Nepřetěžujte svou tělesnou schránku, aneb sport je moderní mýtus

 

Ing. Zdeněk Rozehnal

Dostávám žádosti o pomoc při zdravotních obtížích všeho druhu. Nedávno jsem obdržel mail, který krátce shrnu.

Velice mladá žena absolvovala náročnou turistiku v rozsahu 50 dnů, přičemž má narušenou menstruaci a zažívání - vrací se jí průjmy a před absolvováním této akce se objevily genitální bradavičky.

Týden po turistické akci má stále bolesti svalů, kloubů a plosek nohou. Dále se jí vrací stavy „mlhy“ před očima s tím, že se hůře koncentruje, což si vysvětluje i nedostatkem pohybu za posledních deset dní, po návratu z hor.

Ráda by pokračovala v lehkém tréningu - 6 km běh za den (to většina mužů neuběhne za rok). Má pocit, že by jí pomohla velká očista v podobě stravy.

Očista stravou nepomůže, pokud nedojde nejdříve k úpravě sebezničujícího životního stylu.

Adrenalin je proti zdravé dlouhověkosti

Adrenalin se stal v poslední době oblíbeným slovem. Všeobecně je podpora tvorby tohoto hormonu vnímána jako potřeba pro zdravý životní styl.

Adrenalin je vytvářen v dřeni nadledvinek a jeho vyplavení do organismu aktivuje sympatický nervový systém i zvýšenou fyzickou aktivitou. Dojde ke zvýšení tepu, krevního tlaku, zvyšuje se průtok krve svaly, ale na druhé straně tento průtok krve klesá v jiných částech těla. A tím se zhoršuje likvidace metabolického odpadu. A to určitě nepřispívá do budoucna ke zdraví.

Adrenalin sice umožňuje maximální mobilizaci veškerých rezerv, ale za cenu velkého následného vyčerpání, což má negativní vliv na trávení a snižuje se aktivita imunitního systému, aktivují se různé rozkladné metabolické pochody. To vystihuje výše popsaný zdravotní stav mladé ženy.

To nakonec vede k vyčerpání a k selhávání tkání a orgánů

a postupné invaliditě

Zdravá dlouhověkost je spojena s co nejlépe fungujícími regeneračními a detoxikačními pochody v organismu. A ty se aktivují parasympatikotonní vegetativní soustavou, která je protipólem sympatikotonní soustavě, která se aktivuje stresem, špatnou stravou, fyzickou zátěží… Parasympatický systém je anabolický (buduje), aktivuje trávení, imunitní systém a vylučovací orgány, tedy vyživuje, udržuje a obnovuje náš život. Aktivuje se, pokud je v klidu naše tělo i naše psychika.

Závěr

Nepřiměřená adrenalinová aktivace organismu zdravý život zkracuje, pro skutečnou aktivní regeneraci organismu je daleko užitečnější navodit přiměřený duševní klid.

Pro budoucí zdravou dlouhověkost je nutné normalizovat aktivaci sympatické neurovegetativní soustavy. Jen tak může tělo přiměřeně více aktivovat parasympatický systém.

Oba systémy nemohou současně pracovat na plný výkon a regenerující parasympatikus je mnohem aktivnější pouze tehdy, je-li uvedena akční - sympatikotonní soustava do relativního klidu. Pozná se to jednoduše podle srdeční frekvence – všechno co ji zvyšuje, automaticky snižuje aktivaci regeneračních rezerv a tím se příliš aktivní lidé nevědomě připravují o tu nejlepší medicínu, jakou si mohou dopřát.

Toto doporučení neznamená začít své svalstvo zanedbávat, jde jen o to najít ideální vyvážení mezi pohybem a klidem, protože aktivní odpočinek je prospěšný, jde-li o činnosti provozované v relativně co největší pohodě, jak duševní, tak i tělesné.

Zdravá dlouhověkost

Výše uvedená informace je určena lidem, kteří jsou ochotni aktivně pracovat na tom, aby mohli prožít poslední třetí třetinu života jako úžasnou část svého bytí a mají zájem co nejvíce zvýšit svoje šance na zdravou a soběstačnou dlouhověkost bez chemických léků, což je pojem pro 95 roků a výše.

Znamená to, že v 65 letech nebudete mít 2 chronické nemoci, v 85 více než 5, což je průměr v české populaci. Nebudete navštěvovat 14x lékaře ročně jako průměrný Čech (v Rakousku je průměrná návštěvnost 4x ročně!). Nebudete mít haldu chemických léků, které spolehlivě vyvolávají další nemoci...

Pozor na chemické lékaře

Každý třetí český lékař trpí vážným syndromem vyhoření. Cítí se na dně a nenávidí své povolání i pacienty.

Zjištění České lékařské komory ve spolupráci s 1.lékařskou fakultou Univerzity Karlovy již v roce 2014

MUDr. Ladislav Šafránek, lékař pro zdravou dlouhověkost

Pokud máte chronickou zdravotní indispozici a nejste spokojeni s chemickým lékařem, doporučuji se obrátit na MUDr. Slávka Šafránka:

E-mail: ladislav.safranek@celostnimedicina.cz

AMEN.

Cílem medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti.

Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Více úžasný:

MUDr. Henry Bieler

Cílem medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!
 

220+ zkušeností

s DUANWOOD REISHI ZDE

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK

127+ ZKUŠENOSTÍ

ZDE

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

 

.

100% Sibiřská Čaga
Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

 

 

JAREK NOHAVICA

ZADEK JAK ŽOK

A přece nakonec - ÚSPĚŠNÁ LÉČBA

 

Jak platné v roce 2020