10 jednoduchých strategií, jak si přirozeně zvýšit hladinu energie

- Superionherbs

Barbora Nová

Existuje mnoho způsobů, jak si zvýšit energii a snížit únavu. Hydratace, upřednostňování osobních vztahů a omezení alkoholu jsou jen některé strategie, které stojí za zvážení.

Pokud se cítíte ospalí, máte problém udržet se vzhůru nebo vypijete několik šálků kávy, jen abyste vydrželi do oběda, nejste sami.

Většina z nás zná pocit vyčerpání a únavy na konci dne, přičemž naštěstí existuje spousta zdravých opatření, kterými můžete snížit únavu a zvýšit hladinu energie.

Ve skutečnosti může několik malých změn ve vašem denním režimu výrazně ovlivnit to, jak energičtí se cítíte, spolu s mnoha dalšími aspekty vašeho zdraví.

Následuje 10 jednoduchých strategií, jak si přirozeně zvýšit hladinu energie.

1. Jezte výživnou stravu

Pokud se stále cítíte unavení, pomalí a máte málo energie, mohla by vám prospět změna stravovacích návyků.

Dodržování vyvážené stravy může nejen snížit riziko několika chronických onemocnění, ale také výrazně ovlivnit hladinu energie (1, 2).

Výběr plnohodnotných potravin může vašemu tělu poskytnout vitaminy a minerály, které potřebuje k tomu, aby fungovalo co nejlépe. Na druhou stranu konzumace velkého množství průmyslově zpracovaných potravin s vysokým obsahem cukru a tuku může negativně ovlivnit hladinu energie i vaše celkové zdraví (3, 4).

Některé studie navíc ukazují, že vynechávání jídla může souviset s únavou, úzkostí a špatnou pozorností (5, 6, 7).

Je také důležité, abyste jedli dostatečné množství jídla, které vás během dne zásobí.

Přísné omezení stravy totiž může mít za následek nedostatek kalorií i základních živin, jako je železo, což by se mohlo podepsat na vaší energetické hladině (8, 9).

Shrnutí:

 • Dodržování zdravé stravy může prospět vašemu zdraví i hladině energie. Pravidelné stravování a zajištění dostatečného množství potravy může také pomoci zvýšit hladinu energie.

2. Zařaďte do stravy extrakt z Cordycepsu

Od jedné kapsle ráno vždy na lačno pro lepší regeneraci, přes 2-1-0 až 3-2-0 pro velmi mohutný regenerační účinek a až po masivní a přesto bezpečnou megadávku 5-5-0 kapslí denně - například pro boj s nadměrným bujením buněk.

Cordyceps významně snižuje únavu a aktivuje regenerační rezervy organismu, přičemž se zvyšující se dávkou roste jeho účinek.

Ani v opravdu velkých dávkách nehrozí žádné nebezpečí pro zdraví. Přípravek například nikterak nevadí antidopingovým komisím - přesto, že je užívaný i v průběhu sportovních událostí, např. během olympiád.

Je dobré to vědět, aby řadový uživatel neměl obavu, že jde o nějaké stimulans, která jen dočasně vyždímá organismus i za cenu rizika jeho selhání. Jak se ukázalo, toto u Cordycepsu nehrozí, pracuje pro organismus jiným způsobem, podporujícím rezervní, běžně nevyužívaný regenerační potenciál organismu.

Maximální dávku si kdysi stanovovali sportovci tak, že zvyšovali dávku tak dlouho, dokud byli schopni vnímat zvyšující se výkonnost a následnou kvalitu regenerace po zátěži. Z toho vyšlo výše uvedených 5-5-0.

Proto je Cordyceps CS-4 naprosto skvělá investice buď samostatně a nebo do naprosto jakékoliv sebeuzdravující kombinace s jinými produkty.

Doporučuje se neužívat Cordyceps pozdě odpoledne nebo večer, protože přebytek vitality by mohl bránit ve spánku. Před noční směnou či jinou noční akcí je jeho užití naopak výhodou.

CORDYCEPS, extra silný

nejvyšší množství účinných látek

90 kapslí á 500 mg

GARANCE: 40% polysacharidů a 15% Manitolu

 s Certifikátem množství účinných látek

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

3. Omezte stres

Je běžné, že lidé s rušným životem se cítí stresovaní, úzkostní nebo přetížení.

