Proč se líbáme? 15 relativně jednoduchých způsobů, jak se zbavit stresu

- Pixabay

Barbora Nová

Lidé se často líbají z různých důvodů v závislosti na situaci. Líbání má mnoho výhod pro vaši náladu a celkovou pohodu.

Líbání může být nedílnou součástí romantických vztahů a zvýšit vaše pouto s vaším romantickým partnerem. Mnoho lidí si užívá blízkost a intimitu sdílení polibku s někým, koho milujete. Někteří lidé si líbání užívají a jiní ne.

Pokud milujete líbání, nejste sami. Dobrý polibek má mnoho psychologických a zdravotních výhod. Také se cítí opravdu dobře, což vám může zlepšit náladu.

Věda o líbání

Proč je líbání tak dobré? Polibek může uvolnit endorfiny, jako je oxytocin, serotonin a dopamin. Uvolňování těchto endorfinů může podle studie z roku 2019 způsobit dobrý pocit z líbání (1).

Autoři naznačují, že líbání může být velmi dobré, protože uvolňování oxytocinu, který je často známý jako „hormon lásky“, může pomoci při vytváření sociálních vazeb.

Líbání může také snížit stres, protože může snížit stresový hormon známý jako kortizol. Výzkum z roku 2022 prokazuje, že láskyplný dotek, jako je líbání, může zlepšit vaši pohodu, protože větší frekvence líbání může (2):

 • snížit stres
 • zvýšit životní spokojenost
 • dát pozitivní vnímání vašeho vztahu

Jaký je účel líbání?

Existuje mnoho důvodů, proč se lidé rozhodnou líbat. Účel může záviset na situaci, ale běžné důvody následují.

Ukázat náklonnost

Líbání je činnost, kterou se mnoho lidí zabývá, aby někomu projevili náklonnost. Někdy se používá k projevení lásky k romantickým partnerům.

Jedna studie z roku 2023 zjistila, že projevy fyzické náklonnosti, včetně líbání, silně korelovaly s láskou a uspokojením fyzické náklonnosti ve vztazích (3).

Líbání se často používá k vyjádření lásky k romantickému partnerovi a může zvýšit vaše spojení s partnerem.

Pro sexuální potěšení nebo vyjádření touhy

Líbání se často používá jako součást sexuálních aktivit a frekvence a kvalita líbacího chování může být spojena se vztahem a sexuálním uspokojením. Studie z roku 2020 zjistila, že frekvence líbání byla pozitivně spojena s nedávnými sexuálními zážitky (4).

Autoři naznačují, že úrovně vzrušení, orgasmy a sexuální uspokojení specifické pro událost se zvyšovaly s vyšší frekvencí líbání. Líbání vám může pomoci cítit se sexuálně spokojenější a více propojeni se svým partnerem.

Pro zvýšení emočního spojení

Líbání může zlepšit vaše emocionální spojení s vaší drahou polovičkou. Uvolnění oxytocinu, když někoho líbáte, může zvýšit vaši úroveň připoutanosti a náklonnosti k jiné osobě, a tím zvýšit emocionální pouto.

Starší výzkum ze studie z roku 2013 identifikuje zvýšenou vazbu u jedinců s párovým poutem jako jednu z primárních funkcí líbání. Autoři zjistili, že vyšší frekvence líbání souvisí se vztahovou spokojeností a vyšší důležitostí v dlouhodobých vztazích (5).

K určení vhodnosti partnera

Líbání vám může pomoci vybrat si partnera na celý život, zejména ve fázi námluv ve vztahu. Výzkum naznačuje, že líbání během fáze námluv pomáhá ovlivnit přitažlivost (6).

Autoři také naznačují, že kvalita a frekvence líbání souvisí se spokojeností ve vztahu. Pokud máte partnera, který umí dobře líbat, stejná studie zjistila, že to předpovídá kvalitu vztahu více než sexuální uspokojení.

Kulturní pozdravy

Kromě romantických polibků je v některých kulturách líbání běžnou praxí při vzájemném pozdravu. Výzkum ukazuje, že líbání jako uvítací rituál je běžné ve Španělsku, Francii a Itálii, kde se očekávají polibky na obě tváře jako pozdrav.

