Začíná jít do Tuhého, věnujte více pozornosti zdravotní prevenci, včasná investice do zdraví se Vám určitě vrátí, protože je tu šfajneraj. Ministerstvo zdravotnictví vlastní chybou platí stovky miliónů za energie navíc, policie nešetří, glyfosát promořuje potraviny a Čech 14x ročně u lékaře, Rakušan 4x. Pracují zde lékaři bez potřebné znalosti češtiny, plebsu to musí stačit, prostě šfajneraj

Tak policista Tuhý pomalu odchází do Bratislavy na ambasádu (není jasné jestli byl vykopnut nebo podkopnut), ten který si vzal za náměstka estébáka Laubeho s úkolem zlikvidovat útvar plk.Šlachty - Útvar pro odhalování organizovaného zločinu. No a na Václaváku se dlouhodobě prodávají organizovaně pod dohledem státní i městské policie drogy, což novináři vícekrát zdokumentovali - naposledy:

Černota: Co udělají policisté na Václaváku, když jim nahlásíte drogové dealery?

Z publikovaných videí je jasné - Policie se stala součástí organizovaného zločinu. Tohle Papaláše nezajímá (mimo těch, kteří inkasují "výpalné" za toleranci prodeje drog), že následně zákonitě poroste v souvislosti s tím další závažná kriminalita. Oni totiž mají ochranku... V oblasti zdraví je to podobné. Bývalý ministr Jurečka prosytí Česko glyfosátem a nic se neděje. A Papaláši s rozvětveným příbuzenstvem chodí do vybraných nemocnic přednostně a běžný občan čeká na operace a vyšetření čím dál déle, přičemž na značně přetíženou psychiatrii už pomalu nemá nárok, protože tu stačí obsadit Papaláši a spol. Dále MUDr. Kubek - neblíží se nová totalita?

Štvě mě papalášský přístup politiků. VIP péči pro sebe a své blízké, lidi je nezajímají

MUDr. Milan Kubek, prezident České lékařské komory

06.11.2018

Zdravotnictví se potichu zhoršuje, máme personálně zdevastované nemocnice, lékaři stárnou a noví utíkají za hranice. Neumíme je zaplatit a supluje to laciná pracovní síla z Východu, říká v rozhovoru prezident České lékařské komory Milan Kubek.

České zdravotnictví nevzkvétá, dal by se parafrází Václava Havla shrnout rozhovor s předsedou komory lékařů Milanem Kubkem. Stejně tak nekvetou ani vztahy mezi lékaři a ministrem zdravotnictví. Ten se nedávno v rozhovoru pro časopis Týden velmi silně opřel do lékařů i lékárníků, respektive do jejich stavovských organizací.

Ministerstvo navíc zadalo analýzu, která se zabývá otázkou, jestli by nebylo možné zrušit povinné členství lékařů v jejich komoře. Podle Milana Kubka je to snaha o likvidaci komory jako nepohodlného kritika poměrů ve zdravotnictví. A také pokus zakrýt selhávání ministerstva a ministra v mnoha jiných kauzách - naposledy například s nákupem energií pro nemocnice prodraženým o několik stovek milionů korun.

Podle Kubka komora vadí ministrovi i proto, že bojuje proti importu ukrajinských lékařů, kteří v Česku pracují na výjimku a nemusí skládat odborné ani jazykové zkoušky. Prezident komory to považuje za přímé ohrožení pacientů a závažné porušení zákona.

Zároveň upozorňuje na nedodržený slib o zvyšování platů a podfinancované zdravotnictví, které vyhání lékaře a sestry za prací v zahraničí. Chybějící síly pak levně doplňují "gastarbeiteři z Východu". "Pokud si chceme kvalifikované zdravotníky udržet, není jiná cesta než je lépe zaplatit," říká Kubek v rozhovoru...

Ministr zdravotnictví v nedávném rozhovoru pro Týden nebývale ostře zaútočil na stavovské komory lékařů a lékárníků. Nešetřil hlavně Českou lékařskou komoru a nepřímo ji označil za zbytečnou. Jak se vám to četlo?

