Chemikálie používané v sušičkách prádla Vám mohou způsobit astma, vyrážky nebo dokonce rakovinu

 

Už jste někdy byli na procházce ve vašem okolí a zachytili jste parfémový závan vypraného prádla? Takže zbystřete. Parfémová vůně není zpravidla přátelská k životnímu prostředí a hlavně není prospěšná Vašemu tělu. Je to dokonce naopak, protože syntetické vůně patří mezi pět největších alergenů na světě.

Vonné ubrousky do sušiček sice snižují elektrostatiku tkanin a usnadňují žehlení, ale jsou toxické. Přispívají tak k celé řadě zdravotních problémů a symptomů pro neznalé spotřebitele.

Pro syntetické textilie byly vytvořeny ubrousky se změkčovadly tohoto textilu, aby se zabránilo statickému ulpívání. Jsou navrženy tak, aby na tkanině zanechávaly chemické rezidua, nejčastěji „KAS“ (zkratka pro kvartérní amoniové sloučeniny, v naftařské hantýrce též kvartérní aminy).

Navíc výrobci se snaží o co největší stálost vůně, takže tím se zvyšuje možnost vzniku alergických reakcí při styku s kůží a vdechováním výparů.

Varující je, že „83,33% všech změkčovačů tkanin získalo vysoce negativní hodnocení od expertů pro životní prostředí“

Co se nachází ve vonných ubrouscích používaných v sušičkách?

Tyto vonné chemické látky nejsou přírodního původu, ale jsou odvozeny od mnoha chemikálií. Jsou to známé karcinogeny, které u savců způsobují poškození jater a rakovinu.

STUDIE

Dr. Anne Steinemann testovala emise ve vzduchu vycházejícího ze sušiček prádla, přičemž použila 25 nejběžnějších výrobků s přidanými vůněmi používaných při sušení prádla.

Zjištění bylo následující:

 • Bylo emitováno více než 600 těkavých organických sloučenin (VOC), ale pouze dvě z těchto sloučenin byly uvedeny na bezpečnostních listech materiálů - MSDS.
 • Navíc žádná ze zjištěných chemických látek nebyla přímo uvedena na etiketách na všech 25 výrobcích. Tyto chemikálie byly pouze skrytě uvedeny pod generickými kategoriemi, jako jsou „biologicky rozložitelné povrchově aktivní látky“, „změkčovadla“ nebo „parfémy“.
 • Byly nalezeny dvě VOC; acetaldehyd a benzen jsou podle Agentury pro ochranu životního prostředí (EPA) považovány za karcinogenní a nebezpečné při jakékoli úrovni vystavení.
 • Sedm VOC je klasifikováno jako „nebezpečné látky znečišťující ovzduší“.
 • Nejvyšších koncentrací dosahoval acetaldehyd, aceton a etanol.
 • Zarážející je, že podle federálních zákonů je pouze 25 procent VOC klasifikováno jako toxické nebo nebezpečné.

„K naprosté většině našeho vystavení nebezpečným znečištění dochází uvnitř budov, přičemž primárním zdrojem těchto znečišťujících látek jsou naše každodenní spotřebitelské výrobky,“ říká dr.Anne Steinemann z australské univerzity v Melbourne.

Podle Agentury pro ochranu životního prostředí USA (EPA) a bezpečnostních listů materiálů (MSDS) se ve výrobcích určených ke změkčování tkanin používají tyto chemické látky:

 • Alfa-Terpineol - tato chemikálie byla spojena s poruchami mozku a nervového systému, ztrátou ovládání svalů, depresí a bolestmi hlavy.
 • Benzylacetát - byl spojen s rakovinou slinivky břišní
 • Benzylalkohol - tato látka dráždí horní cesty dýchací a může způsobit poruchy centrálního nervového systému (CNS), bolesti hlavy, nevolnost, zvracení, závratě a dramatické poklesy krevního tlaku.
 • Chloroform - je neurotoxický, anestetický a karcinogenní. Doslova toxický pro váš mozek. Vdechování výparů může způsobit ztrátu vědomí, nevolnost, bolesti hlavy, zvracení, případně „jenom“ závratě, ospalost.
 • Ethanol - další používaná složka změkčovače tkanin, která je na Seznamu nebezpečných odpadů EPA a souvisí s poruchami CNS.
 • Etyl acetát - způsobuje bolesti hlavy a je také na Seznamu nebezpečných odpadů EPA.
 • Linalool - ve studiích tato chemikálie způsobovala ztrátu svalové koordinace, poruchy nervového systému a mozku a deprese.
 • Pentan - způsobuje bolesti hlavy, nevolnost, závratě, únavu, ospalost a depresi.

