Cukrovka 2. typu: Přerušovaný půst může pomoci zvrátit tento zdravotní stav

- Pixabay

Barbora Nová

Nový výzkum ukazuje, že přerušovaný půst může pomoci zvrátit diabetes 2. typu, a to i u lidí, kteří s ním žijí již několik let.

Přerušovaný půst může podle nové studie zveřejněné 14. prosince 2022 v časopise Endokrinní společnosti Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism přivést pacienty k remisi diabetu 2. typu (1).

  „Diabetes 2. typu nemusí být nutně trvalé, celoživotní onemocnění,“ uvedl v tiskové zprávě D ongbo Liu, PhD, z Hunan Agricultural University v Changsha, Čína. „Náš výzkum ukazuje, že přerušovaný půst, čínská medicínská nutriční terapie (CMNT), může vést k remisi diabetu u lidí s diabetem 2. typu.“

Přerušovaný půst se v posledních letech stal strategií pro hubnutí. Zahrnuje stravování během specifických časových rámců a půst po určitý počet hodin každý den

Zdravotničtí experti tvrdí, že data z nového výzkumu jsou „slibná“

  Danine Frug eová, MD, ABFP, ředitelka Pritikin Longevity Center, souhlasí s Liu, že zjištění jsou slibná.

„Zjištění jsou významná pro zvýšení povědomí a inspiraci lidí,“ říká.

Odborníci přesto sdílejí, že je klíčové interpretovat výzkum kritickým okem a diskutovat o zjištěních s odborníkem, který může udělat totéž.

  „Čtení recenzovaných článků pomáhá zabránit chybnému výzkumu tím, že ověřuje autory a proces,“ E mily Campbellová, RDN, registrovaná dietoložka a certifikovaná diabetoložka na ledvinovou výživu.

„To však nezaručuje, že výsledky budou mít klinický význam pro zdraví každého. V důsledku toho je důležité mluvit se svým lékařem, i když si přečtete recenzovaný výzkum, aby se zajistilo, že výsledky jsou vztažné k vaší zdravotní situaci před provedením jakýchkoli změn, které by vás udržely v bezpečí.“

Co způsobuje diabetes 2. typu?

Centers for Disease Control and Prevention (zkratka CDC, česky Střediska pro kontrolu a prevenci nemocí) je národní institut USA pro veřejné zdraví. Jedná se o americkou federální agenturu spadající pod ministerstvo zdravotnictví a sociální péče. Hlavním cílem institutu je ochrana veřejného zdraví a bezpečnosti prostřednictvím kontroly a prevence nemocí, úrazů a zdravotního postižení v USA. Institut je pověřen mezinárodní spoluprací, mj. s ministerstvem zdravotnictví ČR. Cílem CDC je především rozvoj postupů a metod kontroly a prevence chorob. Zaměřuje se zejména na infenkční onemocnění, patogeny způsobené potravinami,... (3).

Diabetes 2. typu postihuje více než 33 milionů lidí v USA, podle dat CDC (2). Dochází k němu, když si tělo vybuduje odolnost vůči inzulínu, hormonu produkovanému slinivkou břišní, který umožňuje glukóze vstupovat do buněk a být využíván pro energii. Obvykle se objevuje později v životě, kolem nebo po věku 45 let, ale stále častěji se rozvíjí u dětí a dospívajících.

Podle CDC mezi další rizikové faktory patří (4):

 • nadváha
 • ženy, které dříve měly těhotenskou cukrovkou, která se vyskytuje u těhotných žen, kteří nikdy předtím cukrovku neměly
 • osoby, které jsou fyzicky aktivní méně než tři dny v týdnu
 • osoby, které mají rodiče nebo sourozence s diabetem 2. typu

Podle CDC řešení obvykle zahrnuje kontrolu cukru v krvi, vypracování dietního plánu, fyzickou aktivitu a snižování stresu.

Důležité je, že diabetes 2. typu se liší od diabetu 1. typu.

Doktorka Barbara K eberová, FAAFP, místopředsedkyně rodinného lékařství Northwell Health v New Yorku, upozorňuje, že diabetes 1. typu je autoimunitní reakcí. Obvykle – ale ne vždy – vzniká v raném dětství a dospívání a objevuje se, když tělo produkuje velmi málo inzulínu nebo vůbec žádný.

Co výzkum odhalil o přerušovaném půstu a cukrovce 2. typu

Studie byla provedena týmem vědců v Číně v tříměsíčním období. Do studie se zapojilo 36 účastníků, z nichž všichni měli cukrovku 2. typu, kteří se věnovali přerušovanému půstu. Někteří užívali léky na snížení hladiny cukru v krvi a inzulinu.

Jak by mohl přerušovaný půst vypadat? To je různé.

