Může denní sklenka vína prospět vašemu zdraví?

Ing. Zdeněk Rozehnal

Lidé pijí víno již tisíce let a jeho prospěšnost je velmii dobře zdokumentována (1).

Nově se objevující výzkumy stále potvrzují, že pití vína s mírou - přibližně sklenka denně - přináší několik výhod.

Následuje vše, co potřebujete vědět o zdravotních přínosech pití vína, o tom, který druh je nejzdravější, a o jeho možných nevýhodách.

Potenciální přínosy pití vína

Pití sklenky vína má několik výhod.

Víno je bohaté na antioxidanty

Existuje mnoho potravin a nápojů bohatých na antioxidanty a víno je jedním z nich.

Antioxidanty jsou sloučeniny, které zabraňují poškození buněk způsobenému zánětem a oxidačním stresem. Oxidační stres je stav způsobený nerovnováhou mezi antioxidanty a nestabilními molekulami zvanými volné radikály, které mohou poškodit vaše buňky (2).

Hrozny mají vysoký obsah polyfenolů, což jsou antioxidanty, u nichž bylo prokázáno, že snižují oxidační stres a zánět (3).

Protože červené hrozny mají vyšší obsah antioxidantů než bílé odrůdy, může pití červeného vína zvýšit hladinu antioxidantů v krvi ve větší míře než pití bílého (4).

Jedna dvoutýdenní studie na 40 dospělých osobách totiž zjistila, že konzumace 400 ml červeného vína denně zvyšuje stav antioxidantů (2).

Vyšší antioxidační stav je spojen se snížením rizika onemocnění. Například pití červeného vína je spojeno se sníženým rizikem Alzheimerovy a Parkinsonovy choroby, které souvisejí s oxidačním stresem (3).

Víno může pomáhat v boji proti zánětům

Víno obsahuje sloučeniny, které mají protizánětlivé účinky.

Chronický zánět je škodlivý a může zvyšovat riziko onemocnění, jako jsou srdeční choroby, autoimunitní poruchy a některé druhy rakoviny. Proto je nejlepší tomuto typu zánětu co nejvíce předcházet (5).

Chronický zánět lze snížit pomocí stravy, snížení stresu a cvičení, přičemž mnoho potravin má schopnost snižovat zánět a za jednu z nich je považováno víno.

Studie potvrzují, že sloučenina zvaná resveratrol obsažená také ve víně má protizánětlivé vlastnosti a je zdraví prospěšná (5, 6).

Jedna studie na 4 461 dospělých osobách prokázala, že mírná konzumace vína je spojena se sníženou zánětlivou reakcí. Účastníci této studie sami uváděli svou spotřebu alkoholu. U těch, kteří konzumovali až 40 gramů alkoholu denně, se zánět projevil méně než u těch, kteří nepili (7).

A co víc, ve studii zahrnující 2 900 žen měly ty, které denně konzumovaly sklenku vína, výrazně nižší zánětlivé markery než ženy, které se alkoholu zdržely (8).

Na druhou stranu jiné výzkumy zjistily, že červené víno má méně dramatický účinek.

Studie na 87 dospělých osobách v průměrném věku 50 let zjistila, že pití 150 ml červeného vína denně způsobilo pouze mírné snížení zánětlivých markerů ve srovnání s abstinujícími alkoholiky (9).

Víno může prospívat zdraví srdce

Studie ukazují, že u osob, které konzumují mírné množství vína, se snižuje výskyt srdečních onemocnění (10).

Vědci se domnívají, že vysoká koncentrace polyfenolových antioxidantů v červeném víně může pomoci snížit riziko vysokého krevního tlaku, vysoké hladiny cholesterolu a metabolických onemocnění (11).

Některé výzkumy ukazují, že pití červeného vína může u lidí s vysokým krevním tlakem snížit krevní tlak, což může snížit riziko srdečních onemocnění (12).

Jiné studie však ukazují, že denní sklenka červeného vína nesnižuje krevní tlak u lidí s normálním krevním tlakem nebo u těch, kteří již mají srdeční onemocnění (13).

Víno navíc může interagovat s léky, které snižují krevní tlak (14).

Nadměrná konzumace alkoholu může mít navíc negativní účinky na zdraví srdce, včetně zvýšení krevního tlaku a vyššího rizika vzniku srdečních onemocnění (15).

O tom, zda umírněná konzumace vína prospívá zdraví srdce, se vedou diskuse, protože výzkum v této oblasti stále pokračuje (16).

