Konzumace ultra-zpracovaných potravin zvyšuje riziko úmrtí u lidí s diabetem 2. typu - 1. kohortová studie

- Pixabay

Barbora Nová

Pro osoby s diabetem 2. typu je strava rozhodující - a konzumace potravin s vysokým obsahem živin je zásadní pro zdravou hmotnost a kontrolovanou hladinu cukru v krvi.

Nová studie, kterou vedli vědci z oddělení epidemiologie a prevence na I.R.C.C.S. Neuromed a která byla zveřejněna 26. července 2023 v časopise American Journal of Clinical Nutrition, však poukazuje na význam dalšího faktoru: úroveň zpracování, kterou potravina prošla (1).

"Pokud je nám známo, jedná se o první kohortovou studii analyzující vliv ultra zpracovaných potravin (UPF) u osob s diagnostikovanou cukrovkou," uvedla doktorka Marialaura Bonacciová, epidemioložka z oddělení epidemiologie a prevence na IRCCS Neuromed v Itálii a hlavní autorka výzkumu (2).

Ultrazpracované potraviny více než zdvojnásobují riziko srdečních onemocnění

Vědci analyzovali údaje od 1065 osob s tímto metabolickým onemocněním, aby zjistili, jaký vliv mají ultra zpracované potraviny na diabetiky 2. typu.

Údaje byly shromážděny v rámci probíhající studie Moli-Sani, která byla zahájena v roce 2005 a zaznamenává informace o zdravotním stavu přibližně 25 000 osob žijících v italském regionu Molise. Vědci shromažďovali údaje účastníků v letech 2005-2010 a sledovali je po dobu v průměru 11,6 roku (3).

Vědci ve studii zjistili, že ti, kteří jedli větší množství ultrazpracovaných potravin, byli více ohroženi úmrtím ze všech příčin a úmrtím na kardiovaskulární onemocnění. Rozdíl v míře rizika byl poměrně nečekaný.

"Poněkud nás překvapila velikost rizika spojeného se zvýšeným příjmem ultrazpracovaných potravin, které je 2,5krát vyšší pro úmrtnost na kardiovaskulární onemocnění ve srovnání s lidmi, kteří mají ve stravě méně ultrazpracovaných potravin," uvedla dr. Bonacciová. "To je obrovský problém."

Důležité je, že vědci také zjistili, že konzumace zdravých potravin vedle ultrazpracovaných potravin (jako jsou potraviny ve středomořské stravě) nepopírá ani "neruší" jejich škodlivé účinky.

"Naše údaje ukazují, že příjem ultra-zpracovaných potravin je klíčovým rizikovým faktorem úmrtnosti v této populaci lidí s diabetem 2. typu nezávisle na dodržování středomořské diety," uvedla paní doktorka.

To znamená, že i když se hlásíte k dodržování zdravé a výživné stravy, jako je středomořská dieta, nestačí to, pokud stále konzumujete velké množství UPF.

Vědci sice zkoumali pouze dopady ultrazpracovaných potravin, nikoliv zpracovaných potravin obecně, ale i tak jsou podle nich tato zjištění významná.

Kromě toho, že se jedná o první kohortovou studii, která zkoumá dopad ultrazpracovaných potravin na osoby s diabetem 2. typu, "mají naše zjištění důležité důsledky pro politiku veřejného zdraví," ujistila dr. Bonacciová.

"Potvrzují, že stravovací směrnice pro osoby s diabetem 2. typu by měly rovněž doporučovat důrazné snížení spotřeby UPF."

Přehled ultrazpracovaných potravin

Ultrazpracované potraviny jsou v západní stravě hojně zastoupeny a tvoří téměř 60 % energetického příjmu průměrného člověka. Co to však je?

Výroba ultrazpracovaných potravin v podstatě znamená, že "vezmeme potravinu v jejím přirozeném (domácím) stavu a změníme ji přidáním soli, cukru, oleje a přídatných látek, jako jsou chemikálie, barviva, ochucovadla, stabilizátory a konzervační látky," vysvětluje Kimberly Gomerová, MS, registrovaná dietoložka a licencovaná dietoložka a ředitelka výživy ve společnosti Body Beautiful Miami (4).