Autoři předpokládají, že to platí i pro další středomořské země a část kulturních norem. Tato malá gesta na pozdrav jsou často vnímána pozitivně.

Závěr

Lidé se líbají z různých důvodů a je to dobrý pocit, protože uvolňuje několik endorfinů. Váš vztah a sexuální spokojenost se mohou zlepšit, čím více budete líbat romantického partnera.

Líbání má mnoho výhod pro duševní i fyzické zdraví. Snížení stresu je jednou z mnoha výhod líbání. Pokud máte rádi líbání, může to mít trvalé pozitivní přínosy pro vaše zdraví.

15 relativně jednoduchých způsobů, jak se zbavit stresu

 

 

 

 

 

 

 

- Pixabay

Ing. Zdeněk Rozehnal

Stres a úzkost jsou pro mnoho lidí běžné. Mnoho lidí se se stresem potýká každý den. Práce, rodinné problémy, zdravotní problémy a finanční závazky jsou součástí každodenního života, které běžně přispívají ke zvýšené hladině stresu.

Navíc faktory, jako je genetika, úroveň sociální podpory, styl zvládání stresu a typ osobnosti, ovlivňují náchylnost člověka ke stresu, což znamená, že někteří lidé jsou náchylnější ke stresu než jiní (1, 2, 3).

Výzkumy navíc ukazují, že rodiče, lidé v profesích, jako je zdravotnictví a sociální práce a lidé barevné pleti mají vyšší pravděpodobnost vyšší úrovně stresu (4, 5, 6, 7).

Pro celkové zdraví je důležité co nejvíce minimalizovat chronický stres každodenního života. Chronický stres totiž škodí zdraví a zvyšuje riziko zdravotních potíží, jako jsou srdeční choroby, úzkostné poruchy a deprese (8, 9, 10).

Je důležité si uvědomit, že stres není totéž co poruchy duševního zdraví, jako jsou úzkost a deprese, které vyžadují léčbu od lékařů. Přestože níže uvedené tipy mohou ulevit od mnoha typů stresu, nemusí pomoci lidem s těmito stavy (11).

Následuje 16 způsobů zmírnění stresu založených na důkazech.

1. Objímejte a líbejte se

Lidský dotek může mít uklidňující účinek a pomoci vám lépe zvládat stres (12).

Studie například ukazují, že pozitivní fyzický kontakt a sex mohou pomoci zmírnit stres a osamělost (13, 14).

Tyto typy kontaktu mohou pomáhat uvolňovat oxytocin a snižovat kortizol. Tyto účinky zase pomáhají snižovat krevní tlak a srdeční frekvenci. Vysoký krevní tlak i zvýšená srdeční frekvence jsou fyzickými příznaky stresu (15).

Zajímavé je, že lidé nejsou jediní živočichové, kteří se mazlí, aby se zbavili stresu. Šimpanzi se také mazlí mezi sebou, pokud jsou ve stresu (16).

Shrnutí:

 • Pozitivní doteky při mazlení, objímání, líbání a sexu mohou pomáhat snižovat stres uvolňováním oxytocinu a snižováním krevního tlaku.

2. Zajistěte si více fyzické aktivity

Pokud se cítíte ve stresu, může vám pomoci důsledné rozhýbání těla. Šestitýdenní studie na 185 vysokoškolských studentech zjistila, že účast na aerobním cvičení 2 dny v týdnu významně snížila celkový vnímaný stres a vnímaný stres způsobený nejistotou. Navíc cvičební rutina významně zlepšila depresi, kterou si sami uváděli (17).

Mnoho dalších studií prokázalo, že zapojení do fyzické aktivity pomáhá snižovat hladinu stresu a zlepšovat náladu, zatímco sedavé chování může vést ke zvýšenému stresu, špatné náladě a poruchám spánku (18, 19).

Navíc bylo prokázáno, že pravidelné cvičení zlepšuje příznaky běžných duševních onemocnění, jako jsou úzkost a deprese (20, 21).

