8 osvědčených způsobů, jak přirozeně zvýšit hladinu testosteronu

- Pixabay

Berbora Nová

Testosteron ovlivňuje mnoho aspektů vašeho zdraví, od sexuálních funkcí až po riziko onemocnění. Možná budete schopni zvýšit svou hladinu přirozeně zvedáním závaží a získáváním více určitých živin.

Testosteron je steroidní hormon, který tělo produkuje hlavně ve varlatech a vaječnících. Nadledvinky také produkují jeho malé množství.

Během puberty u mužů je testosteron jednou z hlavních hnacích sil fyzických změn, jako je vývoj svalů, změny hlasu a růst vlasů. Na druhé straně ženy také produkují testosteron, ale v nižším množství, ale mají vyšší hladiny estrogenu (1, 2).

Mít optimální hladinu je také důležité v průběhu dospělosti. U dospělých mužů je zdravá hladina důležitá pro celkové zdraví, včetně rizika onemocnění a sexuální funkce (3, 4, 5).

Zvýšení testosteronu na optimální úroveň může navíc zvýšit svalovou hmotu a sílu (6, 7, 8).

Testosteron také hraje důležitou roli v ženském zdraví a sexuální pohodě (9, 10).

Následuje osm důkazů podložených způsobů, jak přirozeně zvýšit hladinu testosteronu.

1. Cvičte a zvedejte činky

Cvičení je jedním z nejúčinnějších způsobů prevence mnoha nemocí souvisejících s životním stylem. Nejen to, ale také může zvýšit vaši hladinu testosteronu. Jedna studie z roku 2015 zahrnující muže s obezitou zjistila, že zvýšená fyzická aktivita byla pro zvýšení hladiny testosteronu prospěšnější než omezení kalorií (11).

Podle jednoho přehledu literatury se účinky na hladiny testosteronu mohou lišit v závislosti na několika faktorech, včetně typu cvičení a intenzity tréninku (12).

Bylo prokázáno, že odporový trénink, jako je vzpírání, krátkodobě zvyšuje hladinu testosteronu (13).

Vysoce intenzivní intervalový trénink (HIIT) může být také velmi účinný, i když všechny typy cvičení by měly do určité míry fungovat (14, 15).

Shrnutí:

 • Všechny formy cvičení mohou zvýšit hladinu testosteronu, zejména vzpírání a vysoce intenzivní intervalový trénink.

2. Jezte bílkoviny, tuky a sacharidy

To, co jíte, může ovlivnit hladinu testosteronu i dalších hormonů (16).

Jíst dostatek bílkovin vám může pomoci udržet zdravou hladinu testosteronu a může pomoci při ztrátě tuku, což může být také prospěšné. Neustálé držení diety nebo přejídání může navíc narušit hladinu testosteronu (17, 18, 19).

Konzumace zdravých tuků může také pomoci podpořit hladinu testosteronu a hormonální rovnováhu. Některé výzkumy ukazují, že nízkotučná dieta může snížit hladinu testosteronu (20).

Nejlepší je proto výživná, vyvážená strava založená hlavně na plnohodnotných potravinách. Zdravá rovnováha bílkovin, tuků a sacharidů může pomoci optimalizovat hladinu hormonů a podpořit vaše celkové zdraví.

Shrnutí:

 • Dodržování výživné, dobře vyvážené stravy s vyváženým množstvím bílkovin, tuků a sacharidů může pomoci podpořit zdravou hladinu testosteronu.

3. Minimalizujte hladinu stresu a kortizolu

Výzkumy často poukazují na nebezpečí dlouhodobého stresu, který může zvýšit hladiny hormonu kortizolu (21, 22).

Náhlé zvýšení kortizolu může rychle snížit testosteron. Tyto hormony často fungují jako na houpačce: Jak jeden stoupá, druhý klesá (16).

Stres a vysoký kortizol mohou také zvýšit příjem potravy, přibírání na váze a ukládání škodlivého tělesného tuku kolem vašich orgánů. Tyto změny mohou negativně ovlivnit hladinu testosteronu (23, 24).

