Celá jedna kategorie zemědělských pesticidů poškozuje mozky dětí, výsledkem je, že jejich IQ globálně klesá

 

Vicki Batts

Pokud Vás někdy napadlo, že se lidé dostanou v současnosti do velkého problému, nový výzkum ukázal, že lidé skutečně v problému jsou, protože již nejsou tak inteligentní, jako bývali. Studie ukazují, že průměrná hodnota  IQ klesá u každé generace narozené po roce 1975 - a nyní jsou vědci přesvědčeni, že nejméně jeden pesticid může být viněn z náhlého poklesu jejich intelektu - a těch pesticidů může být i více.

Nesčetné studie spojily expozici pesticidů s řadou zdravotních problémů u lidí, ale vědci nyní začínají identifikovat organofosfáty, kategorii pesticidů, jako obzvláště nebezpečnou hrozbu. Mezi nesčetnými škodlivými účinky způsobenými expozicí organofosfátů vyplývá, že tyto sloučeniny jsou velice schopné poškodit především mozek dětí.

Organofosfáty jsou tak nebezpečné, že špičkoví vědci nyní požadují úplný zákaz těchto toxinů kvůli jejich potenciálu poškodit zdraví především dětí.

Pesticidy jsou spojené s poškozením mozku a následně s nížším IQ

Jak uvádí zprávy Waking Times, mnoho studií spojilo Chlorpyrifos, organofosfát, s poškození mozku u dětí, přičemž společnost Dow Chemical Company poprvé začala vyrábět tento pesticid  v roce 1965.

-------------------------------------------------------

Wikipedie

Chlorpyrifos je insekticid ze skupiny organofosfátů s úplným názvem O,O-diethyl-O-(3,5,6-trichlor-2-pyridyl)-fosforthioát.

Používá se na ošetření napadených listů a plodů ovoce, dále na cukrovou řepu, kukuřici, obilniny, papriku, okurky, rajčata, brambory, řepku olejku. Účinná látka chlorpyrifos je obsažena v přípravcích DURSBAN 480 EC, DURSBAN DELTA, NURELLE, NURELLE D a PYRIFOS 480 EC [1].

Chlorpyrifos je toxický, v půdě, vodě, dřevě atd. zůstává po týdny. Narušuje funkci hormonů v lidském těle (endokrinní disruptor[2]), způsobuje pocit sucha v krku, poruchy spánku, zhoršení paměti, dezorientace, bolesti hlavy, poruchy řeči.[3] Je toxický i pro mořské kraby a ryby.

Nízká až střední expozice chlorpyrifosu během nitroděložního vývoje může vést k dlouhodobým změnám ve struktuře mozku dítěte. Děti vystavené chlorpyrifosu dosáhly horších výsledků v testech paměti, inteligence a dalších mozkových funkcí.

---------------------------------------------------------------------------
Stejně jako ostatní organofosfáty, Chlorpyrifos se svým  vedlejším účinkem zaměřuje na centrální nervový systém potlačením tvorby acetylcholinesterázy, enzymu nezbytného pro neurotransmisi. Zatímco tyto chemikálie mají likvidovat pouze původce napadení listů a plodů ovoce a zeleniny, ale výzkum jednoznačně prokázal, že organofosfáty jsou toxické také pro člověka. Obzvláště děti jsou citlivé na účinky organofosforečnanů, jako je především chlorpyrifos, protože jsou ještě ve vývinu.

Zatímco Chlorpyrifos je jasný viník, přičemž jsou ale vědci jasně přesvědčeni, že celá skupina pesticidů je nebezpečná.

Například v roce 2013 další organofosfát, Monocrotophos, zabil 23 dětí v Indii. Odhaduje se, že přibližně 200 000 lidí zemře na otravu organofosfáty ročně.

 

Jak připomíná CBS, organofosfáty byly a jsou také používány k tvorbě nervového plynu a dalších chemických zbraní hromadného ničení. Ve skutečnosti, než jsme použili organofosfáty k zabíjení hmyzu, byly používány jako válečné zbraně - určené k zabíjení lidí.


To znamená, když „ošetříme“ naše plodiny pesticidy s organofosforečnanem, doslova postřikujeme zdroje našich potravin chemickou zbraní navrženou pro cílenou likvidaci centrálního nervového systému člověka.

Divíte se potom, že dětská inteligence je od sedmdesátých let minulého století klesající?