Kimberly Gomerová řekla, že přidávání takových přísad dodává potravinám "extrémně dlouhou trvanlivost - což je atraktivní jak pro lidi, tak pro průmysl".

Přidání soli, cukru a tuků také způsobuje, že ultra zpracované potraviny jsou vysoce návykové.

"Říkám jim "trojlístek", protože tato kombinace může způsobit velký příliv dopaminu do mozku a signalizuje tělu, že má chuť na další," uvádí Ka ra Burnstineová, MSRD, LDN, CDCES, registrovaná nutriční specialistka a certifikovaná lektorka diabetu v Pritikin Longevity Center.

Mezi dobře známé ultra zpracované potraviny patří např:

 • Instantní nebo mražená jídla.
 • Pečivo (například koláče, sušenky a chléb).
 • Zpracované maso (např. uzeniny a lunchmeaty).
 • Sladké snídaňové cereálie.
 • Chipsy.
 • Zmrzlina.
 • Limonády.

Existují však i další každodenní potraviny, které mnozí z nás považují za "zdravé", ale ve skutečnosti jsou ultra zpracované.

Kimberly Gomerová uvedla, že proteinová tyčinka a koktejl jsou dva viníci, zatímco dr. Bonacciová dodala, že některé druhy roztíratelných nebo plátkových sýrů jsou také ultra zpracované.

A tím seznam nekončí. "Dalšími příklady jsou ochucené jogurty, nízkotučné muffiny, müsli tyčinky, balené smoothie směsi a rostlinné alternativy masa," uvedla nutriční specialistka Kara Burnstineová.

"Mnoho z těchto potravin obsahuje skryté cukry a soli, které jsou často přehlíženy," dodala.

Jak ultra zpracované potraviny ovlivňují zdraví

Existuje několik důvodů, proč jsou ultrazpracované potraviny pro lidi s cukrovkou 2. typu tak špatné.

"UPF jsou nabité cukrem a mají méně vlákniny, což vede k rychlému nárůstu glukózy," vysvětlila doktorka Sr u jana Yada, endokrinoložka z texaské diabetologické a endokrinologické kliniky.

To následně způsobuje špatnou kontrolu glykémie u pacientů s cukrovkou. Kromě toho "zpracované potraviny mohou způsobovat přibývání na váze, zvýšenou inzulinovou rezistenci a zhoršenou kontrolu diabetu".

Návyk

Není překvapením, že kvůli návykovým vlastnostem na ultra zpracované potraviny je často obtížné omezit jejich konzumaci - a to může ještě více ztížit zvládání diabetu, uvedla Brea Loftonová, MS, RDN, registrovaná dietoložka ve společnosti Lumen (5).

Abyste se udrželi na uzdě, "vždy se poraďte se zdravotnickým pracovníkem nebo registrovaným dietologem, který vám poskytne individuální dietní doporučení pro léčbu diabetu."

Širší dopady ultra zpracovaných potravin

Ultrazpracované potraviny mohou přispívat k nepříznivým zdravotním výsledkům nás všech - nejen diabetiků.

Za prvé, tyto potraviny "mohou způsobit nedostatek vitamínů a minerálů" - což může přispět ke všemu od oslabené imunity až po křehčí kosti.

Ultrazpracované potraviny jsou také spojovány s chronickými záněty. Zánět je spojen se zvýšeným rizikem kardiovaskulárních onemocnění a dalších zdravotních problémů, včetně zánětlivých střevních onemocnění (IBD), artritidy a deprese.

IBD však není jediným problémem, který může souviset se střevy. "Vysoké množství rafinovaných cukrů a nezdravých tuků může narušit střevní mikrobiom." V důsledku toho to může potenciálně vést k zažívacím potížím a souvisejícím problémům.

Odborníci se domnívají, že nevyvážený střevní mikrobiom může ovlivňovat vše od imunity a hmotnosti až po duševní pohodu a zdraví srdce.

Zahrnutí cukru a tuku znamená, že ultra zpracované potraviny mají obvykle vysoký obsah kalorií, ale často nízký obsah živin, které navozují pocit sytosti, jako je vláknina a bílkoviny.

