje imunitní odpověď. Mezi živé vakcíny patří například očkovací látky proti příušnicím, zarděnkám nebo spalničkám. Nevýhodou živé vakcíny je její velmi zdlouhavý vývoj a možnost, že se původci choroby znovu vrátí schopnost vyvolat onemocnění i se všemi nebezpečnými projevy. Z tohoto důvodu se často používají inaktivované vakcíny, kde je původce choroby zneškodněn například vysokou teplotou, chemicky nebo ozařováním. Inaktivovanými vakcínami se očkuje například proti obrně nebo žloutence typu A. Mechanismus inaktivované vakcíny využívají v současné době i některé týmy pro vývoj vakcín proti onemocnění COVID-19. Mezi tyto výrobce patří například společnosti Sinopharm-7,8 (pořadová čísla ve výše uvedeném seznamu), Sinovac-10 či Bharat Biotech International-11. Masovou výrobu plnohodnotného viru, který je následně inaktivován, je ale třeba dokonale zabezpečit proti úniku.

U živých a inaktivovaných vakcín je třeba vybalancovat riziko, že mohou stimulovat imunitní systém až příliš, a velmi silná reakce v určitém orgánu může příslušný orgán poškodit.

U tohoto druhu vakcín může nastat problém také s vytvořenými protilátkami. Některé z protilátek se vážou na virus ve správných místech a zneškodní ho. Jiné protilátky se mohou navázat na jiných místech a virus nevyřadí z činnosti, ale pouze označí. Takto označený virus pak přiláká bílé krvinky, které ho pohltí a tímto způsobem uchrání před ostatními složkami imunity. Virus se tak může v bílé krvince množit a vyvolat onemocnění. Cílem tedy je, aby se po podání vakcíny tvořily zejména zneškodňující protilátky.

Virové vektorové vakcíny

Tento druh vakcín používá jiný oslabený nepatogenní virus jako vektor neboli nosič. V případě vakcín proti onemocnění COVID-19 je takovým virem nejčastěji adenovirus, který je upraven a slouží jako vektor potřebné genetické informace. Geneticky upravený adenovirus se dostane do buněk, které pak na základě vnesené genetické informace produkují proteiny koronaviru. Jako reakci na tyto proteiny začne tělo generovat bezpečnou imunitní odpověď. Nevzniká tedy onemocnění, ale je stimulována imunitní odpověď, která v ideálním případě chrání příjemce před budoucími setkáními se skutečným virem.

Výhodou vektorových vakcín je, že se dají snadno a relativně levně vyrobit. Vytvořený vektor se dá použít pro různé vakcíny, liší se vždy jen genetickou informací. Rovněž je výhodou skutečnost, že do organismu nepřijde celý virus způsobující dané onemocnění, ale pouze vektor s potřebnou genetickou informací.

Nevýhodou lidských adenovirů je, že mají širokou cirkulaci a mohou způsobit běžné nachlazení/chřipku. Někteří lidé si uchovávají protilátky, které mohou být namířené proti vakcíně, která je pak neúčinná.

Lidské adenovirové vektory jsou použity například u vyvíjené vakcíny CanSino Biologics-9. Je zde použit adenovirový sérotyp 5 (Ad5). V jedné studii uvedené v článku na webu The Scientist (odkaz níže) bylo zjištěno, že imunitu proti Ad5 má velký počet účastníků ještě před podáním vakcíny. Starší účastníci měli na vakcínu výrazně nižší imunitní odpověď, což by znamenalo, že u nich vakcína nebude tak dobře fungovat. Různé populace a různé věkové skupiny budou mít různé úrovně imunity proti Ad5. S věkem také člověk hromadí imunitu vůči více sérotypům. Vakcíny s Ad5 mohou být tedy méně účinné u starších lidí.

Ad5 byl například využit při práci na vakcíně proti HIV.

Pro vývoj vakcíny Janssen Pharmaceutica-4 od společnosti Johnson & Johnson se používá vzácnější podtyp adenoviru Ad26. Protilátky proti Ad26 jsou v Evropě a USA neobvyklé (10–20 % populace), častější jsou v jiných částech světa. Vakcíny s Ad26 nebývají potlačeny základními protilátkami proti Ad26 v populaci.

Ad26 byl například využit při práci na vakcínách proti HIV a ebole.

Vakcína Sputnik V-5 obsahuje Ad26 i Ad5. Cílem je obejít tímto způsobem nevýhody vakcín s virovým vektorem, kdy po podání první dávky je druhá dávka již méně účinná díky tvorbě protilátek po podání první dávky.

Jako alternativa k lidskému adenoviru je opičí adenovirus. Protilátky proti šimpanzímu adenoviru má asi 1 % lidí, pravděpodobně díky zkřížené reaktivitě. Tento adenovirus používá pro vývoj vakcíny společnost Astra Zeneca-1.

Šimpanzí adenovirus byl například využit při práci na vakcínách proti HIV a malárii. Pokud se tento adenovirus využije ve vakcíně proti COVID-19, nebude pak možno jej využít pro malárii, jelikož lidé již budou mít protilátky proti vektoru. Tuto situaci by mohl vyřešit výzkum dalších opičích vektorů (např. gorilích). Vakcíny proti COVID-19 s použitím zvířecích vektorů se nabízejí jako řešení především v oblastech, kde je vysoká imunita proti lidskému adenoviru.

Vektorové vakcíny stimulují silnou imunitní odpověď, což je také jedna z jejich nevýhod. V ojedinělých případech mohou následovat i extrémní reakce, horečka a křeče. Děti reagují na vektorové vakcíny silněji než dospělí. U těchto vakcín se vždy hledá rovnováha tak, aby dobře fungovaly a zároveň měly co nejméně nežádoucích účinků.

Ve vývoji vakcín proti COVID-19 se rovněž testuje vektor viru spalniček. Od adenovirových vektorů se odlišuje vektor spalniček tím, že se sám replikuje. Pokud tedy podanou vakcínu zcela nezneutralizují v organismu již vytvořené protilátky, replikuje se pak vakcína sama a tvoří protein koronaviru. Na této vakcíně pracuje společnost Merck, ale vývoj vakcíny je pozadu za ostatními.

Vakcíny na bázi bílkovin (proteinů)

Vakcíny tohoto druhu používají k bezpečnému vytvoření imunitní odpovědi neškodné fragmenty proteinů nebo proteinových obalů napodobujících virus SARS-CoV-2. Tyto proteinové částice jsou vpraveny do těla a stimulují imunitní odpověď.

Proteinové vakcíny jsou bezpečné, ale mohou být málo imunogenní, tj. nestimulují dostatečnou tvorbu protilátek. Často potřebují ke zlepšení své účinnosti další látky, tzv. adjuvans. Proteinové vakcíny proti virovým podjednotkám, tedy i podjednotkám viru SARS-CoV-2, vyžadují ke své přípravě metodu rekombinantního genetického inženýrství. Geny kódující potřebné antigeny jsou klonovány nebo syntetizovány, exprimovány a purifikovány pomocí různých expresních systémů, včetně hmyzích, bakteriálních, kvasinkových či savčích buněk.

Příkladem proteinové vakcíny proti COVID-19 je vakcína vyvíjená společností Novavax-6, která má jeden ze svých výrobních závodů v České republice. Další společností, která vyvíjí proti COVID-19 proteinovou vakcínu, je Anhui Zhifei Longcom Biopharmaceutical-12.

