Krátké procházky, které zpestří pracovní den kancelářským pracovníkům, mohou prospět jejich celkovému zdraví

- Pixabay

Barbora Nová

Nová studie Kolumbijské univerzity v New Yorku zveřejněná 12. ledna 2023 uvádí, že pouhých 5 minut chůze každou půlhodinu může vyvážit některé z nejškodlivějších účinků dlouhého sezení.

Výzkumný tým pod vedením doktora Keitha Diaze, docenta behaviorální medicíny na Vagelos College of Physicians and Surgeons na Kolumbijské univerzitě, testoval pět různých cvičebních "svačin".

Zahrnovaly 1 minutu chůze po každých 30 minutách sezení, 1 minutu po 60 minutách, 5 minut každých 30 minut, 5 minut každých 60 minut a žádnou chůzi.

"Kdybychom neporovnávali více možností a neměnili frekvenci a délku cvičení, mohli bychom lidem poskytnout pouze náš nejlepší odhad optimální rutiny," uvedl dr. Diaz v prohlášení.

Nutnost méně sedět

Existuje spousta výzkumů, které dospěly k závěru, že dlouhodobé sezení, jaké se provádí v kancelářských prostorách, představuje zdravotní riziko, a to i pro ty, kteří pravidelně cvičí.

Lékaři prooto doporučují dospělým, aby se více hýbali a méně seděli.

Otázkou tedy zůstává, jak toto sezení zmírnit, když už k němu dochází.

A podle vědců nové studie neexistuje mnoho výzkumů, které by kancelářským pracovníkům poskytly uspokojivou odpověď.

Jak studie o sezení a chůzi probíhala

Nová studie byla malá - v Diazově laboratoři se jí zúčastnilo pouze 11 dospělých lidí.

Účastníci seděli 8 hodin na ergonomické židli a zvedali se pouze na předepsanou dobu cvičení - chůzi na běžícím pásu nebo přestávku na toaletu.

Vědci uvedli, že dbali na to, aby každý účastník nepřehnal cvičení. Účastníkům studie také pravidelně měřili krevní tlak a hladinu cukru v krvi (klíčové ukazatele kardiovaskulárního zdraví).

Účastníci studie mohli během sezení pracovat na notebooku, číst si a používat telefon a dostávali standardizované jídlo.

Co vědci zjistili o chůzi a sezení

Vědci uvedli, že nejlepší výsledky přineslo 5 minut chůze každých 30 minut. Byla to jediná doba, která významně snížila hladinu cukru v krvi i krevní tlak.

Režim chůze dramaticky ovlivnil reakci účastníků na velká jídla, když snížil nárůst hladiny cukru v krvi o 58 % ve srovnání s celodenním sezením, uvedli vědci.

Mírný přínos pro hladinu cukru v krvi v průběhu dne měla také přestávka v chůzi každých 30 minut po dobu 1 minuty.

Chůze každých 60 minut (buď po dobu 1 minuty, nebo 5 minut) nepřinesla žádný přínos na snížení hladiny cukru v krvi.

Všechny druhy chůze významně snížily krevní tlak o 4 až 5 mmHg ve srovnání s celodenním sezením.

"To je výrazné snížení, srovnatelné se snížením, které byste očekávali od každodenního cvičení po dobu šesti měsíců," řekl dr. Diaz.

Všechny režimy chůze, s výjimkou chůze 1 minutu každou hodinu, významně snížily únavu účastníků a vykazovaly zlepšení nálady.

Žádný z režimů chůze však neovlivnil poznávací schopnosti.

Přínosy chůze v průběhu celého dne

Odborníci tvrdí, že i malé množství aktivity během pracovního dne se sčítá.

"Tato studie ukazuje, že i malé zlepšení fyzické aktivity může mít vliv na hladinu cukru v krvi a krevní tlak," uvedl Dr. Y u-Ming Ni, kardiolog z MemorialCare Heart and Vascular Institute v Orange Coast Medical Center v Kalifornii.

"Nezapomínejte, že malé změny prováděné v průběhu let mohou mít trvalý dopad na zdraví," řekl dr. Ni. "Může se zdát, že pět minut chůze každou hodinu práce u stolu není mnoho, ale v průběhu pracovního dne se to může sečíst."

"Například při osmihodinovém pracovním dni to představuje 40 minut fyzické aktivity," poznamenal dr. Ni. "Když k tomu přidáte patnáctiminutovou procházku během polední pauzy, máte najednou téměř hodinu fyzické aktivity navíc každý pracovní den. Díky těmto malým změnám může každý změnit své zdraví, stačí 5minutová přestávka jednou za hodinu na procházku."

Podle doktora Theodora Strange, předsedy lékařské komory v newyorské Staten Island University Hospital, má význam i to, že místo sezení se stojí.

"Dlouhodobé sezení ovlivňuje celkový zdravotní stav člověka mnoha drobnými způsoby," řekl dr. Strange. "Stání a chůze mají pro zdraví mnohem více výhod. Už jen při stání u pracovního stolu anebo při chůzi se za den spálí více kalorií. To samozřejmě pomáhá při snaze udržet si váhu."

Dr. Strange dále uvedl, že stání a chůze zvyšují průtok krve, zejména do nohou, a tím snižují pravděpodobnost vzniku stáze a otoků. Pomáhá také metabolizovat cukr a tuk a může pomoci s dýcháním.

"Také dlouhodobé sezení může vést k problémům se zády a k bolestem," řekl dr. Strange. "Další výhodou kombinace stání/chůze oproti sezení je udržování svalů, vazů a kloubů volnějších a protaženějších - což pomáhá při myalgiích a ztuhlosti.

Jak chodit při práci

Perry Mykleby je certifikovaný osobní trenér s osvědčením pro ortopedické cvičení. Mykleby uvádí několik způsobů, jak zmírnit všechno to sezení, a to pořídit si stůl na stání, třeba i s příslušenstvím v podobě běžeckého pásu.

"V pravidelných intervalech si dělejte přestávky na pohyb," doporučuje Perry Mykleby. "Místo dlouhého sezení si raději nastavte připomínky, abyste vstali a hýbali se. To může zahrnovat například hluboké pokrčení kolen (nebo mé oblíbené hinduistické dřepy). Dřepy na židli u stolu a z ní jsou také jednou z možností."

Podle Myklebyho mohou kanceláře s "městy kostek" cvičení poněkud znepříjemňovat.

"Najděte si záminky, abyste se mohli procházet po budově, chodit po schodech, cokoli, co dává smysl a co vás neodvádí od dobré práce, za kterou jste placeni," radí Perry Mykleby.

Závěr

Podle vědců mohou pětiminutové procházky každou půlhodinu působit proti některým zdravotním rizikům dlouhodobého sezení.

Dodávají, že kratší procházky, a dokonce i stání mohou být zdraví prospěšné.

Podle odborníků si můžete během pracovního dne zacvičit chůzí po budově, chůzí po schodech nebo hlubokými pokrčeními kolen.

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
NOVINKA  Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           BŘEZEN 2024 -31 článků

           DUBEN 2024 - 24 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

  • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
  • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

  • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života