Jaké jsou příznaky nízké hladiny testosteronu a jak jej zvýšit

- Pixabay

Barbora Nová

Nízká hladina testosteronu u mužů může vést k erektilní dysfunkci. Může také ovlivnit spánek, náladu, velikost varlat a další. U mužů i žen může nízký testosteron vést k nižší kostní hmotě a snížené chuti na sex.

Testosteron je pohlavní hormon, který je často spojován s muži, i když ženy mají malé množství.

Má mnoho důležitých funkcí, včetně:

 • vývoje kostí a svalů
 • prohloubení hlasu, růstu vlasů a dalších faktorů souvisejících se vzhledem
 • produkce spermií

Produkce testosteronu se může zpomalit, jak člověk stárne, a mnoho starších lidí pociťuje příznaky nízkého testosteronu (1).

Americká urologická asociace definuje nízký testosteron jako méně než 300 nanogramů hormonu na decilitr krve (2). Také uvádějí, že asi 2 z každých 100 mužů mají nízkou hladinu testosteronu.

Příznaky nízkého testosteronu

Následují běžné známky a příznaky nízké hladiny testosteronu.

Snížená svalová hmota

Testosteron hraje roli ve vývoji svalové hmoty a snížené hladiny hormonu mohou vést k významné ztrátě svalové hmoty (3).

Jak však nízký testosteron způsobuje úbytek hmoty, funkce a síla svalů se podle recenze z roku 2016 nesnižují (4).

Snížená kostní hmota

Testosteron pomáhá produkovat kostní tkáň a udržovat objem kostí. Nízká hladina testosteronu může vést ke snížení objemu kostí, což může způsobit, že kosti budou náchylnější ke zlomeninám (5).

Snížená chuť na sex

Lidé s nízkou hladinou testosteronu často pociťují snížení chuti na sex (6).

S přibývajícím věkem přirozeně klesá sexuální touha, ale když je příčinou nízký testosteron, muž si všimne výrazného poklesu chuti na sex.

Snížení energetické hladiny

Nízká hladina testosteronu může vést ke snížení hladiny energie a únavy (7).

Člověk se může cítit unavený, dokonce i po přiměřeném odpočinku, nebo může vyvinout snížený zájem o cvičení nebo pohyb.

Zvýšení tělesného tuku

Snížení hladiny testosteronu může vést ke zvýšení tělesného tuku.

V některých případech se u lidí s nedostatkem hormonu rozvine gynekomastie, která způsobuje zvětšení prsou.

Ztráta vlasů

Mnoho lidí pociťuje vypadávání vlasů jako přirozenou součást stárnutí a vypadávání vlasů související s věkem může také postihnout každého (8).

Autoři starší studie z roku 2012 zjistili, že testosteronové implantáty podporují opětovný růst vlasů u některých žen, které se léčí na příznaky nedostatku pohlavních hormonů (9).

Příznaky nízkého testosteronu u mužů

Muži mohou pociťovat specifické příznaky nízké hladiny testosteronu.

Problémy s erekcí

Nízká hladina testosteronu může ztížit dosažení nebo udržení erekce (10). Samotný nízký testosteron však není vždy přímou příčinou erektilní dysfunkce. Lidé s vysokou hladinou testosteronu mohou mít potíže s dosažením erekce a lidé s nízkou hladinou naopak.

Testosteron stimuluje tkáně penisu k produkci oxidu dusnatého, který spustí několik reakcí vedoucích k erekci. Pokud jsou hladiny hormonu příliš nízké, muž nemusí být schopen dosáhnout erekce (11).

Mezi další faktory, které mohou způsobit erektilní dysfunkci, patří (12):

Studie ukazují, že testosteronová substituční terapie může zlepšit erektilní funkci u lidí s mírnou erektilní dysfunkcí (13).

Zmenšení velikosti varlat

Muž s nízkým testosteronem si může všimnout snížení velikosti varlat, které nesouvisí s nízkými teplotami (14).