Vakcíny na bázi virových částic (VLP) jsou podmnožinou proteinových vakcín. V tomto případě se nejedná o oslabené nebo mrtvé viry, ale o jejich napodobeniny, které jsou vyráběny pomocí nanočástic. VLP obsahují pouze povrchové bílkoviny virů, ale ne jejich geny. Tyto vakcíny tedy nemohou v žádném případě způsobit onemocnění, proti kterému očkujeme. Tento mechanismus se používá například u HPV vakcín proti lidskému papilomaviru. Ve vývoji vakcín proti onemocnění COVID-19 používá VLP společnost Medicago Inc-13.

DNA a RNA vakcíny

U těchto vakcín je využívána uměle nasyntetizovaná DNA (deoxyribonukleová kyselina) nebo RNA (ribonukleová kyselina), podle nichž si organismus sám vytvoří příslušné proteiny původce choroby a na tyto proteiny pak vzniká bezpečná imunitní odpověď organismu. Po vniknutí DNA vakcíny do buňky je genetická informace uložená ve dvoušroubovici DNA přepsaná do jednoduché šroubovice RNA, která pak slouží jako matrice pro syntézu potřebných proteinů původce choroby.

U DNA vakcín je problémem, že očkovací látka musí proniknout přímo do nitra buněk, mimo které nefunguje. Ani poté nemusí být imunitní odpověď dostatečně silná a je potřeba imunitní reakci posílit pomocí adjuvans.

RNA vakcíny poskytují přímo matrici pro syntézu bílkovin. Jejich nevýhodou je, že RNA je podstatně křehčí než DNA a v organismu se rozkládá. RNA tedy potřebuje v těle ochranu, kterou tvoří obal z tukových molekul. Mechanismus RNA vakcín je uplatňován při vývoji vakcín proti COVID-19 společnostmi BioNTech/Fosun Pharma/Pfizer-2 a Moderna/Národní institut pro alergie a infekční onemocnění-3.

Kdo by se (ne)měl nechat očkovat:

Stanovisko k očkování proti Covid-19: Prof. MUDr. Jiřina Bartůňková, DrSc., MBA, přednostka Ústavu imunologie 2. LF UK a FN Motol

Česká stomatologická komora přes svého prezidenta, který pracuje ve Vědecké radě Ministerstva zdravotnictví ČR, posunula, což je nyní i v zákoně, stomatology "ze zadních pozic" v očkování na přední, neboť jsou nepochybně nejenom díky aerosolům ohroženi. Jistě mají řadu otázek a tak přední odbornice prof. Bartůňková sepsala následující text. Jako vše ve vědě, tak informace o očkování proti Covidu-19 se budou postupně vyjasňovat.

Slovo má: prof. MUDr. Jiřina Bartůňková, DrSc., MBA

Očkování jako takové obecně doporučuji jako jeden zmožných způsobů, jak se vypořádat se současnou  epidemií  SARS-COV-2.   Ale velmi  důrazně  doporučuji  respektovat  obecné kontraindikace očkování, včetně konkrétních týkajících se SARS-COV-2.  Pokud  se očkování bude individualizovat, nebudeme čelit nežádoucím účinkům, které jinak velmi nahrávají odmítačům očkování.

Konkrétně doporučuji tento postup:

1. Neočkovat osoby, které prokazatelně onemocnění COVID-19 prodělaly v minulosti, cca v odstupu 12 měsíců, potvrzené buď PCR testem nebo ELISA testem IgG/IgA.

2. Neočkovat osoby, které prodělávají akutní infekční onemocnění jakéhokoliv původu (tj. příznakové osoby – teplota, kašel, rýma, pneumonie, průjmy atd.), a to nejméně 2 týdny po odeznění příznaků.

3. U  osob, které jsou ve velkém riziku infekce SARS-COV-2, doporučuji před případným očkováním provést: aspoň orientační test na protilátky z kapky krve (nebo ELISA test na protilátky IgG a IgA, dle možností): pokud vyjde pozitivní, není třeba očkovat. Pokud vyjde  negativní, doporučuji  provést  antigenní  test  z výtěru z nosohlatanu: pokud vyjde pozitivní, tak ověřit PCR,  pokud i tak vyjde pozitivní, neočkovat v dalších 12 měsících.

Tento postup doporučuji i jinak zdravým osobám, které váhají, zda se mají nechat očkovat proti coronaviru, s vědomím senzitivity a specifity testů i laboratorních chyb...

4. Osobám s jakýmikoliv výraznějšími alergickými reakcemi v minulosti (nejen na vakcíny) doporučuji  před  očkováním (cca 2h před aplikací) podat antihistaminika typu Zyrtec, Zodac, Dithiaden... (WHO zatím nedoporučuje tyto osoby očkovat).

5. Osoby na imunosupresivní léčbě nebo imunodeficitní pacienti: konkrétní případy řešit s ošetřujícím lékařem. Obecně lze říci, že kontraindikace očkování zde prakticky nejsou, maximálně se může stát, že očkování nebude účinné.  U všech schválených vakcín nejde o živé očkovací látky, které by mohly imunosuprimovaným pacientům uškodit.

6. Pacienti s neurologickými chorobami typu demyelinizačních onemocnění: s očkováním bych počkala na vyhodnocení dlouhodobějších nežádoucích účinků. Obecně platí, že pacienti  s autoimunitními chorobami včetně těch, kteří jsou na biologické léčbě, neprodělávají infekci koronavirem vážněji než jiné nerizikové skupiny, a proto si myslím, že přirozená infekce tyto pacienty neohrožuje více než očkování.

7. U seniorů nad 75 let preferuji očkování (pokud neprodělali prokazatelně coronavirovou infekci viz bod 1) bez dalšího zkoumání zdravotního stavu kromě případné aktuálně probíhající jakékoliv infekce /bod 2).

8. Kterou vakcínu preferovat? To je na velkou debatu. mRNA vakcíny (Pfizer/Biontech, Moderna) mohou být spíše neúčinné, než škodlivé. Pokud jde o vakcíny na bázi adenovirového vektoru (Sputnik, Astra-Zeneca/Oxford) – ty mají potenciál indukovat i buněčnou  imunitu  proti  coronaviru,  těm  bych  dala  přednost  např. u  pacientů s protilátkovými imunodeficity. Ale na vyhodnocení, která vakcína a v které indikaci je lepší, si budeme muset počkat. (Až to prověří pokusní "králíci").

9. Očkování dětí a mladistvých: zatím nedoporučuji. Infekce u nich probíhá velmi mírně a o vedlejších dlouhodobých následcích očkování nemáme dostatek informací. Budou-li očkovány rizikové skupiny, zejména senioři, pak nehrozí, že to „děti“ na ně přenesou.

10. Znovu zdůrazňuji, že individuální přístup k očkování proti coronaviru by mohl předejít řadě komplikací, které by ještě více nahrávaly odmítačům očkování. A tomu se musíme jako lékaři velmi bránit, protože očkování obecně považuji za největší vynález lidstva, který přispěl k eradikaci tak závažných infekcí, jako jsou pravé neštovice, tetanus, příušnice, spalničky nebo dětská obrna.

11. Vycházím ve svém doporučení ze svých 35-letých znalostí klinické imunologie a zkušeností očkovacího centra Ústavu imunologie FN Motol. Nejde o oficiální stanovisko odborných společností.

