Jaké jsou zdravotní přínosy zeleného čaje?

- Pixabay

Barbora Nová

Zelený čaj pochází z nezoxidovaných listů keře Camellia sinensis. Je to jeden z nejméně zpracovaných druhů čaje, obsahuje nejvíce antioxidantů a prospěšných polyfenolů.

Některé výzkumy prokazují, že zelený čaj může pozitivně ovlivnit hubnutí, poruchy jater, cukrovku 2. typu, Alzheimerovu chorobu a další.

Následují některé potenciální zdravotní přínosy a typy zeleného čaje, jeho nutriční obsah a potenciální vedlejší účinky.

Prevence rakoviny

V zemích s vysokou spotřebou zeleného čaje bývá některá míra rakoviny nižší. Studie na lidech však neprokázaly konzistentní důkaz, že pití zeleného čaje snižuje celkové riziko rakoviny.

Přezkoumání databáze z roku 2020 z epidemiologických a experimentálních studií na lidech přineslo nekonzistentní výsledky a omezené důkazy o přínosech zeleného čaje pro snížení rizika rakoviny (1).

Vědci hodnotili 142 dokončených studií, včetně 1,1 milionu účastníků.

Lokální aplikace polyfenolových extraktů ze zeleného čaje může mít roli v ochraně pokožky před UVB zářením. Recenze z roku 2018 in vitro, in vivo a na lidech prokázala potenciální přínosy čajových polyfenolů v chemoprevenci rakoviny kůže vyvolané UVB zářením (2).

Recenze z roku 2020 naznačuje, že katechiny zeleného čaje mají pozitivní vliv na následující typy rakoviny (3):

Celkově je zapotřebí více výzkumu na lidech, aby se prokázal přínos zeleného čaje na celkové riziko rakoviny.

Ztráta hmotnosti

Recenze z roku 2021 uvádí, že zelený čaj a katechin epigalokatechin galát (EGCG), který obsahuje, mohou pomoci lidem s obezitou snížit tělesnou hmotnost (4).

Další metaanalýza několika různých mechanismů hubnutí vyvolaných čajovými polyfenoly ukázala, že katechiny a kofein synergicky vyvolávají účinky na hubnutí, na rozdíl od toho, že jsou výsledkem samotného kofeinu (5).

Dopad pití zeleného čaje na hubnutí však pravděpodobně nebude mít klinický význam. Většina studií, které prokázaly malé změny v metabolismu, používala výtažky ze zeleného čaje s extrémně vysokými koncentracemi katechinů.

Zánětlivé kožní stavy

Zelený čaj má protizánětlivé vlastnosti. Výzkum zdůrazňuje protizánětlivé účinky zeleného čaje (6).

Analýza z roku 2019 pro použití čajového extraktu v kosmetice zjistila, že roztoky obsahující čajové extrakty podporují protizánětlivé reakce při místní aplikaci. Autoři také zjistili, že se v postižených oblastech zlepšila kožní mikrocirkulace (7).

Zdraví srdce

Recenze z roku 2022 naznačuje, že katechiny zeleného čaje mají protizánětlivé vlastnosti, které se zaměřují na volné radikály a chrání zdraví srdce (8).

U 18 609 japonských účastníků ve studii z roku 2022 nezjistila žádnou korelaci mezi konzumací zeleného čaje a úmrtím na srdeční choroby, bez ohledu na hladinu krevního tlaku (9).

Další studie z roku 2022 spojovala konzumaci zeleného čaje s nižším rizikem následujících stavů (10):

 • srdeční choroby
 • srdeční selhání
 •  hypertenze 
 • cévní mozková příhoda

Samostatné recenze z roku 2017 a 2019 také zjistily, že polyfenoly v zeleném čaji mohou snížit krevní tlak, snížit zánět a zlepšit funkci epitelu, což může pomoci snížit riziko srdečních onemocnění u lidí s nadváhou nebo obezitou (11, 12).