Pokud jste v současné době neaktivní, začněte s mírnými aktivitami, jako je chůze nebo jízda na kole. Výběr aktivity, která vás baví, může zvýšit vaše šance, že u ní dlouhodobě vydržíte.

Shrnutí:

 • Pravidelné cvičení může pomoci snížit stres a zlepšit příznaky spojené s běžnými duševními poruchami, jako jsou úzkost a deprese.

3. Dodržujte zdravou stravu

Vaše strava ovlivňuje všechny aspekty vašeho zdraví, včetně duševního zdraví. Studie ukazují, že lidé, kteří se stravují s vysokým obsahem ultra průmyslově zpracovaných potravin a přidaného cukru, mají vyšší pravděpodobnost, že budou pociťovat vyšší úroveň stresu (22, 23, 24).

Chronický stres může vést k přejídání a sahání po velmi chutných potravinách, což může poškodit vaše celkové zdraví a náladu.

Navíc nedostatečná konzumace plnohodnotných potravin může zvýšit riziko nedostatku živin, které jsou pro regulaci stresu a nálady nezbytné, jako je hořčík a vitaminy skupiny B (25).

Minimalizace příjmu vysoce průmyslově zpracovaných potravin a nápojů a konzumace většího množství celých potravin, jako je zelenina, ovoce, fazole, ryby, ořechy a semínka, může pomoci zajistit, aby bylo vaše tělo správně vyživováno. To zase může zlepšit vaši odolnost vůči stresu.

Shrnutí:

 • Dodržování stravy bohaté na živiny a omezení ultra průmyslově zpracovaných potravin může vašemu tělu poskytnout živiny potřebné pro optimální zdraví a snížit riziko nedostatku živin, které pomáhají regulovat stres.

4. Minimalizujte používání telefonu a čas strávený u obrazovky  

Chytré telefony, počítače a tablety jsou pro mnoho lidí nevyhnutelnou součástí každodenního života. I když jsou tato zařízení často nezbytná, jejich příliš časté používání může zvyšovat hladinu stresu.

Řada studií spojuje nadměrné používání chytrých telefonů a "závislost na iPhonu" se zvýšenou úrovní stresu a poruchami duševního zdraví (26, 27, 28, 29).

Příliš mnoho času stráveného před obrazovkami obecně je spojeno s nižší psychickou pohodou a zvýšenou úrovní stresu u dospělých i dětí (30, 31, 32).

Čas strávený u obrazovek navíc může negativně ovlivňovat spánek, což může vést i ke zvýšení hladiny stresu (33).

Shrnutí:

 • Minimalizace času stráveného u obrazovky může pomoci snížit stres a zlepšit spánek u dětí i dospělých.

5. Zvažte doplňky stravy

Některé vitaminy a minerály hrají důležitou roli v reakci vašeho těla na stres a regulaci nálady. Nedostatek jedné nebo více živin proto může ovlivnit vaše duševní zdraví a schopnost zvládat stres.

Některé studie navíc ukazují, že některé doplňky stravy mohou pomoci snížit stres a zlepšit náladu. Například při chronickém stresu může dojít k vyčerpání hladiny hořčíku.

Protože tento minerál hraje důležitou roli v reakci vašeho těla na stres, je důležité zajistit, abyste ho měli každý den dostatek. Bylo prokázáno, že doplňování hořčíku zlepšuje stres u chronicky stresovaných lidí (25, 34).

Osmitýdenní studie na 264 lidech s nízkou hladinou hořčíku zjistila, že užívání 300 mg tohoto minerálu denně pomáhá snižovat hladinu stresu. Kombinace této dávky hořčíku s vitaminem B6 byla ještě účinnější (35).

Ideální je Magnesium chelát s vitamínem B6  (vysoká vstřebatelnost, svázáno s aminokyselinou glycinem - bisglycinát).

Bylo prokázáno, že i další doplňky stravy, včetně ashwagandhy, rhodioly, vitaminů skupiny B a L-theaninu, pomáhají snižovat stres (36, 37, 38, 39).

Doplňky stravy však nemusí být vhodné nebo bezpečné pro každého. Pokud máte zájem o užívání doplňků stravy, které vám pomohou zmírnit stres, poraďte se s odborníkem.