Nedávný výzkum potvrzuje, že úroveň IQ u dětí klesá každých deset let od roku 1975. Vědci to vědí, přesto jsou tyto chemikálie používané prakticky stále bez omezení.

Naštěstí stoupá počet odborníků, kteří bojují ve prospěch lidí

Výzvy k zákazu organofosforečnanů
 

Vedoucí představitelé veřejného zdraví tvrdí, že existují ohromující důkazy o škodě spojené s expozicí organofosfátů a mnozí nyní požadují úplný zákaz těchto chemických látek. Prenatální expozice zejména způsobuje, že děti představují významné riziko vývojových poruch.

Tým výzkumníků z University of California-Davis vydal v roce 2018 v PLoS ONE příspěvek, který popisuje nebezpečí organofosforečnanů a požaduje okamžité kroky vlády k jejich zákazu.

Vedoucí autorka Irva Hertz-Picciottová, profesorka věd o veřejném zdraví a ředitelka UC Davis Environmental Health Sciences Center, uvádí:

"Existují přesvědčivé důkazy, že vystavení těhotných žen velmi nízkým koncentracím organofosfátových pesticidů je spojeno s nižšími IQ, s potížemi učení, pamětí nebo pozorností u jejich dětí. "

Hertz-Picciottová, vědecká pracovnice UC Davis MIND Institute, vysvětluje, že zatímco Chlorpyrifos je nejrozšířenější organofosfát, výzkum týmu potvrzuje, že celá třída organofosforečnanů je nebezpečná.

Odborníci tvrdí, že organofosfáty jsou extrémně nebezpečné, i ve velmi malých množstvích. Dokonce i na úrovních, které jsou v současné době považovány za bezpečné, vystavení organofosátům před porodem je spojeno se špatným poznávacím, společenským a behaviorálním vývojem.

"Není překvapením, že studie potvrzují, že tyto chemické látky mění vývoj mozku, protože byly původně navrženy tak, aby nepříznivě ovlivňovaly centrální nervový systém,"

uvádí Hertz-Picciottová.

Více informací o pesticidech a jiných toxických chemických látkách najdete na webu Toxins.news.

Zdroje tohoto článku zahrnují:

Originál: https://www.naturalnews.com/2019-02-21-agricultural-pesticides-found-to-damage-the-brains-of-children.html

Zbohatnutí za každou cenu

Když se nemohou chemické látky uplatnit ve válkách, tak se zaplatí falešné studie o jejich neškodnosti pro člověka. A bohatnou jedinci a stranické pokladny. Obdobně jsou na tom falešné studie o DDT, o GMO, o cholesterolu. Co kauza glyfosát - Roundup, versus ministr zemědělství Jurečka?

A vymírá hmyz. Pokud bude pokračovat jeho vymírání tímto tempem, tak za 100 let nebude žádný. Bude potom ještě existovat lidská populace?

DDT jim nestačilo, síla peněz je prozatím větší!

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Více úžasný:

MUDr. Henry Bieler

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

ROZHOVOR S MUDr. SOŇOU PEKOVOU, Ph.D. - 8. červenec 2021

Globalisty cenzurované video nově na svobodném kanálu

 

KLINICKÉ TESTY LÉKŮ - PODVOD

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

100% Sibiřská Čaga
Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

 

 

MUDr. Ludmila Eleková: Vakcíny brzdí vývoj. Dříve děti mluvily souvisle od 2 let a dnes? Katastrofa! (1:58:35)

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

  • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama

___________________________________________________

Předpokládané trendy v užívání vitamínů a dalších doplňků stravy v roce 2021 ZDE

 

 

KNIHA

NACISTICKÉ KOŘENY "BRUSELSKÉ EU"

 MUDr. Matthias Rath, Paul Anthony Taylor, Aleksandra Niedzwiecki a August Kowalczyk

v češtině je možno knihu přečíst online zde

Co jste už vždycky chtěli vědět o ‘bruselské EU’ - Ale nikdo se neodvážil vám o tom říci!

 

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

JAREK NOHAVICA

ZADEK JAK ŽOK

A přece nakonec - ÚSPĚŠNÁ LÉČBA

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

 

Jak platné v roce 2020 - 2021

 

PROTESTSONG

V DLOUHÉM ZATMĚNÍ

Ilona Czáková, Roman Horký a KAMELOT

(Oficiální videoklip - Premiéra: 1. 12. 2020)

Do této písně jsme vložili naše srdce a nevymyté mozky