Co se stane, když si často pravidelně neměníte svoje ložní povlečení

- zpravidla vliv na nejméně jednu třetinu života a většinou v konstantním prostředí
 

Ing. Zdeněk Rozehnal

Na tomto světě jsou dva typy lidí (domácností): ti, kteří  svoje ložní povlečení perou často a svědomitě a ti, kteří ne. Pokud jste v první skupině, tak je to správné. Pokud jste ve skupině, která má sklon prát si ložní povlečení přibližně podle lunárního cyklu, nejste sami.

Podle průzkumu u tisícovky domácností, domácnost průměrně pere (vyměňuje) své ložní povlečení jednou za 24 dnů [1].

Pokud si myslíte, že je to dostatečné, tak vemte na vědomí: každý týden trávíte v posteli průměrně 49 až 63 hodin (7 až 9 hodin denně), což poskytuje potu, tuku, špíně, odumřelé kůži, choroboplodným zárodkům a bakteriím dostatek času na jejich hromadění a množení [2,3].

Pokud si myslíte, že průměrný 24 denní cyklus obměny lůžkovin je dostačující, tak si níže přečtěte důvody, proč byste jej měli zkrátit ve prospěch svého zdraví.

Prachové roztoče

Možná si to neuvědomujete, ale odumřelých kožních buněk se neustále zbavujete po celých 24 hodin denně. Tyto odumřelé buňky se hromadí hlavně ve vašem ložním prádle [4].

Roztoči, jsou drobné mikroorganismy, které jsou pouhým okem neviditelné, se především živí vašimi odumřelými buňkami a množí se i díky potřebné vlhkosti. Roztoči mohou způsobovat alergie, spustit astma a dokonce vyvolat ekzém [5].

Může to dojít až tak daleko, že se můžete probudit a bude vás svědit tělo. A to už bude rázný důvod obměňovat a prát ložní povlečení častěji.

 

Realita:

  • ačkoliv si většina lidí myslí, že za jejich alergické reakce jsou zodpovědné poletující pyly v ovzduší nebo zvířata pohybující se v jejich  blízkosti, jsou to právě prachoví roztoči, kteří jsou viníkem celoroční alergie či astmatu (zátěž skoro 10% populace)

Domácí mazlíčci

Buďte zvláště obezřetní, pokud spíte společně s pejskem nebo kočičkou, což není až tak v Česku neobvyklé, vzhledem k množství chovaných těchto domácích mazlíčků na tomto území. Jejich uvolňovaná srst... totiž zvyšuje atraktivnost prostředí nejen pro roztoče.

Navíc mohou zanést do postele další druhy roztočů..., které se vám doslova mohou zavrtat do kůže a mohou způsobit houbovou infekci zvanou trychofycie [4,6].

Nicméně stálý kontakt dětí se zdravými domácími mazlíčky posiluje jejich imunitu! V dospělosti jsou na tom zdravotně podstatně lépe, než děti žijící ve "sterilním" prostředí, což je jednoznačně vědecky ověřeno.

A ještě dodám. Zvířata vás dokáží svým blízkým kontaktem i léčit... Např. kočky mají rády záporné energie a můžete si všimnout, že si na vás lehnou, přesně na místo, kde máte problém (slezou, když problém odezní). Osobně mnohokrát prověřeno - Siamka byla úžasná. A to jsem si ověřil nejenom u jedné kočky. Ale to ortodoxní chronická medicína nepochopí... PŘÍRODNÍHO SKORO NIC, ZATÍM.

Bakterie a viry

Uvědomte si, že prostředí, které vyhovuje roztočům, je zároveň ideálním prostředím pro množení bakterií a virů [4].

Jedna studie zjistila, že po pouhém jednom týdnu obsahovalo ložní povlečení 500 000 až 900 000 CFU (měřítko počtu mikroorganismů) na centimetr čtvereční. Po čtyřech týdnech se počet zvýšil na 1,5 milionů. Povlečení polštáře po jednom týdnu mělo více než 17 000 krát větší počet bakterií  než se běžně vyskytuje na záchodovém prkénku! [7]. A také podstatně více než na kuchyňské lince (zde se zpravilda nachází více patogenů než na záchodovém prkémku).

V případě, že máte oslabenou imunitu, případně jste nemocní, je velice důležité, abyste ložní prádlo často obměňovali. Například chřipkové viry přežívají na měkkém povrchu přibližně 15 minut, ale některé choroboplodné zárodky až 4 hodiny [8].

