Co se stane s vaším tělem, když na 30 dní přestanete pít alkohol

- Pixabay

Barbora Nová

 • Ačkoli se přínosy mohou u jednotlivých lidí značně lišit, měsíční pauza od alkoholu může vašemu tělu prospět.
 • Pokud pijete alkohol nadměrně, může vynechání alkoholu přinést zdravotní výhody například pro vaše játra, srdce a mozek.
 • Současné výživové směrnice pro Američany doporučují konzumovat alkohol s mírou - maximálně jeden nápoj denně pro ženy a maximálně dva nápoje denně pro muže.
 • Konzumace alkoholu je spojována s rakovinou hlavy, krku, jícnu, jater, prsu, tlustého střeva a konečníku.

Mnoho lidí se obrací k "Suchému lednu" jako k motivaci začít nový rok bez alkoholu.

Ale i když se může zdát, že měsíční abstinence od alkoholu je módním krátkodobým novoročním předsevzetím, je s ní spojeno několik zdravotních výhod.

"Přínosy se mohou u jednotlivých osob lišit v závislosti na tom, o jak velkou změnu oproti jejich základnímu chování se jedná," uvedla doktorka Rekha B. Kumar, odborná ředitelka Americké rady pro obezitologii.

Dr. Kumarová vysvětlila, že někdo, kdo pije minimálně, ale rozhodne se pro "Suchý leden", "může mít pocit kontroly nad svým zdravím nebo pocit úspěchu z dosažení stanoveného cíle". Zatímco jiní, kteří pijí hodně, "mohou kromě dosažení stanoveného cíle zaznamenat výraznější fyziologické účinky, jako je větší duševní jasnost, lepší spánek, úbytek hmotnosti a pocit 'detoxikace'".

Doktor Amitava Dasgupta, profesor patologie a laboratorní medicíny na McGovern Medical School při UTHealth v Houstonu a autor knihy The Science of Drinking, souhlasí.

Dr. Dasgupta uvedl, že pro společenské a umírněné pijáky nebude mít účast v "Suchém lednu" na jejich těle velký vliv. Nicméně pro lidi, kteří překračují doporučení ve Výživových doporučeních pro Američany, může podle něj "Suchý leden" přinést pozitivní změny (1).

Směrnice uvádějí, že alkohol by se měl konzumovat s mírou - maximálně jeden nápoj denně pro ženy a maximálně dva nápoje denně pro muže.

"Studie ukazují, že i když pijete nadměrně jednou za měsíc, zvyšuje to riziko kardiovaskulárních onemocnění a mrtvice," řekl dr. Dasgupta. "Mé varování není určeno lidem, kteří pijí s mírou. Je pro lidi, kteří pijí příliš mnoho."

Výhody "Suchého ledna"

Těm, kteří pijí často nebo se opíjejí, může "Suchý leden" pomoci vašemu tělu následujícími způsoby.

1. Úleva pro játra

U těch, kteří nadměrně pijí, může časem dojít k cirhóze jater.

"Nestane se to během jednoho dne, ale u každého, kdo pije nadměrně, což je opět více než dva nápoje denně u mužů a jeden denně u žen, dochází k tukovým změnám v játrech, takže když přestanete pít, jsou tyto změny vratné a játra se mohou opět normalizovat," řekl dr. Dasgupta.

Protože jsou játra tolerantní orgán, mohou se podle něj pozitivní změny projevit již během několika týdnů po vysazení alkoholu.

Dr. Kumarová dodala, že při absenci alkoholu se "játra mohou soustředit na své další úkoly, jako je odbourávání dalších toxinů produkovaných tělem, metabolismus tuků a nadbytečných hormonů, které je třeba odbourat".

2. Snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění

Alkohol je metabolizován játry a enzymem zvaným dehydrogenáza. Při nadměrném pití se však tento enzym nasytí a je metabolizován jiným enzymem.

"Když je metabolizován touto jinou cestou, produkuje spoustu volných radikálů, o kterých je známo, že oxidují špatný cholesterol (LDL), a když je LDL oxidován, usazuje se na krčních tepnách a vytváří (ucpávky)," řekl dr. Dasgupta.

Na druhou stranu, pokud pijete s mírou, alkohol nemá na LDL cholesterol žádný vliv a naopak zvyšuje hladinu dobrého cholesterolu (HDL).

"Pití jedné nebo dvou skleniček vína jednou až dvakrát týdně má určité zdravotní výhody, zejména pro muže po čtyřicítce; snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění... u žen můžete tyto výhody získat kdykoli, není to závislé na věku," řekl dr. Dasgupta.

Poznamenává však, že lidé čínského a indického původu nemají z pití alkoholu prospěch z genetického důvodu, který není jasně znám.