Shrnutí:

 • Některé doplňky stravy mohou snižovat hladinu stresu, včetně hořčíku, L-theaninu, ašvagandy a vitaminů skupiny B.

6. Praktikujte péči o sebe sama

Vyčlenění času na cvičení péče o sebe může pomoci snížit hladinu stresu. Mezi praktické příklady patří např:

 • procházka venku
 • koupel
 • zapálení svíček
 • čtení dobré knihy
 • cvičení
 • příprava zdravého jídla
 • masáže
 • provozování nějakého koníčku
 • používání difuzéru s uklidňujícími vůněmi
 • cvičení jógy

Studie ukazují, že lidé, kteří se věnují péči o sebe, uvádějí nižší úroveň stresu a lepší kvalitu života, zatímco nedostatek péče o sebe je spojen s vyšším rizikem stresu a vyhoření (40, 41, 42).

Udělat si čas na sebe je pro zdravý život nezbytné. To je důležité zejména pro lidi, kteří bývají vystaveni velkému stresu, včetně zdravotních sester, lékařů, učitelů a pečovatelů.

Péče o sebe nemusí být složitá ani komplikovaná. Znamená to jednoduše pečovat o svou pohodu a štěstí.

Zvláště uklidňující může být působení určitých vůní prostřednictvím svíček nebo esenciálních olejů. Zde je několik relaxačních vůní:

 • levandule
 • růže
 • bergamot
 • římský heřmánek
 • kadidlo
 • santalové dřevo
 • ylang-ylang
 • pomeranč nebo pomerančový květ
 • pelargonie

Používání vůní ke zlepšení nálady se nazývá aromaterapie. Několik studií naznačuje, že aromaterapie může snížit úzkost a zlepšit spánek (43, 44).

Shrnutí:

 • Péče o sebe sama je důležitou součástí zvládání stresu. Mezi několik jednoduchých strategií, které můžete vyzkoušet, patří jóga, zapalování svíček, koupele a četba dobré knihy.

7. Snižte příjem kofeinu

Kofein je chemická látka obsažená v kávě, čaji, čokoládě a energetických nápojích, která stimuluje centrální nervový systém. Jeho přílišná konzumace může zhoršit a zvýšit pocity úzkosti (45, 46).

Nadměrná konzumace navíc může poškodit váš spánek. To zase může zvýšit příznaky stresu a úzkosti (47).

Lidé mají různé prahové hodnoty pro to, kolik kofeinu mohou tolerovat. Pokud si všimnete, že kofein ve vás vyvolává nervozitu nebo úzkost, zvažte jeho omezení a nahraďte kávu nebo energetické nápoje bylinkovým čajem bez kofeinu nebo vodou.

Přestože mnohé studie ukazují, že káva je s mírou zdravá, doporučuje se udržovat příjem kofeinu pod 400 mg denně, což odpovídá 4-5 šálkům (0,9-1,2 l) kávy (48).

Přesto mohou lidé citliví na kofein pociťovat zvýšenou úzkost a stres i po konzumaci mnohem menšího množství kofeinu, než je tato hodnota, proto je důležité zvážit svou individuální toleranci.

Shrnutí:

 • Velké množství kofeinu může zvyšovat stres a úzkost, ačkoli citlivost lidí na kofein se značně liší.

8. Trávení času s přáteli a rodinou

Sociální podpora ze strany přátel a rodiny vám může pomoci překonat stresové období a vyrovnat se se stresem (49).

Studie, která u 163 adolescentů latinskoamerického původu na vysoké škole spojovala nižší úroveň podpory ze strany přátel, rodiny a romantických partnerů s osamělostí, depresivními příznaky a vnímaným stresem (49).

Mít systém sociální podpory je důležité pro celkové duševní zdraví. Pokud se cítíte osamělí a nemáte přátele nebo rodinu, na které byste se mohli spolehnout, mohou vám pomoci skupiny sociální podpory. Zvažte možnost zapojit se do nějakého klubu nebo sportovního týmu nebo se věnovat dobrovolnické činnosti pro věc, která je pro vás důležitá.