Chcete-li dosáhnout optimálního zdraví i hladiny hormonů, snažte se zvládat hladinu stresu. Zůstat aktivní, dostatek spánku každou noc a praktikování některých technik zmírnění stresu může být prospěšné.

Shrnutí:

 • Chronický stres může negativně ovlivnit zdraví a snížit hladinu testosteronu.

4. Zvyšte příjem vitaminu D

Vitamin D je mikroživina, která hraje klíčovou roli v mnoha aspektech zdraví. Navzdory jeho důležitosti trpí nedostatkem až 1 miliarda lidí na celém světě (25, 26).

Některé výzkumy ukazují, že nízké hladiny vitaminu D mohou souviset s nižšími hladinami testosteronu (27, 28).

Kromě toho studie z roku 2017 zahrnující 102 mužů s nedostatkem vitaminu D zjistila, že užívání doplňku stravy s vitaminem D zvyšuje hladinu testosteronu a zlepšuje erektilní dysfunkci (29, 30, 31).

Chcete-li si udržet zdravou hladinu vitaminu D, snažte se pravidelně vystavovat slunečnímu záření nebo zvažte užívání doplňku stravy s vitaminem D3 podle pokynů odborníka.

Shrnutí:

 • Některé studie zjistily, že nízké hladiny vitaminu D mohou být spojeny se sníženou hladinou testosteronu.

5. Zvažte užívání doplňků stravy

Ačkoli se o potenciálních přínosech multivitaminů vedou vášnivé diskuse, některé doplňky stravy mohou být užitečné pro podporu zdravé hladiny testosteronu.

V jedné studii suplementace zinkem zvýšila hladiny testosteronu a zlepšila sexuální funkce u žen po menopauze s nízkou hladinou zinku v krvi (32).

Podle jiného přehledu by suplementace zinkem mohla prospět také mužům s nízkou hladinou testosteronu a neplodností, zejména pokud mají nedostatek testosteronu (33).

Starší studie ukazují, že několik bylinných doplňků může také pomoci podpořit zdravou hladinu testosteronu, včetně saw palmetta, zázvoru a ashwagandhy (34, 35, 36).

Pokud se rozhodnete přidat do své rutiny nějaké doplňky stravy, promluvte si nejprve s odborníkem, zvláště pokud máte nějaké základní zdravotní potíže nebo užíváte chemické léky.

Shrnutí:

 • Doplňky stravy se zinkem by mohly podporovat zdravé hladiny testosteronu, zejména u lidí s nedostatkem testosteronu. Jiné bylinné doplňky, jako je saw palmetto, zázvor a ashwagandha, mohou být také prospěšné.

6. Dopřejte si dostatek klidného a kvalitního spánku

Dobrý spánek je pro vaše zdraví stejně důležitý jako strava a cvičení (37).

Kvalita spánku může mít také zásadní vliv na hladinu testosteronu. Ve skutečnosti jedna studie zahrnující 2 295 dospívajících chlapců a mužů zjistila, že zhoršený spánek může souviset s nižší hladinou testosteronu (38).

Ideální množství spánku se u každého člověka liší, ale malá studie z roku 2011 zjistila, že spánek pouze 5 hodin za noc byl spojen s 10–15% snížením hladiny testosteronu (39).

Je zajímavé, že jedna studie zahrnující starší muže zjistila, že delší doba spánku až 9,9 hodiny byla spojena se zvýšenou hladinou testosteronu. Naopak spánek delší než 9,9 hodin byl spojen s nižší hladinou testosteronu (40).

Ačkoli někteří lidé zvládají méně spánku, většina výzkumů doporučuje zaměřit se každou noc alespoň 7 hodin (41).

Shrnutí:

 • Pro udržení zdravé hladiny testosteronu a optimalizaci celkového zdraví je důležité mít dostatek kvalitního spánku.

7. Vyhněte se chemikáliím podobným estrogenu

Hladinu hormonů může ovlivnit několik dalších faktorů. Pro začátek je zdravý sexuální život důležitý při regulaci hladiny pohlavních hormonů a testosteronu (42).

