8 faktorů životního stylu může zpomalit stárnutí a snížit riziko úmrtí

- Pixabay

Barbora Nová

 • Podle nové studie zveřejněné 29. května 2024 mohou zdravé návyky snižovat riziko srdečních onemocnění a úmrtí.
 • S mladším biologickým věkem souvisí také 8 základních životních návyků.
 • Tento životní styl může měnit metylaci DNA, která je faktorem buněčného stárnutí.
 • Nejlepším způsobem, jak začít se změnou životního stylu, je podnikat pomalé, zvládnutelné kroky.

Americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí uvádí statistiky, podle nichž jsou srdeční choroby zabijákem číslo 1 mezi ženami, muži a většinou rasových a etnických skupin.

Tato agentura uvádí, že srdeční choroby představovaly asi 20 % všech úmrtí v roce 2021, přičemž jedním z několika rizikových faktorů srdečních onemocnění je věk.

Studie z 29. května 2024 publikovaná v časopise Journal of the American Heart Association však zjistila, že zdravé chování a řízení rizikových faktorů může snížit riziko srdečních onemocnění a úmrtí z jakékoli příčiny, včetně srdečních onemocnění a mrtvice, bez ohledu na věk (1).

Tyto životní návyky, které Americká kardiologická asociace označuje jako „8 základních životních návyků“, byly navíc spojeny s mladším biologickým věkem, což znamená, že jejich buňky byly zdravější, než by se vzhledem k jejich chronologickému věku dalo očekávat.

Studium vlivu metylace DNA na stárnutí

Cílem studie bylo zjistit, zda proces zvaný „metylace DNA“, o kterém je známo, že reguluje expresi genů, může ovlivnit stárnutí buněk a riziko úmrtí lidí.

Vědecký tým zkoumal údaje 5 682 dospělých, z nichž více než polovinu tvořily ženy (56 %) a jejichž průměrný věk byl 56 let.

Kromě fyzických vyšetření a laboratorních testů byly s těmito osobami vedeny rozhovory. Byli také hodnoceni pomocí nástroje Americké kardiologická asociace8 základních životních návyků“.

8 základních životních návykůzahrnuje čtyři způsoby chování:

 • noční hodiny spánku
 • zda lidé kouří
 • jak velkou fyzickou aktivitu mají
 • jak se dobře stravují

Zahrnuje také čtyři klinická měření:

 • indexu tělesné hmotnosti (BMI)
 • krevního cukr
 • cholesterolu
 • krevního tlaku

Na základě všech těchto faktorů bylo lidem přiděleno skóre na stupnici 0-100, přičemž 100 bylo nejlepší možné skóre.

Vědci se zde však nezastavili. Použili také čtyři další nástroje k odhadu biologického věku na základě metylace DNA a pátý nástroj k určení genetické tendence lidí k rychlému biologickému stárnutí.

Účastníci studie byli sledováni následujících 11-14 let, aby se zjistilo, zda se u nich objevilo kardiovaskulární onemocnění nebo zda zemřeli.

Jak bylo zdravé chování spojeno se sníženým stárnutím buněk

Poté, co vyšetřovatelé analyzovali data, zjistili, že čím vyšší skóre lidé dosáhli v rámci 8 základních životních návyků, tím nižší bylo jejich riziko rozvoje kardiovaskulárního onemocnění.

Každé zvýšení skóre o 13 bodů vedlo ke snížení výskytu kardiovaskulárních onemocnění (35 %), úmrtí na kardiovaskulární onemocnění (36 %) a úmrtí z jakékoli příčiny (29 %).

Také u těch, kteří byli geneticky více ohroženi rychlejším biologickým stárnutím, bylo jejich skóre v testu 8 základních životních návyků výrazněji ovlivněno. Autoři studie se domnívají, že to může být potenciálně způsobeno metylací DNA.

Odhadli, že asi 20 % souvislostí mezi životně důležitými 8 faktory a kardiovaskulárními chorobami je způsobeno tím, jak tyto faktory ovlivňují metylaci DNA, přičemž u osob s vyšším genetickým rizikem byl tento počet téměř dvojnásobný.

Proč chování zdravé pro srdce může pomoci zvrátit stárnutí buněk

 Dr. Khashayar Hematpour, odborný asistent kardiovaskulární medicíny na UTHealth v Houstonu, uvedl, že hlavní příčinou stárnutí je to, že naše DNA, kterou popisuje jako „základní genetický materiál“, se v průběhu času mění vazbou na jiné molekuly.

"Tato studie naznačuje, že chování zdravé pro srdce může potenciálně zvrátit metylaci DNA, a tím zvrátit proces stárnutí," dále uvedl.

Dr. Kubanych Takyrbashev, poradce pro zdraví a wellness společnosti NAO, k tomu uvedl, že metylace je typ epigenetické modifikace, která zahrnuje přidávání metylových skupin do molekul DNA.

"Tyto změny v methylaci DNA mohou ovlivnit genovou expresi, což v konečném důsledku ovlivňuje procesy stárnutí buněk," dále uvedl.

