Nová studie zjistila, že jen málo lidí s cukrovkou 2. typu dosáhne dlouhodobé remise

- Pixabay

Barbora Nová

  • Ve studii publikované 23. ledna 2024, které se zúčastnilo 37 326 lidí s nově diagnostikovaným diabetem 2. typu z Hongkongu, se pouze 6 % z nich podařilo dosáhnout remise prostřednictvím snížení hmotnosti.
  • Dvě třetiny lidí, kteří dosáhli remise, se nakonec opět dostanou do hyperglykémie.
  • Výrazné snížení hmotnosti, zejména během prvního roku od stanovení diagnózy, bylo spojeno s nejvyšší pravděpodobností remise a udržení zdravé hladiny A1C.

Dosáhnout remise diabetu 2. typu je možné i pouhým snížením hmotnosti, ale jen málokomu se to úspěšně podaří - zejména v dlouhodobém horizontu.

Nový výzkum z Hongkongu nyní ukazuje, jak obtížné je dosáhnout remise. Přináší však také další poznatky o zdravotních přínosech snížení hmotnosti pro pacienty s cukrovkou.

Remise je návrat k původnímu fungování pacienta před vypuknutím nemoci. Jedná se vlastně o dosažení bezpříznakového období. Předpokládá se, že nemoc je stále přítomna, ale bez zjevných symptomů.

Práce publikovaná v časopise PLOS Medicine zjistila, že ze souboru více než 37 000 osob s diabetem dosáhlo remise během průměrné doby sledování 8 let pouze 6 % (2 279 osob) (1). Remise diabetu 2. typu je Americkou diabetologickou asociací definována jako hodnota cukru v krvi "nižší než 6,5 % měřená nejméně tři měsíce po" vysazení léků snižujících hladinu cukru v krvi (2).

U mnoha z těch, kteří dosáhli remise, se časem opět objevila hyperglykémie.

"Udržet dlouhodobou remisi bylo obtížné. Mezi těmi, kteří dosáhli remise, se asi 20 % z nich každoročně vracelo k hyperglykémii - vysoké hladině cukru v krvi. Tato zjištění podtrhují význam včasné regulace hmotnosti pro dosažení remise diabetu a také důležitost prevence diabetu," uvedl dr. Hongjian Wu, Ph.D., odborný asistent na Čínské univerzitě v Hongkongu a autor předmětné studie.

"Svým způsobem je to trochu depresivní. Mnoho lidí nemohlo dosáhnout remise, ale pak také mnoho lidí nemohlo dosáhnout významného stupně snížení hmotnosti," uvedla dr. Sun Kimová, docentka endokrinologie na Stanford Health, přičemž se dr. Kimová na výzkumu nepodílela.

Přestože je diabetes 2. typu považován za nevyléčitelný, pro některé je schopnost dostat hladinu cukru v krvi pod kontrolu díky snížení hmotnosti a dalším změnám životního stylu, bez použití léků, sama o sobě pozitivní (3).

Větší úbytek hmotnosti, vyšší pravděpodobnost remise

Pacienti, kteří dokázali zhubnout více, měli větší pravděpodobnost, že dosáhnou remise a dlouhodobě si ji udrží, ve srovnání s těmi, kteří přibrali, zejména pokud zhubli v blízkosti doby, kdy jim byla původně stanovena diagnóza cukrovky.

Osoby, které během jednoho roku od stanovení diagnózy cukrovky zhubly o 10 % nebo více své tělesné hmotnosti, měly třikrát vyšší pravděpodobnost, že dosáhnou remise. Čím méně pacienti během prvního roku zhubli, tím menší byla pravděpodobnost, že dosáhnou remise, přičemž u těch, kteří zhubli méně než 5 % své tělesné hmotnosti, byla pravděpodobnost dosažení remise pouze o 34 % vyšší.

Dosažení remise je důležitým zdravotním milníkem. Vědci zjistili, že u pacientů, kteří dosáhli remise, se po dobu sledování snížilo riziko úmrtí o 31 %.

"Mnoho podobných studií ukázalo, že remise diabetu mellitu 2. typu je možná při použití více strategií, které zahrnují snížení hmotnosti, protože snižují hladinu glukózy v krvi a zlepšují citlivost na inzulin, i když tato studie zřejmě ukazuje, že tento efekt není u této populace pacientů tak velký," uvedl dr. Peminda Cabandugama, specialista na diabetes na Clevelandské klinice a mluvčí The Obesity Society. Dr. Cabandugama nebyl s výzkumem nijak spojen.