Prof. MUDr. Jiřina Bartůňková, DrSc., MBA
Přednostka Ústavu imunologie 2. LF UK a FN Motol,

Praha 21.12.2020

EVIDENTNÍ PARADOX

Soudruh Hamáček chce privilegia pro očkované (návštěvy divadel, hospod...) a právník soudruh Rychetský to podporuje. A ministr Blatný - kukačka v Čapím hnízdě -  si plete pojem a průjem, aby posloužil farmaceutickým korporacím

Oni tito soudruzi hlavně straší lidi a o to jim hlavně jde, a aby se následně poslušné stádo 100% nechalo očkovat podivným Pfizerem a užívalo (ne)účinný předražený Remdesivir (Plaquenil se zinkem a Isoprinosine jsou násobně účinnější a také násobně levnější)

Prostě pohuňci farmaceutických korporací

Špičkový imunolog, biochemik a patolog: Vláda jde nejhorší cestou, Covid-19 se vrátí i přes očkování, přijdou i daleko horší epidemie

 • Prof. RNDr. Zdeněk Hel, Ph.D. ve videu z 6. ledna 2021:

Prosíme premiéra Babiše o schůzku, říká imunolog profesor Zdeněk Hel z americké University of Alabama. Společně s Iniciativou Sníh nabízí doporučení a řešení ke koronavirové krizi. Vláda podle něj teď jde tou nejhorší možnou cestou nepřiznaného promoření společnosti. Hel v obsáhlém rozhovoru popisuje, proč bychom neměli chtít covid-19 úplně vymýtit, jaké daleko větší hrozby přijdou a jak funguje imunita po nákaze. Nová mutace viru, která se šíří rychleji, je prý prakticky jistě v Česku.

A ptačí chřipka v blízké budoucnosti s větší smrtností než Covid-19, jak uvádí ve videu profesor Hel? Určitě nelze vyloučit.

Začněte ještě dnes

Je nutné o to víc dodržovat zdravý styl života, pracovat na dobré imunitě včetně psychiky, co nejméně užívat chemické léky, a co nejvíce se vyhýbat průmyslově zpracovaným potravinám. Tedy průběžně odkyselovat tělo a zvyšovat jeho zásaditost, jak uvádí americký lékař MUDr. Theodore A. Baroody ve své knize “Zvyšuj svou zásaditost nebo prostě zemři” (“Alcalize or Die”).

Veškerá takzvaná přirozená úmrtí nejsou totiž nic jiného, než přílišná, pro buňky těla už konečná, tedy až nesnesitelná míra zasycenosti kyselostí,“ za svůj dlouhý a plodný život to řekl už mnohokrát George Crile z Clewelandu, jeden z nejuznávanějších chirurgů na světě.

Profesor Zdeněk Hel je biochemik, profesor patologie a vědecký pracovník v oboru imunologie

Český imunolog je profesorem na lékařské fakultě University of Alabama (UAB) v americkém Birminghamu, kde se dlouhodobě zabývá výzkumem viru HIV a jinými nemocemi.

Podílí se také mj. na intenzivním výzkumu viru SARS-CoV-2 (Covid-19) a jeho působení v lidském organismu.

Více:

V ČR bude očkování nepovinné a plánuje se postupné očkování podle indikačních skupin 1–6 (17.12.2020):

 1. Osoby ve věku ≥ 65 let, a bez ohledu na věk chronicky nemocní pacienti (určitá onemocnění)
 2. Zdravotničtí pracovníci a pracovníci orgánů ochrany veřejného zdraví
 3. Pracovníci a uživatelé pobytových a odlehčovacích sociálních služeb, poskytovatelé domácí zdravotní péče
 4. Pracovníci kritické infrastruktury dle zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení a o změně některých zákonů (krizový zákon), a nařízení vlády č. 432/2010 Sb., o kritériích pro určení prvku kritické infrastruktury – tj. pracovníci integrovaného záchranného systému, pracovníci energetiky, vláda, krizové štáby, armáda, pedagogičtí pracovníci a další
 5. Ostatní pracovníci orgánů ochrany veřejného zdraví provádějící výkon státního zdravotního dozoru, zaměstnanci dalších orgánů státní správy vykonávajících kontrolní činnost (např. SZPI, SVS ČR, ČIŽP, ČOI apod.)
 6. Další pojištěnci, kteří mají zájem o očkování
Na počátku nebudou vakcíny registrovány pro pediatrické použití.

STRACH - STRACH - STRACH - OČKOVAT - OČKOVAT - OČKOVAT - POŠKOZENÍ EKONOMIKY - VYVOLÁNÍ VYSOKÉ INFLACE

Proč se vláda takto chová? Zde se přímo vnucuje otázka: Proč by vláda lhala, proč by to celé dělala, jaký může mít plán?

Možné důvody a plán:

 • Rostoucími úmrtími a také každodenními "novými případy COVID-19" chtějí vyvolávat u lidí strach. V tom jim velice účinně pomáhá zkorumpovaný mainstream včetně ČT - viz níže MUDr. Stránský
 • Strachem pak ospravedlňují Lockdowny.
 • Lockdowny chtějí zničit ekonomiku, aby zemi co nejvíce zadlužili (MMF, Světová banka a jiné finanční instituce si už mydlí ruce, jak ještě i naši vnuci budou ty dluhy splácet).
 • Lockdowny a zadlužením plánují zničit převážně malé a střední podniky (MSP).
 • Zničením MSP získají velké nadnárodní firmy v podstatě monopol.
 • Získáním monopolu zůstanou velké nadnárodní firmy a stát nejen jedinými prodejci zboží a služeb, ale také jedinými zaměstnavateli.
 • Když nebude mít člověk na výběr, kde se zaměstnat, stane se závislý na velkých koncernech nebo sociálních dávkách od státu.
 • Takto závislý člověk se změní na otroka, který bude muset své "nové pány" poslouchat, jinak ztratí živobytí - zaměstnání nebo sociální dávky od státu.
 • A samozřejmě zadlužený stát bude také muset poslouchat globální instituce, neboť ty mu mohou například zvýšit úroky nebo přestat dále půjčovat na neustále "refinancování dluhu". Zastavení refinancování by znamenalo krátkodobou splatnost úvěrů, a tedy bankrot státu.
 • A miliardáři se budou ještě více radovat.

MUDr. Martin J. Stránský MD FACP médiím, vládě a ministrům: Přestaňte šířit hysterii!

07.01.2021 12:21

Výzva médiím, vládě a ministrům k ukončení šíření hysterie a k zamyšlení nad psychikou národa

Příklad:

„Nejvíce nakažených na milion. ČR má za minulý týden nejhorší čísla na světě.“ (Mladá Fronta Dnes 4. 1. 2020)

Ve článku evidují „rekordních“ 932 nakažených na milión obyvatel. To znamená 93 na 100 000, 9,3 na 10 000, a tedy 0,9 na 1000 obyvatel. Tedy v městě s 10 000 občany je nakaženo devět z nich.

Takže pane šéfredaktore Plesle, tady máte SPRÁVNÝ TITULEK:

Přestože momentálně vedeme v počtu nakažených covidem-19 ve světě, stále to vychází na jednu osobu z tisíce.“

Další příklad:

„Krematorium Ostrava nestíhá zpopelnit všechny zemřelé, jejich počet kvůli koronaviru narůstá.“ (Lidové noviny 4. 1. 2021)

Teprve po dočtení prvního odstavce se dozvíme to podstatné: „V Ostravě je jediné krematorium v kraji, který je jedním z nejlidnatějších regionů České republiky.“

Kdo chce, snadno zjistí, že v Moravskoslezském kraji žije 1,2 milionu občanů, zatímco v sousedním Olomouckém kraji, (kde mají taky jediné krematorium), žije 632,000 občanů. Tam vše stíhají. O tom, že krematoria nejsou alikvotně umístěna dle počtu občanů, nenajdete v článku ani slovo.