Barbara Keber dále říká, že vzorový plán by mohl zahrnovat:

 • střídavé dny půstu s kalorickým příjmem nižším než 500 u žen a 600 u mužů
 • pět dní pravidelného stravovacího režimu se dvěma dny v týdnu půstu, jak je popsáno výše
 • časově omezené stravování, jako například pouze jíst mezi 10. a 17. hodinou.

„Myšlenkou je vyvolat to, co je známé jako ketóza během období půstu, což způsobí, že tělo používá vlastní odbourávání tuku k podpoře pravidelných funkcí, a tím způsobí úbytek hmotnosti.“

Předchozí přezkum, jako například recenzovaný zdroj 41 článků z roku 2020, ukazuje, že přerušovaný půst je způsob, jak zhubnout a snížit obezitu (5).

V nové studii údaje ukázaly, že téměř 90% účastníků snížilo příjem léků na kontrolu své cukrovky, včetně jedinců na léky snižující hladinu cukru v krvi a inzulínu.

Více než polovina (55%) těchto účastníků se dostala do remise kvůli cukrovce a přestali užívat léky. Remisi udrželi po dobu nejméně jednoho roku.

Téměř dvě třetiny účastníků, kteří se dostali do remise, měli cukrovku déle než šest let. Proto se vědci domnívají, že tato studie je v rozporu s myšlenkou, že lidé mohou dosáhnout remise pouze tehdy, pokud mají nemoc kratší dobu pod šest let.

Podle jejich názoru studie naznačuje, že přerušovaný půst může pacientům pomoci zhubnout a v důsledku toho potenciálně přejít do remise diabetu.

Přerušovaný půst může přinášet rizika pro pacienty s diabetem 2. typu

Dr. Danine Frugeová říká, že vznikající výzkum je zajímavý, ale nezaručuje, že jednotlivý pacient dosáhne remise diabetu, pokud vyzkouší přerušovaný půst.

„Studie nám nemůže říct, jak bude každý jednotlivý pacient reagovat na přerušované omezování kalorií, a právě proto je důležité probrat studie se svým osobním lékařem,“ uvedla dr. Frugeová.

K tomu Emily Campbellová uvedla, že přerušovaný půst přináší rizika pro pacienty s diabetem 2. typu, jako jsou:

 • hypoglykémie nebo nízké hladiny cukru v krvi, zejména pokud užíváte léky na diabetes
 • podvýživa, pokud se vám nedostává adekvátní výživy během období příjmu potravy
 • fyziologické změny jako točení hlavy, nízká energie, podrážděnost

A vznáší otázky, zda je přerušovaný půst dlouhodobým řešením. Dr. Barbara Keberová se také ptá, jak dlouho bude u většiny pacientů remise trvat.

„Studie zkoumala jedince pouze jeden rok po jejich dietních změnách a neříká nám o dlouhodobých přínosech nebo vedlejších účincích,“ říká dr. Keberová a dodává, že velikost vzorku 36 lidí je také malá.

Nakonec dr. Keberová poukázala na to, že výzkum se týká pouze cukrovky 2. typu a ne cukrovky 1. typu.

Navzdory konstruktivní kritice Emily Campbellová říká, že stojí za to o této možnosti diskutovat s vaším lékařem – a zdůrazňuje, že je důležité tak učinit předtím, než přerušovaný půst sámi vyzkoušíte.

„Intermitentní půst může být životaschopnou možností pro hubnutí a kontrolu hladiny cukru v krvi u těch, kteří mají cukrovku 2. typu,“ podoktla Emily Campbellová. „Je však důležité se poradit s lékařem před zahájením léčby, protože může být potřeba změnit léky a vaše strava by měla být i během období příjmu potravy nadále adekvátní, aby odpovídala vašim nutričním potřebám.“

Závěr

Nová předběžná studie ukízala, že diabetes 2. typu nemusí být nutně celoživotním chronickým onemocněním, pokud se zavádí přerušovaný půst.

Odborníci jsou optimističtí v tom, že přerušovaný půst může být pro pacienty s diabetem 2. typu přínosný.

Odborníci přesto tvrdí, že malá velikost vzorku použitého pro výzkum zvyšuje potřebu opatrnosti.

Diskuse s odborníkem o možných způsobech léčby a zvládání diabetu 2. typu je nezbytná před přijetím jakéhokoli rozhodnutí.

Australská studie potvrzuje terapeutické přínosy přerušovaného půstu u diabetických pacientů

- Pixabay

Michelle Simmons

Přerušovaný půst je jedním z nejpopulárnějších způsobů při hubnutí. Tento typ půstu může také být přínosem pro osoby s diabetem. Podle studie publikované v časopise JAMA Network může přerušovaný půst pomáhat snižovat hladinu hemoglobinu A1c (HbA1c) u lidí s diabetem typu 2.

