10 různých typů doplňků stravy s hořčíkem (vhodnost jejich použití)

- Pixabay

Ing. Zdeněk Rozehnal, Oldřich Rolinek
 

Hořčík je čtvrtý nejhojnější minerál ve vašem těle.

Podílí se na více než 300 metabolických reakcích, které jsou nezbytné pro lidské zdraví, včetně produkce energie, regulace krevního tlaku, přenosu nervového signálu a svalové kontrakce (1).

Jisté je, že jeho nízká hladina je spojena s řadou nemocí, jako je diabetes typu 2, srdeční choroby, poruchy nálady a migrény (2). Navíc pevnost kostí nedělá vápník, ale hořčík.

Přestože je tento minerál přítomen v mnoha celých potravinách, jako je zelená listová zelenina, luštěniny, ořechy a semena, až dvě třetiny lidí v západním světě nesplňují své potřeby hořčíku pouze stravou (1).

Pro zvýšení příjmu se mnoho lidí správně obrací na kvalitní a ověřené doplňky stravy. Protože však existuje více druhů doplňků stravy s hořčíkem, může být obtížné zjistit, která z nich je pro vaše potřeby nejvhodnější.

Následuje 10 různých forem hořčíku, jakož i jejich vhodnost použití

1. Citrát hořečnatý

Citrát hořečnatý je forma hořčíku, který je vázán kyselinou citronovou.

Tato kyselina se přirozeně vyskytuje v citrusových plodech a dává jim jejich kyselou chuť. Uměle vyráběná kyselina citronová se v potravinářském průmyslu často používá jako konzervační a chuťová přísada (3).

Citrát hořečnatý je jednou z nejběžnějších formulací hořčíku a lze jej snadno zakoupit online nebo v obchodech po celém světě.

Některé výzkumy potvrzují, že tento typ patří mezi nejvíce biologicky dostupné formy hořčíku, což znamená, že se snadněji vstřebává do trávicího traktu než jiné formy (4).

Obvykle se ústně doplňuje nízká hladina hořčíku. Kvůli svému přirozenému projímavému účinku se také někdy používá ve vyšších dávkách k léčbě zácpy.

Navíc se občas prodává jako uklidňující látka, která pomáhá zmírnit příznaky spojené s depresí a úzkostí (5).

Shrnutí:

 • Citrát hořečnatý je jedním z nejpopulárnějších typů doplňků hořčíku a snadno se vstřebává do vašeho těla. Používá se hlavně ke zvýšení hladiny hořčíku a léčbě zácpy.

2. Oxid hořečnatý

Oxid hořečnatý je sůl, která kombinuje hořčík a kyslík.

Přirozeně tvoří bílou práškovou látku a lze ji prodávat ve formě prášku nebo tobolky. Je také hlavní účinnou látkou v magnéziovém mléce, populárním volně prodejným lékem proti zácpě (6).

Tento typ se obvykle nepoužívá k prevenci nebo léčbě nedostatků hořčíku, protože některé studie uvádějí, že je váš trávicí trakt špatně absorbuje (7).

Místo toho se častěji používá pro krátkodobé zmírnění nepříjemných zažívacích symptomů, jako je pálení žáhy, zažívací potíže a zácpa. Může být také použit k léčbě a prevenci migrén (6, 8).

Shrnutí:

 • Oxid hořečnatý se často používá k úlevě od zažívacích potíží, jako je pálení záhy a zácpa. Vzhledem k tomu, že tělo jej neabsorbuje dobře, není to dobrá volba pro ty, kteří potřebují zvýšit hladinu hořčíku.

3. Chlorid hořečnatý

Chlorid hořečnatý je hořečnatá sůl, která obsahuje chlór - nestabilní prvek, který se dobře váže s dalšími prvky, včetně sodíku a hořčíku, za vzniku solí.