Takže pane šéfredaktore Léko, (šéfredaktor Lidových novin jako zaměstnanec Rudého práva chválí stranu a vládu - forum24.cz), tady máte SPRÁVNÝ TITULEK:

Zpomalení při zpopelňování zemřelých v Ostravě odhalilo, že v regionu (oproti ostatním) chybějí krematoria.“

Další příklad:

Ve všech novinách: „Země se stále drží v pátém, tedy nejhorším stupni PES.“

Když se podíváte na stránky MZ ČR, tak zjistíte, že se ke dnešku covidem-19 nakazilo 746 714 občanů, tedy 7 % populace, a že dnes (4. 1. 2021) je 119 561 občanů aktivně nakažených. Jedná se tedy o 1 % nakažených z celé populace (rozumí se jedno procento, tedy jeden ze sta lidí). Dále tamtéž zjistíte, že ke dnešku (4. 1. 2021) zemřelo 12 070 lidí, tedy 0,1 % (rozumí se jeden člověk z tisíce). Když dělíme počet nakažených covidem-19 počtem zemřelých, tak šance, že někdo nakažený CoV zemře, je 1,6 %.

Takže dámy a pánové, kteří toto šíříte, tady máte SPRÁVNÝ TITULEK:

Přestože jsme v nejhorším stupni PES, je úmrtnost nakažených stále pod 2 %.“

Vybral jsem pouze dva deníky, považované za „seriózní“. Ve všech ostatních mediích to ale není o nic lepší, o televizním zpravodajství vůbec nemluvě.

A co se týče politiků, tak si stačí poslechnout vystupování odborníků, střídajících se ministrů a dnes samozvaného „hlavního vakcinologa“ A. Babiše – každodenně s urputnou análností taktizují, modifikují vyhlášky tak, že ze všeho zbývá kočkoPES.

Jako lékař se ptám:

 • Kolik lidí zemřelo a zemře následkem mediální a vládní hysterie?
 • Jsme svědky rekordního nárůstu úzkosti a deprese, což zhoršuje všechny rizikové faktory pro tzv. „rychlé“ smrti, jako jsou mozkové mrtvice a srdeční infarkty.
 • Počet sebevražd se ztrojnásobil (9. 11. 2020 Medical Tribune).
 • Dále je tu omezení lékařské péče „běžných“ nemocí, jako je cukrovka, zvýšený krevní tlak atd.
 • Dále je tu odložení předem objednané péče, například vybavení ortézy či operace kyčle, takže pacienti žijí dál v bolestech.
 • Dále jsou tu poškození dětí, které jsou ponořeny do toxického prostředí digitální výuky na dálku, omezení příjmů matek, které s nimi musí zůstávat doma, a rozklad podnikatelského prostředí a všeho s tím spojeného.

Netvrdím, že se nemáme epidemii věnovat. Ale pánové a dámy, takhle ne

MUDr. Martin J. Stránský, MD FACP
Asistentní klinický profesor neurologie, Yale, USA
Ředitel, Poliklinika Na Národní, Praha 1

Stávající medicínské-mezinárodní funkce MUDr. Stránského:

 • Assistant Clinical Profesor of Neurology, Yale School of Medicine a přidělené nemocnice.
 • Zakladatel a vedoucí programu pro výměny neurologických lékařů, Yale University-Karlova univerzita.
 • Spoluzakladatel a přednosta za americkou stranu, Americké, české a slovenské neurovědné asociace.
 • Přednosta stážního programu v neurovědách,  St. George ́s University School of Medicine, Grenada, West Indies.
 • Hostující profesor pro obor neurologie a klinické diagnostiky, St. George ́s University School of Medicine, Grenada, West Indies.

Originál: Parlamentní listy

Slovenská obec Dvory nad Žitavou vypověděla poslušnost Matovičovi

Starosta Branislav Becík mj. ve videu uvádí:

Je čas, aby nás začali informovat odborníci a ti se věnovali pandémii. Dnes je jasné, že všechno mohlo být v současnosti jinak, kdyby byla dodržovaná opatření, které skuteční odborníci navrhovali koncem roku.

Dnes musím lidi chránit před psychopatickou vládou neodborníků. Doufám, že mě budou následovat další starostové, protože tímto krokem otevřeme oči lidem, aby si uvědomili, co si zvolili za poloblázny a blázny, co řídí náš stát.

VYPOVEDÁM "POSLUŠNOSŤ" SÚČASNEJ VLÁDE / BRANISLAV BECÍK

Stanovisko farmaceutů k problematice očkování proti onemocnění COVID-19 - občanské sdružení "Lekárnici za život - Slovensko"

- mj. odborné vysvětlení pozadí vakcín - morální zlo, které vytváří etický konflikt u všech, kteří mají úctu k životu od jeho početí až po přirozenou smrt
 

Ačkoliv jsou etické důvody odmítání očkování ve společnosti mnohem více trivializovány, nejsou o nic méně závažné, než ty zdravotní. Totiž využívání embryonálních buněčných linií pocházejících z potracených lidských plodů při produkci mnoha vakcín obecně a některých vakcín proti onemocnění COVID-19, které budou nasazeny i na Slovensku, je nejen smutnou a nezpochybnitelnou skutečností, ale i morálním zlem, které vytváří etický konflikt u všech , kteří mají úctu k životu od jeho početí až po přirozenou smrt.

Jako občanské sdružení "Lekárnici za život - Slovensko" bychom z pozice zdravotnických pracovníků rádi vyjádřili svůj názor k problematice očkování proti onemocnění COVID-19. Jako farmaceuti chápeme, že existují onemocnění, kterým zatím nedokážeme předcházet jiným způsobem než očkováním, např. vzteklina. Vakcíny však jako takové mají také mnoho slabých stránek, dokonce i několik velmi vážných nežádoucích účinků, které často nejsou veřejnosti dostatečně objektivně odprezentované. Bohužel ani ve 21. století nemají mnohé očkovací programy na zřeteli bezpečnost osob. Vždyť to, co se událo před pár lety v Indii při použití vakcíny, která sice byla účinnější - a používala atenuovaný, tedy oslabený živý virus - ale méně bezpečná, je opravdu velmi pohoršující a smutné.

OBSAH

    I. Stanovisko
    Zajímáme veřejné stanovisko k roli prevence, léčby a očkování v boji proti onemocnění COVID-19.

    II. Výzva a doporučení
   Vyzýváme naše členy farmaceuty i ostatní farmaceuty dobré vůle, aby si uplatnili výhradu svědomí při vydávání konkrétních vakcín proti onemocnění COVID-19, které mají být distribuovány na Slovensku.

    III. Odůvodnění
    Laické i odborné veřejnosti vysvětlujeme důvod naší výzvy i doporučení.

    IV. Stanovisko ve formátu PDF

I.
STANOVISKO

"Pokud oni budou mlčet, budou křičet kameny." (Lk 19, 40)

(1.1) Jak občanské sdružení Lékárníci za život - Slovensko bychom z pozice zdravotnických pracovníků rádi vyjádřili svůj názor k problematice očkování proti onemocnění COVID-19. Jako farmaceuti chápeme, že existují onemocnění, kterým zatím nedokážeme předcházet jiným způsobem než očkováním, např. vzteklina. Vakcíny jako takové mají však také mnoho slabých stránek, dokonce i několik velmi vážných nežádoucích účinků, které často nejsou veřejnosti dostatečně objektivně odprezentované.

Bohužel ani v 21. století nemají mnohé očkovací programy na zřeteli bezpečnost osob

Vždyť to, co se událo před pár lety v Indii při použití vakcíny, která sice byla účinnější - a používala atenuovaný, tedy oslabený živý virus - ale méně bezpečná, je opravdu velmi pohoršující a smutné.1

(1.2) Vědecké komunity ve světě jsou si vědomy toho, že hoc se od očkování proti COVID-19 očekává zmírnění vážných symptomů onemocnění, není zatím zaručeno, že očkováni pacienti nebudou moci být infekční.2 To by jednoduše znamenalo, že relativně zdraví lidé schopni podrobit se očkování sice budou vlastními protilátkami chráněni od závažného průběhu onemocnění, ale nepřestávají tak automaticky být hrozbou přenosu onemocnění na nejrizikovější skupiny obyvatelstva.