Stres se může vážně podepsat nejen na vašem fyzickém a duševním zdraví, ale je také úzce spojen s únavou a vyčerpáním (10, 11).

Zamyslete se nad tím, co ve vás často vyvolává pocit stresu nebo vyčerpání, a položte si otázku, zda to můžete ze svého života odstranit. Pokud to není možné nebo žádoucí, jaké kroky můžete podniknout, abyste dlouhodobě snížili svůj stres z této věci?

Mezi potenciální příčiny stresu patří (12):

 • tlak, který je spojen s každodenními povinnostmi v práci, ve škole nebo doma
 • náhlé stresující životní změny, jako je ztráta zaměstnání, rozchod nebo vyrovnání se s úmrtím blízké osoby
 • prožité trauma, například z dopravní nehody

V mnoha případech nemusí být možné zdroje stresu z vašeho života zcela odstranit. Pokud se vám však podaří snížit úroveň stresu, může to pomoci zvýšit vaši energii.

Ke strategiím, jak si v danou chvíli zvýšit hladinu energie, patří věnování času relaxaci, četba nebo procházka. Můžete také vyzkoušet techniky všímavosti nebo meditace, které mohou snížit úzkost (13, 14, 15).

Je však důležité si uvědomit, že pokud se cítíte velmi vystresovaní a vaše úzkost je silná, může být prospěšné promluvit si s odborníkem na duševní zdraví, který vám poskytne další podporu.

Shrnutí:

 • Vysoká úroveň stresu může způsobit, že se budete cítit unavení a vyčerpaní. Hledání způsobů, jak minimalizovat stres spojený s životním stylem, vám může pomoci udržet hladinu energie.

4. Více se hýbejte

Pravidelný pohyb je důležitý pro snížení rizika chronických onemocnění, včetně srdečních chorob, cukrovky 2. typu a obezity (16).

Některé výzkumy navíc ukazují, že přidání větší fyzické aktivity do vašeho denního režimu může také bojovat proti únavě a zvýšit hladinu energie (17, 18).

Podle jedné malé studie došlo u vysokoškolských studentů, kteří se účastnili programu běhu s nízkou intenzitou 3krát týdně po dobu 6 týdnů, k výraznému zlepšení únavy a kvality spánku ve srovnání s kontrolní skupinou (19).

Jiná studie u zaměstnanců s vysokou mírou únavy související s prací ukázala, že účast na 6týdenním cvičebním programu zlepšila následující faktory (20):

 • emocionální vyčerpání
 • celková únava
 • kvalita spánku
 • kognitivní funkce
 • pracovní schopnost

Chcete-li do svého dne zařadit pohyb, zkuste se o polední pauze vzdálit od pracovního stolu a jít se projít, místo výtahu vyjít schody nebo místo jízdy autem jít do práce či do školy pěšky.

Shrnutí:

 • Pokud žijete sedavým způsobem života a máte pocit nedostatku energie, může vám pravidelná účast na cvičení, jako je chůze, běh nebo jízda na kole, zvýšit hladinu energie.

5. Dopřejte si více spánku

Mnoho lidí si krátí hodiny, které by měli strávit v posteli, například tím, že posouvají dobu spánku, aby stihli uzávěrku nebo se učili na zkoušku.

Nedostatek spánku může vyčerpat vaši energetickou hladinu, takže se druhý den budete cítit letargičtí, nevrlí a unavení (21).

Ačkoli se množství spánku, které člověk potřebuje, může mírně lišit, odborníci obecně doporučují, aby člověk spal alespoň 7 hodin denně, což zvýší jeho energetickou hladinu a podpoří celkové zdraví (22).

Pokud máte problémy se spánkem, může vám prospět, když si stanovíte pravidelný spánkový režim a na konci noci se uklidníte bublinkovou koupelí, četbou knihy nebo poslechem relaxační hudby.

Některé výzkumy také potvrzují, že omezení používání elektronických zařízení, jako je telefon, notebook nebo televize, před spaním by také mohlo pomoci zvýšit kvalitu spánku a zabránit ospalosti během dne (23, 24).

Shrnutí: 

 • Pokud se během dne často cítíte unavení, možná potřebujete více kvalitního spánku. Zkuste chodit spát dříve a omezte čas strávený u obrazovky před spaním.

6. Zůstaňte hydratovaní

Pití dostatečného množství vody je nesmírně důležité pro několik aspektů zdraví.