Bylo mi z toho sice smutno, ale upřímně, překvapený jsem nebyl. Na profesní lékařskou samosprávu útočila celá řada špatných ministrů zdravotnictví. A kde jsou? Na rozdíl od nich komora vydržela, protože dělá dobře svoji práci. V zájmu pacientů hájí kvalitu a bezpečnost lékařské péče.

Ministerstvo zdravotnictví zadalo analýzu povinného členství v lékařské komoře. To jste v takové válce?

Komora upozorňuje na problémy, které pan ministr nechce anebo neumí řešit, a tak si patrně spočítal, že snazší než likvidovat problém, bude zlikvidovat toho, kdo na něj upozorňuje.

Zrušení povinného členství lékařů v komoře se ale už v minulosti probíralo vícekrát.

Politici, kterým nejsou demokratické principy tak úplně vlastní, zkrátka čas od času podléhají pokušení, že by bylo jednodušší jim nepohodlnou profesní samosprávu zlikvidovat, než řešit problémy, na které komora upozorňuje.

V téhle souvislosti je vhodné si připomenout, že profesní komory mají v našich zemích bohatou historii. Ty lékařské začaly vznikat už v 80. letech 19. století a naši komoru zlikvidovali až komunisti po Únoru 1948. O něčem asi vypovídá i to, že to byli právě komunisti, kdo se už koncem devadesátých let jako první pokusil obnovenou lékařskou komoru zničit.

Další útoky pak přišly od Klausovy ODS a v roce 2007 dokonce Ústavní soud musel posuzovat, jestli není povinné členství v komoře v rozporu s Ústavou a právy lékařů. Soudci ve svém rozhodnutí jednoznačně zdůvodnili, proč je naopak povinné členství v komoře pro společnost důležité a jak nezastupitelnou roli hrají profesní samosprávy v demokratické společnosti. To by měli politici respektovat.

Jak je to s ostatními profesními komorami a s členstvím v nich?

U nás dnes funguje celkem dvanáct zákonem nařízených profesních komor, které regulují výkon daného povolání na základě povinného členství nebo povinné registrace, která ale znamená v podstatě totéž. Vedle lékařské, stomatologické a lékárnické komory jsou to třeba komory advokátů, notářů, daňových poradců, veterinářů, autorizovaných inženýrů nebo daňových poradců.

Lékařské komory ale existují ve všech okolních státech a například v Německu nebo v Rakousku mají větší kompetence než komora naše a stát je v jejich práci taky víc podporuje.

Česká lékařská komora je zákonem zřízená profesní samospráva, na kterou demokratický stát přenáší některé své funkce podobně jako na samosprávu místní, tedy na obce, města a kraje. Tohle dělení moci odpovídá principu subsidiarity, kdy demokratický stát chápe, že obyvatelé obce vědí lépe než státní úředníci, jestli potřebují opravit školu nebo postavit bazén. Podobně demokratický stát uznává, že příslušníci daného svobodného povolání, například advokáti, veterináři nebo lékaři, dokážou regulovat výkon svého povolání lépe než nekvalifikovaní úředníci.

Jaké jsou vůbec vztahy mezi komorou a ministerstvem, potažmo ministrem? Vypadá to, že asi ne moc dobré.

Když komora plní svoje povinnosti a nebojí se hájit zájmy svých členů, pacientů a celé české medicíny proti státní moci, dostává se opakovaně do konfliktů s politiky. Aktuálně se snažíme chránit pacienty před nebezpečím, kdy jsou skuteční lékaři nahrazováni nelegální prací cizinců bez dostatečných znalostí češtiny a bez toho, že by někdo ověřil jejich odborné znalosti aprobační zkouškou. To je klasickým příkladem, kdy jsme naštvali ty politiky, kterým na bezpečnosti a zdraví občanů nezáleží.