(1.3) Vzhledem k tomu, že bezpečnost mRNA vakcín proti onemocnění COVID-19 nebyla dlouhodobě zkoumána, není vyloučena ani možnost vyvolávání autoimunitních onemocnění, které se symptomaticky projevují až po delším čase.

Realita je taková, že dodnes neumíme kauzálně léčit ani jedno jediné autoimunitní onemocnění!

Poměr rizika infekce koronavirem a benefitu plošné vakcinace obyvatelstva s možností spuštění autoimunitního onemocnění je tedy minimálně velmi diskutabilní. Přesto je výzkum v oblasti korelace a kauzality mezi očkováním a autoimunitním procesem na vědecké půdě až iracionálně marginalizován, přičemž na tento fakt upozorňují i ​​celosvětově nejvíce uznávané vědecké publikace.3, 4

(1.4) Rádi bychom připomněli, že na léčbu a prevenci nejen COVID-19, ale i chřipky a jim podobným onemocněním se nevyvíjejí pouze vakcíny. Kromě toho, že máme k dispozici volně prodejné léky, které již dříve prokázaly účinnost v léčbě virových infekcí dýchacích cest a jsou doporučovány i jako prevence COVID-19, jako např. KALOBA5, některé typy probiotík6 či vitamín D7, 8, obrovský potenciál v prevenci COVID-19 má i lék, jehož účinnost a bezpečnost známe už léta - ISOPRINOSINE9. Poznámka: doplnil bych zinek a hořčík.

Z pohledu farmaceutů vnímáme ze strany vědeckých pracovníků podílejících se na veřejném mínění obrovské zanedbání seznamování laiků s uvedenými možnostmi prevence a prezentování vakcín jako jediné možné preventivních alternativy.

Poznámka: to není v zájmu Bruselu, pohuněk farmakorporací, který dokonce zakázal uvádět na přírodních přípravcích jejich léčivé účinky a poslušné poslanecké stádo v ČR to schválilo, byť byla podepsána mnoha občany níže uvedená Výzva, proti tomuto lékařskému fašismu. Važte koho volíte!

Iniciativa proti institucionalizaci přístupu k rostlinným léčivým zdrojům v EU

V posledních 10 letech přijal Europarlament větší počet nařízení a směrnic, které ve jménu tzv. "ochrany spotřebitele" zásadně omezí a zčásti už omezují léčivé rostliny v každém členském státě EU.

Cílem iniciativy Nedejmesipřírodu.cz je oslovit české zákonodárce, odbornou i laickou veřejnost a upozornit na nerozumnost této protibylinné legislativy, na její negativní dopad na zdraví a na obrovské ekonomické škody, které tato legislativa napáchá.

Cílem naší snahy je vytvořit smysluplný a právně relevantní postup (petice, europetice, nebo ústavní stížnost), který získá potřebnou podporu veřejnosti a kterým se veřejný názor promítne do praxe – konkrétních zákonných a systémových změn chránících právo na neinstitucionální přístup k léčivým rostlinám a přírodě obecně. Chceme získat podporu co nejširší části veřejnosti a následně také podpisy pro finální dokument. Máme zájem o názory nezávislých odborníku jako argumentační podklad pro politiky. Chceme pomoci, aby se výrobci, prodejci i zákazníci obeznámili se skutečným stavem této věci a domluvili se na společném postupu.

Odborným garantem výzvy je prof. Ing. Pavel Valíček, DrSc

Vnímáte tu souvislost?

Zákaz uvádění léčivých (preventivních) účinků přírodních produktů = snížení jejich spotřeby = snížení imunity = snížení odolnosti i proti Covidu-19 = naplnění nemocnic = aplikace produktů farmakorporací s co nejvyšší cenou

(1.5) Navzdory pomoci, kterou nám vakcíny v historii poskytly, si musíme zachovat obezřetnost a neudělat podobnou chybu jako při antibiotikách, to jest nepřeceňovat je.

(1.6) Očkováním proti onemocnění COVID-19 se mnozí lidé podrobit nesmějí právě proto, že jejich zdravotní stav je sám o sobě kontraindikací. Vnímáme proto jako svou povinnost dodávat povzbuzení těm nejzranitelnějším z naší společnosti. Povzbudit je, že je tu možnost prevence a podpůrné léčby i pro ty, kteří se očkování nemohou zúčastnit, ať už ze zdravotních nebo z etických důvodů, pokud vnímají opodstatněné zábrany sáhnout po kterékoliv z vakcín, které by měly být používány na Slovensku.

Za správnost: Mgr. Mária Nováková

II. VÝZVA A DOPORUČENÍ

"Dříve, než jsem Tě utvořil v matčině životě, znal jsem tě ..." (Jer 1,5 a)

(2.1) Ačkoliv jsou etické důvody odmítání očkování ve společnosti mnohem více trivializovány, nejsou o nic méně závažné, než ty zdravotní. Totiž využívání embryonálních buněčných linií pocházejících z potracených lidských plodů při produkci mnoha vakcín obecně a některých vakcín proti onemocnění COVID-19, které budou nasazeny i na Slovensku, je nejen smutnou a nezpochybnitelnou skutečností, ale i morálním zlem, které vytváří etický konflikt u všech, kteří mají úctu k životu od jeho početí až po přirozenou smrt.

(2.2) Evropská komise (EK) v rámci centrální strategie v oblasti vakcín uzavřela jménem zemí Evropské unie (EU) dohody s jednotlivými výrobci vakcín.10 Jde o těchto výrobců:

 • (2.2.1) AstraZeneca ve spolupráci s University of Oxford
 • (2.2.2) Janssen Research & Development, Inc. ve spolupráci s Johnson & Johnson
 • (2.2.3) Moderna, Inc. ve spolupráci s National Institutes of Health
 • (2.2.4) Pfizer ve spolupráci s BioNTech
 • (2.2.5) Sanofi ve spolupráci s GSK Protein Sciences *
 • (2.2.6) CureVac *

(2.3) Po prostudovaní11 dostupných studií můžeme zodpovědně prohlásit:

 • (2.4) Vakcíny na bázi virového vektoru od společností [2.2.1]12 AstraZeneca ve spolupráci s University of Oxford (USA, Velká Británie) a [2.2.2]13 Janssen Research & Development, Inc. ve spolupráci s Johnson & Johnson (USA) jsou nadezignované a přímo vyprodukované na embryonálních buněčných liniích z potracených lidských plodů [2.2.1: T-Rex-293 (RRID: CVCLD585)14; 2.2.2: PER.C6 / tetra (RRID: CVCLG704)15, HEK293-hACE2 (RRID: CVCL_0063)16].
 • (2.5) RNA vakcíny od společností [2.2.3]17 Moderna, Inc. ve spolupráci s National Institutes of Health (USA) a [2.2.4]18 Pfizer ve spolupráci s BioNTech (Německo, USA) jsou podrobovány ověřovacím testem na embryonálních buněčných liniích z potracených lidských plodů [2.2.3: HEK293 (RRID: CVCL0063)19, HEK293 / 17 (RRID: CVCL1926)20; 2.2.4: HEK293 (RRID: CVCL_0063)].

