Jaké jsou příznaky a příčiny vysoké hladiny kortizolu?

- Pixabay

Barbora Nová

Kortizol hraje roli v reakci vašeho těla na stres. Pokud máte vysokou hladinu kortizolu, můžete zaznamenat některé příznaky, které mohou zahrnovat přibývání na váze v určitých částech těla, akné a únavu.

Každý člověk má čas od času vysokou hladinu kortizolu a jeho hladiny se v průběhu dne mění. Je to součást přirozené reakce vašeho těla na hrozby poškození nebo nebezpečí.

Pokud však vaše tělo trvale vytváří příliš mnoho kortizolu, obvykle to svědčí o nějakém základním zdravotním problému. Lékaři mohou vysokou hladinu kortizolu označovat jako Cushingův syndrom nebo hyperkortizolismus.

Následují informace jak rozpoznat příznaky a možné příčiny.

Co je to kortizol?

Tento steroidní hormon vytvářejí nadledviny, ale osa hypotalamus-hypofýza-nadledviny řídí, kolik ho vaše tělo uvolňuje.

Většina buněk ve vašem těle má receptory pro kortizol. Využívají ho k různým funkcím, jako je např:

 • regulace hladiny cukru v krvi
 • snížení zánětu
 • regulace metabolismu
 • formulace paměti

Kortizol je důležitý pro vaše zdraví, ale jeho nadměrné množství může vašemu tělu škodit a způsobit několik nežádoucích příznaků.

Jaké jsou příznaky vysoké hladiny kortizolu?

Vysoký kortizol může způ sobit několik příznaků v celém vašem těle. Příznaky se mohou lišit v závislosti na tom, co zvýšení hladiny kortizolu způsobuje (1).

Mezi obecné příznaky a symptomy příliš vysoké hladiny kortizolu patří:

 • přibývání na váze, hlavně v oblasti středu těla a horní části zad 
 • přibývání na váze a zakulacování obličeje
 • akné
 • ztenčení kůže
 • snadná tvorba modřin
 • zarudlý obličej
 • zpomalené hojení
 • svalová slabost
 • silná únava
 • podrážděnost
 • potíže se soustředěním
 • vysoký krevní tlak
 • bolest hlavy

Příčiny vysoké hladiny kortizolu

Mozkový hypotalamus spolupracuje s různými žlázami v našem těle a reguluje hladiny hormonů. V případě kortizolu se jedná o osu hypotalamus-hypofýza-nadledviny.

Když je hladina kortizolu nízká, hypotalamus uvolňuje kortikotropin uvolňující hormon (CRH), který spouští přední hypofýzu k uvolňování adrenokortikotropního hormonu (ACTH). ACTH pak způsobí, že nadledviny vytvoří a uvolní více kortizolu (2).

Existují různé důvody, proč může nadledvina uvolňovat příliš mnoho kortizolu.

Stres

Stres vyvolává v těle kombinaci signálů od hormonů i nervů. Tyto signály způsobují, že nadledvinky uvolňují hormony, včetně adrenalinu a kortizolu.

Výsledkem je zvýšená srdeční frekvence a energie jako součást reakce "bojuj nebo uteč". Je to způsob, jak se vaše tělo připravuje na potenciálně nebezpečné nebo škodlivé situace.

Kortizol také pomáhá omezit všechny funkce, které nejsou v situaci boje nebo útěku nezbytné. Jakmile hrozba pomine, vaše hormony se vrátí na obvyklou úroveň a tělesné funkce se vrátí na typickou úroveň.

Když jste ale v neustálém stresu, tato reakce se ne vždy vypne.

Dlouhodobé působení kortizolu a dalších stresových hormonů může negativně ovlivnit téměř všechny procesy ve vašem těle. To může zvýšit riziko zdravotních problémů, jako jsou srdeční choroby, problémy s plícemi, obezita, úzkost, deprese a další.

Problémy s hypofýzou

Hypofýza se nachází v dolní části mozku. Lidé ji někdy označují jako "hlavní žlázu", protože uvolňováním hormonů monitoruje a pomáhá řídit mnoho tělesných funkcí (3).

Problémy s hypofýzou mohou způsobit její nedostatečnou nebo nadměrnou produkci hormonů, včetně ACTH, který pak spouští nadledvinky, aby uvolňovaly více kortizolu.

Mezi stavy hypofýzy, které mohou způsobit vysokou hladinu kortizolu, patří:

 • hyperpituitarismus (nadměrná činnost hypofýzy)
 • nezhoubné nádory hypofýzy, včetně adenomů
 • rakovinné nádory hypofýzy
 • nádory nadledvin

Nadledviny se nacházejí nad každou ledvinou. Nádory nadledvin mohou být nezhoubné (nenádorové) nebo zhoubné (rakovinné) a mohou mít různou velikost. Oba typy mohou vylučovat vysoké hladiny hormonů, včetně kortizolu.