Zejména dehydratace může mít velký vliv na funkci vašeho mozku, náladu, hladinu energie a další (25, 26).

Jedna malá studie například zjistila, že akutní dehydratace výrazně zvyšuje vnímání únavy a zhoršuje svalový výkon u sportovců (27).

Obecně platí, že se snažte pít vodu, kdykoli pocítíte žízeň, abyste si zajistili hydrataci. Pokud jste velmi aktivní nebo žijete v horkém podnebí, možná budete muset její příjem zvýšit.

Kromě toho mějte na paměti, že senioři nemusí vždy cítit žízeň, když potřebují vodu. Proto se možná budou muset vědomě snažit pít více v průběhu dne, aby zůstali hydratovaní (28).

Shrnutí:

 • Dehydratace může způsobit, že se budete cítit unavení. Věnujte vědomé úsilí tomu, abyste během dne pili dostatek vody a reagovali na svou žízeň, zejména během cvičení a pokud jste starší.

7. Omezte alkohol

Pití alkoholu může mít sedativní účinek a může způsobit, že se budete cítit ospalí a uvolnění (29).

Mnoho lidí se mylně domnívá, že vypití alkoholického nápoje (neboli "nočního šálku") může být účinným způsobem, jak rychleji usnout. Pravidelné pití alkoholu před spaním však může snížit kvalitu vašeho spánku (29, 30).

Alkohol může také působit jako diuretikum, což znamená, že zvyšuje produkci moči. Pokud si tedy dáte několik skleniček těsně před spaním, může to narušit váš spánek tím, že se uprostřed noci probudíte (31).

Z tohoto důvodu je lepší užívat alkohol s mírou a omezit jeho konzumaci v blízkosti doby spánku. Doporučuje se umírněnost, což znamená jeden nápoj denně pro ženy a dva denně pro muže (32).

Pokud se vám nedaří omezit příjem alkoholu nebo byste chtěli další podporu, zvažte, zda se neobrátit na odborníka, který vám poradí. V tomto článku naleznete také podrobné tipy a zdroje.

Shrnutí:

 • Alkohol může způsobit pocit ospalosti, ale může také narušit kvalitu vašeho spánku. Pokud pijete pravidelně, omezení množství konzumovaného alkoholu by mohlo pomoci zvýšit hladinu vaší energie.

8. Omezte přidaný cukr

Když se cítíte unavení, může být snadné sáhnout po sladké svačině plné cukru. Nicméně, i když vám cukr může krátkodobě dodat energii, také velmi rychle vyprchá a může způsobit, že se budete cítit ještě unavenější než předtím.

Je to proto, že potraviny s vysokým obsahem cukru způsobují prudký nárůst hladiny cukru v krvi, po kterém následuje pád, protože tělo uvolňuje velké množství inzulínu, který přenáší cukr z krevního oběhu do buněk (33, 34).

Zajímavé je, že jedna studie ukázala, že lidé uváděli, že pociťují o 26 % větší únavu, když se stravují podle jídelníčku s vysokým obsahem rafinovaných sacharidů a přidaného cukru, než když konzumují stravu plnou celozrnných výrobků, čerstvého ovoce a zeleniny (35).

Konzumace velkého množství přidaného cukru může také zvyšovat riziko obezity, cukrovky 2. typu a srdečních onemocnění, takže omezení příjmu přidaného cukru může prospět jak vaší energetické hladině, tak vašemu zdraví (36, 37).

Pokud chcete uspokojit svou chuť na sladké a zároveň udržet stabilnější hladinu energie a snížit únavu, zkuste vyměnit potraviny s vysokým obsahem přidaného cukru za:

 • čerstvé bobuloviny
 • sušené ovoce
 • směs na vaření

Shrnutí:

 • Konzumace potravin s vysokým obsahem cukru může vést k chronickým onemocněním, včetně obezity, cukrovky 2. typu a srdečních chorob. Zvažte, zda byste neměli omezit jejich příjem a zaměřit se raději na konzumaci plnohodnotných potravin.

9. Pokud kouříte, zvažte, zda nepřestat kouřit

Kouření může negativně ovlivnit řadu zdravotních aspektů a může zvýšit riziko řady chronických onemocnění (38).

Toxiny a dehet v kouři navíc snižují účinnost vašich plic. Časem se tak může snížit množství kyslíku přenášeného do celého těla, což způsobuje, že se cítíte unavení (39).

