České zdravotnictví v troskách

Chirurg Šimon Reich

Je sobota (vlastně už neděle) a já dnes opět sloužím. Mám to takhle 4-5x do měsíce. Přibližně od sedmi večer dorazilo celkem 10 sanitek. Teď jsem přišel na lékařský pokoj. O víkendech naštěstí sloužíme ambulanci ve dvou. Kolega mne přišel vystřídat. Konečně večeřím.

Sloužil jsem taky ve čtvrtek. Do práce jsem přišel jako vždy před sedmou. Vizita, obejít pacienty, vyšetřit je, informovat je, zkontrolovat nové výsledky krve, podívat se na nové rentgenové snímky. Podívat se na obsah všech možných sáčků, kolik který drén kde a komu přesně odvedl. Kontrola lokálního nálezu poraněných končetin, operačních ran atd. A potom ještě převazy. Všechno se musí zapsat, okódovat, orazítkovat a podepsat.

Máme plný oddělení. Traumačka je totiž zavřená. Mělo se tam malovat. Ale někdo nahoře ve vedení nemocnice něco podělal, takže se tam nemaluje. Ale zavřený je to stejně, protože se to přece tak dlouho plánovalo dopředu. Makes fucking sense. Takže máme spoustu traumatologických pacientů u nás na oddělení. Tzv. “napsat” pacienty trvá nekonečně dlouho. Kliknete a máte error. Ok. Kliknete a máte zase error. Ok. Objevujou se všude a pořád. Valej se na vás ty okýnka jak nekonečná lavina. Musíte u toho vypnout mozek. Jinak byste si to hodili. Občas si do něčeho kopnete a zařvete si.

Po vytvoření každého dokumentu se vás systém zeptá, zda ho chcete elektronicky podepsat. Nechcete. Protože byste museli zadávat heslo pokaždé, když byste tak učinili, mít zavedený USB token a kliknutí by bylo celkově víc, než když se rozhodnete nepodepsat (to je těch kliknutí asi jenom pět). Jeden ze starších kolegů se nechal slyšet, že celá tahle srajda stojí prej 20 mega ročně. Panečku, to musí bejt rejžovej nákyp. No, hlavně, že do zdravotnictví šlo letos rekordně peněz. Děkujeme o všemocný skvělý pane ministře!

Do toho pomáháte kolegyni, která je zde na stáži. Neví co má dělat (nebo jenom okrajově) a se softwarem, který postrádá jakoukoliv logiku, samozřejmě taky neumí. Nikdo vám neřekl, že se o ni máte postarat. Ale zrovna teď a tady je situace taková, že to nikdo jiný neudělá. Nemůžete se na to vykašlat. Jde přece o pacienty. Příště to padne třeba na někoho jiného. Střídáme se v tom. Jsme celkem sehraná parta.

Pak musíte zavolat na všechny možné strany. Antibiotické centrum, ultrazvuk, neurolog. S každým se musíte domluvit, vysvětlit ve zkratce a přesto v celé šíři a kompletním kontextu případ daného pacienta a proč by se jím zrovna oni měli zabývat. Občas se pohádáte. Někdy musíte bejt tvrdý. Jinak se na vás vykašlou. Dohodnete čas, oznámíte to sestrám, ujistíte se, že všichni chápou, co a jak se bude dít. Měli byste to vysvětlit i pacientům. Člověk rád ví, co se s ním bude dít. Zvlášť když leží ve špitále. Znám to z vlastní zkušenosti. Taky mě kdysi “řezali” a věděl jsem kulový. Taky jsem měl strach a špatnou zkušenost. Ale Kuba, můj dnešní kolega, mi tenkrát zachránil život. A to mi dnes při zpětném pohledu bohatě stačí. Nevěděl jsem tenkrát, co vím dnes.

Pak staršímu lékaři podáte hlášení, co kde jak máte, co je kde jak v plánu, co jste kde jak udělal. A na tohle všechno máte jenom hodinu. Pak je totiž hlášení. Po něm běžím ještě zpátky na oddělení napsat propouštěcí a překladové zprávy, předepsat recepty, všechno vykódovat, vytisknout v několika kopiích, orazítkovat a podepsat. Nemusím vykládat, že musíte vyplňovat věci typu, zda je daný pacient svobodný či nikoliv, na jaké pracuje pozici ve svém zaměstnání nebo zda je v důchodu atd. Vymýšlíte si to, neřešíte to. Miliarda kliknutí a miliarda errorů.