Dr. Takyrbashev poukázal na cvičení jako na jeden z příkladu faktorů, které mohou vyvolat pozitivní změny ve vzorcích metylace DNA, a tím zpomalit stárnutí.

„Podporou příznivých změn v genové expresi podporuje cvičení buněčné zdraví a dlouhověkost."

Podle něj je také důležité jíst vyváženou stravu: „Bylo prokázáno, že některé živiny, jako jsou polyfenoly a omega-3 mastné kyseliny, které se v takové stravě nacházejí, modulují genovou expresi prostřednictvím epigenetických mechanismů.“

Jak si lidé mohou více osvojit z 8 základních životních návyků?

Dr. Michael O. McKinney, primární lékař společnosti Healthy Outlook v Jacksonville na Floridě, uvedl že klíčové jsou malé, zvládnutelné kroky k dosažení vašeho cíle.

„Například zkuste chodit, jezdit na kole nebo plavat se střední intenzitou alespoň 150 minut týdně,“ doporučuje. "Abyste dosáhli tohoto cíle, je vhodné rozdělit čas na 30minutové aktivity a praktikovat to pětkrát týdně."

Můžete také zkusit začlenit více fyzické aktivity do svého denního režimu, například tím, že půjdete po schodech místo výtahu nebo půjdete o polední přestávce pěšky.

Pokud jde o stravu, hlavní část by měly tvořit celé potraviny – jako je ovoce, zelenina, celozrnné výrobky, libové bílkoviny a zdravé tuky, jako jsou ty, které se nacházejí v ořeších a avokádu.

Kromě toho může podpořit zdraví srdce, pokud omezíte průmyslově zpracované potraviny, slazené nápoje a také nadměrné množství červeného masa.

Dalším důležitým opatřením je nekouření.

Využijte léky na odvykání kouření a poradenské služby, přičemž jako prostředek se používají náhradní terapie nikotinem.

           na předpis                                volně prodejný

Nejdostupnější službou v ČR je Národní linka pro odvykání kouření (800 350 000). Tato služba je zdarma, dostupná po celé ČR, pro všechny starší 15 let - www.bezcigaret.cz.

Je také nezbytné začlenit zvládání stresu do vaší každodenní rutiny. Činnosti jako jóga, meditace a hluboká dechová cvičení mohou pomoci zmírnit úzkost.

Úroveň stresu lze také snížit tím, že strávíte každý den několik minut cvičením všímavosti, což zlepšuje celkovou pohodu.

Také je důležité pravidelně navštěvovat svého praktického lékaře, aby zkontroloval váš celkový cholesterol, HDL-C (lipoproteinový cholesterol s vysokou hustotou, známý jako „dobrý cholesterol) a hladinu glukózy v krvi.

Pomalou asimilací těchto návyků do svého každodenního života mohou lidé výrazně zlepšit své kardiovaskulární zdraví a tím zvrátit části buněčného stárnutí.

Závěr

Vědci zjistili, že chování prospěšné pro srdce – 8 základních životních návyků – bylo spojeno se sníženým stárnutím buněk.

U lidí bylo také méně pravděpodobné, že se u nich vyvine srdeční onemocnění nebo zemřou na ně nebo z jakékoli jiné příčiny.

Tyto faktory životního stylu mohou podporovat buněčné zdraví prevencí metylace, která může ovlivnit genovou expresi.

Odborníci tvrdí, že nejlepším způsobem, jak si osvojit chování 8 základních životních návyků , je podnikat malé, zvládnutelné kroky směrem k vašim cílům.

Pokud se tyto návyky stanou běžnou součástí vašeho každodenního života, může to pomoci zlepšit zdraví vašeho srdce a zpomalit biologické stárnutí.

Telomery, ochrana chromozomů a jejich vliv na zdraví a délku života až 125 let

Telomery jsou ochranné konce na každém z našich chromozomů, které chrání tato dlouhá, svinutá vlákna DNA během procesu replikace. Přímou korelaci mezi délkou telomer a zdravím a délkou života vědci teprve zkoumají. Již nyní je ovšem jasné, že délka telomer člověka je ovlivněna genetickými i environmentálními faktory a má těsný vztah ke stárnutí a rozvoji některých chorob. Zajímavé je, že některé potraviny, jako třeba extrakt z houby Coriolus versicolor (Outkovka pestrá), zpomalují zkracování telomer během procesu replikace.

Naše tělo tvoří přes 100 bilionů buněk. Když se podíváme blíž, uvidíme, že každá buňka obsahuje jadérko. A právě tam se nacházejí chromozomy. Chromozomy jsou dlouhá vlákna DNA, genů, které rozhodují, kdo jsme, jak vypadáme, jak vysocí budeme atd. Teď se podíváme na jediný chromozom. Každý chromozom je tvořen dvěma vlákny a každé obsahuje jednu molekulu DNA. DNA je jako dlouhý řetězec informačních korálků, které určují všechno, co se nás týká. Řetězce DNA obsahují jednotky zvané báze a typický chromozom má přibližně 100 milionů bází. Tyto řetězce jsou stočené do spirály jako na obrázku. Takže kdybychom celý řetězec chromozomu rozpletli, na každém konci bychom našli telomeru. Tyto speciální „korálky“ slouží k ochraně vlákna DNA během procesu replikace.