Podle webu lesstoxicguide.ca „Změkčovadla tkanin mohou obsahovat kvartérní amoniové sloučeniny (KAS) a imidazolidinyl, které jsou známé tím, že uvolňují formaldehyd.

Přibližně 5% lidí je na KAS extrémně citlivých. Proto zvláště u nich mohou způsobit řadu astmatických příznaků, včetně zástavy dýchacích cest. Vystavení formaldehydu může způsobit bolest kloubů, depresi, bolesti hlavy, chronickou únavu a řadu dalších příznaků. Laboratorní testy jednoznačně potvrzují, že formaldehyd způsobuje rakovinu a poškozuje DNA. “

Časté příznaky při kontaktu s výpary ze sušiček prádla

Vonné ubrousky do sušiček se změkčovači prádla obsahují celou řadu chemických látek, které mohou procházet přes hematoencefalickou bariéru. Navíc většina vůní je vyrobena z ropy a ty mohou být neurotoxické. Tyto chemikálie mohou zvyšovat citlivost vašeho imunitního systému a vaši míru toxicity, díky čemuž budete po každé expozici podrážděnější.

Vzhledem k velkému počtu chemikálií používaných v sušičkách není možné vyjmenovat všechny jejich nežádoucí účinky, ale zde je seznam těch nejběžnějších:

 • alergické astma
 • mozková mlha
 • endokrinní disrupce
 • rakovina
 • poruchy centrálního nervového systému
 • obtížnost soustředění
 • závratě
 • podráždění očí
 • letargická migréna
 • nevolnost
 • vyrážky
 • svědění kůže
 • zvracení

Asociace pracovních a environmentálních klinik je přední mezinárodní autoritou v oblasti astmatu. Mnohé z chemikálií, obsažené ve vonných ubrouscích do sušiček považují za „astma geny“, látky, které mohou způsobit astma u jinak zdravých lidí. Jelikož astma postihuje 1 z 10 dětí, je nutné se vyhnout povlečení, u kterého byly použity při praní a sušení chemické látky.

Alternativy k sušičkám

 • Používejte vlněné kuličky. Jsou 100% přírodní a účinně odstraňují statické přilnutí, záhyby a změkčují tkaniny.
 • Používejte co nejvíce tkaniny z přírodních vláken. Nemají statické přilnutí jako syntetické tkaniny.
 • Do cyklu praní nebo máchání přidávejte ocet, abyste zabránili statickému přilnutí tkanin.
 • Své oblečení sušte venku na prádelní šňůře nebo uvnitř na sušácích.
 • Oděv sundejte dříve, než bude úplně suchý a zavěste na ramínko. Mírné množství zbytkové vlhkosti zabrání statickému přilnutí.

Zdroj: My Health Maven

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ EXTRAKTY

S CERTIFIKÁTY

Níže uvedené nejúčinnější přírodní přípravky s ochrannou známkou Superionherbs sice mohou velice dobře účinkovat, nicméně je vhodné souběžně začít u sebe, protože chronické obtíže mají zpravidla tyto společné jmenovatele:

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus (Outkovka pestrá)

Coriolus (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

Základem zdraví je prevence -  PROTOKOL pro prevenci

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 UNIKÁTNÍ, BEZKONKURENČNÍ EXTRAKTY

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. Jelinek, dr. Wahls

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Nejúčinnější kloubní výživa, MUDr. Ladislav Šafránek

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

Porovnání AMERICKÉ a RUSKÉ vakcíny na Covid -19, mechanismy účinků všech i připravovaných vakcín

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

 

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

 

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

ZDE

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

JAREK NOHAVICA

ZADEK JAK ŽOK

A přece nakonec - ÚSPĚŠNÁ LÉČBA

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 29.4.2023 v souvislosti s "vakcinací"

Ú MRTÍ - 1291

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 1863

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

Stav k 23.11.2022

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

 

 

Standardní verze