Lékárník Gregor: Lobbistické skupiny v ČR vítězí

 

Ministerstvo zdravotnictví není ani po slibovaných proklamacích otevřený a transparentní úřad. Ministr Adam Vojtěch si stěžuje na napadnutí úhradové vyhlášky senátory, obviňuje je, že si ústavní stížnost ani nepřečetli, sám však neudělal pro odborné projednávání zákonů a vyhlášek na jeho rezortu vůbec nic.

Lékárníci již delší dobu upozorňují na nutnost reformy lékárenské péče a úhrad za léky. Systém, který v České republice funguje již několik let, byl vítězstvím lobbistických skupin, kdy se udělal z vysoce erudované primární péče poskytované pacientovi obchod, který je navíc nastaven v neprospěch malých vlastníků lékáren.

Probíhá zde monopolizace trhu ve prospěch investičních skupin a stát tomu takto nastavenými pravidly v maximální míře i nadále pomáhá a podílí se na tom

Je jedno, že malá lékárna platí v daném regionu daně, nevyvádí je do daňových rájů, je součástí důležité občanské vybavenosti, to nikoho nezajímá. Lékárník je vystudovaný odborník, který má v lékárnách především poskytovat poradenství a nabídnout lék, který ochrání zdraví pacienta. Ne z důvodu, že je zrovna v marketingové akci firmy. Proto je důležité ohodnotit lékárníka za jeho odbornost, nikoli za maximalizování prodejů léků. Přeci stát by se měl aktivně podílet i na prevenci, kdy špatná kombinace léků a jejich nadužívání ohrožuje zdraví pacienta!

Lékárníci dlouhodobě usilují o věcnou přípravu zákonů. Co se nám opravdu nelíbí, je, že jsou novely bez našich připomínek předkládány zákonodárcům v údajné časové tísni a věcná stránka není odborně diskutována. Tím se do zákonů dostávají věci, které jsou klientelisticky výhodné pro určité zájmové skupiny a navíc je na zákonodárce vyvíjen časový tlak. Není výjimkou, že například při předkládaném velmi důležitém lékovém záznamu v Poslanecké sněmovně se objevily další úpravy v podobě emergentního systému, které významně zasahují do obchodních vztahů a posilují monopolní postavení některých distributorů a lékáren.

V případě Protipadělkové směrnice nebyly akceptovány důležité připomínky např. k systému, který není řádně vyzkoušen, k finanční náročnosti a jak se budou tyto náklady lékárnám kompenzovat. Česká lékárnická komora si nechala zpracovat nezávislý audit, který jednoznačně dokládá, že náklady s novým systém jsou cca 600 mil. Kč. Jde tak v krátké době po EET a e-Receptu o další systém, který zatíží především lékárny, které nejsou propojeny s výrobcem a distribucí.

Připomeňme, že nikde v Evropě neexistuje země, kde současně platí níže uvedené faktory:

  • žádná pravidla pro vznik lékáren
  • provozování lékáren nelékárníky
  • rozdílná spoluúčast pacientů na léčiva

Tento souběh poškozuje všechny lékárníky, malé provozovatele lékáren a lékárníky v řetězcových lékárnách, kteří budou nahrazeni levnou pracovní silou nebo internetovými prodejci a není výhodný  pro pacienta, který má mít jednoduchý přehled, kam mizí jeho zdravotní pojištění za léky.

Kdo má prospěch ze složitého systému marží, kdy bonusy za množstevní slevy nezůstávají pojišťovnám?

Chceme pouze jediné: stejné ceny a doplatky za léky pro naše pacienty, lékárníka ohodnoceného za výkon a dostatek léků pro naše pacienty.  Zrušení nepřehledného systému marží, bonusů a různých doplatků přinese do České republiky transparentnost a především kontrolu pro samotného pacienta. Zároveň je důležité vyzdvihnout, že lékárníci nejsou žádní zpátečníci a podporují smysluplnou elektronizaci služeb pacientovi. Softwarová řešení ale musejí fungovat, mají být povinná až poté, kdy budou odzkoušena a funkční a musí je někdo zaplatit.

