6 nejlepších způsobů prevence (a léčby) kocoviny

- Pixabay

Barbora Nová

Některé potraviny, doplňky stravy a volně prodejné produkty mohou pomoci zbavit se kocoviny. Některé postupy mohou dokonce pomoci zabránit tomu, abyste ji vůbec dostali.

Mnozí z nás dobře znají dlouhý seznam příznaků kocoviny, které často následují po noci plné alkoholu, od bolestí hlavy až po bolesti žaludku, únavu a podrážděnost.

Ačkoli není nouze o údajné léky na kocovinu - jako například vypít sklenici okurkové šťávy nebo si před pitím potřít podpaží citronem - jen některé z nich jsou vědecky podložené.

Naštěstí existuje několik způsobů, jak zmírnit příznaky kocoviny, a také kroky, které můžete podniknout, abyste jí předešli nebo ji omezili.

Tento článek se zabývá 6 snadnými, důkazy podloženými způsoby, jak kocovině předcházet nebo ji zmírnit.

Prevence kocoviny

1. Vyhýbejte se nápojům s obsahem kongenerů

Procesem ethanolového kvašení se cukry přeměňují na oxid uhličitý a ethanol, známý také jako alkohol.

Kongenery jsou toxické vedlejší chemické produkty, které v malém množství během tohoto procesu také vznikají. Různé alkoholické nápoje jich obsahují různá množství (1).

Některé studie zjistily, že konzumace nápojů s vysokým obsahem kongenerů může zvýšit četnost a závažnost kocoviny. Kongenery mohou také zpomalovat metabolismus alkoholu, což může prodloužit příznaky (1).

Mezi nápoje s nízkým obsahem kongenerů patří vodka, gin a rum (1).

Tequila, whisky a koňak mají vysoký obsah kongenerů, přičemž nejvíce jich obsahuje bourbonová whisky ( 1 ).

V jedné starší studii vypilo 95 mladých lidí tolik vodky nebo bourbonu, že dosáhli koncentrace alkoholu v dechu 0,11 %. Ti, kteří pili bourbon s vysokým obsahem kongenerů, měli horší kocovinu než ti, kteří pili vodku s nízkým obsahem kongenerů (2).

Podle další malé studie na osmi osobách by vyšší míra eliminace alkoholu mohla být spojena se sníženou závažností kocoviny. Jinými slovy, čím rychleji vaše tělo dokáže zpracovat vypitý alkohol, tím méně příznaků kocoviny můžete pociťovat (3).

Výběr nápojů s nízkým obsahem kongenerů by mohl pomoci urychlit metabolismus alkoholu, a tím snížit výskyt a závažnost kocoviny. 

Shrnutí:

 • Výběr nápojů s nízkým obsahem kongenerů, jako je vodka, gin a rum, může snížit závažnost a četnost kocoviny.

2. Zůstaňte hydratovaní

Pití alkoholu může vést k dehydrataci několika různými způsoby.

Za prvé, alkohol má diuretický účinek, což znamená, že zvyšuje produkci moči. To může vést ke ztrátě tekutin a elektrolytů, které vaše tělo potřebuje ke správnému fungování (4, 5).

Za druhé, konzumace nadměrného množství alkoholu může vést ke zvracení a průjmu, což způsobuje další ztráty tekutin a elektrolytů (6).

Ačkoli dehydratace není jedinou příčinou kocoviny, přispívá k mnoha běžným příznakům kocoviny, včetně zvýšené žízně, únavy, bolesti hlavy a závratí (7).

Zvýšení příjmu vody proto může některé příznaky kocoviny zmírnit - nebo jim dokonce zcela zabránit.

Při pití alkoholu je dobrým pravidlem střídat sklenici vody s alkoholickým nápojem. I když to nutně nezabrání dehydrataci, může vám to pomoci umírnit příjem alkoholu.

Po celý následující den si udržujte hydrataci pitím vody, kdykoli pocítíte žízeň.

Shrnutí:

 • Pití alkoholu může způsobit dehydrataci, která může zhoršit některé příznaky kocoviny. Hydratace by mohla zmírnit příznaky kocoviny, jako je žízeň, únava, bolest hlavy a závratě.

3. Dopřejte si dostatek spánku

Alkohol může způsobovat poruchy spánku a u některých lidí může být spojen se sníženou kvalitou a délkou spánku (8).

Ačkoli nízké až mírné množství alkoholu může zpočátku spánek podporovat, studie ukazují, že vyšší množství a chronické užívání může narušit spánkový režim (9).