Snížení množství spermatu

Sperma je tekutina, která tvoří většinu mužského ejakulátu. Tento typ tekutiny pomáhá spermiím pohybovat se směrem k vajíčku.

Testosteron pomáhá stimulovat produkci spermatu a snížená hladina spermatu může znamenat snížení hladiny testosteronu (15). Může také vést k problémům s plodností.

Potíže se spaním

Pro lidi s nízkou hladinou testosteronu může být obtížné usnout nebo zůstat spát.

Nízké hladiny testosteronu jsou běžné u mužů, kteří mají spánkovou apnoe (16). Tato potenciálně závažná porucha způsobuje, že osoba dočasně zastaví dýchání, což může narušit spánek.

Změny nálady nebo výkyvy nálady

Některé důkazy naznačují, že lidé s nízkou hladinou testosteronu pravděpodobně pociťují nedostatek soustředění, podrážděnost a depresi (17).

Jeden přehled z roku 2017 zjistil, že substituční terapie testosteronem významně zlepšila příznaky deprese a celkovou kvalitu života u osob s nízkou hladinou testosteronu (18).

Příznaky nízkého testosteronu u žen

Ženy mohou také zaznamenat specifické příznaky nízké hladiny testosteronu, jako jsou následující.

Nepravidelné menstruační cykly

Nízká hladina testosteronu může způsobit hormonální nerovnováhu, která má za následek nepravidelný menstruační cyklus (19).

Anémie

Testosteron pomáhá tělu produkovat zdravé červené krvinky (RBC). Nízké hladiny testosteronu mohou vést k anémii, což je porucha krve, která se může objevit v důsledku poklesu červených krvinek (20). Hlavním příznakem je únava.

Starší studie z roku 2006 zjistila, že ženy starší 65 let s nízkou hladinou testosteronu měly tendenci mít nižší hladiny hemoglobinu, což je vystavilo většímu riziku anémie (21).

Příčiny nízké hladiny testosteronu

Produkce testosteronu obecně začíná klesat po 30. roce života a po menopauze (22). Nízkou hladinu testosteronu však mohou mít i mladší lidé.

U mužů se hypogonadismus, stav, kdy varlata produkují málo nebo žádný testosteron, může objevit v jakémkoli věku.

Stavy, které mohou způsobit hypogonadismus, zahrnují (23):

U žen mohou nízké hladiny testosteronu vyplývat z podmínek, jako je například (26):

 • nedostatečná činnost nadledvinek
 • chirurgické odstranění vaječníků
 • užívání perorální estrogenové terapie

Kdy kontaktovat lékaře

Nízká hladina testosteronu nemusí vždy představovat příznaky a někteří lidé se o ní dozvědí až po rutinním fyzickém vyšetření s krevním obrazem.

Každý, kdo pociťuje jeden nebo více z výše uvedených příznaků, by však měl vyhledat lékařskou pomoc.

Diagnóza

K diagnostice nízké hladiny testosteronu lékař často provede fyzické vyšetření a přezkoumá symptomy osoby. Lékař může také požádat o testování, aby zjistil další příznaky.

Například test kostní denzity může ukázat úbytek kostní hmoty, což je jeden z výsledků nízkého testosteronu.

Jak může člověk léčit nízkou hladinu testosteronu?

Nejběžnější léčbou je testosteronová substituční terapie (TRT) (27).

Lékař obvykle předepíše TRT pouze tehdy, pokud má osoba několik příznaků nízkého testosteronu a výsledky krevních testů, které naznačují jeho nedostatek.

Existuje několik způsobů doručení TRT, včetně (28):

 • kožní náplasti
 • gely
 • tablety, které se rozpouštějí v ústech
 • injekce
 • chirurgicky implantované pelety, které uvolňují hormon

Většina lidí zaznamená úlevu od příznaků během 3–60 týdnů od zahájení TRT. To se může lišit v závislosti na příznaku.

Může člověk přirozeně zvýšit hladinu testosteronu?