Vaši lékárníci CZ iniciovali transparentní odbornou pracovní skupinu na Ministerstvu zdravotnictví. Ta po několikaměsíčních urgencích opravdu vznikla. Vaši lékárníci ale do ní nebyli pozvání. Údajně o tom, jak pracovní skupina bude vypadat, rozhodoval pan náměstek Filip Vrubel, který přechází mezi soukromou sférou (kde hájil zájmy farmaceutických firem) a ministerstvem již několik let.

Takhle si opravdu transparentnost a snahu o odbornost nepředstavujeme

Ministr Adam Vojtěch se pak nemůže divit, že těchto praktik už má někdo opravdu dost a řeší to ústavní stížností.  A pokud se postoj ministerstva nezmění, bude jich přibývat.

Mgr. David Gregor, člen představenstva Vaši lékárníci CZ

Zámecká lékárna Děčín

26.2.2019

autor: OZdravotnictví

 STAREJTE SE O SVÉ ZDRAVÍ PŘEDEVŠÍM SAMI

protože ještě k tomu

Každý třetí český lékař trpí vážným syndromem vyhoření. Cítí se na dně a nenávidí své povolání i pacienty

Podle průzkumu, který organizovala Česká lékařská komora ve spolupráci s 1.lékařskou fakultou Univerzity Karlovy v roce 2014, trpí každý třetí český lékař vážným syndromem vyhoření.

Každý 3. český lékař se cítí na dně a nenávidí své povolání i pacienty

Vyhořelí zdravotníci stojí pojišťovny více peněz a jsou cyničtí k pacientům. Tedy třetina českých lékařů by neměla ošetřovat ani zvířata. Po více než 4 letech není určitě stav lepší.

Průměrná návštěva lékaře 1 občanem za rok

Česko 14x

Rakousko 4x

Experti z Harwardu píší o vlastním národu: Američané jsou nejbohatším, nejtlustším a nejnemocnějším národem na světě. Když srovnávám tabulky, tak je v bohatství nepřekonáváme, ale třeba v cukrovce ano. Ve Francii je zátěž cukrovkou dokonce poloviční oproti Česku.

Kontrolujte složení kupovaných výrobků, zvláště průmyslově zpracovaných. Zájem výrobců není Vás zdravě nasytit, ale hlavně vydělat. Snaží se vyrábět s co nejlevnějších surovin, hledají náhražky...

Více:

Tento stav ovlivňuje i kvalita doplňků stravy. Jako dovozce léků a léčiv z Francie jsem nechal udělat rozbory desítek konkurenčních výrobků, přičemž více než 80% bylo nevhodných pro terapeutické využití. Zásadně nekupujte levné potravinové doplňky!

Strava a její kvalita, to je další problém. Současná kauza s polským hovězím vyvolala zvýšenou kontrolu i polské drůbeže. Výsledek: Salmonela. Nevěřím, že by i dříve některá polská kuřata nebyla kontaminována Salmonelou, ale nikdo to dostatečně nekontroloval. Doporučuji porovnat složení polských výrobků s obdobnými německými, nejlépe to jde v Lidlu. Cenově jsou přibližně na stejné úrovni, ale pouze německým dávám "1"z hlediska použitých přídatných látek (éček).

Osobně polské výrobky nekupuji od kauzy přidávání silniční posypové soli do polských uzenin. Naposledy jsem se vyhnul polské varné konvici, raději jsem koupil českou značku Simax.

Docela mě překvapila reakce EU s doporučeným zákazem kontrol polského masa v Česku... Je to dobré zavnímat a nevolit eurohujery do Evropského parlamentu, kteří dokonce hlasují proti vlastnímu státu.

Kečupy bez kontroly

Test Občanského sdružení spotřebitelů dTest v dubnu 2012 například testoval 22 kečupů od různých výrobců, včetně bioprodukce. Všechny testované vzorky byly nadlimitně kontaminovány jedovatými látkami (mykotoxiny a pesticidy).

100% promořenost kečupů

Tedy neunikly dokonce ani bio produkty. O  čem to vypovídá? Jaká je kontrolní činnost českých orgánů? Nechám na čtenáři.

Škoda, že dTest neprovedl testy kečupů prodávaných v cizině od stejných výrobců. Asi by byli překvapeni.

Více:

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           ČERVEN 2024 - 13 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

  • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
  • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

  • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života