Výhody časného a výrazného snížení hmotnosti se přenesly i na dlouhodobé udržení remise. V porovnání s těmi, u nichž došlo k nárůstu tělesné hmotnosti, se u těch, kteří zhubli o 10 % a více tělesné hmotnosti, snížilo riziko opětovného vzniku hyperglykemie o 48 %, zatímco u pacientů, kteří zhubli o 5-9,9 % tělesné hmotnosti, se riziko snížilo o 22 %.

U pacientů, kteří zhubli méně než 5 % tělesné hmotnosti, bylo zaznamenáno pouze 10% snížení rizika návratu hyperglykémie ve srovnání s pacienty, kteří přibrali.

Celkem asi dvě třetiny pacientů, kteří dosáhli remise, se nakonec během průměrné doby sledování 3 let opět staly hyperglykemickými.

Důsledky v reálném světě

Studie zahrnovala 37 326 nově diagnostikovaných pacientů s diabetem 2. typu z Hongkongu, kteří byli zařazeni do programu hodnocení diabetu. Pacienti byli zařazeni v letech 2000-2017 a byli sledováni v průměru 8 let. Kohorta byla rovnoměrně rozdělena mezi muže a ženy a její průměrný věk byl 56 let.

Podle autorů studie poskytuje tato populační studie "reálný" obraz o pravděpodobnosti remise ve srovnání s menšími kontrolovanými studiemi, které se jí zabývaly (4).

Dr. Cabandugama však varuje: "Mohou nastat problémy s globální zobecnitelností studie vzhledem k tomu, že pacienti byli převážně hongkongští Číňané, na rozdíl od toho, že se jednalo o studii s více centry zahrnující více zemí."

To znamená, že výsledky nebudou nutně použitelné pro jiné národy a země vzhledem ke zdravotnímu stavu, životnímu stylu, socioekonomickým a dalším faktorům.

Nicméně obecné poselství je jasné: ačkoli je remise diabetu 2. typu jen díky snížení hmotnosti vzácná, včasné a výrazné snížení hmotnosti je důležitým faktorem pro dosažení tohoto cíle a také prospěšné pro celkové zdraví.

"Dobrou zprávou je, že některé abnormality diabetu lze zvrátit, zejména v počátečním stadiu. Hodně z toho však souvisí s množstvím váhy, které můžete snížit," uvedla dr. Kimová.

Závěr

Nová studie zjistila, že pouze 6 % pacientů s diabetem 2. typu bylo schopno dosáhnout dlouhodobé remise díky snížení hmotnosti.

Tato studie definuje remisi diabetu 2. typu jako dvě po sobě jdoucí hodnoty A1C nižší než 6,5 % v rozmezí nejméně šesti měsíců bez použití léků snižujících hladinu glukózy v krvi, včetně inzulínu.

U dvou třetin osob, které dosáhly remise, se nakonec hyperglykémie opět objeví.

Výrazný úbytek hmotnosti (10 % nebo více tělesné hmotnosti) do jednoho roku od stanovení diagnózy diabetu 2. typu výrazně zvýšil pravděpodobnost, že jedinec dosáhne remise.

Zvrácení postupu diabetu 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení

Dr. Sarah Hallbergová | TEDxPurdu

Tato přednáška proběhla jako událost TEDx za použití formátu TED, ale byla organizována nezávisle místní komunitou.

Úžasná americká lékařka dr. Sarah Hallbergová (obezitiolog) emotivně vysvětluje, jak správně postupovat při prevenci a onemocnění cukrovkou, přičemž vychází také ze své praxe. Uvádí, co je vhodné jíst a další důležité informace, které vám ortodoxní (chemická) medicína neřekne, protože je ve vleku farmaceutických firem. Není divu, že její vystoupení má na začátku roku 2023 více než 175 000 lajků.

Téměř 50% Američanů trpí diabetem nebo prediabetem. V České republice není situace zásadně lepší.

V České republice je díky cukrovce mj. amputováno ročně cca 10 000 nohou a 2 000 lidí oslepne!

O své zdraví se musíte starat především Vy, ne zdravotnictví!

Dr. Sarah Hallbergová:

Přestaňte brát léky, léčte se jídlem!

18:12

Nastavení českých titulků:

klikněte na ozubené kolečko, potom na Subtitles/CC(14), objeví se výběr ve sloupci ze 14 jazyků, včetně vypnutí titulků (OFF), klikněte na Czech a titulky se objeví.

ČAGA

účinky - video

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
NOVINKA  Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           BŘEZEN 2024 -31 článků

           DUBEN 2024 - 15 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

  • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
  • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

  • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života