Pokud pravidelně kouříte, může být zanechání kouření spojeno s mnoha zdravotními výhodami, včetně zvýšení hladiny energie (40).

Některým lidem pomáhá vyměnit cigarety za nikotinovou náhradu, jako jsou žvýkačky, náplasti nebo pastilky (41).

Jakmile se však rozhodnete přestat kouřit, je nejlepší obrátit se na odborníka. Ten vás může nasměrovat na podpůrné služby, které vám budou nejlépe vyhovovat.

Shrnutí:

 • Kouření může snižovat účinnost vašich plic a způsobovat pocit únavy. Přestat kouřit je skvělé jak pro vaši energetickou hladinu, tak pro vaše celkové zdraví.

10. Spojte se s lidmi

Sociální vazby jsou pro udržení dobrého zdraví nesmírně důležité.

Sociální izolace totiž může způsobovat špatnou náladu a únavu, zejména s přibývajícím věkem (42).

Některé výzkumy dokonce potvrzují, že mít silnější sociální podporu by mohlo být spojeno se zlepšením fyzického a duševního zdraví s přibývajícím věkem (43, 44, 45, 46).

Pokud se cítíte unavení a máte špatnou náladu, může být užitečné zkusit se stýkat s přáteli, zapojit se do nějakého klubu nebo kurzu, věnovat se dobrovolnictví nebo si najít nový koníček, který vás dostane ven.

Shrnutí:

 • Vyjít z domu a stýkat se s ostatními lidmi je prospěšné jak pro vaši energii, tak pro vaše zdraví. Zkuste uspořádat společenské aktivity s přáteli, věnujte se dobrovolnické činnosti nebo se začněte věnovat nové aktivitě tím, že se přihlásíte do nějakého klubu nebo kurzu.

Závěr

Mnoho lidí se cítí unavených a nemá dostatek energie potřebné k tomu, aby mohli po celý den co nejlépe fungovat.

Pití dostatečného množství vody, dodržování vyvážené stravy, dostatek spánku a pohybu a společenský život však mohou prospět jak vaší hladině energie, tak i vašemu celkovému zdraví.

Pokud se cítíte unavení, stojí za to podívat se na svůj životní styl a zjistit, které zdravé změny můžete udělat, abyste zvýšili svou energetickou hladinu a cítili se co nejlépe.

Potraviny, které mohou vyčerpávat vaši energii

- Pixabay
 
Ing. Zdeněk Rozehnal
 

Je normální, že hladina energie během dne mírně stoupá a klesá. Toto přirozené kolísání může ovlivňovat celá řada faktorů. Patří mezi ně spánek a stres, úroveň fyzické aktivity a potraviny, které jíte.

Obecně platí, že konzumace jídla nabíjí vaši „baterku“ a pociťujete více energie, nicméně některé potraviny mohou skutečně naopak vaši energii vyčerpávat.

Tento článek uvádí sedm potravin, které mají potenciál odvádět energii.

1. Bílý chléb, těstoviny a bílá rýže

Obiloviny jsou bohaté na sacharidy, které poskytují tělu dobrý zdroj energie. Nicméně, zpracované obiloviny, jako jsou ty, která se nacházejí v bílém chlebu, bílých těstovinách a bílé rýži, mohou ve skutečnosti způsobit více škody než užitku, pokud jde o úroveň energie.

Částečně je to proto, že vnější vrstva obilovin obsahující vlákninu, která je známá jako otruby, se během zpracování odstraní. Následně zpracované obiloviny obsahují nižší množství  vlákniny a proto jsou rychleji stráveny a absorbovány než celá zrna.

Z tohoto důvodu jídlo bohaté na zpracovaná zrna obecně vytváří rychlý vzestup hladiny cukru v krvi a inzulínu, následovaný poklesem energie.

Naproti tomu celá zrna obilovin pomáhají stabilizovat hladinu cukru v krvi a pomáhají udržovat konstantní energii po celý den.

Zpracované obiloviny také postrádají další důležitou část zrna: klíček. Tento zárodek obsahuje mnoho důležitých živin, které mohou také hrát roli při udržování vaší energetické hladiny. A nejen to. Například pravidelná konzumace celozrnné rýže jednou týdně, částečně úspěšně pomáhá proti vzniku cukrovky typu 2.