O víkendu má lékařská komora celostátní sjezd. Nevystupňovalo se to napětí mezi komorou a ministrem kvůli tomu právě teď?

To si nemyslím. Za pravděpodobnější považuju to, že se pan ministr snaží odvádět pozornost od svých vlastních selhání. Nepřeje si, aby novináři psali o stovkách milionů, které jeho ministerstvo prošustrovalo, když včas nenakoupilo pro nemocnice energie na příští rok. Ty peníze mohly zachraňovat lidské životy a kvůli neschopnosti ministerských úředníků je nemocnice vyhodí oknem. Ostatně - byl za to pochybení někdo potrestaný? Nevšiml jsem si. Ti úředníci prý naopak dostali odměny. Pokud je tohle pravda, pak už ničemu nerozumím.

Považujete to za jedinou chybu ministra? To se přece může stát, neodhadl situaci na trhu s energiemi...

Jistě, to máte pravdu. Ale třeba před katastrofou, kterou by způsobilo zveřejňování nákupních cen léků, které nemocnicím pan ministr Vojtěch nařizoval, zachránil zdravotnictví až zákrok někoho zkušenějšího. Ten nejspíš panu ministrovi vysvětlil, s čím si zahrává.  Tam byly v sázce miliardy korun.

Trochu osobní otázka: Co když nejde o lékařskou komoru? Nevadíte ministrovi přímo vy? Narážím na jeho prohlášení, že prezident může být volen v zásadě na doživotí, že v komoře jsou stále stejní lidé a chtělo by to novou krev.

A kdo jiný by měl za komoru mluvit než demokraticky zvolení funkcionáři? Za vládu přece také mluví její předseda.

Nejsem si jistý, jestli jsou lékaři zvědaví na to, aby jim nezkušený právník radil, koho si mají volit za svého prezidenta a kdo bude hájit jejich zájmy. Považuju to za stejně nejapné, jako by Pražáci zakazovali obyvatelům Teplic volit si přes dvacet let za starostu pana Kuberu. Nejenom já, ale i jiní lékaři asi nemůžeme souhlasit s tím, jak propaguje kouření, ale kdyby nebyl dobrým starostou, tak by ho asi Tepličáci opakovaně nevolili na radnici nebo naposledy do Senátu. Je to jejich vůle a nám ostatním do toho nic není.

Pokud dnes připustíme, aby vláda diktovala doktorům nebo advokátům, koho si smí volit do vedení svojí profesní komory, pak by nám zítra mohla nařizovat, koho si smíme volit za starostu a pozítří se už můžeme probudit ne jako občané, ale jako zaměstnanci privátní firmy s nostalgickým názvem Česká republika.

V poslední době se s ministerstvem střetáváte právě kvůli ukrajinským lékařům, kteří v Česku pracují na výjimku a bez zkoušek. Proč vám Projekt Ukrajina tak vadí? Stojí to za rozbroje s ministerstvem? A není lepší mít aspoň ukrajinské lékaře než žádné?

Komora musí ze zákona hájit odbornost a etiku výkonu lékařského povolání. Když rezignujeme na tenhle náš hlavní úkol, který je v zájmu občanů a pro ně, pak by komora ztratila smysl svojí existence. Pro nás je to naprosto principiální otázka.

Zkusím to vysvětlit. Když k nám přijde pracovat lékař například ze Slovenska, není to žádný problém. Lékařské fakulty v rámci celé EU musí splňovat určité minimální standardy. U škol z ostatních zemí to ale neplatí. A právě proto tihle cizinci podle zákona nemohou po svém příchodu automaticky začít pracovat jako lékaři. Až do složení aprobační zkoušky můžou stejně jako medici vykonávat jenom odbornou praxi, a to pod přímým vedením kvalifikovaného lékaře. Ten navíc musí být vždycky přítomný. Pokud tahle podmínka splněna není, je to závažné porušení zákona - srovnatelné třeba s řízením auta bez řidičáku.

Až tak?