Dobře se vstřebává ve vašem zažívacím traktu, což z něj činí skvělý víceúčelový doplněk. Můžete jej použít k léčbě nízkých hladin hořčíku, pálení žáhy a zácpy (7, 9).

Chlorid hořečnatý se nejčastěji užívá ve formě tobolek nebo tablet, ale někdy se také používá v topických produktech, jako jsou pleťové vody a masti.

Přestože lidé používají tyto pleťové krémy k uklidnění a uvolnění bolavých svalů, málo vědeckých důkazů je spojuje se zlepšenými hladinami hořčíku (10).

Shrnutí:

 • Chlorid hořečnatý se snadno vstřebává orálně a používá se k léčbě pálení žáhy, zácpy a nízkých hladin hořčíku. Také jeho lokální použití může pomoci zmírnit bolestivost svalů, ale ne zvýšit hladinu hořčíku.

4. Laktát hořečnatý

Laktát hořečnatý je sůl, která se vytvoří, když se hořčík váže s kyselinou mléčnou.

Tato kyselina není produkována pouze vašimi svaly a krevními buňkami, ale je také vyráběna pro použití jako konzervační a aromatická látka (11).

Ve skutečnosti se laktát hořečnatý používá jako potravinářská přídatná látka k regulaci kyselosti a obohacení potravin a nápojů. Je méně populární jako dietní doplněk.

Laktát hořečnatý se snadno vstřebává a může být na váš trávicí systém trochu šetrnější než jiné typy. To je obzvláště důležité pro lidi, kteří potřebují pravidelně brát velké dávky hořčíku nebo nesnášejí jiné formy.

Ve studii u 28 lidí se vzácným zdravotním stavem, který vyžadoval vysoké dávky hořčíku denně, měli ti, kteří užívali tabletu laktátu hořečnatého s pomalým uvolňováním, méně trávicích vedlejších účinků než kontrolní skupina (12).

Několik malých studií rovněž odhaluje, že tato forma může pomoci léčit stres a úzkost (13).

Shrnutí:

 • Laktát hořečnatý je účinný jako doplněk stravy a pravděpodobně šetrnější k vašemu zažívacímu systému. Může být vhodnější pro ty, kteří netolerují jiné formy nebo potřebují užívat zvláště velké dávky.

5. Malát hořečnatý

Malát hořečnatý obsahuje kyselinu jablečnou, která se přirozeně vyskytuje v potravinách, jako je ovoce a víno. Tato kyselina má kyselou chuť a často se používá jako potravinářská přídatná látka pro zvýšení chuti nebo zvýšení kyselosti.

Výzkum naznačuje, že malát hořečnatý se velmi dobře vstřebává ve vašem zažívacím traktu, což z něj činí skvělou volbu pro doplnění hladiny hořčíku (14).

Někteří lidé uvádějí, že je v jejich zažívacím systému šetrnější, protože má menší projímavý účinek než jiné typy. To může být prospěšné v závislosti na vašich konkrétních potřebách.

Malát horečnatý se občas doporučuje jako léčba příznaků spojených s fibromyalgií a syndromem chronické únavy (15).

Shrnutí:

 • Malát hořečnatý se snadno vstřebává a může mít méně projímavý účinek než jiné formy. Příležitostně se doporučuje pro chronické stavy, jako je fibromyalgie.

6. Taurát hořečnatý

Taurát hořečnatý obsahuje aminokyselinu taurin.

Výzkum potvrzuje, že adekvátní příjem taurinu a hořčíku hraje roli při regulaci hladiny cukru v krvi. Tato konkrétní forma tedy může podporovat zdravé hladiny cukru v krvi (16, 17).

Hořčík a taurin také podporují zdravý krevní tlak (18, 19).

Nedávná studie na zvířatech odhalila, že taurát hořečnatý významně snížil krevní tlak u potkanů ​​s jeho vysokými hodnotami, z čehož vyplývá, že tato forma může posílit zdraví srdce (20).