Když se k těmto faktorům přidají jejich návykové vlastnosti, lidé mají tendenci tyto potraviny nadměrně konzumovat, což vede k přibývání na váze a zvýšenému riziku obezity.

Je důležité si uvědomit, že dopady konzumace UPF (a dalších potravin) se u různých lidí liší, protože například "velmi aktivní jedinec může tolerovat potraviny velmi odlišně na základě své genetiky, metabolismu a zdravotního stavu.

Jak poznat, zda je potravina zpracovaná

Vzhledem k množství různých slov a marketingových sloganů na obalech potravin může být náročné určit, které potraviny jsou UPF a které ne.

Naštěstí může při odhalování UPF na pultech pomoci několik taktik.

Čtěte etikety na potravinách

Nejlepší je zkontrolovat seznam složek. Vidíte spoustu slov, která nepoznáváte? Je velká pravděpodobnost, že potravina je zpracovaná.

Vysoce zpracované potraviny obecně obsahují dlouhé seznamy složek, z nichž mnohé jsou těžko vyslovitelné nebo neznámé.

Naproti tomu plnohodnotné a minimálně zpracované potraviny mají obvykle kratší seznamy složek a často se skládají z rozpoznatelných, plnohodnotných potravin.

Určité uvedené složky na etiketách naznačují, že se jedná o UPF. Patří mezi ně např:

 • přidané cukry (například dextróza nebo kukuřičný sirup s vysokým obsahem fruktózy)
 • umělá sladidla
 • umělá dochucovadla
 • hydrogenovaný olej
 • konzervační látky

Navíc čím výše jsou tyto složky na seznamu uvedeny, tím více je jich ve výrobku přítomno.

Dávejte pozor na výrobky označené jako "přírodní" nebo "nízkotučné"

I když se na první pohled mohou zdát zdravé, jejich skutečný výživový obsah může být narušen v důsledku rozsáhlého zpracování a přidání nezdravých složek.

Například často obsahují vysoké množství cukru nebo přídatných látek, které do značné míry snižují jejich výživovou hodnotu.

Přesto jsou některé přírodní nebo nízkotučné výrobky zdravé a neobsahují přidané přísady - jde jen o to zkontrolovat etiketu. Pro získání úplného obrazu je nezbytné prozkoumat seznam složek a nutriční obsah.

Závěr

Nový výzkum potvrzuje, že ultra zpracované potraviny mohou zvýšit riziko úmrtí u osob s cukrovkou 2. typu.

Riziko úmrtí na kardiovaskulární onemocnění bylo u těchto osob obzvláště zvýšené.

Stále platné nutriční doporučení od expertů z Harvardu

Odborníci z Harvard School of Public Health uveřejnili v roce 2011 nové nutriční doporučení ve formě tzv. talíře zdravého stravování, který byl určen americkému ministerstvu zemědělství a dalším odborníkům. Univerzita touto novou směrnicí nahradila překonanou a zavádějící potravinovou pyramidu, protože ta byla ovlivněna finančními zájmy, mj. "mléčnou" lobby. V této souvislosti konstatovali:

Američané jsou dnes nejbohatším národem na světě, ale zároveň nejtlustším a nejnemocnějším!

Tato nová "pyramida" shrnuje nejlepší dietní informace, které jsou dnes k dispozici a nejsou vytesané do kamene, protože vědci nepochybně objeví v následujících letech nové informace pro zdravé stravování.

Doporučení pro denní stravování:

 • 50% zelenina a ovoce (nepočítat do toho brambory), omezeně brambory, protože mají negativní dopad na hladinu cukru v krvi (mají vysoký glykemický index).
 • 25% celozrná strava, nižší vliv na hladinu krevního cukru a inzulínu oproti rafinovaným obilovinám.
 • 25% protein - bílé maso, fazole a ořechy, přičemž omezte červené maso a vyhněte se zpracovanému jako je například slanina a klobásy.