Nižší cholesterol

Recenze z roku 2020 dospěla k závěru, že konzumace zeleného čaje může významně snížit celkový cholesterol a cholesterol lipoproteinů s nízkou hustotou u lidí se střední hmotností, nadváhou nebo obezitou (13).

Autoři však zdůrazňují potřebu dalšího výzkumu, zejména delších studií s rozmanitějšími populacemi.

Riziko mrtvice

Podle American Heart Association (AHA) může pití velkého množství zeleného čaje bez cukru snížit riziko mrtvice (14).

Potvrzuje to recenze a metaanalýza z roku 2023, která po vyhodnocení pěti studií s 645 393 účastníky a 11 421 případy mrtvice spojuje umírněnou konzumaci zeleného čaje s nižším rizikem mrtvice (15).

Cukrovka typu 2

Studie týkající se vztahu mezi zeleným čajem a cukrovkou byly nekonzistentní.

Někteří navrhli nižší riziko diabetu 2. typu u lidí, kteří pijí zelený čaj, než u těch, kteří žádný čaj nekonzumují.

Jedna studie lidí s diabetem a bez něj v Číně spojuje každodenní konzumaci zeleného čaje s nižším rizikem diabetu 2. To také spojovalo každodenní konzumaci zeleného čaje s nižším rizikem úmrtnosti ze všech příčin u lidí s cukrovkou.

Jedna studie lidí s diabetem a bez něj v Číně spojuje každodenní konzumaci zeleného čaje s nižším rizikem diabetu 2. To také spojovalo každodenní konzumaci zeleného čaje s nižším rizikem úmrtnosti ze všech příčin u lidí s cukrovkou (16).

Další přehled studií dietních polyfenolů z roku 2017 také spojoval zelený čaj jako součást středomořské stravy se sníženým rizikem diabetu 2 (17).

K úplnému určení vztahu mezi rizikem cukrovky a zeleným čajem je však nezbytný další výzkum.

Kognitivní funkce

Studie z roku 2022 na 264 dospělých v Číně spojuje pravidelnou konzumaci zeleného čaje s lepšími kognitivními funkcemi, zejména výkonnou funkcí a pamětí (18).

Několik menších studií to podporuje. Studie z roku 2018 potvrdila, že akutní suplementace extraktem ze zeleného čaje zlepšila kapacitu pracovní paměti u 10 žen ve věku 50–63 let, ačkoli u mladších dospělých lidí nebyl zaznamenán žádný významný účinek (19).

Podobně další studie zkoumala účinek katechinů zeleného čaje na dospělé ve věku 50–69 let v Japonsku. Autoři uvádějí, že každodenní suplementace zeleného čaje může prospět paměti (20).

Podle recenze z roku 2021 mají některé aminokyseliny v zeleném čaji protistresový prvek, který pomáhá zpomalovat stárnutí mozku (21).

Alzheimerova choroba

Podle systematické revize z roku 2019 současný výzkum obecně podporuje hypotézu, že zelený čaj může snížit riziko Alzheimerovy choroby a demence (22).

To může být způsobeno neuroprotektivními účinky některých katechinů v zeleném čaji, včetně protizánětlivých a antioxidačních stresů.

Ostatní výhody

Zelený čaj může prospět i jiným podmínkám. Například americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) schválil mast s extraktem ze zeleného čaje jako možnost léčby genitálních bradavic na předpis (23).

Recenze z roku 2019 potvrzuje, že fytochemikálie zeleného čaje mohou zpomalit stárnutí pleti (24).

Jiný výzkum uvádí, že zelený čaj může mít následující účinky (25):

 • předcházet zubnímu kazu a kazům
 • zlepšit bolest při osteoartróze
 • antialergický účinek
 • podporovat hojení ran

Nutriční rozklad

Neslazený vařený zelený čaj obsahuje méně než 3 kalorie na šálek (26).