Dovolte mi ještě jeden příklad. Když nastupuju do autobusu, tak oprávněně předpokládám, že jeho řidič má papíry na autobus a ne jenom na mopeda. Obdobně musí mít pacienti jistotu, že cizinci v bílých pláštích jsou opravdu prozkoušení lékaři. Pan ministr Vojtěch ale pacientům tuhle jistotu bere. Ještě že existuje lékařská komora.

Když už ministerstvo své povinnosti vůči občanům neplní, dává alespoň komora pacientům možnost ověřit si, jestli cizinec, který je ošetřuje, je opravdu uznaným lékařem

Každý zájemce se může podívat do Seznamu lékařů na našich internetových stránkách (viz. Seznam míst, kde pracují lékaři-cizinci bez odborných a jazykových zkoušek). Ten, kdo v seznamu není, nemá právo léčit.

Projekt Ukrajina přece ale vůbec nevznikl kvůli lékařům.

To máte pravdu. Jeho cílem je dovoz laciné pracovní síly z Ukrajiny. Pro velké firmy je prostě výhodnější dovážet zahraniční dělníky z chudých zemí místo toho, aby zvedaly mzdy našim lidem. Dostáváme se tak do paradoxní situace, kdy desetitisíce našich lidí odcházejí za lépe placenou prací na západ a na jejich místa přichází gastarbeitři z východu. Lékařské komoře samozřejmě není nic do toho, kdo pracuje v pekárnách nebo masokombinátech pana premiéra Babiše, nemůže nám ale být lhostejné, když ministerstvo zdravotnictví umožňuje v nemocnicích a lázních pracovat lidem, kteří neumí česky a jejich odborné znalosti nebyly prověřeny aprobační zkouškou.

V jednu chvíli vám ale ministr kývl na to, že import lékařů z Ukrajiny zastaví. Co se pak mezi vámi stalo, že změnil názor a úplně otočil? Nepohodli jste se nějak?

Dovolím si vás poopravit. Pan ministr Vojtěch nerozhodl nic. Zastavení Projektu Ukrajina ve zdravotnictví mu nařídil jeho šéf pan premiér Babiš. Stalo se tak po našem jednání v dubnu, na kterém mu zástupci ministerstva nebyli schopní vysvětlit, jak je možné, že existují dva způsoby, jakými se zdravotníci z Ukrajiny dostávají na náš pracovní trh. Jedni se snaží složit aprobační zkoušku v českém jazyce, druhým rozdává ministerstvo výjimky, aniž by někdo prověřoval jejich odborné a jazykové znalosti. Pan premiér uznal, že on sám by se nikdy nenechal ošetřovat někým, s kým by se nedomluvil a u koho by si nebyl jist jeho kvalifikací. Přiznám se, že jsem měl po té schůzce radost a věřil jsem, že zdravý rozum zvítězil.

Proč ten projekt teda pokračuje?

O měsíc později jednal pan premiér s hejtmany a ti ho přesvědčili, že bez nelegální práce cizinců by se některé nemocnice musely zavřít. A to by samozřejmě poškodilo vládnoucí hnutí ANO v očích voličů. Myslím, že právě tímto argumentem přesvědčili předsedu vlády, aby zrušil svůj slib, který nám dal.

Ani ministr, ani nikdo z hejtmanů by se samozřejmě nenechal ošetřovat někým, s kým by se nedokázal domluvit a u koho by si nebyl jistý, jestli jde opravdu o erudovaného lékaře. Mě opravdu štve tenhle papalášský přístup. Pro sebe a pro své blízké si politici vždycky hledají VIP péči, ale to, kdo bude léčit obyčejné lidi, to je nezajímá.

Spor s ministerstvem máte aktuálně i o platy ve zdravotnictví. Ministr se ale už několikrát nechal slyšet, že lékaři mají peněz dost a že se už ve zdravotnictví přidávalo. Mají lékaři dost nebo málo?