Klíček je obzvláště bohatý na vitamíny skupiny B, které vaše tělo může také použít k vytvoření energie.

Vyvarování se zpracovaných obilovin nebo jejich nahrazení celozrnnými alternativami tak může poskytnout vašemu tělu více živin a zabránit energetickým výkyvům.

2. Snídaňové cereálie, jogurty a další potraviny s přidanými cukry

Mnoho potravin na trhu obsahuje přidané cukry, které, když jsou konzumovány příliš často, mohou vybírat daň na vaší energetické úrovni.

Například, mnoho lidí považuje snídaňové cereálie za důležitou součást zdravé a energizující snídaně. Mnohé druhy však ve skutečnosti nedokážou zajistit potřebnou energii pro vaše tělo.

To je proto, že většina snídaňových cereálií obsahuje velmi málo vlákniny, ale značné množství přidaných cukrů. Ve skutečnosti, cukry tvoří až 50% z celkových sacharidů nalezených v mnoha populárních snídaňových cereáliích.

Tato kombinace vysokého obsahu cukru a nízkého obsahu vlákniny může vyvolat rychlé zvýšení hladiny cukru v krvi a inzulínu, což vede k rychlejšímu nárůstu energie a následnému výraznějšímu poklesu.

Některé studie navíc naznačují, že konzumace potravin s vysokým obsahem přidaných cukrů může zvýšit pravděpodobnost, že budete toužit po jiných sladkých potravinách, což by mohlo vytvořit cyklus odčerpávání energie.

Aby se předešlo efektu energetických výkyvů, rozhodněte se pro výrobky bez přidaného cukru, které obsahují nejméně 4–5 gramů vlákniny na jednu porci.

Totéž se týká dalších populárních potravin s přidanými cukry - ochucené jogurty, džusy… a dokonce i některé druhy chleba.

Pokud si chcete udržet vysokou úroveň energie, budete mít prospěch z toho, že se potravinám s přidanými cukry vyhnete.

3. Nízkokalorické potraviny

Někteří lidé se rozhodnou pro nízkokalorické verze svých oblíbených pokrmů, protože věří, že je to zdravější volba. Ovšem příliš mnoho těchto potravin ve vaší stravě může vést k malému množství konzumovaných kalorií za den, což může výrazně snížit vaše energetické hladiny.

Kalorie jsou měrnou jednotkou, která se používá k odhadu, kolik energie potravina poskytne vašemu tělu, jakmile je strávena. Vaše tělo využívá tuto energii k udržení základních funkcí, jako je dýchání, myšlení a srdeční tep.

Nízkokalorické potraviny mohou vytvořit hormonální nerovnováhu a tím zpomalit váš metabolismus, takže se budete cítit unavení.

Jíst příliš málo kalorií může také zvýšit chuť k jídlu, následně vést k přejídání, takže se budete cítit přejedení a paradoxně bez energie.

4. Smažená a rychlá jídla

Smažená a rychlá jídla mohou také odčerpávat energii. Je to proto, že jsou obecně s vysokým obsahem tuku a nízkým obsahem vlákniny, což jsou dva faktory, které mohou zpomalit trávení.

Pomalejší trávení může snížit rychlost, s jakou živiny, které zvyšují energii, vstupují do organismu, což zpožďuje zvyšování energie, které můžete obecně očekávat po jídle.

Kromě toho, smažená a rychlá jídla mají tendenci mít málo vitamínů, minerálů a dalších základních živin. Potraviny bohaté na živiny pomáhají zvyšovat a udržovat vaši energetickou hladinu, ale konzumace smažených a rychlých jídel příliš často může tyto potraviny vytlačit z vaší stravy.

Konzumace příliš mnoho potravin s vyšším obsahem tuků najednou, může také způsobit, že se budete cítit příliš plní. V některých případech to může odčerpat vaši energii nebo touhu udělat něco v příštích pár hodinách.

5. Káva

Její přiměřená konzumace může mít pozitivní fyzické a duševní účinky. Studie například ukazují, že káva může pomoci snížit riziko vzniku neurodegenerativních onemocnění, jako je Alzheimerova a Parkinsonova choroba o 26–34%.

Přehled 18 studií dále uvádí, že pravidelné pití jednoho šálku kávy denně, může snížit riziko vzniku diabetu typu 2 až o 7%. Kofein, stimulant v kávě, také vytváří krátkodobé zvýšení energie a podporuje funkce mozku, na což se mnoho lidí spoléhá, ​​když se cítí unavení .