Shrnutí:

 • Taurát hořečnatý může být nejlepší formou pro snížení vysokého krevního cukru a vysokého krevního tlaku, ačkoli jsou nutné další studie.

7. L-threonát hořečnatý

L-threonát hořečnatý je sůl tvořená smícháním hořčíku a kyseliny threonové, ve vodě rozpustná látka odvozená z metabolického rozkladu vitamínu C (21).

Tato forma se snadno vstřebává. Výzkum na zvířatech uvádí, že může být nejúčinnějším typem pro zvyšování koncentrací hořčíku v mozkových buňkách (22).

L-threonát hořečnatý se často používá pro své potenciální přínosy pro mozek a může pomoci zvládat určité poruchy mozku, jako je deprese a ztráta paměti související s věkem.

Shrnutí:

 • L-threonát hořečnatý může podporovat zdraví mozku a potenciálně napomáhat léčbě poruch, jako je deprese a ztráta paměti.

8. Síran hořečnatý

Síran hořečnatý se tvoří kombinací hořčíku, síry a kyslíku. Obvykle se označuje jako Epsomská sůl. Je bílá, s texturou podobnou stolní soli.

Může být konzumován také pro léčbu zácpy, ale jeho nepříjemná chuť vede mnoho lidí k výběru jiné alternativní formy pro trávicí podporu.

Síran hořečnatý se často používá ve vanové koupeli, aby zklidnil bolest, bolavé svaly a uvolnil stres. Někdy je také součástí produktů pro péči o pleť, jako je krém nebo tělový olej.

Přestože adekvátní hladiny hořčíku mohou hrát roli při relaxaci svalů a úlevě od stresu, existuje jen málo důkazů, které by potvrzovaly, že tato forma je dobře absorbována kůží (10).

Shrnutí:

 • Síran hořečnatý nebo také Epsomská sůl se často používá ve vaně k léčbě stresu a bolestí svalů. Efekt tohoto použití však podporuje málo důkazů.

9. Glycinát hořečnatý

Glycinát hořečnatý je tvořen z elementárního hořčíku a aminokyseliny glycinu.

Vaše tělo využívá tuto aminokyselinu při tvorbě bílkovin. Vyskytuje se také v mnoha potravinách bohatých na bílkoviny, jako jsou ryby, maso, mléčné výrobky a luštěniny.

Glycin je často používán jako samostatný potravinový doplněk ke zlepšení spánku a léčbě různých zánětlivých stavů, včetně chorob srdce a cukrovky (23).

Glycinát hořečnatý se snadno vstřebává a může mít uklidňující vlastnosti. Může pomoci snížit úzkost, depresi, stres a nespavost (8).

Shrnutí:

 • Glycinát hořečnatý se často používá pro uklidňující účinky při léčbě úzkosti, deprese a nespavosti.

10. Orotát hořečnatý

Orotát hořečnatý zahrnuje kyselinu orotovou, přírodní látku, která se podílí na konstrukci genetického materiálu vašeho těla, včetně DNA (24).

Snadno se vstřebává a nemá silné projímavé účinky charakteristické pro jiné formy (25).

Výzkum potvrzuje, že může podporovat zdraví srdce díky jedinečné úloze kyseliny orotové při tvorbě energie v tkáních srdce a krevních cévách (25).

Jako takový je populární mezi sportovci a nadšenci fitness, ale může také pomoci lidem s onemocněním srdce.

Jedna studie u 79 osob se závažným městnavým srdečním selháním zjistila, že doplňky orotátu hořečnatého byly pro léčbu symptomů a přežití výrazně účinnější než placebo (26).

Tato forma je výrazně dražší než jiné doplňky stravy s hořčíkem.

Shrnutí:

 • Orotát hořečnatý může podpořit zdraví srdce zlepšením produkce energie ve vaších tkáních v srdci a cévách.

Měli byste si vzít doplněk stravy a hořčíkem?