Zelený čaj obsahuje relativně malé množství kofeinu, přibližně 29 miligramů (mg) na šálek, ve srovnání s černým čajem, který má přibližně 47 mg na šálek, a kávou, která má asi 95 mg na šálek (27, 28).

Kofein v šálku čaje se může lišit v závislosti na délce louhování a množství louhovaného čaje.

Zelený čaj obsahuje jedno z nejvyšších množství antioxidantů ze všech čajů. Zelený čaj obsahuje asi 30 % hmotnosti polyfenolů z důvěryhodného zdroje, z nichž přibližně 80 % tvoří EGCG (29).

Typy

Zelený čaj je dostupný v mnoha typech a formách, včetně:

 • v obalech a slazené cukrem nebo umělým sladidlem
 • jednotlivé čajové sáčky
 • volný list
 • instantní prášek    
 • doplňky stravy se zeleným čajem, ve formě kapslí nebo jako tekuté extrakty

Nežádoucí účinky a rizika

U dospělých je známo jen málo vedlejších účinků spojených s pitím zeleného čaje. Je však důležité si uvědomit následující rizika a komplikace:

 • Citlivost na kofein: Lidé s těžkou citlivostí na kofein mohou po pití zeleného čaje pociťovat nespavost, úzkost, podrážděnost, nevolnost nebo podrážděný žaludek.
 • Poškození jater: Konzumace vysoké koncentrace extraktu ze zeleného čaje může ve vzácných případech negativně ovlivnit zdraví jater (30).
 • Jiné stimulanty: Pokud člověk konzumuje zelený čaj spolu se stimulanty, může to zvýšit jeho krevní tlak a srdeční frekvenci.

Většina výzkumů naznačuje, že vzácné případy poškození jater konzumací extraktu ze zeleného čaje jsou idiosynkratické reakce. Recenze těchto případů ještě neuzavřely přímou kauzalitu.

Food and Drug Administration (FDA) nereguluje doplňky zeleného čaje. V důsledku toho mohou tyto doplňky stravy obsahovat další látky, které nejsou bezpečné pro zdraví nebo mají neprokázané zdravotní přínosy.

Často kladené otázky

Kdy je nejlepší pít zelený čaj?

K určení nejvhodnější doby pro pití zeleného čaje je nutný další výzkum. Vzhledem k tomu, že zelený čaj obsahuje kofein, někteří lidé ho mohou raději pít ráno.

Co se stane, když člověk pije zelený čaj každý den?

Výzkum ukazuje, že pro většinu dospělých lidí je bezpečné vypít až 8 šálků neslazeného zeleného čaje denně. Lidé by si však měli být vědomi množství kofeinu ve značce, kterou si vyberou (31).

Velmi vysoké množství zeleného čaje může vést k poškození jater nebo k interakci s určitými léky.

Snižuje zelený čaj tuk na břiše?

Některé výzkumy naznačují, že pravidelná konzumace čaje, včetně zeleného, může pomoci snížit tělesnou hmotnost a poměr pasu k bokům. Ztrátu tuku však může ovlivnit několik faktorů, včetně celkového příjmu kalorií a úrovně cvičení (32).

Závěr

Zelený čaj může mít několik zdravotních výhod. Může například pomoci při regulaci hmotnosti, zánětu kůže a cukrovce 2. typu. Některé výzkumy také spojují konzumaci zeleného čaje se zlepšením kardiovaskulárního zdraví.

Zelený čaj má jednu z nejvyšších koncentrací antioxidantů ze všech čajů. Má přirozeně nízký obsah kalorií a obsahuje méně kofeinu než černý čaj a káva.

Většina lidí může pít zelený čaj denně bez vedlejších účinků. Někteří lidé však mohou zaznamenat poruchy spánku kvůli kofeinu v zeleném čaji, pokud pijí velké množství nebo jej konzumují pozdě během dne.

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
NOVINKA  Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           BŘEZEN 2024 -31 článků

           DUBEN 2024 - 15 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života