(2.6) Pro uvedené typy vakcín [2.2.1, 2.2.2, 2.2.3, 2.2.4] informujeme naše členy-farmaceuty, že tyto vakcíny jsou v souladu s metodikou tvorby Registru svědomí repugnantných liečiv21 zařazené do stupně repugnance22 "⊗ Nikdy nevydávat"23 s RSR klasifikací" ➄ Vyvinuté neetickým způsobem "24. Vyzýváme proto naše členy-farmaceuty i všech farmaceuty dobré vůle, aby si při jejich vydávání uplatnili výhradu svědomí a zároveň seznámili pacienty o možnosti využití vakcín, které jsou v rámci Evropské unie nasmlouvané a nejsou eticky sporné.

 • (2.7) Proteinová vakcína od společnosti [2.2.5]25 Sanofi ve spolupráci s GSK Protein Sciences (Francie, USA) a RNA vakcína od společnosti [2.2.6]26 CureVac (Německo) nebyly sice nadezignované ani přímo vyprodukované na embryonálních buněčných liniích z potracených lidských plodů - a proto jsme je v odstavci 2.2 zvýraznili - ale dodnes nám nejsou známy postupy ověřovacích testů, kterým jsou podrobovány, a proto není vyloučeno, že na této úrovni vývoje využívají embryonální buněčné linie z potracených lidských plodů.

(2.8) Pro uvedené typy vakcín [2.2.5, 2.2.6] informujeme naše členy-farmaceuty, že tyto vakcíny jsou v souladu s metodikou tvorby Registru svědomí repugnantních léčiv zařazené do stupně repugnance "◎ Doporučujeme nevydat"27, přičemž jsme je zatím neklasifikovali podle RSR klasifikace. Proto doporučujeme našim členům-lékárníkům i všem lékárníkům dobré vůle, aby po vlastním odborném a morálním posouzení zvážily uplatnění výhrady ve svědomí při jejich vydávání.

(2.9) Odborová organizace První lékárnické odbory28 zajistí právní ochranu svých členů při uplatňování si výhrady ve svědomí při výdeji takových eticky sporných vakcín. Případné uchazeče o členství prosíme, aby se obrátili se svými otázkami na svedomie@lzz.sk.

(2.10) Pro vakcínu od společnosti [2.2.6] CureVac poznamenáváme, že při detekci exprese mRNA byla použita vůbec první kultivovaná lidská buněčná kultura (imortalizovaná a rakovinová) z roku 1951 označena jako HeLa (RRID: CVCL_0030)29 vypěstována z buněk karcinomu 31leté Afro-Američanky, Henrietty Lacks, matky pěti dětí, která zemřela na endocervikální adenokarcinom vyvolaný lidským papillomavirusem (rakovina děložního čípku). Tato, podobně jako mnohé jiné pro medicínský výzkum významné lidské buněčné kultury vznikly bez vědomí či souhlasu jejich původce.

(2.11) Tuto informaci - v kontextu jiných a závažnějších - uvádíme jako memento výzvy pro všechny zdravotnické pracovníky, aby pacienta ani v těchto těžkých časech - dokud vážně neohrožuje sebe či jiných - nezbavovaly jeho práva poskytnout či odmítnout udělení informovaného souhlasu s úkony, které na něm má zdravotník vykonávat. ***

(2.12) Také připomínáme, že v kulturní společnosti má pacient právo žádat od zdravotnického pracovníka i takové informace, které mu pomohou zvážit etickou povahu lékařského úkonu či farmaceutického přípravku, který má být na něm či na jemu blízké osobě proveden či použit. Vyplývá to i z Etického kodexu zdravotnického pracovníka, kde se uvádí, že: "Zdravotnický pracovník respektuje pacienta jako rovnocenného partnera se všemi občanskými právy i povinnostmi včetně odpovědnosti za své zdraví."30

(2.13) Lékař, aplikující vakcínu vyprodukovanou na jakýchkoliv lidských embryonálních buněčných liniích by pacientovi neměl zamlčet. Přestože jsou vakcíny čištěny od obsahu buněčného odpadu, který vznikl poté, co byl virus na buňkách namnožen, tak stopy po fragmentech lidské DNA ("residual cell-substrátu DNA") potraceného lidského plodu jsou jednoznačně ve vakcíně stále přítomné.31

(2.14) Dokonce WHO s touto skutečností počítá a určuje maximální limity DNA fragmentů ve vakcínach.32 Kromě etického, je tu ale také zdravotní aspekt vlivu DNA na imunitní systém a to tak, že ovlivňují TLR (Toll-like receptory) zapojené do zánětlivých procesů, což je aktuálně ve stádiu zkoumání.33

III. ODŮVODNĚNÍ

"Pokud to dělají se zeleným stromem, co se stane se suchým?" (Lk 23,31)

(3.1) Pro pochopení naší naléhavé výzvy je třeba si uvědomit, že při vývoji embryonálních buněčných linií nešlo jen o jeden náhodný, bezpodmínečný či historicky vzdálený potrat, který se nás dnes už netýká. Totiž pokud se podíváme na problematiku využívání, resp. v případě lékárníků vydávání vakcín produkovaných na embryonálních liniích, tak se nám vykonávané morální zlo z minulosti, může jevit mnohem přítomněji, než jsme zpočátku předpokládali.

(3.2) Bohužel při vývoji první embryonální buněčné linie WI-3834 bylo na počátku šedesátých let minulého století potracených až 22 lidských plodů.35 Ve stejném období byla kultivovaná embryonální buněčná linie MRC-536. Na těchto dvou liniích je dodnes množen virus zarděnek, který je součástí vakcín používaných při povinném očkování i na Slovensku.37 Obě tyto buněčné linie jsou v katalozích označovány jako "konečné" ( "finite cell lines"), tzn. že je znám maximální možný počet dělení populace, který se pohybuje kolem 50 pasáží. Po dosažení tohoto limitu - zvaného také Hayflickův limit - buňky konečných kultur hynou. I proto byla v roce 1977 kultivovaná další - jakoby záložní - embryonální buněčná linie IMR-9038. Výzkumníci si pečlivě vybírali vhodné lidské plody podle přísných kritérií tak, aby IMR-90 byla svou charakteristikou co nejpodobnější předchozím dvěma buněčným liniím a sami vědci deklarovali, že měla být pouze jednou z mnoha v biodepozitáři amerického Národního institutu pro výzkum stárnutí a obecné buněčné biologie.39 V roce 1973 byla kultivovaná embryonální buněčná linie HEK-29340, kterou katalogy řadí k tzv. transformovaným, jelikož byla transfekovaná adenovirem typu 541, což znamená, že vědci buňky transfekovaných geneticky modifikovali, přičemž mimo jiné prodloužili jejich životnost. Zdůrazňujeme, že číslo "293" z jejího označení je pořadové číslo experimentu s buňkami z potracených lidských plodů. V roce 1985 byla kultivovaná další embryonální buněčná linie PER.C642 a z téhož potraceného plodu i HER 91143. V roce 2015 čínští vědci představili embryonální buněčnou linii Walvax-244, která má sloužit pro celou Čínu jako čistě produkční buněčná linie pro výrobu vakcín. Podobně jako u IMR-90 vědci před jejím vývojem "hodnotili" 9 lidských plodů "vhodných na potrat" ​​podle předem stanovených kritérií tak, aby se co nejvíce podobaly plodem potracených při vývoji buněčných linií WI-38 a MRC-5. Na základě výsledků tohoto hodnocení si za základ této nové buněčné linie vybrali plicní buňky zdravého plodu potraceného ve 3. měsíci gestačního věku. Zarážející ale je, že v roce publikování této studie (2015) čínští vědci zároveň uvedli, že k vývoji této embryonální buněčné linie se rozhodli proto, že na čínském trhu je v prodeji "historická" buněčná linie MRC-5 pouze v pasážích 32 a 33, přičemž podle Čínské farmakopédie je "33. pasáž při MRC-5 poslední dělení, které může být ještě použito k produkci viru "45.