Pokud nemáte nízkou hladinu hořčíku, žádné důkazy nepotvrzují, že užívání doplňku stravy s hořčíkem bude mít měřitelný přínos.

Přesto, pokud máte jeho nedostatek (až dvě třetiny lidí v západním světě), získání této minerální látky z potravin je vždy nejlepší počáteční strategie.

Hořčík je přítomen v různých potravinách, ale především (27):

 • Luštěniny: černé fazole
 • Zelenina: špenát, kapusta, avokádo
 • Ořechy: mandle, arašídy, kešu
 • Celá zrna: ovesné vločky, celá pšenice
 • Ostatní: hořká čokoláda

Pokud se poohlížíte po potravinách s vysokým obsahem hořčíku, můžete se obrátit také na tyto:

 • sezamová semínka
 • brokolice
 • bazalka
 • slunečnicová semínka
 • ořechy (vlašské, lískové, pekanové)
 • kakao
 • semínka

Pokud se vám však z potravy nedaří přijímat dostatek hořčíku, stojí určitě za zvážení užívat kvalitní doplněk stravy.

Některé populace mohou být vystaveny většímu riziku nedostatku, včetně starších dospělých a lidí s diabetem 2. typu, poruch trávení a závislosti na alkoholu (27).

Dávkování a možné nežádoucí účinky

Průměrné doporučené denní množství hořčíku je 320 mg pro ženy a 420 mg pro muže (2).

Množství v různých formulacích doplňků stravy s hořčíkem se může lišit, proto zkontrolujte štítek na obalu přípravku a ujistěte se, že užíváte nejvhodnější dávku.

Doplňky hořčíku jsou obecně považovány za bezpečné pro většinu lidí. Jakmile dosáhnete odpovídající úrovně, vaše tělo vyloučí veškerý přebytek v moči.

Některé formy nebo nadměrné dávky však mohou způsobit mírné příznaky, jako je průjem nebo žaludeční nevolnost.

I když je to velmi vzácné, může dojít i k toxicitě hořčíkem. Pokud trpíte onemocněním ledvin nebo konzumujete velmi vysoké dávky tohoto minerálu, můžete být vystaveni většímu riziku. Mezi příznaky toxicity patří nauzea, zvracení, průjem, svalová slabost, nepravidelné dýchání, letargie a retence moči (27).

Před přidáním většího množství přípravků s hořčíkem do vaší pravidelné stravy je vždy vhodné poradit se s odborníkem.

Shrnutí:

 • Většina dospělých potřebuje denně 320–420 mg hořčíku. Tyto hodnoty Jsou všeobecně považovány za bezpečné, ale možná bude vhodné se poradit s ošetřujícím lékařem.

Závěr

Hořčík hraje zásadní roli v lidském zdraví. Nízké hladiny jsou spojeny s řadou nepříznivých účinků, včetně deprese, nemocí srdce a cukrovky.

Pokud ve své stravě nemáte dostatek tohoto minerálu, můžete zvážit doplňky stravy s hořčíkem.

Existuje mnoho forem, z nichž některé mohou pomoci zmírnit pálení žáhy, zácpu a jiná onemocnění. Pokud si nejste jisti, který z nich je pro vás nejvhodnější, obraťte se s dotazem na lékárníka nebo na svého ošetřujícího lékaře.

Více:

Překvapivý objev vědců: Klíčem ke zdravým kostem není vápník, ale hořčík

Dosud se věřilo, že základem zdravých kostí je minerál vápník. Proto se lidem ve vyšším věku nebo se sklony k osteoporóze doporučilo konzumovat potraviny s vysokým obsahem vápníku, případně jeho doplňování ve formě doplňků stravy.

Nicméně současné studie potvrzují, že vápník nemusí být tím nejdůležitějším minerálem, když dojde na zdravé a silné kosti.