Akné

Pokud si všimnete v zrcadle, že se vaše pleť začíná zhoršovat, tak není od věci vyměnit povlak polštáře. Odumřelé kožní buňky, bakterie a nečistoty se mohou na jeho povrchu hromadit a to může vést k ucpávání vašich pórů, což vede k tvorbě akné. Pokud máte zvláště citlivou pleť náchylnou k akné, bude jedním z prospěšných řešení měnit povlak polštáře i vícekrát týdně [9].

Štěnice

Je to hmyz sající krev, který se rád přiživuje na lidech [10]. Vaše lůžkoviny je nepřitahují, ale vy, takže je obtížnější se jich zbavit. Do vašeho domova se mohou dostat po vašem ubytování v hotelových pokojích či v obdobných zařízeních a to že je máte se pozná podle toho, že po probuzení zjistíte svědivé stopy po kousnutí [4].

Praní ložního prádla je jeden z efektivních způsobů, jak je zlikvidovat, pokud je naleznete ve vaší posteli [4].

Údržba ložního povlečení

Následuje několik způsobů, jak udržovat svojí postel v čistotě, abyste v posteli klidně odpočívali:

  • Perte (čistěte) i polštáře. Časté praní jejich povlaků je velmi důležité, ale je také dobré vyčistit své polštáře. Dobrým pravidlem je vyčistit si polštář nejméně dvakrát ročně - jen se ujistěte, jak postupovat podle pokynů na etiketě výrobku [4]. Totéž platí pro deky a další přikrývky, které používáte ve své posteli [11].
  • Svoje ložní povlečení častěji měňte, pokud: Spíte nazí, spíte se svými dětmi nebo domácím mazlíčkem, hodně se potíte v noci nebo jíte v posteli [12].
  • Postel hned nestelte. Nejlépe je přikrývku i polštář dát ven, alespoň na hodinu. Sluneční záření (UV záření) i mráz zabíjí i roztoče. Nicméně i když necháte postel jenom „odvětrat“, vaše postel bude méně atraktivním útočištěm pro bakterie a viry [4].

Jak správně vyprat své ložní prádlo

Své ložní povlečení perte alespoň jednou týdně v té nejteplejší vodě, která je uvedena na etiketě výrobku. Před praním obraťte povlečení naruby, abyste omezili vyblednutí barev tkanin. [12].

Přikrývky a polštáře by se měly prát (čistit) minimálně 2x ročně, a dobrým nápadem je také vysávat matraci vícekrát ročně [11]. Když luxujete místnost, tak nezapomeňte občas vyluxovat i matraci.

Dobré je, i matraci občas umístit na čerstvý vzduch, z důvodu prospěšného vlivu UV záření a případně i mrazu. (Vhodná je matrace s vetkaným stříbrem či aloe vera, což jsou zabíječi patogenů, dobrá značka je Dorneo).

Doporučuji se seznámit v tomto s účinky jedlé sody, viz odkaz na konci článku.

Závěr

Může to vypadat z hlediska času jako obtížný úkol, ale pokud chcete, aby vaše postel byla útulným a hlavně zdravým místem pro odpočinek, spíše než bezpečné útočiště pro bakterie, viry a roztoče, bylo by moudré postupovat podle těchto pokynů.

Uvědomte si také, že postel je klíčová z hlediska zdraví, protože tu většinou neměníte na rozdíl od 2/3 dalších aktivit.

Dá se jednoznačně napsat, že zásadni 1/3 života je lože a vzduch, který při spánku dýcháte. Otázkou mohou být energie - geopatogenní zóny, ale to je problematika, které se budu věnovat v dalších článcích.

 

Uvědomte si, že nejméně třetinu života zpravidla strávíte v posteli. A to je prostředí, ve kterém byste měli především  odpočívat - posilovat imunitu (i detoxikovat) a ne odolávat ataku patogenů!

A PŘEDEVŠÍM NE V NEMOCI!

Dobrá nápověda:

 

OVĚŘENÉ EXTRAKTY S CERTIFIKÁTY - SUPERIONHERBS

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus (Outkovka pestrá)

Coriolus (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 UNIKÁTNÍ, BEZKONKURENČNÍ EXTRAKTY

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... Únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. Jelinek, dr. Wahls

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Nejúčinnější kloubní výživa, MUDr. Ladislav Šafránek

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

Porovnání AMERICKÉ a RUSKÉ vakcíny na Covid -19, mechanismy účinků všech i připravovaných vakcín

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

 

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

 

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

ZDE

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  bio logickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

JAREK NOHAVICA

ZADEK JAK ŽOK

A přece nakonec - ÚSPĚŠNÁ LÉČBA

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 11.2.2023 v souvislosti s "vakcinací"

Ú MRTÍ - 1204

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 1750

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

Stav k 23.11.2022

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

  • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
  • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

  • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

 

 

Standardní verze