Další přínosy

Umírněné pití vína může mít i další výhody:

 • Může mít příznivý vliv na duševní zdraví. Občasná sklenka vína může snížit riziko deprese. Nadměrné pití však může mít opačný účinek a vystavuje vás vyššímu riziku tohoto onemocnění (17, 18).
 • Může podporovat dlouhověkost. Studie zjistily, že pití mírného množství vína jako součásti zdravé stravy může díky vysokému obsahu antioxidantů ve víně prodloužit délku života (19, 20, 21).
 • Může podporovat zdravé střevní bakterie. Nedávné studie dokonce potvrzují, že červené víno může podporovat růst prospěšných střevních bakterií, což může zlepšit markery metabolického syndromu u lidí s obezitou (21, 22).

Shrnutí:

 • Některé výzkumy potvrzují, že umírněné pití vína přináší antioxidační a protizánětlivé účinky, které mohou zlepšit stav střevních bakterií a podpořit zdraví srdce, duševní zdraví a dlouhověkost. Většina výzkumů se zaměřila na červené víno.

Který druh vína má největší přínos?

Mnoho lidí se zajímá o rozdíly mezi červeným a bílým vínem. Bohužel je zapotřebí více výzkumu bílého vína, protože většina studií analyzujících prospěšnost pití vína se zaměřila na příznivé vlastnosti červeného vína.

Červené víno je všeobecně uznáváno pro svou vysokou koncentraci resveratrolu, silného antioxidantu, který se nachází ve slupkách hroznů (23, 24).

Ve skutečnosti má červené víno až desetkrát více resveratrolu než víno bílé (24).

Shrnutí:

 • Červené víno poskytuje více zdraví prospěšných látek než víno bílé. Je však třeba provést další výzkum, zejména u bílého vína.

Potenciální nevýhody

Nadměrná konzumace alkoholu může být škodlivá. Nadměrné pití a konzumace velkého množství alkoholu je spojena s negativními zdravotními důsledky (25, 26).

Ve Spojených státech totiž každoročně zemře v důsledku nadměrné konzumace alkoholu v průměru 87 798 lidí. To představuje 1 z 10 úmrtí dospělých ve věku 20 až 64 let (25).

Nadměrná konzumace alkoholu představuje několik zdravotních rizik, včetně zvýšeného rizika vzniku některých druhů rakoviny, cukrovky, srdečních onemocnění, onemocnění jater a slinivky břišní a také neúmyslných zranění (27).

Podle nedávné analýzy studií je optimální denní příjem vína 1 sklenka (150 ml) pro ženy a 2 sklenky (300 ml) pro muže. Pití tohoto umírněného množství vína je spojeno s příznivými účinky na zdraví, zatímco pití většího množství může mít vliv na zdraví (21).

Podobná doporučení obsahují i nejnovější výživové směrnice americké vlády. Doporučují, že pokud pijete alkohol, měli byste tak činit s mírou, což znamená jeden nápoj pro ženy a maximálně dva nápoje pro muže denně (28).

Mějte na paměti, že i když umírněná konzumace vína může přinést řadu zdravotních výhod, je důležité brát v úvahu celkovou kvalitu stravy. Nezdravý jídelníček může převážit nad přínosy pití sklenky vína denně (25).

Kromě toho by se někteří jedinci měli alkoholu zdržet, včetně nezletilých, těhotných žen a osob užívajících některé léky (29, 30).

Shrnutí:

 • Zatímco mírná konzumace vína může být zdraví prospěšná, nadměrná konzumace alkoholu může mít negativní zdravotní důsledky. Určití jedinci a skupiny obyvatel by se měli zdržet pití alkoholu.

Měli byste pít víno pro své zdraví?

Studie zjistily, že konzumace mírného množství vína spolu s vyváženou stravou bohatou na ovoce a zeleninu je zdraví prospěšná (31).

Výzkumy zjistily, že optimální denní množství je 1 sklenka (150 ml) pro ženy a 2 sklenky (300 ml) pro muže. Tento režim je součástí středomořské stravy a je spojován s příznivými zdravotními výsledky a prevencí nemocí (21, 28).

Ačkoli výzkumy potvrzují, že pití sklenky vína denně má několik potenciálních zdravotních přínosů, lze je získat také zdravou stravou.

Jinými slovy, pokud jste dosud víno nepili, nemusíte s ním začínat jen kvůli zdravotním přínosům.

Například zdravá strava bohatá na ovoce, zeleninu, celozrnné výrobky, vlákninu, luštěniny, ryby a ořechy již poskytuje vysoké množství antioxidantů a pomáhá předcházet srdečním onemocněním (32).

Shrnutí:

 • I když každodenní sklenka vína může prospět vašemu zdraví, stejných zdravotních výhod můžete dosáhnout i konzumací zdravé stravy bohaté na ovoce, zeleninu a další plnohodnotné potraviny.

Závěr

Výzkumy potvrzují, že denní vypití sklenky červeného vína je prospěšné.

Mimo jiné poskytuje antioxidanty, může podporovat dlouhověkost a pomáhá chránit před srdečními chorobami a škodlivými záněty.