Každopádně pravidelné nadměrné pití kávy může způsobit, že vaše tělo si postupně vytvoří toleranci na kofein a tím se sníží síla jejího účinku. Ještě důležitější je, že pravidelné spoléhání se na kávu místo toho, aby se tělu dostalo správné výživy nebo spánku, může časem odčerpávat energii.

Příliš mnoho kofeinu může také negativně ovlivnit kvalitu vašeho spánku, což může dlouhodobě snížit hladinu energie. Ti, kdo konzumují kávu, by měli omezit její příjem na přibližně čtyři šálky denně.

6. Energetické nápoje

Není pochyb o tom, že energetické nápoje vám mohou poskytnout krátkodobou energetickou podporu. Reálně několik studií ukazuje, že energetické nápoje mohou zvýšit koncentraci a paměť o 24%, kromě snížení ospalosti.

Výrobci energetických nápojů zahrnují ve svých formulacích koktejl stimulujících složek. Nicméně, vědci připisují nejvíce energie-povzbuzující účinky na cukr a kofein, které tyto nápoje obsahují.

Pokud jde o cukr, mnoho energetických nápojů obsahuje jeho vysoká množství - někdy až 10 čajových lžiček (50 gramů) na balení.

Jak bylo zmíněno výše, konzumace velkého množství přidaných cukrů může způsobit, že vaše energie začne prudce stoupat, pak rychle poklesne, což může způsobit, že se budete cítit více unaveni, než před konzumací energetického nápoje.

Navíc tak, jako je tomu u kávy, ti, kteří pravidelně konzumují energetické nápoje, si mohou vytvořit toleranci vůči kofeinu, který obsahují. To znamená, že konzument bude muset pít stále větší jeho množství, aby získal stejné účinky na zvýšení energie.

Některé průzkumy navíc ukazují, že energetické nápoje mohou zkrátit dobu spánku a jeho kvalitu. Pokud se to stane příliš často, očekávejte, že se sníží vaše energetické hladiny.

Za zmínku stojí také to, že energetické nápoje někdy obsahují podstatně více kofeinu než stejné množství kávy. To může způsobit, že někteří konzumenti energetických nápojů překročí doporučený denní limit 400 mg kofeinu, což může vyvolat nervozitu, úzkost a bušení srdce. V extrémním případě může dojít k záchvatům paniky.

7. Alkohol

Alkohol je známý pro svůj relaxační účinek. Ve skutečnosti, mnoho lidí uvádí, že mít malé množství alkoholu s večeří nebo ve večerních hodinách má tendenci pomoci jim snadněji usnout.

Ačkoli to může znít pozitivně, nemusí to tak být.

Je to proto, že alkohol může ve skutečnosti snížit kvalitu a délku spánku, což vede k celkově méně klidnému a posilujícímu spánku.

Ačkoliv alkohol vám může pomoci cítit se uvolněněji nebo snáze usnout, v závislosti na množství, které konzumujete, si můžete ve skutečnosti odčerpat energii a příští ráno se budete cítit méně odpočatí. Nízká až střední míra konzumace alkoholu se nezdá, že by měla velký vliv na kvalitu nebo délku spánku. Zdá se, že pouze velké množství alkoholu odvádí energii tímto způsobem.

Proto, abyste se vyhnuli účinkům alkoholu na úbytek energie, ujistěte se, že se vaše konzumace alkoholu se udržuje na nízké až střední úrovni.

To je definováno jako jeden standardní nápoj denně pro ženy a dva nápoje pro muže. Jeden standardní nápoj je 0,5 l piva, 2 dcl vína nebo 0,5 dcl lihovin.

Závěr

Stravování a pití jsou obecně považovány za účinné způsoby, jak zvýšit úroveň energie.

Na tom, co jíte, však záleží. Přesněji řečeno, sedm výše uvedených potravin a nápojů bude s větší pravděpodobností celkově více odčerpávat vaši energii než ji dodávat.

Je nepravděpodobné, že by konzumace těchto potravin zřídka nebo s mírou měla dlouhodobé negativní účinky. Nicméně, pokud máte neustále nízkou hladinu energie, můžete mít prospěch z vyhýbání se těmto potravinám úplně. A třeba jen po určitou dobu.

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           ČERVEN 2024 - 14 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života