Shrnutí:

 • Silné sociální vazby vám mohou pomoci překonat stresující období a jsou důležité pro celkovou duševní pohodu.

9. Vytvořte si hranice a naučte se říkat ne

Ne všechny stresory můžete ovlivnit, ale některé ano. Když si toho na sebe naložíte příliš mnoho, může to zvýšit vaši stresovou zátěž a omezit čas, který můžete věnovat péči o sebe.

Převzetí kontroly nad svým osobním životem může pomoci snížit stres a chránit vaše duševní zdraví.

Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, může být častější říkání "ne". To platí zejména v případě, že na sebe berete více povinností, než jste schopni zvládnout, protože žonglování s mnoha povinnostmi může způsobit, že se budete cítit přetížení.

Pokud si budete vybírat, co na sebe berete - a řeknete "ne" věcem, které by vám zbytečně zvyšovaly zátěž - můžete snížit úroveň stresu.

Navíc vytváření hranic - zejména s lidmi, kteří zvyšují úroveň vašeho stresu - je zdravý způsob, jak chránit svou pohodu. Může to být tak jednoduché, jako požádat přítele nebo člena rodiny, aby se nezastavoval bez ohlášení, nebo zrušit stálé plány s přítelem, který má tendenci vytvářet drama.

Shrnutí:

 • Je důležité vytvořit si ve svém životě zdravé hranice tím, že si odmítnete vzít na sebe víc, než zvládnete. Říkat "ne" je jedním ze způsobů, jak zvládat stresory.

10. Naučte se vyhýbat prokrastinaci

Dalším způsobem, jak získat kontrolu nad svým stresem, je udržet si přehled o svých prioritách a vyhnout se prokrastinaci.

Prokrastinace je výrazná a chronická tendence odkládat plnění (většinou administrativních či psychicky náročných) povinností a úkolů (zejména těch nepříjemných) na pozdější dobu. Může představovat rizikový fenomén pro duševní zdraví. Psychologové často popisují takové chování jako mechanismus pomáhající jedinci vyrovnat se s úzkostí spojenou s výkonem dané činnosti.

Prokrastinace může poškodit vaši produktivitu a způsobit, že se budete snažit vše dohnat. To může způsobit stres, který negativně ovlivňuje vaše zdraví a kvalitu spánku (50, 51).

Studie provedená na 140 studentech medicíny v Číně spojila prokrastinaci se zvýšenou hladinou stresu. Studie také spojila prokrastinaci a opožděné reakce na stres s negativnějšími výchovnými styly, včetně trestání a odmítání (51).

Pokud se přistihnete, že pravidelně prokrastinujete, může vám pomoci zvyk vytvořit si seznam úkolů uspořádaný podle priorit. Stanovte si realistické termíny a postupujte po seznamu směrem dolů.

Pracujte na věcech, které je třeba udělat dnes, a dopřejte si kousky volného času. Přepínání mezi úkoly nebo multitasking může být samo o sobě stresující.

Shrnutí:

 • Pokud se přistihnete, že pravidelně odkládáte úkoly, může vám udržení si přehledu na seznamu úkolů pomoci odvrátit související stres.

11. Zajděte si na hodinu jógy

Jóga se stala oblíbenou metodou odbourávání stresu a cvičení u všech věkových skupin. I když se styly jógy liší, většina z nich má společný cíl - spojit tělo a mysl zvýšením uvědomění si těla a dechu.

Několik studií ukazuje, že jóga pomáhá snižovat stres a příznaky úzkosti a deprese. Navíc může podpořit psychickou pohodu (52, 53, 54).

Tyto přínosy zřejmě souvisejí s jejím vlivem na nervový systém a reakci na stres.

Jóga může pomoci snížit hladinu kortizolu, krevní tlak a srdeční frekvenci a zároveň zvýšit hladinu kyseliny gama aminomáselné, neurotransmiteru, který je u lidí s poruchami nálady nízký (54, 55).

Shrnutí:

 • Jóga je široce využívána ke snižování stresu. Může pomoci snížit hladinu stresových hormonů a krevní tlak.