Nedostatek spánku sice nezpůsobuje kocovinu, ale může ji zhoršit. Příznaky, jako je únava, bolesti hlavy a podrážděnost, se mohou v důsledku nedostatku spánku zhoršit (10).

Když se dobře vyspíte a umožníte svému tělu, aby se zotavilo, může to zmírnit vaše příznaky a učinit kocovinu snesitelnější.

Shrnutí:

 • Konzumace alkoholu může narušovat váš spánek. Nedostatek spánku pak může přispět k příznakům kocoviny, jako je únava, podrážděnost a bolesti hlavy.

Způsoby, jak zmírnit kocovinu

4. Pořádně se nasnídejte

Vydatná snídaně je jedním z nejznámějších prostředků proti kocovině.

Jedním z důvodů je, že dobrá snídaně vám může pomoci udržet stálou hladinu cukru v krvi. Ačkoli nízká hladina cukru v krvi nemusí být nutně příčinou kocoviny, často je s ní spojována (1).

Nízká hladina cukru v krvi může také zhoršit některé příznaky kocoviny, včetně nevolnosti, únavy a slabosti (11).

Některé výzkumy totiž naznačují, že udržování přiměřené hladiny cukru v krvi by mohlo zmírnit některé tělesné změny, k nimž dochází při konzumaci alkoholu, jako je například hromadění kyselin v krvi (1 2).

Nadměrné pití může narušit rovnováhu chemických látek v krvi a způsobit metabolickou acidózu, která se vyznačuje zvýšenou kyselostí. Často je spojena s příznaky, jako je nevolnost, zvracení a únava (13).

Kromě toho, že zdravá snídaně pomáhá zmírnit některé příznaky kocoviny, může dodat důležité vitaminy a minerály, které mohou být nadměrným příjmem alkoholu vyčerpány.

Ačkoli studie hodnotící účinky konkrétních potravin na příznaky kocoviny jsou omezené, některé studie naznačují, že L-cystein - druh aminokyseliny obsažené ve vejcích, jogurtu a ovsu - může být prospěšný (14).

Konzumace většího množství potravin bohatých na zinek, jako jsou ořechy, semena, vejce, mléčné výrobky a celozrnné produkty, může být také spojena se snížením závažnosti kocoviny (12).

Shrnutí:

 • Dobrá snídaně může pomoci udržet hladinu cukru v krvi, dodat důležité vitaminy a minerály a zmírnit příznaky kocoviny.

5. Vyzkoušejte některé doplňky stravy

Některé studie potvrzují, že některé doplňky stravy by mohly zmírnit kocovinu.

U následujících doplňků stravy byla zkoumána jejich schopnost zmírňovat příznaky kocoviny:

 • Červený ženšen. Jedna starší studie zjistila, že užívání červeného ženšenu snižuje hladinu alkoholu v krvi a závažnost kocoviny (15).
 • Opuncie. Některé výzkumy naznačují, že tento druh kaktusu by mohl pomoci při léčbě kocoviny. Studie z roku 2004 zjistila, že extrakt z opuncie snižuje příznaky kocoviny. Dokonce snížil riziko výskytu závažných příznaků na polovinu (16).
 • Zázvor. Starší studie zjistila, že extrakt ze zázvoru, hnědého cukru a mandarinky zlepšuje některé příznaky kocoviny. Podle studií v laboratoři a na zvířatech mohou sloučeniny obsažené v zázvoru také chránit před poškozením jater způsobeným alkoholem (17, 18, 19).
 • Olej z brutnáku lékařského. Jedna studie zjistila, že doplněk stravy obsahující jak opunciový, tak brutnákový olej, olej získávaný ze semen hvězdnice, snížil příznaky kocoviny u 88 % účastníků (20).
 • Eleuthero. Jedna studie zjistila, že doplněk stravy s extraktem z eleuthera - známého také jako sibiřský ženšen - zmírnil některé příznaky kocoviny a snížil její celkovou závažnost (21).

Shrnutí:

 • U některých doplňků stravy, včetně červeného ženšenu, opuncie, zázvoru, brutnákového oleje a eleuthera, byla zkoumána jejich schopnost snižovat příznaky kocoviny.

6. Užívejte léky proti bolesti s obezřetností

Volně prodejné léky proti bolesti, včetně nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID), by mohly pomoci zmírnit některé příznaky spojené s kocovinou.