Používejte zdravé rostlinné oleje a vyhýbejte se částečně hydrogenovaným olejům, které obsahují nezdravé trans-tuky. Pijte vodu, kávu nebo čaj. Vyhýbejte se sladkým nápojům, vyřaďte - omezte mléko a mléčné výrobky - jedna až dvě porce denně jen pokud si to přejete a omezte džusy - maximálně malá sklenice denně.

Pamatujte: s nízkým obsahem tuku neznamená zdravé!

Nová "zdravá výživa" doporučuje opak nízkotučného poselství propagovaného po desetiletí nejen v USA

Experti z Harvardu doporučují vyřadit z jídelníčku mléčné výrobky s tím, že k získávání vápníku pro lidský organismus je mnohem vhodnější například zelenina jako je kapusta, brokolice nebo květák, případně ze sojového mléka nebo luštěnin a ořechů.

Zdroj: Harvard - Healthy Eating Plate

Zvrácení postupu diabetu 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení

Dr. Sarah Hallbergová | TEDxPurdu

Tato přednáška proběhla jako událost TEDx za použití formátu TED, ale byla organizována nezávisle místní komunitou.

Úžasná americká lékařka dr. Sarah Hallbergová (obezitiolog) emotivně vysvětluje, jak správně postupovat při prevenci a onemocnění cukrovkou, přičemž vychází také ze své praxe. Uvádí, co je vhodné jíst a další důležité informace, které vám ortodoxní (chemická) medicína neřekne, protože je ve vleku farmaceutických firem. Není divu, že její vystoupení má na začátku srpna 2023 více než 184 000 lajků.

Téměř 50% Američanů trpí diabetem nebo prediabetem. V České republice není situace zásadně lepší.

V České republice je díky cukrovce mj. amputováno ročně cca 10 000 nohou a 2 000 lidí oslepne!

O své zdraví se musíte starat především Vy, ne zdravotnictví!

Dr. Sarah Hallbergová:

Přestaňte brát léky, léčte se jídlem!

18:12

Nastavení českých titulků:

klikněte na ozubené kolečko, potom na Subtitles/CC(14), objeví se výběr ve sloupci ze 14 jazyků, včetně vypnutí titulků (OFF), klikněte na Czech a titulky se objeví.

Skutečný příběh uzdravení se z cukrovky, kdy už hrozila amputace nohy, odvysílaný BBC2

 • své vyléčení dnes táta Geoff přičítá svým synům, nikoliv medicíně

 

 

 

 

 

 

 

Ethan A. Huff

Až vám příště bude někdo tvrdit, že diabetes 2.typu je neléčitelný, poukažte na zázračnou cestu za zdravím, kterou absolvoval Geoff Whitington - Angličan, jenž se definitivně vyléčil ze svých diabetických potíží. Podařilo se mu to díky úsilí jeho dvou milujících synů, kteří otce vyvedli z bludného kruhu, v němž se pohyboval už mnoho let.

Tento muž trpěl vysokou nadváhou, hormonální nevyvážeností a dokonce mu už hrozila i amputace nohy, takže se vzdával jakýchkoliv nadějí na svou zdravou budoucnost. Pracoval jako strážný v dlouhých 15-hodinových směnách a jeho zdravotní stav byl také důsledkem jeho špatné životosprávy.

Stravoval se hlavně v rychlých občerstveních, což mu přineslo téměř 50 kilogramů nadváhy a při chůzi už byl odkázán na berle.

Jeho synové Ian a Anthony jen těžce nesli pohled na kdysi atletického a dokonale zdravého otce, který se stal obézním a zesláblým kvůli svému diabetu, a rozhodli se, že zkusí zasáhnout. Svého otce vzali na 10-denní dovolenou do Španělska a ukázali mu tam jeho staré fotografie, když byl ještě zdráv. A pak mu nabídli řešení, jak by své zdraví mohl obnovit.

Táta Geoff s jedním ze synů, kdy byl zdráv

Bratři sestavili pro otce pevný cvičební plán, na kterém se chtěli také podílet. Zároveň na otce naléhali, aby okamžitě změnil svůj způsob stravování a z jídelníčku vyřadil dvě věci, které měl nejraději: těstoviny a pečivo. Tyto potraviny jsou noční můrou všech diabetiků, protože zvyšují hladinu cukru v krvi a synové si byli jistí, že pokud se má stav otce zlepšit, je nezbytné je z jeho jídelníčku kompletně vyřadit.