12. Cvičení všímavosti

Mindfulness popisuje praktiky, které vás ukotvují v přítomném okamžiku. Mezi techniky snižování stresu, které využívají všímavost, patří meditace a kognitivní terapie založená na všímavosti (MBCT), což je typ kognitivně-behaviorální terapie (56).

Soustavná meditace, i když jen krátkodobá, může pomoci zlepšit náladu a snížit příznaky stresu a úzkosti (57).

Pokud byste chtěli meditaci vyzkoušet, základy vás naučí nespočet knih, aplikací a webových stránek. Ve vašem okolí mohou být také terapeuti, kteří se specializují na MBCT.

Shrnutí:

 • Praktiky všímavosti, jako je meditace a MBCT, mohou pomoci snížit hladinu stresu a zlepšit náladu.

13. Trávit čas v přírodě

Více času stráveného venku může pomoci snížit stres. Studie ukazují, že trávení času v zeleni, jako jsou parky a lesy, a pobyt v přírodě jsou zdravým způsobem zvládání stresu (58, 59).

Z přehledu 14 studií vyplynulo, že již 10 minut strávených v přírodním prostředí může pomoci zlepšit psychologické a fyziologické ukazatele duševní pohody, včetně vnímaného stresu a štěstí, u lidí ve vysokoškolském věku (59).

Pěší turistika a kempování jsou skvělou volbou, ale někteří lidé nemají tyto aktivity rádi - nebo k nim nemají přístup. I když žijete v městské oblasti, můžete vyhledávat zelené plochy, jako jsou místní parky, arboreta a botanické zahrady.

Shrnutí:

 • Trávení více času venku - ať už v místním parku nebo na vrcholu hory - může pomoci snížit hladinu stresu a zlepšit náladu.

14. Cvičte hluboké dýchání

Psychický stres aktivuje váš sympatický nervový systém, čímž se vaše tělo dostává do režimu bojuj nebo uteč. Během této reakce stresové hormony spouštějí fyzické příznaky, jako je zrychlený srdeční tep, zrychlené dýchání a stažené cévy.

Cvičení hlubokého dýchání může pomoci aktivovat váš parasympatický nervový systém, který řídí relaxační reakci (60, 61).

Mezi hluboká dechová cvičení patří brániční dýchání, břišní dýchání a zrychlené dýchání.

Cílem hlubokého dýchání je soustředit své vědomí na dech, aby byl pomalejší a hlubší. Když se zhluboka nadechnete nosem, plíce se plně roztáhnou a břicho se zvedne. To pomáhá zpomalit srdeční tep, což vám umožní cítit se v klidu.

Shrnutí:

 • Hluboké dýchání aktivuje relaxační reakci vašeho těla, čímž působí proti některým fyzickým pocitům stresu.

15. Trávte čas se svým domácím mazlíčkem

Mít domácího mazlíčka může pomoci snížit stres a zlepšit vaši náladu. Když se mazlíte nebo se dotýkáte svého domácího mazlíčka, vaše tělo uvolňuje oxytocin - hormon, který je spojován s pozitivní náladou (62).

Studie navíc ukazují, že majitelé domácích mazlíčků - zejména ti, kteří mají psy - mají tendenci k větší životní spokojenosti, lepšímu sebevědomí, nižší míře osamělosti a úzkosti a pozitivnější náladě (63).

Mít domácího mazlíčka může také pomoci zmírnit stres tím, že vám dává smysl, udržuje vás v aktivitě a poskytuje vám společnost.

Shrnutí:

 • Trávení času s domácím mazlíčkem je příjemný a relaxační způsob, jak snížit stres.

Závěr

Přestože je stres nevyhnutelnou součástí života, chronický stres se negativně podepisuje na vašem fyzickém i duševním zdraví.

Naštěstí existuje několik strategií založených na důkazech, které vám pomohou stres snížit a zlepšit vaši celkovou psychickou pohodu.

Účinnými metodami jsou cvičení, všímavost, čas strávený s domácím mazlíčkem, minimalizace času stráveného u obrazovky a častější pobyt venku.

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           ČERVEN 2024 - 17 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života