Především mají dost takových hloupých řečí. Ještě mi schází poznámka o tom, že všichni přece máme stejné žaludky. Čísla hovoří jasně. Plně kvalifikovaný lékař v nemocnici si vydělá dvojnásobek průměrné mzdy, ale rozhodně ne za úvazek 1,0. Pokud chce mít na výplatní pásce 70 tisíc hrubého, musí odpracovat měsíčně navíc kolem padesáti přesčasových hodin.

A komu nestačí čísla, ať použije selský rozum. Pokud by bylo u nás povolání lékaře tak lukrativní, asi bychom neměli doktorů takový nedostatek. V tržní ekonomice platí, že pokud je nějakého zboží či služby nedostatek, jejich cena stoupá. Pokud si chceme kvalifikované zdravotníky udržet, není jiná cesta než je lépe zaplatit.

Ta věc má ale ještě jednu rovinu. Vláda slíbila zdravotníkům od ledna 2019 nárůst platových tarifů o deset procent a teď tenhle závazek odmítá plnit. Chápu rozhořčení kvalifikovaných lékařů, na kterých doslova stojí provoz nemocnic. Průměrná mzda v republice roste meziročně o osm procent a jejich platy chce vláda navýšit o pouhá dvě procenta. A k tomu musí navíc poslouchat mladého ministra, který se snaží vůči doktorům poštvávat veřejné mínění poukazováním na jejich údajně vysoké platy.

Ministr komoru obvinil z toho, že nečinně přihlížela stárnutí lékařů a nic neudělala. Nenesete na tom taky nějakou vinu?

Tak to už je opravdu tragikomické. Na problém stárnutí a nedostatku lékařů upozorňujeme politiky minimálně patnáct let. A pořád marně. Už v dobách, kdy student Adam Vojtěch zpíval v televizní Superstar a o zdravotnictví se vůbec nezajímal, upozorňovala komora s Lékařským odborovým klubem na obrovské množství přesčasů, které musí doktoři sloužit, na nízké mzdy a na neuspokojivé pracovní podmínky v nemocnicích. Varovali jsme, že pokud se situace nezlepší, budou zdravotníci odcházet.

Personální devastace nemocnic mohla dojít tak daleko jenom díky tomu, že politici znemožnili komoře nemocnice kontrolovat. A dneska tu máme obrovský problém.  Jeho řešením ale není zaměstnávání cizinců, kteří neumí pořádně česky a není u nich ani jisté, jestli vůbec splňují odborná kritéria lékaře.

Ministr tvrdí, že komora "těžce nese, že už není jediným partnerem k diskusi". Víc si prý cení partnerství s Českou lékařskou společností. Jaký je rozdíl mezi touhle společností a komorou lékařů? A skutečně je mezi vámi rivalita o přízeň ministra?

O žádné rivalitě nevím. Jsou to úplně odlišné organizace. Zatímco komora je zákonem zřízená profesní samospráva, tak odborné společnosti jsou třeba jako svazy zahrádkářů nebo filatelistů. Prostě spolky, ve kterých se dobrovolně sdružuje část lékařů daného oboru. Takový spolek nemůže lékařům ukládat žádné povinnosti a jeho vedení nenese žádnou odpovědnost.

Podobných společností jsou stovky a část z nich se sdružuje právě v České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně. Jiné odborné spolky zůstávají nezávislé a často máme pro jeden lékařský obor dokonce víc takových organizací. Většinou proto, že se páni profesoři mezi sebou nesnesou a tak si každý založí svoji vlastní odbornou společnost. Ani to ale není žádný problém. Ty společnosti pořádají různé odborné akce a posunují rozvoj medicíny kupředu. Je rozhodně dobře, že je máme, ale lékařskou komoru nahradit nemůžou.

Já si osobně myslím, že panu ministrovi prostě vyhovuje, že vedení „Purkyňky“ po něm nic nechce a na rozdíl od komory na problémy neupozorňuje a za lékaře a pacienty nebojuje.