Mladší bratr Ian je filmovým dokumentaristou a naplánoval si natočit Geoffovu transformaci, aby mohl sdílet příběh svého otce s ostatními lidmi. V dokumentu chtěl popsat otcův nový denní režim, omezenou dietu s příjmem pouhých 800 kalorií denně a komplexní léčebný program proti diabetu, jehož

autorem je profesor Roy Taylor - vedoucí výzkumného týmu na univerzitě v Newcastle.

Dieta bez sacharidů, s vysokým obsahem proteinů a tuků, pomohla Geoffovi ke shození jeho nadbytečných 50 kilogramů a velmi tomu napomohlo i cvičení, které prováděl každodenně spolu se syny.

Konzumace velkého množství zeleniny a ovoce spolu s kvalitním masem měla za následek pokles cukru v krvi až na normální hodnoty.

Geoff se tak úplně vyléčil z diabetu a mohl přestat užívat všechny léky!

„Trvali jsme na tom, že pokud dokáže dodržovat dietní a cvičební plán, který jsme mu sestavili, mohl by s námi setrvat dalších 20-30 let a užívat si svých čtyř vnoučat,“ řekl Anthony v interview pro deník Daily Mail.

Běžné dietní pokyny, připouštějící u diabetiků omezenou konzumaci sacharidů, nikdy nemohou vést k vyléčení

Realizace navrhovaných změn byla pro Geoffa obtížná - přinejmenším z počátku. Jakmile však začal na sobě pozorovat to dramatické zlepšení s ohledem na svou nadváhu, sílu a znovu nabývanou atletickou výkonnost, přestalo mu už dodržování nového režimu dělat potíže.

Jeho problémy s chůzí (diabetická noha), tak typické pro diabetiky, kterým křehnou kosti a mají špatný krevní oběh, se úplně vytratily a stejně tak zmizely i potíže se srdcem, související s touto nemocí. Jeho krevní oběh se zlepšil a začal se cítit lépe i v mnoha jiných ohledech, které jej dříve postupně mrzačily.

Své vyléčení dnes Geoff přičítá svým synům a nikoliv medicíně.

Je to proto, že specialisté mu radili, že může cukr konzumovat v přiměřeném množství. A to je stále přežívající omyl většiny odborníků, stejně jako předepisování léků. Užívání léků celý problém jen zhoršovalo, zatímco nový způsob stravování a cvičení se staly řešením.

„Lékaři nám předepisují příliš mnoho léků a přitom nikomu nedávají správnou radu,“

řekl Geoff v rozhovoru pro Daily Mail

U každé dobré diety proti diabetu musí být hlavní složkou čerstvá zelenina bez chemikálií a také vy se můžete naučit, jak je možné si ji vypěstovat doma. Podrobnosti with the incredible Vertical Garden Tower.

Použité zdroje:
DailyMail.co.uk
FixingDad.com

Originál: https://www.naturalnews.com/054783_type_2_diabetes_reversible_sugar_addiction.html

1:03:31

Nastavení českých titulků:

klikněte na ozubené kolečko, potom na Subtitles/CC(7), objeví se výběr ve sloupci ze 7 jazyků a pod nimi klikněte na Auto-translate, vyhledejte níže (podle abecedy) a klikněte na Czech a titulky se objeví.

Jídlo je tvůj nejlepší lék

   MUDr. Henry Bieler

Autor knihy "Jídlo je tvůj nejlepší lék" více jak 50 let pracoval jako lékař. Za svoji praxi zjistil, že příčinou nemocí nejsou bacily, protože

každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Tato toxicita je důsledkem metabolických pochodů ve tkáních, což má za následek poškození a rozpad buněk a tím připravuje optimální podmínky k napadení tělesného systému patogeny.

Dr. Bieler uvádí dále:

Použití chemicky uměle vyrobených léků v každé situaci nemocnému ubližuje.

Celý článek

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
NOVINKA  Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           BŘEZEN 2024 -31 článků

           DUBEN 2024 - 15 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života