(3.3) Jinými slovy - "historické" a "tradiční" konečné buněčné linie sloužící k výrobě vakcín, které byly desítky let považovány za "zlatý standard", se "míjejí". Najednou naše spolupráce se špatným využíváním takových vakcín přestává být až tak vzdálená v čase.

(3.4) Dávnější příklad osudu embryonální buněčné linie IMR-90 a tento příklad z nedávné minulosti týkající se linie Walvax-2 potvrzují, že ve vědeckých sférách a v plánování farmaceutických společností existují jasné, prokazatelné a trvalé snahy nejen pokračovat ve využívání embryonálních buněčných linií pocházejících z intencionálne potracených lidských plodů, ale z důvodu "opotřebení" už jednou kultivovaných "historických" linií i zakládat stále nové embryonální buněčné linie pocházející z předem naplánovaných, dobře připravených a promyšlených selektivních potratů jinak zdravých lidských plodů.

(3.5) Dodejme, že k listopadu 2009 používalo 87 vědeckých institucí ve 24 zemích světa více než 1071 jedinečných lidských embryonálních buněčných linií i na jiné než vakcinační účely46, a že kromě těchto buněčných linií, které můžeme označit jako "rodičovské", existují i ​​jejich " následnické ", resp. "dceřiné" buněčné linie odvozené od těchto rodičovských. Tak například WI-38 má k dnešnímu dni registrovaných 13 dceřiných buněčných linií, MRC-5 jich má 142, IMR-90 zas 34, HEK-293 až 398, zatímco PER.C6 pouze jednu a Walvax-2 a HER 911 nemají ani jednu registrovanou dceřinou líniu.47 Dceřiné linie se vytvoří vždy, když výzkumníci chtějí použít částečně upravené vlastnosti původní buněčné linie ve specifickém výzkumu či v jiné aplikační praxi. ***

(3.6) Co si jako společnost "objednáme", vědci nám "dodají". Pokud budeme bez výhrad - ba horší, bez výčitek svědomí - pokračovat v používání vakcín produkovaných na embryonálních buněčných liniích pocházejících z potracených lidských plodů - hoc bychom využívali pouze potraty uskutečněné desetiletí dozadu, jejich důsledky žijí "invitro "dodnes - výzkumníkům a farmaceutickým společnostem dáváme vědomou objednávku na to, aby dnes, tady a teď pokračovali v tom, co v současnosti nemáme problém odsoudit jako nemorální tehdy, jestliže se to odehrávalo v minulosti.

(3.7) Dříve či později nás toto naše rozhodnutí může doběhnout. Proto je právě teď, když se celosvětově koncentruje vědecký svět na řešení jednoho medicínského problému, je nejvhodnější čas vyslat takto zainteresovaným vědcům jasný a ohromující signál, že naše společnost prahne po vědě, která respektuje život každého člověka od jeho početí až po přirozenou smrt nyní v současnosti a i v budoucnosti.

V Bratislavě 18. 12. 2020

Mgr. Veronika Cagáňová,

předseda správního kolegia o. z.

Lekárnici za život - Slovensko

Originál: lzz.sk

Více:

Vakcíny "Pfizer" a "Moderna" proti COVIDu-19 nejsou podle definice vakcínou - David Martin a Dr. Judy Mikovits, PhD.

David Martin a Judy Mikovitsová ve videu vysvětlují, proč současná vakcína Pfizer i Moderna proti COVIDu-19 nejsou podle oficiální definice vakcínou, ale něčím jiným. Co to tedy vlastně je?

Každopádně je již jasné, že vakcína Pfizer je velice problematická.

Určité pozitivum by mohlo být u osob 80 let a výš. Jejich charakteristikou je vysoká spotřeba chemických léků, více než 5 chronických nemocí, špatná imunita. Jestli dostanou např. Alzheimera díky očkování v horizontu 2 let je asi vedlejší, když je vakcína ochrání před hospitalizací v souvislosti s Covidem-19.

Ale na druhé straně jsou kmeti, kteří jsou zdraví a nemají potřebu užívat chemické léky. A u těch je aplikace vakcíny Pfizer problematická.

Video, CZ titulky:

"Konkrétně vakcína musí stimulovat jak imunitu u osoby, co ji přijímá, ale také musí narušit přenos. A to tato vakcína nedělá… jasně nám říkají, že kmen mRNA, který putuje do buňky, nezabrání přenosu viru. Je to léčba"

Text CZ titulků tohoto videa:

David Martin: Rocco, něco si vyjasněme. Shodněme se na tom, že tohle není vakcína. Ano. Musíme to říct jasně. Používáme výraz vakcína, abychom tuto věc dostali do výjimek v rámci veřejného zdraví. Tohle není vakcína. Tohle je mRNA zabalená v tukové obálce, která se dostane do buňky. Je to lékařské zařízení navržené ke stimulování lidské buňky, aby začala tvořit patogen. Není to vakcína… vakcíny jsou ve skutečnosti právně definovaný výraz. Jsou právně definovaným výrazem v rámci zákonu o veřejném zdraví a v rámci standardů CDC a FDA.

Konkrétně vakcína musí stimulovat jak imunitu u osoby, co ji přijímá, ale také musí narušit přenos. A to tato vakcína nedělá… jasně nám říkají, že kmen mRNA, který putuje do buňky, nezabrání přenosu viru. Je to léčba. Ale pokud by se o tom mluvilo jako o léčbě, veřejné zdravotnické orgány by to tak ochotně nepřijalo, protože lidé by se pak ptali: Jaké další léčby existují? Používání výrazu vakcína je přehnané jak v rámci právní definice vakcíny, ale také protože to potlačuje otevřenou a svobodnou debatu. Tím, že to označíte za vakcínu, zaškatulkujete to jako něco, kdy jste „pro to” nebo „proti tomu”.

Pokud byste ale o tom mluvili jako o léčbě… a pamatujte na to, že firma Moderna začínala s chemoterapiemi na rakovinu, ne jako výrobce vakcín pro SARS. Kdybychom řekli, že dáme lidem preventivní chemoterapii na rakovinu, kterou nemají, vysmáli by se vám… protože je to stupidní představa. A to je přesně tohle. Tohle je mechanické zařízení ve formě velmi malého balíčku technologie, který se vpichuje do lidského systému, aby aktivoval buňku, aby začala vyrábět patogen.

A já odmítám, v jakékoliv konverzaci, říkat, že tohle je záležitost vakcíny. Jediný důvod, proč ten výraz používají, je ten, aby zneužili soudní případ Jacobsona z roku 1905, který byl od svého sepsání překroucen. Pokud bychom byli upřímní, nazvali bychom to podle toho, co to je. Je to přístroj chemického patogenu, který má v buňce vyvolat výrobní činnost chemického patogenu. Je to lékařské zařízení, ne léčivo. Splňuje totiž CDRH definici zařízení. Není to živý systém, není to biologický systém, je to fyzická technologie, která má akorát velikost molekulárního balíčku.

Musíme mít velmi jasno a nenaletět na jejich hru, protože jejich hra je, že když o tom budeme mluvit jako o vakcíně, pak zabředáme do konverzace o vakcínách. Ale tohle, dle jejich vlastního přiznání, není vakcína. Musí být všem posluchačům jasné, že nenaletíme na tuto nesprávnou definici, tak jako nenaletíme na jejich industriálně-chemickou definici zdraví. Obě jsou totiž funkčně mylné a přímo porušují právní konstrukt, který se zneužívá.

Rocco: Judy, jako vědkyně, mohla bys to říct jednoduchými slovy pro chlapce z venkova? Davide, tvoje definice je skvělá a beru ji, ale pro ty lidi, kteří ji třeba nebudou schopni pochopit… a to nemyslím jako urážku, Davide.