Vysoká expozice chemikáliím podobným estrogenu může také ovlivnit hladiny testosteronu. Snažte se minimalizovat denní vystavení bisfenolu-A (BPA), parabenům a dalším chemikáliím, které se nacházejí v některých typech plastů (43, 44).

Shrnutí:

 • Snížení expozice chemikáliím podobným estrogenu může pozitivně ovlivnit hladinu testosteronu a zdraví.

8. Hlídejte si příjem alkoholu

Vztah mezi alkoholem a testosteronem je složitý. Některé výzkumy naznačují, že nadměrná konzumace alkoholu může snížit hladinu testosteronu (45).

Hladina testosteronu může klesnout již 30 minut po požití alkoholu. Nadměrné užívání alkoholu může vést ke snížené funkci varlat a atrofii varlat (46).

Je zajímavé, že studie zahrnující dospívající chlapce a mladé muže zjistily, že hladiny testosteronu mohou být použity k předpovědi závislosti na alkoholu nebo začátku užívání alkoholu. Vyšší hladiny ve slinách nebo krvi jsou spojeny s intenzivnější konzumací alkoholu a nižším věkem na začátku užívání alkoholu (45).

Shrnutí:

 • Alkohol a testosteron mají složitý vztah. Nejlepší je omezit příjem alkoholu, protože jeho nadměrná konzumace může mít negativní vliv na hladinu testosteronu a zdraví varlat.

Závěr

Hladiny testosteronu u mužů vrcholí v 19 letech a přirozeně klesají s věkem. Po třicítce se každý rok sníží v průměru o 1–2 %, ačkoli se mohou stabilizovat ve věku 40 let nebo později (47, 48).

Tento pokles je znepokojivý, protože silný výzkum ukazuje souvislost mezi nízkou hladinou testosteronu a obezitou, zvýšeným rizikem onemocnění a předčasným úmrtím (49, 50).

Zdravá hladina testosteronu je také důležitá pro ženy, spolu s dalšími klíčovými hormony, jako je estrogen a progesteron.

Dodržování výživné stravy a zdravého životního stylu pomocí některých z výše uvedených tipů může pomoci optimalizovat hladinu testosteronu a podpořit celkové zdraví.

28 příznaků vysoké hladiny testosteronu u mužů a žen

- Pixabay

Ing. Zdeněk Rozehnal

Testosteron (dále T) je klíčový pohlavní hormon, který je nejznámější tím, že u mužů stimuluje pubertu a vývoj sekundárních pohlavních znaků, jako je růst ochlupení a produkce spermií. T se také podílí na mnoha procesech v těle, včetně udržování kostní a svalové hmoty a ukládání a metabolismu tělesného tuku.

T se vyskytuje v mnohem vyšších koncentracích u mužů, ale je přítomen i v těle žen, a to v mnohem nižších koncentracích. A mít vyrovnanou hladinu T je nezbytné pro optimální zdraví a růst bez ohledu na pohlaví.

Jak můžete rozpoznat příznaky vysoké hladiny T u mužů i žen, jak se diagnostikuje a co s nimi dělat.

Příznaky u mužů

Přehled běžných příznaků vysoké hladiny T u mužů:

1. Akné

Akné může být příznakem vysoké hladiny T, když není žádná jiná zjevná příčina, například nadměrné pocení při cvičení.

2. Změny krevního tlaku

Změny krevního tlaku, včetně vysokého krevního tlaku (hypertenze) a nízkého krevního tlaku (hypotenze), mohou vést k:

 • závratím
 • bolestem hlavy
 • únavě
 • nevolnosti
 • mdlobám

3. Sexuální zdraví

Změny ve vašem sexuálním zdraví mohou být známkou abnormální hladiny T. Může jít o problémy s dosažením nebo udržením erekce, nazývané také erektilní dysfunkce (ED), sníženou touhu po sexu a nižší počet spermií, než je obvyklé.

4. Ochlupení na těle

Můžete také pozorovat změny na ochlupení hlavy a těla, včetně nadměrného růstu ochlupení na těle a časného plešatění na hlavě.