HbA1c je průměrná hladina cukru v krvi za poslední dva až tři měsíce. Vysoké HbA1c znamená, že v krvi je příliš mnoho cukru, což varuje před vyšším rizikem vzniku komplikací v souvislosti s diabetem.

Studie vědců z University of South Australia se zúčastnilo 137 dospělých s prokázaným diabetem typu 2, kteří byli náhodně rozděleni do dvou skupin. Jedna skupina aplikovala přerušovanou kalorickou omezenou dietu, která sestávala z 500 až 600 kalorí denně po dobu dvou  dnů v týdnu a normálního příjmu potravy po dobu pěti dnů. Druhá skupina měla nepřetržitou kalorickou omezenou dietu, která sestávala z 1 200 až 1 500 kalorií denně, přičemž obě skupiny dodržovali nařízený půst po dobu jednoho roku. Vědci průběžně u všech analyzovali hladinu HbA1c a evidovali pokles jejich hmotnosti.

Výsledek

Obě skupiny dosáhly shodných poklesů hodnot HbA1c, přičemž i hmotnost se obdobně snížila u obou skupin. Po dobu prvních dvou týdnů nebyly zjištěny změny v hladinách krevního cukru pouze u 35% sledovaných, uživajících inzulín.

Výsledky studie potvrzují, že přerušovaný půst je bezpečnou a účinnou metodou pro snížení hladiny HbA1c a následně k poklesu hmotnosti, takže může být používán jako účinná alternativa ke každodennímu snížení příjmu kalorií. Vědci, ale upozornili na nutnost vyhodnocování efektivnosti podávaných léků při přerušovaném půstu, aby se zabránilo příliš nízkému poklesu hladiny cukru v krvi, což by mohlo způsobit hypoglykémii.

Další výhody přerušovaného půstu

Přerušovaný půst je nejen prospěšný pro pacienty trpících cukrovkou, ale také pro ty, kteří se snaží udržet optimální váhu. Vědci z University of Florida tvrdí , že může také zpomalit proces stárnutí a vzniku chronických nemocí.

Následně bylo provedeno vyhodnocení publikovaných zkušeností, týkajících se půstů, které byly publikovány v odborném časopise The Obesity, aby se zjistilo, jak tento typ hladovění ovlivňuje metabolismus a zda může kromě ovlivňování tělesné hmotnosti nabídnout další zdravotní výhody. Vědci proto přezkoumali všechny studie o mechanismech a přínosech půstu.

Tělo vytváří energii standardně z glukózy, ale pokud člověk omezuje příjem kalorií po delší dobu, stává se tento zdroj energie nedostupným. Protože tělo potřebuje najít jiný zdroj energie, začne přeměňovat určité typy tělesného tuku na mastné kyseliny, které jsou snadno absorbovány krví. Souběžně tyto mastné kyseliny produkují molekuly nazvané ketony, které tělo využívá jako svůj nový zdroj energie. Tento "metabolický spínač" se aktivuje po určité době půstu.

Při vyhodnocování se vědci zaměřili na dva nejčastější typy půstu. První z nich je založen na dvou postních dnech v týdnu a v následných pěti dnech s normálním příjmem potravy. Druhý typ praktikuje trvale omezený příjem kalorií.

Trvalý omezený příjem kalorií nebo střídavý půst? Zvolte si sami

Celkově bylo analyzováno 10 klinických studií s trvalým omezeným příjmem kalorií a 3 studie se střídavým půstem, přičemž vědci potvrdili, že oba typy půstu jsou efektivní při hubnutí. Na rozdíl od jiných forem diet, při kterých dochází ke ztrátám významného množství tuku a zároveň tělesných tkání, dochází při přerušovaném půstu pouze ke ztrátě tělesného tuku. Tělesné tkáně jsou velice důležité, protože umožňují organismu správně fungovat.

Závěr

Na základě těchto zjištění dospěli vědci k závěru, že přerušovaný půst může být zdravější než jiné diety, protože při přerušovaném půstu nevytváří ketony tolik buněčného stresu jako jiné diety. Na druhé straně tento půst pomáhá prodloužit život, zvýšit metabolické procesy, zachovat dobrou funkci mozku, zvýšit fyzickou výkonnost, snižovat zánětlivost a předcházet kardiovaskulárním problémům.

Originál: www.naturalnews.com/2018-10-09-australian-study-confirms-the-therapeutic-benefits-of-intermittent-fasting-for-diabetic-patients.html

ČAGA

účinky - video

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

NMN (nikotinamid mononukleotid)

NMN (nikotinamid mononukleotid)
Pokud vás zajímají inovace v oblasti stárnutí a dlouhověkosti, možná jste slyšeli o NMN, což je zkratka pro nikotinamid mononukleotid. Je to molekula, kterou vaše tělo vytváří přirozeně, ale někteří...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ STRÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

         ČERVENEC 2024 - 13 článků

 

Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života