David Martin: Jasně… frustruje mě, když slyším aktivisty, právníky a ostatní říkat: Budeme bojovat proti vakcíně. Pokud budete tvrdit, že je to vakcína, už jste bitvu prohráli. Není to vakcína.

Rocco: Jak bych tomu měl říkat? Chemická látka?

Judy Mikovitsová: Ano. Je to syntetický patogen. Doslova používají patogenní část viru a ten vpichují do těla.

Rocco: Když říkáš patogen, to si představuji, že mě to udělá nemocným.

Judy Mikovitsová: Přesně tak.

David Martin: Je to navržené tak, aby tě to udělalo nemocným. Rocco, pamatuj, že 80 % lidí, co je údajně vystaveno údajnému SARS-CoV-2… do té králičí nory nezabředávejme, ale 80 % lidí, co je údajně viru SARS-CoV-2 vystaveno, nemají žádné příznaky, říká se jim asymptomatičtí nosiči. 80 % lidí, kteří si tohle do sebe nechají píchnout, mají klinický nepříznivý účinek.

Judy Mikovitsová: Přesně tak.

David Martin: Dostáváte injekci s chemickou látkou, která má vyvolat onemocnění. Ne, aby vyvolala imunitně-transmisní odpověď. Jinými slovy, nezabrání vám v přenášení čehokoliv. Tohle je o tom, abyste onemocněli, a aby vaše vlastní buňky byly to, co vás udělá nemocnými.

Rocco: Takže to spustí auto-imunitní odpověď?

Judy Mikovitsová: Ano, a…

David Martin: Mimo mnoho dalších věcí…

Judy Mikovitsvová: Ano. Může to přímo způsobit roztroušenou sklerózu, Lou Gehrigovu chorobu, Alzheimera, a bude to způsobeno vyjádřením/expresí té patogenní obálky…. může to způsobit zrychlenou rakovinu… jde o vyjádření/expresi toho kousku viru… o tomto mechanismu se ví už desítky let.

  Dr. Judy Mikovitsová, PhD byla označená za jednu z nejšpičkovějších vědkyň své generace. Její diplomová práce z roku 1991 způsobila revoluci v léčbě HIV/AIDS. Na vrcholu své kariéry zveřejnila senzační článek v časopise Science. Kontroverzní článek vyvolal rozruch ve vědecké komunitě. Odhalil, že používání zvířecích a lidských plodových tkání způsobuje devastující epidemie chronických chorob. Za odhalení jejich tajemství se poskoci farmaceutické lobby do dr. Mikovitsové ostře pustili. Zničili její dobré jméno, kariéru a osobní život. Jak osud národa visí na vlásku, dr. Mikovitsová uvádí jména těch, kteří stojí za epidemií korupce, která ohrožuje veškerý lidský život.

Dr. Judy Mikovitsová, která byla donucena k pěti letům mlčenlivosti, v publikovaném dokumentu Plandemic odhaluje agendu za současnou epidemií a vyvrací mýty propagované zkorumpovanými médii.

Proslov z roku 2017 - dr. Fauci: Myšlenka, že jsme pár dní od nové vlády, vzhledem k tomu, jak jste slyšeli v úvodu, že jsem v branži nějakou dobu a měl jsem příležitost, sloužit v pěti vládách, napadlo mě, že dnes nadnesu téma o problému připravenosti na pandemii.

Pokud je jeden vzkaz, který vám chci dnes předat, je to, že není pochyb, že dojde k nečekané epidemii.

Jsme si jistí, že takovou epidemii zažijeme v několika dalších letech.

Kdo je dr. Fauci?

Anthony Stephen Fauci, nar. 24.12.1940, je americký lékař a imunolog, který od roku 1984 zastává funkci ředitele Národního ústavu pro alergie a infekční nemoci, který je součástí Národních ústavů zdraví,  loutka v rukou lékovýc h kartelů farmakorporací. 

Od ledna 2020 je jedním z předních členů pracovní skupiny White House Coronavirus Task Force amerického ministerstva zahraničí.

Filosof Rudolf Steiner také úspěšně předpovídal jako Fauci, ale o 100 let dříve

Rudolf Steiner (1861-1925), rakouský filosof, literární kritik, pedagog, umělec, dramatik, sociální myslitel, esoterik. Byl zakladatelem antroposofie, Waldorfské školy, biodynamického zemědělství, antroposofického lékařství a nové umělecké formy – eurytmie, a přišel s novým typem alternativní medicíny…

Rudolf Steiner předpovídal, že koncem minulého a počátkem tohoto století bude hnutí, za kterým budou stát velké korporace, ve snaze odebrat lidem duši, odpojit lidi od vyššího světa.

Dr. Dietrich Klinghardt

Vypněte se a zapněte, proveďte restart mysli!

16. února 2021 zveřejnil Tapestry

Strach umožňuje démonům vstoupit do vaší duše. Když se tam dostanou, tak se jich snadno nezbavíte. Nutí Vás to se stále vracet na místo, kterým poprvé démoni vstoupili do vaší mysli, a snažíte se zbavit pocitu posedlosti tím, že žádáte síly, které vás ovládly, aby vás pustily.

Ony Vás dobrovolně neopustí!

Pouze vy je můžete donutit odejít - možná s malou pomocí někoho jiného, kdo vás v tomto procesu bude podporovat, nebo s pomocí andělských sil, které čekají na to, abyste je požádali o pomoc. Nejdříve si musíte uvědomit, že démon strachu do Vás vstoupil a Vy jste ztratili kontrolu nad sebou. Chcete-li ji získat zpět a znovu nabýt štěstí a spokojenost, musíte se vědomě rozhodnout neposlouchat démona, ale pouze sebe a pozitivní zprávy, které osvobodí vaši mysl a tělo.

Vypněte mainstream. Vydejte se do přírody. Navštivte přátele a blízké. Buďte šťastní.

Uvědomte si, že vláda je ovládaná démony, s jediným cílem - zničit váš život a zničit váš osud, zabránit vám v naplnění vašeho bytí.

Padesátiletý muž se střelil do hlavy přímo před vchodem do sídla Blatného.

Démoni chtějí ovládnout posmrtný život a zabránit lidem, aby spokojeně naplnili svůj život a připojili se k andělským silám vesmíru. Chtějí vás sublimovat a vládnout vám. Chtějí, abyste byli depresivní, zmatení a nenaplnění.

Odmítněte je. Démoni odejdou, jakmile je přestanete žádat, aby vám řídili život. Strach je jejich zbraň, kterou používají k vašemu ovládnutí. Odmítněte to přijmout a žijte svobodně.

Když uděláte ten první krok, začnete vidět, co se kolem vás skutečně děje a budete vědět, jak tím procházet. Hodně štěstí!

Nesledujte televizní zprávy a nevěřte jim, jak to nedělají miliony lidí a tím krmí svého démona, abyste se osvobodili od muk. Jste člověk a zasloužíte si víc než to. Svoboda není jenom letenka, jak se mnozí domnívají.

Svoboda je především šťastná a spokojená mysl

Může být i Vaše, jakmile se rozhodnete

Originál: tapnewswire.com

Více:

MUDr. Ludmila Eleková: Vakcíny brzdí vývoj. Dříve děti mluvily souvisle od 2 let a dnes? Katastrofa! (1:58:35)

PROTESTSONG

V DLOUHÉM ZATMĚNÍ

Ilona Czáková, Roman Horký a KAMELOT

(Oficiální videoklip - Premiéra: 1. 12. 2020)

Do této písně jsme vložili naše srdce a nevymyté mozky

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           ČERVEN 2024 - 13 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života