5. Nálada

Mohli byste také zaznamenat změny nálady, jako je podrážděnost, úzkost nebo deprese.

Mezi další příznaky mohou patřit např:

 • bolest na hrudi
 • potíže s dýcháním
 • nezřetelná nebo obtížná řeč
 • polycytemie vera, způsobená nadprodukcí červených krvinek.
 • nižší hladina HDL ("dobrého") cholesterolu
 • srdeční infarkt
 • otoky rukou nebo nohou (periferní edém)
 • mrtvice
 • abnormální růst prostaty (benigní hyperplazie prostaty)
 • spánková apnoe nebo jiné poruchy spánku, které ztěžují dýchání ve spánku
 • hluboká žilní trombóza, krevní sraženina v žíle ve vašem těle
 • plicní embolie, krevní sraženina v plicích

Příznaky u žen

Nyní se věnujme příznakům vysoké hladiny T u žen:

1. Ochlupení na těle

Můžete si všimnout abnormalit v ochlupení těla, jako je růst většího množství chloupků, než je pro vás typické, na obličeji, hrudi a zádech (hirsutismus). Mohlo by se u vás také objevit plešatění z toho, že máte v těle příliš mnoho hormonů zvaných androgeny.

2. Více svalů

Můžete si všimnout, že máte nárůst svalové hmoty po celém těle.

3. Nepravidelná menstruace

Můžete mít menstruaci v nepravidelných intervalech. Například chodit měsíce bez ní nebo mít dvě v jednom měsíci nebo mít menstruaci delší než obvykle.

4. Sexuální zdraví

Můžete zaznamenat změny ve svém sexuálním zdraví, jako je snížená sexuální touha, vaginální suchost nebo potíže s otěhotněním.

5. Nálada

Ženy mohou také zaznamenat změny nálady, jako je podrážděnost, úzkost nebo deprese.

Mezi další příznaky mohou patřit: - zvýšená aktivita:

 • abnormální epizody akné
 • větší klitoris, než je pro vás typické
 • zmenšení velikosti vašich prsou
 • hlubší hlas než obvykle
 • potíže s otěhotněním (neplodnost)
 • přibírání na váze beze změny stravy nebo aktivity

Příčiny

Mezi běžné příčiny vysoké hladiny T u mužů patří:

 • Nádorový růst v blízkosti hormonálních žláz, jako jsou nadledviny nebo varlata.
 • Užívání anabolických steroidů k budování svalové hmoty nebo ke zvýšení sportovního výkonu.
 • Užívání doplňků stravy s T nebo náhradní léčby T (TRT) pro abnormálně nízké hladiny T. V takovém případě bude váš lékař pečlivě sledovat hladinu T, aby se ujistil, že není naopak příliš vysoká.

Náhodný dotek testosteronového gelu. To může způsobit, že se vstřebá do vaší kůže a vaše hladiny T se zvýší.

Mezi běžné příčiny vysokých hladin T u žen patří:

 • Hirsutismus, který způsobuje nadměrný růst ochlupení.
 • Syndrom polycystických vaječníků (PCOS), který vytváří příliš mnoho androgenních hormonů, jako je T.
 • Vrozená hyperplazie nadledvin (CAH), která způsobuje, že nadledviny produkují abnormální množství hormonů v celém těle, včetně T.

Diagnóza

K diagnostice vysokých hladin T může lékař použít dvě základní metody:

 • Fyzikální vyšetření. Lékař vám bude klást otázky týkající se vašeho celkového zdravotního stavu a pozorně si prohlédne všechny fyzické příznaky vysokého T, jako je růst ochlupení a abnormální velikost pohlavních orgánů (prsou, varlat atd.).
 • Krevní test T. Lékař vám pomocí podkožní jehly odebere vzorek krve a odešle jej do laboratoře k analýze. Tím získáte definitivní měření T v krvi, které potvrdí vysokou hladinu T. Tento test se obvykle provádí ráno, kdy jsou hladiny T nejvyšší.

Ošetření

Léčba vysoké hladiny T závisí na příčině.