"(Pointa) je, chránit srdce nízkým množstvím alkoholu, ale zvýšit riziko kardiovaskulárních onemocnění vysokým množstvím alkoholu," řekl dr. Dasgupta.

Pro další zlepšení stavu srdce při vyřazení alkoholu doporučuje přidat cvičení, které rovněž zvyšuje hladinu dobrého cholesterolu.

3. Snižuje riziko rakoviny

Národní toxikologický program amerického ministerstva zdravotnictví a sociálních služeb uvádí alkohol ve své Zprávě o karcinogenech jako známý lidský karcinogen (2).

Zpráva uvádí, že riziko vzniku rakoviny spojené s alkoholem se u člověka zvyšuje s tím, čím více alkoholu v průběhu času pravidelně vypije. Uvádí se souvislost mezi konzumací alkoholu a vznikem následujících typů rakoviny:

 • hlavy a krku
 • jícnu
 • jater
 • prsu
 • tlustého střeva a konečníku

Údaje z roku 2009 zveřejněné v časopise American Journal of Public Health odhadují, že přibližně 3,5 % úmrtí na rakovinu ve Spojených státech souvisí s alkoholem (3).

4. Ztráta hmotnosti

Ačkoli je alkohol vysoce kalorický a víno, pivo a míchané nápoje přidávají do jídelníčku cukr, nicméně dr. Kumarová říká, že jeho vyřazení může, ale nemusí pomoci zhubnout.

"Opět záleží na tom, jaká je výchozí spotřeba alkoholu. Pokud těžší pijáci vyřadí alkohol na delší dobu, mohou zaznamenat úbytek hmotnosti, zlepšení složení těla, méně viscerálního tuku, zlepšení triglyceridů (jedna z tukových částic v krvi)," řekla.

V závislosti na pacientovi prý někdy navrhuje omezit konzumaci alkoholu, aby se snížila hmotnost.

"Některým pacientům, kteří optimalizovali všechny ostatní aspekty svého života (strava je bezvadná, pohyb maximální, spánek přiměřený, stres zvládnutý), jsem doporučila úplně vyloučit alkohol, abych zjistila, zda jsou obzvláště citliví na účinky alkoholu na přibývání na váze," řekla dr. Kumarová. "Například mnoho žen v období kolem menopauzy uvádí, že po alkoholu přibírají na váze mnohem snadněji než před menopauzou."

Pokud však spoléháte na to, že vám "Suchý leden" pomůže zhubnout, není to podle dr. Kumarové nejlepší volba.

"Doporučila bych spíše omezit několik věcí než je zcela vyloučit, abyste se vyhnuli pocitu deprivace, který může vést k opětovnému jídlu/pití a opětovnému přibírání na váze," řekla.

5. Zvýšíte výkon mozku

Dr. Dasgupta říká, že nejvhodnější lidé, kteří by měli praktikovat "Suchý leden" a být bez příjmu alkoholu po celý rok, jsou ti, kterým je méně než 21 let, a to nejen z právních důvodů.

"Existuje důvod, proč je legální věk pro pití alkoholu 21 let. Pití mladistvých a vysokoškoláků je obrovský problém. Může způsobit ztrátu paměti a zásah do vývoje mozku. Pro vysokoškoláky je nejlepší být abstinenty," řekl.

Totéž platí i pro ty, kteří trpí poruchou způsobenou užíváním alkoholu, nebo pro ty, kteří ji mají v rodinné anamnéze.

"Alkoholici mají některé specifické poruchy mozku, které jsou způsobeny nadměrným pitím alkoholu. Poškození mozku může snížit paměť a koncentraci," řekl dr. Dasgupta.

Závěr

"Suchý leden" může mít přínos pro ty, kteří pijí více než doporučené dva nápoje denně pro muže a jeden nápoj denně pro ženy.

"Nejlepšího prospěchu z alkoholu dosáhnete, když budete pít s mírou. Být jen 1 měsíc na suchu a pak se vrátit k nadměrnému pití je špatný nápad. Pokud pijete nadměrně, je lepší příjem alkoholu snížit," řekl dr. Dasgupta. "A být (na suchu) 90 dní vám přinese více výhod... poskytne to více času játrům, aby se uzdravila, a srdci, aby se také uzdravilo."

Těm, kteří pijí s mírou, podle dr. Kumarové účast na "Suchém lednu" neuškodí, ale ani nemusí přinést mnoho dobrého.

"Existují lidé, kteří se naučili praktikovat velmi rozumnou konzumaci alkoholu, která přispívá k psychosociální pohodě způsobem, který nenarušuje jejich zdraví. U těchto lidí by úplné vyřazení zdravé/mírné/společenské konzumace mohlo narušit jejich sociální dynamiku, kulturní faktory kolem jídla a mírně narušit rutinu zvládání stresu," uvedla.

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           ČERVEN 2024 - 17 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života