Pacienti zbytečně umírají, aneb kam dospělo české zdravotnictví zdarma

Ing. Zdeněk Rozehnal

Soudruzi Hamáček a Zaorálek si zadali do posledních parlamentních voleb několik hesel, přičemž jedno z nich znělo: "zdravotnictví zdarma". Zde je potřeba oživit realitu: Vládnutí tzv. demokratických stran včetně ČSSD po roce 1989 znamenalo ztrátu za více než 3 bilióny (3 tisíce miliard) Kč. A ztráta dále narůstá třeba díky solárním baronům na základě totální "hlouposti" určité části poslanců. Ti chytří ty hloupé přesvědčili a finančně se do stavby solárek zapojili.

Heslo asi zabralo, Hamáček byl zvolen jako poslanec a dopracoval se v parlamentu do vyšší funkce, stal se předsedou ČSSD a dokonce si dělal zálusk na ministra vnitra. Co tento politik obhajuje? Je vůbec schopen stav českého zdravotnictví pochopit? Jaký je v současnosti stav českého "zdravotnictví zdarma" ve skutečnosti? Podle mě by to mělo zajímat širokou veřejnost, protože na každého jednou zpravidla dojde a bude si přát nejkvalitnější léky a také s co nejmenšími vedlejšími účinky...

Podle dohody mezi ANO A ČSSD z května 2018 se nemá zvyšovat spoluúčast pacientů, takže chudí budou dále přispívat třeba na biologickou léčbu těm bohatým (vyvoleným). Opět nadále nebude měřeno všem stejně

Jako dovozce léčiv z Francie vím, jak to zde dlouhodobě funguje a jaký je reálný stav, ale mohl bych být podjatý. Proto jsem využil prohlášení expertů z března 2018 a dovolil jsem si je níže citovat.

Obyčejný pacient v roce 2018 zpravidla stále nemá nárok

Pacientům brání v přístupu k nové (nejúčinnější) léčbě finanční náročnost, resp. nedostatek financí, nedodržování zákonů SÚKLem a dovolil  bych si řící cílená neinformovanost pacientů, jejich příbuzných i široké veřejnosti.

Pacienti a jejich blízcí totiž často nevědí na koho se obrátit, pokud potřebný lék není hrazen z veřejného zdravotního pojištění. Nicméně je to ještě závažnější:

"Většina nemocných dokonce neví jakou léčbu potřebují, kolik stojí a zda je na ni nárok ze zdravotního pojištění"

- to jsou slova experta z Onkologické kliniky 1. lékařské fakulty a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze z 30.3.2018

"Oranžová legislativa" počítá s tím, že se každému dostane bezplatné zdravotní péče, kterou potřebuje a která je hrazená ze zdravotního pojištění. Pokud existuje léčba, která je jediná možná, mají ji pojišťovny uhradit i navzdory tomu, že běžně hrazená není. Krásné, ale pouze pro vyvolené. Ano ti mají vše potřebné a včas!!! Pro běžného občana je cíleně nastavena řada překážek...

"Většina bariér potřebuje systémové řešení celé oblasti, které by zajistilo transparentní a rovný přístup k léčbě"

- další jasná slova experta z Onkologické kliniky z 30.3.2018 - po 28 letech "budování" kapitalistické společnosti. Modrooranžová hydra zasela systémové chyby do všech oblastí společnosti

Jinak řečeno v současnosti také existuje propracovaný korupční systém v léčbě... Lékaři nemohou léčit podle svého svědomí. V mnohých případech je umožněna nejkvalitnější léčba (např. biologická léčba) v řádech procent z potřebných, zpravidla jsou to papaláši a úplatkáři. V podstatě dochází k paradoxu - chudí platí léčbu bohatým, kteří by si ji mohli sami zaplatit!

Současná nastavená zákonná pravidla negarantují rovný přístup ke zdravotní péči

A mainstremová media hlásají na jak vysoké úrovni máme zdravotnictví! Dokonce prý srovnatelné se Západem

Dalším zásadním problémem zdravotnictví zdarma je kladení překážek pro vstup nových léků na trh. První je restriktivní přístup zdravotních pojišťoven, které připouštějí jen minimální a nerealistické navýšení nákladů pro účinné léčení. Nemocnicím pak nejsou pojišťovny ochotné navýšit rozpočty o náklady na nové léky, pokud na ně mají vyčerpaný rozpočet. A obráceně někdy ani nemocnice nedoporučují inovativní léčbu, protože na ni mají vyčerpaný rozpočet. Takže ani pacient a jeho příbuzní se to zpravidla nedoví, protože se před nimi utajují informace. A pacienti zbytečně umírají.