Teoretický věk člověka je 125 let

Délka telomery je při narození 15 000 bází. Pokaždé, když se chromozom rozdělí, telomera se trošku zkrátí. A to tak, že už v jednom roce mají naše telomery jen 10 000 bází. Když se telomery dostanou pod 5 000 bází, buňka umírá. Pokud se pod 5 000 dostane dostatečný počet chromozomů, umíráme stářím. Zajímavé je, že většina vědců a výzkumníků se shoduje, že teoretický věk průměrného člověka na základě toho, jak dlouho trvá, než se telomery zkrátí pod 5 000 bází, je asi 125 let. Důvodů, proč většina lidí nežije tak dlouho, je několik, například neschopnost imunitního systému bojovat s nemocemi a neschopnost těla bránit zkracování telomer.

Každá replikace DNA telomery zkrátí

Když se buňka dělí, projde procesem replikace DNA. Ta probíhá v podstatě tak, že se vlákno chromozomu rozdělí na půl a každá polovina se potom replikuje na celé vlákno DNA, takže potom máte 2 přesně stejné chromozomy. S jediným rozdílem, na konci tohoto procesu jsou telomery o něco kratší než ty původní. Ptáte se proč? Replikace DNA je trochu jako stavění zdi z cihel. První vrstvu cihel znázorňuje polovina původního chromozomu. Tělo (zedník) potom položí další řadu cihel na tu první, všech 100 bilionů „cihel“ v řetězci. Zedník couvá a pokládá jednotlivé cihly, když se však dostane na konec řady, nemá se na co postavit, aby mohl položit poslední cihlu (jednu z cihel telomery), aniž by ze zdi spadl. Takže druhá vrstva je o kousek kratší než ta první. Když se buňka dělí příště, stane se totéž. A tak to pokračuje dál a dál s každou replikací a dělením buňky.

Co urychluje zkracování telomer

Zkracování telomer můžeme urychlit nezdravým životním stylem, stresem a životním prostředím, ve kterém žijeme. Tyto činnosti vytváří volné radikály, které se na telomery váží a mohou je předčasně zkrátit. Poznámka: Podle výzkumu, který prezentovala Americká asociace pro výzkum rakoviny na odborné konferenci "Rakovina tlustého střeva od biologie po terapii", pořádané 27. – 30. října 2010, vědci poprvé našli spojitost mezi délkou telomer a zvýšeným rizikem rakoviny.

Tajemství rozmnožovacích buněk – telomeráza

Je zajímavé, že telomery v rozmnožovacích buňkách těla se nezkracují. Takže teoreticky nestárnou. Je to díky vytváření enzymu jménem telomeráza. Telomeráza je enzym tvořený bílkovinami a ribonukleovou kyselinou (RNA) a jeho úkolem je udržovat telomery DNA na koncích chromozomů. Telomeráza udržuje kvalitu i kvantitu DNA, která se nachází na koncích každého chromozomu. Při dělení rozmnožovací buňky zedník taky spadne a telomera je kratší než na původním chromozomu. Ale telomeráza „zázračně“ zapůsobí a nahradí chybějící cihly telomery, takže je nový chromozom stejný jako ten původní.

Takže co to všechno znamená? To, že se telomery většiny našich buněk zkracují během procesu replikace DNA, je součástí přirozeného stárnutí. Regulace délky telomer je tedy jednou z klíčových cest, jak tělu dodat schopnost bojovat proti nemocem a degradaci způsobené věkem.

Polysacharidy PSK a PSP z Coriolusu

Takže jak můžeme účinně ovládat telomery a pomáhat opravovat a udržovat imunitní systém? Základem je zdravý životní styl a umění práce se stresem. Je vhodné i doplnit jídelníček o některé potraviny. Polysacharidy PSP a PSK, který se nachází ve extraktech z Coriolusu versicolor, na lidské tělo působí jako modulátor, pomáhá řídit délku telomer během dělení buněk a pomáhá opravovat imunitní systém a udržovat jeho schopnost účinně bojovat proti nemocem.

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá) je houba, která se v Asii a Evropě používá už stovky let. V USA se stává uznávaným a běžně dostupným lékem teprve nyní. Na rozdíl od většiny v současnosti předepisovaných léků jsou polysacharidy PSP a PSK z coriolusu versicolor - outkovky pestré naprosto přírodní. Když se kolem sebe rozhlédneme, příroda nás učí věci, které západní lékařská věda až dosud převážně ignorovala. Farmaceutický průmysl nás bohužel přivedl k filosofii intervence, ne prevence. Nás by však měla zajímat především právě prevence, nikoli intervence. O tu jde ze všeho nejvíc.

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           ČERVEN 2024 - 13 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života