Zajímavé je, že červené víno má vyšší obsah antioxidantů než víno bílé. Přesto je zapotřebí dalšího výzkumu, abychom lépe pochopili, které druhy vína přinášejí nejvíce prospěšných látek.

Je však důležité si uvědomit, že pití vína není prospěšné pro každého a není ani nutné. Stejné výhody můžete získat konzumací zdravé stravy.

BETAGLUKAN - MAXCELL

s Certifikátem

se synergickým účinkem - s Resveratrolem a přírodním vitamínem C

Betaglucan MaxCell

Extrakt neobsahuje plnidla ani konzervační látky
jsou použity rostlinné tobolky – vhodné i pro vegetariány a vegany

Složení v jedné kapsli:

 
 • 420 mg Betaglukan (garance 80% čistoty) z kvasinek Saccharocymes cerevisiae.

 • 50 mg Acerola - min. 25% vitamínu C. Acerola - japonská třešeň, ovoce s nejvyšším množstvím vitamínu C. Zesiluje účinek betaglukanu. Obsahuje všechny přírodní askorbáty, ale ne jen chemickou kyselinu ascorbovou (chemický vitamín C obsahuje pouze 1 askorbát) jako mnohé produkty. Proto je účinnější a navíc nezatěžuje organismus.

 • 15 mg Resveratrol - min. 50% čistého resveratrolu z rostliny Křídlatky japonské. Resveratrol, přírodní antioxidant produkují některé rostliny (křídlatka japonská, červené víno) jako odpověď na stresovou situaci  (mechanické poškození, UV záření, ozon) nebo po napadení rostliny nepatogenními nebo avirulentními bakteriemi, viry či houbami. Vytváří se tzv. resveratrolová bariéra, která chrání  rostlinu před oxidačními účinky metabolismu parazitů. Extrakt Resveratrolu zesiluje účinek Betaglukanu.
Podle imunologa dr. Václava Větvičky jedině 2 látky zesilují účinek betaglukanu, je to Resveratrol a vitamin C.

Stále platné nutriční doporučení od expertů z Harvardu už z roku 2011!

Odborníci z Harvard School of Public Health uveřejnili v roce 2011 nové nutriční doporučení ve formě tzv. talíře zdravého stravování, který byl určen americkému ministerstvu zemědělství a dalším odborníkům. Univerzita touto novou směrnicí nahradila překonanou a zavádějící potravinovou pyramidu, protože ta byla ovlivněna finančními zájmy, mj. "mléčnou" lobby. V této souvislosti konstatovali:

Američané jsou dnes nejbohatším národem na světě, ale zároveň nejtlustším a nejnemocnějším

Tato nová "pyramida" shrnuje nejlepší dietní informace, které jsou dnes k dispozici a nejsou vytesané do kamene, protože vědci nepochybně objeví v následujících letech nové informace pro zdravé stravování.

Doporučení:

 • 50% zelenina a ovoce (nepočítat do toho brambory), omezeně brambory, protože mají negativní dopad na hladinu cukru v krvi (mají vysoký glykemický index)
 • 25% celozrná strava, nižší vliv na hladinu krevního cukru a inzulínu oproti rafinovaným obilovinám
 • 25% protein - bílé maso, fazole a ořechy, přičemž omezte červené maso a vyhněte se zpracovanému jako je například slanina a klobásy

Používejte zdravé rostlinné oleje a vyhýbejte se částečně hydrogenovaným olejům, které obsahují nezdravé trans-tuky. Pijte vodu, kávu nebo čaj. Vyhýbejte se sladkým nápojům, vyřaďte - omezte mléko a mléčné výrobky - jedna až dvě porce denně jen pokud si to přejete a omezte džusy - maximálně malá sklenice denně.

S nízkým obsahem tuku neznamená zdravé

Experti z Harvardu doporučují vyřadit z jídelníčku mléčné výrobky s tím, že k získávání vápníku pro lidský organismus je mnohem vhodnější například zelenina jako je kapusta, brokolice nebo květák, případně ze sojového mléka nebo luštěnin a ořechů.
 
Zdroj: Harvard - Healthy Eating Plate

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ EXTRAKTY

S CERTIFIKÁTY

Níže uvedené nejúčinnější přírodní přípravky s ochrannou známkou Superionherbs sice mohou velice dobře účinkovat, nicméně je vhodné souběžně začít u sebe, protože chronické obtíže mají zpravidla tyto společné jmenovatele:

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

NMN (nikotinamid mononukleotid)

NMN (nikotinamid mononukleotid)
Pokud vás zajímají inovace v oblasti stárnutí a dlouhověkosti, možná jste slyšeli o NMN, což je zkratka pro nikotinamid mononukleotid. Je to molekula, kterou vaše tělo vytváří přirozeně, ale někteří...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ STRÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

         ČERVENEC 2024 - 13 článků

 

Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života