Hubnutí a cvičení mohou často přirozeně zvýšit hladinu testosteronu (29).

I když změny životního stylu a stravy samy o sobě nemusí zvýšit hladinu dostatečně, často mohou pomoci.

Je důležité si pamatovat, že muži obvykle s přibývajícím věkem ztrácejí testosteron a potenciální přínosy změn životního stylu se časem také snižují (30).

Strava s vysokým obsahem trans-tuků může negativně ovlivnit hladinu testosteronu u člověka, zatímco zinek, omega-3 mastné kyseliny a antioxidační vitamíny mohou podpořit produkci testosteronu (31).

Konzumace vyvážené stravy bohaté na živiny bohaté na celé potraviny a nízkým obsahem trans-tuků může pomoci zvýšit hladinu testosteronu u člověka.

Často kladené otázky

Co se stane, když je mužský testosteron nízký?

Když je hladina testosteronu u muže nízká, může to způsobit různé příznaky. Ty mohou zahrnovat nízké libido, erektilní dysfunkci, depresi, podrážděnost a sníženou svalovou hmotu (32).

Může také způsobit zmenšení velikosti varlat, nižší množství semene a potíže se spánkem.

Pokud si člověk všimne těchto příznaků, měl by si promluvit s lékařem. Lékař pak může přijít s léčebným plánem ke zvýšení jejich hladiny testosteronu. Léčba často zahrnuje terapii testosteronem.

Může nízký testosteron způsobit cukrovku?

Studie ukazují, že nízké hladiny testosteronu u mužů souvisí s cukrovkou 2. typu, nejčastější formou cukrovky (33).

Testosteron pomáhá tělním buňkám zvyšovat glukózu neboli krevní cukr v reakci na inzulín, hormon, který reguluje glukózu. Snížený testosteron může ovlivnit inzulínovou rezistenci. To může způsobit, že tělo bude produkovat více inzulínu, aby udrželo hladinu glukózy v normě.

Když jsou buňky plné glukózy, tělo přebytek ukládá do tukových buněk, což může vést k onemocněním, jako je cukrovka 2. typu a obezita.

Konzultuje člověk urologa nebo endokrinologa kvůli nízké hladině testosteronu?

Lékař primární péče může dotyčného odeslat k urologovi, který se specializuje na onemocnění mužského reprodukčního systému, nebo k endokrinologovi, který se specializuje na onemocnění související s hormony.

Má nízký testosteron vliv na plodnost?

Asi 15 % mužů s problémy s plodností má nízkou hladinu testosteronu (34).

Nízká hladina testosteronu však nezpůsobuje neplodnost. U lidí s problémy s plodností může být nízký testosteron spíše příznakem problému s funkcí varlat, který způsobuje neplodnost, než příčinou neplodnosti samotné.

Například atrofie varlat může způsobit neplodnost a také snížit hladinu testosteronu u člověka. V tomto případě jsou nízké hladiny testosteronu příznakem základního stavu, nikoli příčinou neplodnosti.

Je nízký testosteron genetický?

Genetické varianty, které ovlivňují chromozom Y a globulin vázající pohlavní hormony, mohou vést k vyššímu riziku nízké hladiny testosteronu. SHBG je protein, který pomáhá dodávat testosteron do tělesných tkání.

Vzácné genetické poruchy, jako je Klinefelterův syndrom, kdy muži mají navíc chromozom X, mohou také ovlivnit produkci testosteronu.

Studie z roku 2021 identifikovala 141 nových genetických markerů, které mohou pomoci při určování rizika nízké hladiny testosteronu (35).

Závěr

Americká urologická asociace uvádí, že nízký testosteron postihuje přibližně 2 z každých 100 mužů. Riziko se zvyšuje s věkem, ačkoli většina lidí s přibývajícím věkem přirozeně ztrácí testosteron.

Většina případů nízké hladiny testosteronu je léčitelná a znalost příznaků může člověku pomoci získat včasnou diagnózu a léčbu.

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           ČERVEN 2024 - 14 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života