Pak běžím do ambulance. Začíná se v devět. Čekárna praská ve švech. Lámu do sebe Redbull. Už jsem měl jedno kafe. Další mi vaří sestra. Je zlatá. Oběd nestíhám. Na malou se mi podaří jednou odskočit někdy odpoledne. Je půl čtvrté, takže bych měl jít udělat u svých pacientů na oddělení vizitu. Jenže čekárna je plná. Co plná, přímo našlapaná! Pacienti jsou v ní jak sardinky. Je tam nedýchatelno a strašně to tam smrdí (většinou stačí jeden člověk, který nemá možnosti nebo zvyklosti hygieny). Je mi ostatních pacientů líto. V ambulanci mám 3 studenty, 2 cizince a 1 našince. Popisuju jim případy, ukazuju snímky, zkouším je a odpovídám na dotazy. A to všechno v angličtině. Našinec má smůlu, ale tenhle naštěstí anglicky umí dobře, takže rozumí a já se nemusím padesátkrát opakovat.

Okolo sedmi večer už to nemůžu vydržet a jdu si podruhý odskočit na malou. Jdu na záchod pro pacienty, protože je nejlbíž a já už to nemůžu vydržet. Na zemi je nablito a stopy krve, v míse je něčí nespláchnutý tampón. Musím pak říct sestrám, ať tam pošlou někoho to uklidit. Když se vracím do ambulance, tak na mne začne jeden chlápek řvát (čekal asi hodinu) “jestli se tady vůbec ordinuje?!”. Praskli mi nervy a dost jsem ho seřval. To se občas stane i těm nejlepším. I tak mě to pak vždycky mrzí, když se mi to stane.

Střih. Jsou přibližně 3 ráno a já jsem konečně dosáhnul momentu (za celý den se mi to nepovedlo i když jsem jel nostop), že mi na stole neleží žádná karta. Malé vítězství! Pokořil jsem zase jednou tekutý písek, vyhrabal jsem se z bažiny! Hip hip hurá. Jdu nahoru zkolabovat na pohovku. Za chvíli mě stejně volají zpátky a během těch několika málo hodin ještě párkrát. Tady u nás, když se ve službě vyspíte 3 hodiny, tak je to úspěšná služba.

A máme zase sedm ráno a já jdu zase hezky zpátky na oddělení a jedeme znova to samé. Na hlášení nezvládám jít, nemám sílu. Hučí mi v hlavě, nevím jak se jmenuju a musím dopsat propouštěcí zprávy a překladovky. Mám strašnej hlad. Nic tam nesmí chybět. Výsledky, průběh hospitalizace, doporučení .. prostě všechno. Jinak dostanu kouř a hlavně! jde přece o pacienta. Rodina se na mě těší. Domů dorazím někdy v 10, jindy zase v 11. Škoda, že si dám pivo, párek a proberu se až večer. Chtěl bych s nimi být víc a rád bych Michaele víc pomáhal. Miluju jí, je to můj andílek. Ale tohle není v lidských silách. Jsem voják, kterej se právě vrátil z fronty. Nikdo nechápe, jaký to tam je. Ta zkušenost nejde předat někomu, kdo to nikdy nezažil. Krom toho nechci umřít na infarkt v 50ti. Musím je přece živit a dopřát dětem studium až vyrostou. Musím jim přece chvíli vydržet.

No a dneska jsem tady zas a píšu tenhle status. Rekapituluju si, co se dnes dělo zajímavého. Jedna paní se nechala přivést sanitou, protože ji údajně napadl manžel. Nic neobvyklýho. Bohužel. Čekala asi půl hodiny a odešla. Uběhlo cca 5 hodin a ta paní se nechala přivést znovu. Nedošlo k dalšímu incidentu. Prostě se nechala přivést znovu. Vyšel jsem ven z ordinace a tak trochu z legrace, ale taky ze zvědavosti a frustrace, jsem se jí zeptal, jestli by nechtěla rovnou zase odejít a zavolat si sanitu potřetí. Zeptala se mě jestli to myslím vážně. Řekl jsem jí, že už to jednou udělala, tak proč bych to nemyslel vážně. Zvedla se a odešla. Třeba se nechá přivést v 6 ráno. Kdo ví? Zaplatíme ty výjezdy my všichni, tak o co jde? Ano, tohle si platíme ze svých daní. Pecka, že jo?