Jak byste existenci komory obhájil vy?

Komora bezplatně prošetřuje každý rok tisíce stížností, se kterými se na nás obracejí pacienti a jejich příbuzní. Komora je jedinou institucí, která může lékaře trestat nejenom za odborná, ale i za etická provinění. Kdyby nebylo členství lékařů povinné, každý hříšník by z komory prostě vystoupil, my bychom ho nemohli nijak potrestat a on by mohl poškozovat pacienty dál. Zrušení povinného členství nebo nějaké jiné oslabování komory zkrátka rozhodně není v zájmu pacientů.

https://www.nasezdravotnictvi.cz/aktualita/kubek-stve-me-papalassky-pristup-politiku-vip-peci-pro-sebe-lidi-je-nezajimaji?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

ČEŠI BUĎTE OBEZŘETNÍ!!!

Stovky cizích lékařů v Česku pracují bez zkoušek, mnohdy s nejasným vzděláním

04.09.2018

České lékařské komoře se podařilo "koupit" oficiální údaje ministerstva zdravotnictví o lékařích-cizincích, kteří v českém zdravotnictví pracují bez potřebných zkoušek. Jsou jich stovky, často z Ukrajiny, a podle komory ani není jisté, jestli jde o skutečné lékaře.

Česku chybí lékaři - v mnoha regionech a v mnoha nemocnicích dokonce kriticky. Ministerstvo zdravotnictví proto už před dvěma lety spustilo Projekt Ukrajina, který do tuzemského zdravotnictví importuje ukrajinské lékaře a lékařky na chybějící místa.

Problém je v tom, že v rámci projektu mají výjimku z povinných odborných zkoušek i ověřování jejich znalosti češtiny. Není jisté, nakolik jsou opravdu lékaři a nakolik si dokáží porozumět s pacienty i svými kolegy. Ačkoli by měli pracovat jen na úrovni mediků a pod dohledem, ve skutečnosti vykonávají práci skutečných lékařů, aniž by to jejich pacienti tušili.

Komora lékařů proto vytrvale žádá ministerstvo o zastavení projektu. Přislíbil  to dokonce i premiér Andrej Babiš, ale ze slibu vzápětí sešlo: Slib ministra neplatí. Lékaři z Ukrajiny tu mohou pracovat dál i bez zkoušek.

Je váš "lékař" skutečně lékař? Podívejte se na seznam

Ukázalo se, že ministerstvo zdravotnictví - podle vlastního tvrzení - ani nezná počet a umístění lékařů, kteří v Česku tuto výjimku dostali. Teprve když lékařská komora zaplatila 21 tisíc korun za oficiálně vykázaných 106 hodin práce ministerských úředníků, získala na základě zákona o svobodném přístupu k informacím seznam lékařů-cizinců, kteří v Česku pracují pod výjimkou z odborných a jazykových zkoušek.

Teď komora seznam poprvé zveřejnila. Nabízí pacientům, aby si ověřili, jestli v jejich nemocnici, zdravotnickém zařízení, poliklinice nebo ordinaci pracuje skutečně prověřený lékař. Cizinci "na výjimku" totiž pokrývají celou republiku. Seznam najdete zde.

Podle komory (a odpovědi ministerstva zdravotnictví) jde o celkem asi 427 lékařů a lékařek s výjimkou z pravidel, která jinak musí v Česku splňovat každý praktikující lékař. Pacienti se s "falešnými" lékaři mohou potkat všude. "Většinou jsou v krajských nemocnicích, ale i v těch velkých fakulních. A také v ordinacích a ambulancích," řekl novinářům prezident lékařské komory Milan Kubek.

Komora zvažuje žalobu na ministerstvo zdravotnictví

Vyžádané údaje z ministerstva zdravotnictví by podle komory v některých případech mohly dokonce dokládat další porušení zákona. Například v karlovarské nemocnici by jen na anesteziologicko-resuscitačním oddělení podle zprávy ministerstva mělo pracovat devět lékařů-cizinců.