To je dilema lékařů:

Komu dát inovativní lék? Komu dát šanci na delší život?

Dalším problémem je malá kapacita Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL), která prodlužuje schvalovací proces!!! A také je to nevhodné nastavení pravidel pro vstup léků na český trh zejména pro vzácná onemocnění.

Průměrná doba vstupu nového léku na český trh je rok a půl, což je třikrát déle než stanoví zákon. Každý lék nejprve pro EU schválí Evropská léková agentura, poté ho posuzuje SÚKL a zdravotní pojišťovny. Pokud mu přizná úhradu, bude placený ze systému veřejného zdravotního pojištění.

Aktuální případy ukazují, že snaha lékaře léčit není vždy totožná s přístupem zdravotní pojišťovny. Řešení je v současnosti ponecháno na soudních sporech pacientů se zdravotními pojišťovnami, přičemž se pacienti mnohdy rozsudku nedožijí. Umřou, protože potřebný lék dostane třeba vybraný papaláš hlásající zdravotnictví zdarma (pro mě) s kontem v desítkách milionů. Měnu nechám na čtenáři.

Podle přednostky Ústavu veřejného zdravotnictví a medicínského práva 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy Jolany Těšinové by se mělo vycházet z jednoznačných a předvídatelných zákonných pravidel garantujících rovný přístup ke zdravotní péči

A ty nám stále chybí, více než 28 let a korupce ve zdravotnictví zákonitě bují a lidé zbytečně předčasně umírají

Realita v roce 2018 u pacientek s metastázující rakovinou prsu

Podle experta z Onkologické kliniky je léčba novými léky dostupná pro pacientky s metastázující rakovinou prsu zdarma jen v některých stádiích nemoci. A těch pacientek je asi 3400. Pro ostatní (pokud se to vůbec dozvědí) lékaři, často za pomoci pacientských organizací, žádají pojišťovny o mimořádnou úhradu na výjimku ze zákona o zdravotní péči, využívají tzv. paragrafu 16. V případě nesouhlasu je poslední možnost obrátit se na soud nebo si léčbu uhradit ze svého (cca milion Kč).

“Dříve bylo střední přežití s metastázující rakovinou prsu asi tři roky. Díky nové léčbě k nám některé pacientky docházejí i desítky let. Nepozná se na nich, že jsou nemocné, protože normálně pracují a starají se o rodinu,“ konstatoval expert z Onkologické kliniky. V roce 2017 se v Česku léčilo s rakovinou prsu  91.000 žen, přičemž každý rok jich onemocní více než 7000. Třetině léčených se nemoc vrátí, zpravidla ve stádiu s metastázemi.

3 400 : 91 000  =  zdravotnictví zdarma pro 3,74%

Více:

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Více úžasný:

MUDr. Henry Bieler

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

ROZHOVOR S MUDr. SOŇOU PEKOVOU, Ph.D. - 8. červenec 2021

Globalisty cenzurované video nově na svobodném kanálu

 

KLINICKÉ TESTY LÉKŮ - PODVOD

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

100% Sibiřská Čaga
Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

 

 

MUDr. Ludmila Eleková: Vakcíny brzdí vývoj. Dříve děti mluvily souvisle od 2 let a dnes? Katastrofa! (1:58:35)

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

  • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama

___________________________________________________

Předpokládané trendy v užívání vitamínů a dalších doplňků stravy v roce 2021 ZDE

 

 

KNIHA

NACISTICKÉ KOŘENY "BRUSELSKÉ EU"

 MUDr. Matthias Rath, Paul Anthony Taylor, Aleksandra Niedzwiecki a August Kowalczyk

v češtině je možno knihu přečíst online zde

Co jste už vždycky chtěli vědět o ‘bruselské EU’ - Ale nikdo se neodvážil vám o tom říci!

 

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

JAREK NOHAVICA

ZADEK JAK ŽOK

A přece nakonec - ÚSPĚŠNÁ LÉČBA

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

 

Jak platné v roce 2020 - 2021

 

PROTESTSONG

V DLOUHÉM ZATMĚNÍ

Ilona Czáková, Roman Horký a KAMELOT

(Oficiální videoklip - Premiéra: 1. 12. 2020)

Do této písně jsme vložili naše srdce a nevymyté mozky