Narovnání zlomené ruky, který se nepodařilo ani mně ani staršímu. To se někdy u nestabilní zlomeniny stává. Budeme ji muset operovat. Já se ale na sál nepodívám. Musím vyhnít tady dole. Dorazí chlapík, kterýmu jsme nedávno zjistili nádor žaludku. Měl se přijít léčit. Slíbil to. Vykašlal se na to. Chlastá. Metla lidstva. Dneska měl kašel a něco mu prasklo v břiše. Nevypadá dobře, břicho je přifouklý, tvrdý jako prkno. Na rentgenu má pneumoperitoneum, volám docenta, že bude mít asi práci, a pána připravuju na sál. Slibuje mi, že se příště poučí. Může to zkusit, pokud to přežije, pomýšlím si sám pro sebe.

Pak mi přivezli jednu křehkou pani. Nedávno ji brali vzorek ze zvětšený uzliny. Zatím se neví, co to je. Víc vyšetření se nedělalo. Dneska z ničeho nic ukrutný bolesti břicha. Taky to smrdí sálem. Ptám se docenta, zda mi schvaluje můj nápad doplnit CT břicha. Má desítky let zkušeností a říká mi, abych udělal i CT hrudníku. Když vidím výsledek, tak mě mrzí, že měl pravdu. Nemoc je úplně všude. Cenná zkušenost. Bude se mi hodit. I takhle (a často hlavně takhle) se člověk učí.

Jeden šedivej záchranář mi pozdě v noci přivezl mladou holku s bolestmi břicha. Dáli jsme se do řeči. Je to sympaťák. Říká mi, že to dělá 39 let a že dává výpověď. Vzpomíná a trochu vypráví o starých dobrých časech, kdy si lidi nevolali sanitu na každou ptákovinu. Dnešní době nerozumí, je to kocourkov. Dávám mu za pravdu. Nadhodí pár svých zkušeností z USA. Jak tam všechno skvěle šlape a lékaři tam dělají medicínu a ne úředničinu. Podáme si ruku. Má pořádnej stisk. Stejně jako já. Dobrej chlap. Bude ho škoda. Ale za zlé mu to fakt nemám.

Byl jsem na stážích na chirurgii v Brazílii a viděl jsem jednu z nejhorších medicín na světe. Byl jsem na stážích v Israeli a viděl jsem jednu z nejlepších medicín na světě. Teď jsem doma a je to jedno z největších otrokářství na světě. Porušujeme zákoník práce. Jinak bychom pohotovost v počtech, které máme k dispozici, nikdy nezvládli. Všichni to vědí. My to víme, vedení to ví a ministr Adam Vojtěch taky. A všem je to fuk.

Mě osobně to nekonečně trápí. Co na tom, že přijdu o důchod. Co na tom, že se mi to nezapočítá do atestace. Štve mě to hlavně z principu, víte? Svým způsobem nejsem o nic lepší než současný prezident. Jasně, motivace je docela jiná, ale přesto – porušuju zákon. A já nechci porušovat zákon. Tak proč to dělám? Protože jsem chtěl dělat medicínu a baví mě. Nevyhnete se tomu. Takhle se to dělá v podstatě v úplně každym špitále. Na papíře to samozřejmě sedí. A já už nechci žít ve lži sakra! Je to tak vyčerpávající. Myslím že tak trochu tuším, jak se lidé cítili za normalizace. Život v absolutní lži. Muselo to bejt strašný.

Byl jsem nějaký čas zpět u ministra Adama Vojtěcha přímo u něj na ministerstvu. Pozval mě k sobě spolu s kolegou. Do očí vám ten právník v klidu řekne, že je lékařů dostatek. Řekne to i vám všem v televizi, v novinách a na náměstích. A ještě vám na obrazovku napíšou číslovku 70 000. Už vám ale neřeknou, že v tom jsou tyhle brutální přesčasy. Že jsou to prachy de facto za dvě a půl práce.

Udělám všechno pro to, aby se připravil odvážný plán záchrany českého zdravotnictví. Snad o to bude zájem. Takhle to dál totiž nejde.

Konec konců, jde přece o pacienty.

Dr. Šimon Reich u novináře Veselovského

Každý třetí český lékař trpí vážným syndromem vyhoření. Cítí se na dně a nenávidí své povolání i pacienty.

Česká lékařská komora ve spolupráci s 1.lékařskou fakultou Univerzity Karlovy v roce 2014

Starejte se o svoje zdraví především sami, aneb jak se skutečně zdravě stravovat

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           ÚNOR 2024 - 30 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. Jelinek, dr. Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 29.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1457

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2081

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

  • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
  • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

  • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života

 

 

 

Standardní verze