Pokud je navíc nádor dostatečně velký, aby tlačil na okolní orgány, můžete zaznamenat bolest nebo pocit plnosti v břiše.

Nádory nadledvin jsou obvykle nezhoubné a vyskytují se přibližně u 1 z 10 lidí, který má zobrazovací vyšetření nadledvin. Rakovina nadledvin je mnohem vzácnější (4).

Nežádoucí účinky léků

Některé léky mohou způsobit zvýšení hladiny kortizolu. Například některé studie zaznamenávají souvislost mezi perorálními antikoncepčními prostředky a hladinou kortizolu v krvi (5).

Kortikosteroidní léky používané k léčbě astmatu, artritidy, některých druhů rakoviny a dalších onemocnění mohou také způsobit vysoké hladiny kortizolu, pokud jsou užívány ve vysokých dávkách nebo po dlouhou dobu (6).

Mezi běžně předepisované kortikosteroidy patří např:

 • prednison
 • kortizon
 • methylprednisolon
 • dexamethason

Nalezení správné dávky a užívání kortikosteroidů podle předpisu může pomoci snížit riziko vzniku vysoké hladiny kortizolu.

Nikdy byste neměli přestat užívat steroidní léky bez postupného snižování nebo bez předchozí konzultace s lékařem. Náhlé ukončení může způsobit nízké hladiny kortizolu. To může způsobit nízký krevní tlak nebo hladinu cukru v krvi, kóma a smrt.

Měl/a bych navštívit lékaře?

Pokud se domníváte, že byste mohli mít vysokou hladinu kortizolu, měli byste navštívit lékaře a nechat si udělat krevní test. Vysoká hladina kortizolu způsobuje několik nespecifických příznaků, což znamená, že za ně může být zodpovědných několik zdravotních stavů a onemocnění.

Pokud máte příznaky, lékař vám může doporučit následující testy:

 • Kortizolové testy v moči a krvi. Tyto testy měří hladinu kortizolu v krvi a moči. Krevní test využívá vzorek krve odebraný ze žíly. Močový test na kortizol je 24hodinový test vylučování kortizolu bez moči, který zahrnuje sběr moči po dobu 24 hodin. Vzorky krve a moči jsou poté analyzovány v laboratoři na hladinu kortizolu.
 • Kortizolový test ze slin. Tímto testem se ověřuje, zda se nejedná o Cushingův syndrom. Analyzuje se vzorek slin odebraný v noci, aby se zjistilo, zda máte vysoké hladiny kortizolu. Hladina kortizolu během dne stoupá a klesá a v noci u lidí bez Cushingova syndromu výrazně klesá. Vysoká hladina kortizolu v noci by mohla naznačovat, že máte Cushingův syndrom.
 • Zobrazovací testy. Pomocí CT nebo MRI lze získat snímky hypofýzy a nadledvinek a zkontrolovat, zda nemáte nádory nebo jiné abnormality.

Špatně zvládnutá vysoká hladina kortizolu může mít závažné důsledky pro vaše zdraví. Neléčená vysoká hladina kortizolu může zvýšit riziko závažných zdravotních stavů, včetně (7):

Často kladené otázky

Následující části odpovídají na některé často kladené otázky týkající se vysoké hladiny kortizolu.

Co způsobuje zvýšení hladiny kortizolu?

Pokud se vám zvýší hladina kortizolu, je přímou příčinou vysoká hladina ACTH v nadledvinkách. To může být důsledkem základního zdravotního stavu, léků nebo jiných příčin.

Jak poznám, že mám vysokou hladinu kortizolu?

Vysoká hladina kortizolu může způsobit několik příznaků, jako je přibývání na váze, bolesti hlavy, podrážděnost a další (8). Ve většině případů nejsou příznaky specifické pro zvýšenou hladinu kortizolu. Budete muset navštívit lékaře kvůli formální diagnóze, která často vyžaduje vyšetření krve, slin nebo moči.

Snižuje vitamin D hladinu kortizolu?

Některé důkazy ukazují, že doplňky vitaminu D mohou pomoci snížit hladinu kortizolu v krvi a moči. To může pomoci snížit riziko kardiovaskulárních onemocnění (9).

Závěr

Vysoká hladina kortizolu po delší dobu může mít trvalé negativní účinky na vaše zdraví. Jedná se o takzvaný Cushingův syndrom.

Pokud máte příznaky vysoké hladiny kortizolu, měli byste zvážit návštěvu lékaře. Lékař vám pomůže určit příčinu vašich příznaků a pomůže vám stav léčit nebo zvládnout.

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           ČERVEN 2024 - 24 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života