Léčba pro muže

Odstranění jakéhokoli vnějšího zdroje vysoké hladiny T je často první linií léčby vysoké hladiny T způsobené užíváním léků nebo steroidů.

Okamžitě přestaňte užívat anabolické steroidy a navštivte svého lékaře, který bude sledovat jakékoli změny hladin T. Pokud užíváte doplňky tsravy s T nebo TRT, poraďte se se svým lékařem, jak by vaše hladiny T mohly reagovat, pokud tyto léky vysadíte.

Možná budete chtít pouze léčit příznaky vysoké hladiny T. Udržování přebytečného ochlupení oholeného nebo používání čisticích prostředků na obličej proti akné může pomoci kontrolovat vaše příznaky.

Změna životního stylu může také pomoci, pokud jste dostávali doplňky T, protože máte nízkou hladinu T.

Pravidelný pohyb a strava složená z plnohodnotných potravin plných živin vám mohou pomoci přirozeně zvýšit hladinu T. To vám také může pomoci shodit nadváhu způsobenou nerovnováhou T a získat více živin, které potřebujete k podpoře tvorby T ve vašem těle.

Pokud je příčinou zvýšené hladiny T nádor, může vám lékař doporučit chirurgické odstranění nádoru. Pokud je nádor rakovinný, lékař s vámi probere další kroky k léčbě a odstranění rakoviny z vašeho těla.

Léčba pro ženy

Léčba vašich příznaků může být snadným počátečním způsobem, jak snížit účinky vysokého T na váš organismus.

Možná si budete chtít oholit nebo odbarvit přebytečné ochlupení nebo používat volně prodejný čisticí prostředek na obličej proti akné, který pomůže snížit výskyt výtoků.

Ke snížení hladiny T a zmírnění příznaků může přispět také změna životního stylu.

Zkuste pravidelně cvičit, každý den přibližně 30 minut lehkého až středně těžkého cvičení. Zkuste také jíst plnohodnotné potraviny s vysokým obsahem živin, abyste zhubli nebo zajistili, že přijímáte potřebnou výživu.

Váš lékař vám může doporučit léky na snížení hladiny T, včetně:

 • nízké dávky perorální antikoncepce (antikoncepční pilulky)
 • metformin
 • glukokortikosteroidy
 • spironolakton

Je známo, že antikoncepční pilulky blokují příliš vysoké hladiny T. Mezi běžné antikoncepční pilulky používané k léčbě vysokých hladin T patří desogestrel, gestoden a norgestimát.

Nízkodávkovaná antikoncepce se nedoporučuje, pokud plánujete otěhotnět.

Než začnete užívat jakoukoli antikoncepci, měla byste také navštívit svého gynekologa, aby zjistil, zda nehrozí nějaké vedlejší účinky nebo komplikace způsobené změnami, které antikoncepce způsobuje ve vašich hormonech.

Kdy navštívit lékaře

Pokud se u vás objeví některý z následujících příznaků, které mohou znamenat, že máte vysokou hladinu T, navštivte co nejdříve svého lékaře:

 • bolest na hrudi
 • potíže s dýcháním
 • potíže s mluvením
 • závratě
 • mdloby
 • abnormální změny v hladině HDL ("dobrého") cholesterolu
 • mrtvice
 • srdeční infarkt
 • otoky rukou nebo nohou
 • potíže se spánkem nebo s dýcháním během spánku

Závěr

Vysoká hladina testosteronu může být problémem jak pro muže, tak i ženy.

Obraťte se na svého lékaře, pokud zaznamenáte jakékoli příznaky vysokého T. Příčina je obvykle snadno léčitelná a včasné zachycení minimalizuje riziko jakýchkoli komplikací způsobených nerovnováhou T.

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

NMN (nikotinamid mononukleotid)

NMN (nikotinamid mononukleotid)
Pokud vás zajímají inovace v oblasti stárnutí a dlouhověkosti, možná jste slyšeli o NMN, což je zkratka pro nikotinamid mononukleotid. Je to molekula, kterou vaše tělo vytváří přirozeně, ale někteří...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ STRÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

         ČERVENEC 2024 - 22 článků

 

Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života