NSAID, jako je  ibuprofen  a aspirin, se totiž často používají ke zmírnění bolesti a léčbě problémů, které kocovinu často provázejí, jako jsou bolesti hlavy a svalů (22).

Jedna malá studie navíc zjistila, že lék obsahující typ NSAID zvaný naproxen a typ antihistaminika zvaného fexofenadin výrazně snížil závažnost kocoviny ve srovnání s placebem (23).

Tyto léky byste však neměli užívat, pokud pociťujete příznaky, jako je nevolnost nebo bolest žaludku, protože by mohly podráždit váš trávicí systém a zhoršit vaše příznaky (24).

Kromě toho mějte na paměti, že léky proti bolesti obsahující paracetamol, jako je například Tylenol, by mohly v kombinaci s alkoholem zvýšit riziko poškození jater. Nepoužívejte je k léčbě kocoviny (25).

Shrnutí:

 • NSAID mohou pomoci léčit některé příznaky kocoviny a mohly by snížit její závažnost. Nikdy však k léčbě kocoviny nepoužívejte paracetamol a NSAID se vyhněte, pokud máte zažívací příznaky, jako je nevolnost nebo bolest žaludku.

Závěr

Přestože existuje mnoho známých léků na kocovinu, jen část z nich je podložena vědeckými poznatky.

Přesto existuje několik důkazy podložených způsobů, jak se vyhnout nepříjemným příznakům, které obvykle následují po noci strávené pod vlivem alkoholu, nebo je omezit.

Mezi tyto strategie patří hydratace, dostatek spánku, kvalitní snídaně, umírněné pití, omezení nápojů s vysokým obsahem kongenerů a užívání některých doplňků stravy nebo léků.

Úžasný Enterosgel a kocovina

Proti kocovině je nejlepší užít 3 polévkové lžíce Enterosgelu před konzumací alkoholu a pak také po ránu. Množství doporučeného gelu je ovšem různé podle váhy konzumenta a množství vypitého alkoholu. Enterosgel nelze předávkovat, protože se vůbec nevstřebává a jen sorbuje produkty rozpadu alkoholu (acetaldehyd), takže lze množství Enterosgelu bez obav zvýšit.

Enterosgel 

Důvody použití enterosorpce v medicíně

Do 80-tých let se za účelem detoxikace organizmu při infekčních onemocněních, potravinových intoxikacích, popáleninách, hepatálních a renálních insuficiencích, kromě infúzní terapie, používaly i přírodní sorbenty (vláknina, živočišné uhlí, hliněné alumosilikáty). V 70 až 80-tých letech se začaly rozvíjet metody hemosorpce.

Od roku 1979 se aktivně vyvíjely enterosorbenty, které mají lepší vlastnosti:
• nemají škodlivé účinky na žaludeční a střevní sliznici (živočišné nebo rostlinné uhlí v krátké době vyvolává atonii střev)
• nevyžadují operační zákroky (jako např. v případě hemosorpce)
• působí bez přímého destrukčního kontaktu s biologickými tekutinami organizmu jako jsou krev a lymfa
• již třetí až čtvrtý den použití prakticky dosahují stejné účinky jako hemosorpce

Enterosgel nebo-li hydrogel kyseliny metylkřemičité byl vyvinut v Rusku, který má velmi silný detoxikační účinek. Enterosgel se v Rusku používá na mnoha klinikách na počátku léčby nejrůznějších onemocnění, neboť téměř všechny mají na začátku společného jmenovatele, tím je oslabená imunita z důvodu intoxikace, především střeva, kde se tvoří více než 60% imunity.

Účinnost Enterosgelu byla prokázána klinickými studiemi, započatými v roce 1982. Datum první registrace tohoto produktu byl 29.červenec 1994. Celkový počet účastníků klinického hodnocení (včetně hodnocení po uvedení na trh) činí více než 21 000 lidí. Bylo vypracováno více než 400 vědeckých prací. Naprostou neškodnost dokládá bezproblémové užívání i těhotnými ženami a dětmi všech věkových kategorií, tedy i kojenci.

Dlouhodobé zatěžování organismu celou škálou nevhodných látek z potravy, vody, vzduchu a konzumace alkoholu, kávy, nikotinu má hlavní vliv na snižování imunity. Vzníká chronická intoxikace, která se zpočátku projevuje únavou, podrážděností, bolestmi hlavy, poruchami spánku a následně vznikem závažných nemocí. Řešením je provedení detoxikace Enterosgelem.