Minerálem, který udržuje kosti v dobré kondici je ve skutečnosti hořčík. Kosti sice obsahují více vápníku než hořčíku, ale

hořčík je tím minerálem, který zajišťuje jejich pevnost

Obrazně řečeno, je to podobné jako se stavbou domu. V domě se sice nachází mnohem více cihel než cementu, ale právě cement je zde látkou, která celý dům drží pohromadě.

Vedlejší účinky vysoké hladiny vápníku v těle

Když se v těle vyskytuje vysoká hladina vápníku, zvyšuje se riziko srdečního infarktu a to hlavně u žen.

Jak uvádí Národní nadace pro osteoporózu (National Osteoporosis Foundation), doplňky stravy s obsahem vápníku nejsou totéž jako vápník v potravinách.

Pokud budete přijímat příliš mnoho vápníku, výrazně tím kromě rizika srdečního infarktu zvyšujete i riziko vzniku ledvinových kamenů a dalších zdravotních komplikací.

Pasterizované mléko, podobně jako kalciové (vápníkové) doplňky stravy, je plné uhličitanu vápenatého. Tato sloučenina vápníku se velmi těžko absorbuje do těla v případě, že se s ní současně nenachází i chelátová látka, jako například kyselina citronová.

Další studie z roku 2007 potvrdila, že vápník ze stravy má na tělo mnohem lepší účinky než vápník z doplňků a to převážně u žen po přechodu.

Studie ohledně hořčíku

Vědecký pracovník Abrams a Baylorova fakulta medicíny provedli studii, která sledovala příjem a absorpci hořčíku během dětství. Výsledek ukázal, že hořčík byl oproti vápníku mnohem efektivnější při udržování zdravé struktury kostí.

Jak uvádí vědec Abrams:

 • Hořčík ze stravy může být velmi důležitým, ale zatím relativně neuznaným faktorem při mineralizaci kostí u dětí
 • Pro zdravý rozvoj dětských kostí je potřebných množství živin a jednu z nich je hořčík. Vápník je sice důležitý, nicméně pro děti, jejichž příjem vápníku není velmi nízký, je méně důležitý než hořčík

Od chvíle, kdy byly zjištěny tyto skutečnosti, panují obavy, že vápník se zbytečně silně propaguje jako důležitá látka pro kosti, přičemž hořčík se ani jen nezmiňuje.

Doporučení rodičům i starším lidem

Z uvedeného důvodu se rodičům doporučuje, aby zajistili svým dětem během dětství dostatečný příjem hořčíku a tím podpořili zdravý růst a vývoj jejich kostí. Kromě důležitosti u dětí, je hořčík nezbytný i pro zabránění vzniku zvýšené lámavosti kostí u dospělých.

Jedna ze zpráv od Kathryn M. Rideové a jejích kolegů z Univerzity v Memphisu říká, že

starší lidé by se měli snažit cíleně konzumovat více hořčíku

Ideální poměr hořčíku a vápníku ve stravě by měl být 1:1. Akceptovatelný je i poměr 1: 2 (1 díl hořčíku ke 2 dílům vápníku). Bohužel,

dnes není neobvyklý poměr 10: 1 v neprospěch hořčíku, díky matoucím informacím ortodoxní chemické medicíny

To znamená, že zatímco vápník se v těle nachází v hojném množství, hořčík často chybí.

Závěr

Přesnou hladinu hořčíku v těle je obtížné zjistit. Je tomu tak proto, že pokud se ho v krvi nachází málo, tělo ho začne odbourávat z kostí. Z uvedeného důvodu pak krevní test nemusí ukázat jeho nedostatek. Jeho odbouráváním se však kosti stávají křehké. Proto sledujte svou stravu a ujistěte se, že pravidelně konzumujete potraviny bohaté na hořčík. To zajistí, že vaše kosti zůstanou zdravé a silné.

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           DUBEN 2024 - 31 článků

                KVĚTEN 2024 - 17 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života