Každý cizinec by měl přitom podle zákona pracovat pod přímým dohledem akreditovaného lékaře. Pokud by navíc usiloval o aprobační zkoušku, měl by mít na pracovišti i svého školitele, který ale nesmí školit už nikoho jiného. To je v popsané praxi téměř nemožné - navíc u karlovarské nemocnice, která se dlouhodobě potýká s nedostatkem lékařů.

Už jen kvůli tomuto příkladu a několika dalším ze seznamu komora zvažuje právní kroky. V krajním případě i žalobu na ministerstvo zdravotnictví pro porušování zákona. Touto možností se zabývá právní oddělení České lékařské komory.

Lékařská komora: Trváme jen na dodržování zákonů

Česká lékařská komora, v níž se ze zákona musí registrovat každý tuzemský lékař, upozornila, že nechce znevýhodňovat cizí lékaře. "Nechceme diskriminovat cizince, ale trváme na dodržování zákonů," prohlásil prezident komory Milan Kubek.

Zmiňovaná pravidla platí pro všechny české lékaře i další lékaře, kteří by do Česka chtěli přijít ze zahraničí. Pokud jsou z Evropské unie, mají výhodu - jejich vzdělání se shoduje s českými (evropskými) regulemi a hlavním problémem je už pouze jazyk a jazykové zkoušky.

U ukrajinských lékařů ale není jistá ani úroveň jejich odborného vzdělání. Podle prezidenta komory bývá v tamních poměrech dokonce zaměňováno ošetřovatelství s lékařstvím. Kvůli výjimce tak ovšem některé pacienty ošetřují lékaři-cizinci, kteří odborné úrovně těch tuzemských nedosahují.

Ukrajinští lékaři? Spíše chudáci, co vezmou každou práci

Pravidla výjimek umožňují, aby lékaři z řad cizinců mohli odklad zkoušek a prověření dostávat opakovaně. "Takže cizinec tady jako lékař může pracovat klidně šet let bez jakékoli zkoušky," řekl Milan Kubek. Upozornil i na případ, kdy má výjimku z ověřování češtiny dokonce psychiatr, který by si se svými pacienty měl perfektně rozumět.

Podle Kubka jsou ovšem ukrajinští lékaři a lékařky spíše chudáky, jejichž práci "poloilegálů" zneužívají nemocnice, aniž by je nějak k nutným zkouškám připravovaly. Proto je podle Milana Kubka také tak nízká úspěšnost (10-15 procent) zkoušek u cizinců.

Jaké může mít import lékařů z ciziny a bez zkoušek dopady? Česká lékařská komora právě prověřuje případ ukrajinského lékaře z nemocnice v Jeseníku, který nedokázal v češtině pochopit, že malé dítě spolklo dudlík. Poslal dítě i s matkou domů a jen proto, že šlo o lékařku, která si nebezpečí uvědomila, převezla sanitka dítě do jiné nemocnice, kde mu zachránili život. Přesné detaily tohoto případu zatím zjišťujeme.

Ani Babiš by prý lékaře, se kterým si nerozumí, nechtěl...

Jmenný seznam lékařů-cizinců, kteří v Česku pracují na výjimku pro cizince (případně v Projektu Ukrajina), chce ve středu prezident komory Milan Kubek ukázat také poslancům ze zdravotního výboru Sněmovny.

Novinářům také prozradil, jak probíhalo jednání s Andrejem Babišem, kde premiér původně přislíbil, že Projekt Ukrajina zastaví: "Pan premiér uznal, že by sebe a svoji rodinu od lékaře, se kterým se ani nedomluví, ošetřit nenechal." Za necelý měsíc ovšem Andrej Babiš svůj názor zcela obrátil.

https://www.nasezdravotnictvi.cz/aktualita/stovky-cizich-lekaru-pracuji-bez-zkousek-overte-si-kde-seznam-mist

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           ČERVEN 2024 - 24 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

  • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
  • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

  • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života