Enterosgel se používá například při:

 • gastrointestiálních onemocněních - úplavice, salmonelóza,
 • deficitu mikroflóry po antibiotické léčbě,
 • v průběhu a po chemoterapii a radioterapii,
 • po různých endo a exogenních otravách,
 • urologických onemocněních,
 • gastritidě,
 • enterokolitidě,
 • vředové chorobě,
 • pyelonefritidě,
 • ledvinových cystách,
 • nefrolithiáze,
 • infekčně alergickém bronchiálním astmatu,
 • ledvinové nedostatečnosti,
 • toxicko-infekčních postiženích jater,
 • virové hepatiditě typu A i B,
 • cholestáze různé etiologie,
 • onemocnění slinivky a diabetických komplikací,
 • atopickém ekzému,
 • atopické dermatitidě a dalších alergiích,
 • chlamydióze,
 • gynekologických onemocněních,
 • infekčních onemocněních,
 • v Rusku je osvědčené použití Enterosgelu při popáleninách ve fázi intoxikace.

Enterosgel je preparát na bázi organického křemíku, který je určen k odvádění toxických látek z organizmu, k úpravě mikrobiocenózy, k regeneraci epitelu sliznic a ostatních tkání v organizmu. Vyznačuje se vysokou biokompatibilitou.

Celý článek

Osvícení lékaři radí lidem nad 40 let, aby přestali užívat ibuprofen! Zde je důvod, proč!

Když máte bolesti hlavy nebo bolestivá záda, co uděláte? Pravděpodobně sáhnete na Ibuprofen. Tyto pilulky fungují jako skutečný elixír, protože potlačují bolest velmi rychle.

Ale je to opravdu bezpečné?

Hlavně se nenechte zmýlit tím, že tablety s účinnou látkou Ibuprofen jsou volně dostupné - bez lékařského předpisu a tedy, že jsou bezpečné. Ve skutečnosti mohou mít jejich vedlejší účinky na tělo dalekosáhlé následky.

Varování úřadu pro kontrolu léčiv

Před 8 lety dokonce i americký Úřad pro kontrolu léčiv FDA vydal ohledně Ibuprofenu varování, v němž upozorňoval na vážné a zvýšené riziko srdečního infarktu a mozkové mrtvice.

Loni toto varování ještě posílili. Poté, co znovu prozkoumali daný lék, vydali toto prohlášení:

Ibuprofen výrazně zvyšuje riziko srdečního infarktu a mozkové mrtvice, dokonce i při krátkodobém užívání

Čím déle se lék užívá, tím je riziko vyšší.

Faktem je, že uvedené riziko je vyšší v případech lidí s existujícím onemocněním srdce. Nicméně, týká se i lidí, kteří se srdcem nemají žádné problémy.

Navíc, dané riziko se prudce zvyšuje u lidí nad 40 let. Jak je uvedeno v prohlášení, šance, že tito lidé dospějí k potížím se srdcem, je extrémně vysoká.

Úřad FDA proto lidí nad 40 let důrazně varuje před užíváním léků obsahujících ibuprofen.

Největší problém léků bez předpisu

Jak jsme již uvedli, největším problémem léků bez lékařského předpisu, jako jsou Ibuprofen či Paracetamol je, že se o nich lidé mylně domnívají, že nepředstavují žádné významné riziko.

Lékařský předpis je viděn jako ukazatel závažnosti. Ve své nepřítomnosti, většina lidí jen pokrčí rameny a Ibuprofen užívá vždy, když si myslí, že jej potřebují.

Další velkou chybou je jejich nadměrné užívání, protože mají jen málo viditelných nežádoucích účinků. Ty neviditelné v podobě ohrožení srdce nebo mozku však již většina lidí většinou ignoruje, protože je nevnímá.

Výsledkem pak je, že se někdy konzumují doslova jako bonbóny.

Doufejme, že tyto informace v tomto ohledu změní Vaše myšlení a následné chování.

Zdroj: Doctors Tell People Over 40 To Stop Taking Ibuprofen! Here’s Why!

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

NMN (nikotinamid mononukleotid)

NMN (nikotinamid mononukleotid)
Pokud vás zajímají inovace v oblasti stárnutí a dlouhověkosti, možná jste slyšeli o NMN, což je zkratka pro nikotinamid mononukleotid. Je to molekula, kterou vaše tělo vytváří přirozeně, ale někteří...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ STRÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

         ČERVENEC 2024 - 23 článků

 

Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života