10 zásadních ověřených doporučení pro snížení hmotnosti u mužů

- Pixabay

 

Barbora Nová

Ztráta přebytečného tuku a dosažení zdravé tělesné hmotnosti může být pro zdraví mužů prospěšná mnoha způsoby. Zdravá tělesná hmotnost může například snížit riziko mnoha zdravotních potíží, včetně srdečních onemocnění, cukrovky, některých druhů rakoviny a onemocnění jater (1, 2).

Muži s obezitou mají ve skutečnosti větší riziko chronických onemocnění než ženy s obezitou, protože muži mají tendenci mít více viscerálního tuku, což je typ břišního tuku spojený se zvýšeným rizikem onemocnění (3).

Snížení hmotnosti může také pomoci zlepšit sexuální dysfunkce, pohyblivost, depresivní příznaky a celkovou kvalitu života mužů (4).

Rozhodující je však hubnutí správným způsobem. Přestože omezující módní diety mohou způsobit krátkodobý úbytek hmotnosti, nikdy nejsou správnou volbou pro dlouhodobé udržení hmotnosti.

Spíše byste se měli zaměřit na nalezení zdravého, udržitelného plánu, který vyživuje vaše tělo, odpovídá vašim specifickým potřebám a který lze dodržovat dlouhodobě - možná po celý život.

Výzkumy ukazují, že nejúčinnější strategie hubnutí pro muže zahrnují úpravu jídelníčku spolu se zvýšenou fyzickou aktivitou a dalšími změnami chování - nikoliv pouze dietu (5).

Následuje 10 ověřených doporučení, které mohou mužům pomoci zhubnout.

1. Diety s vysokým obsahem bílkovin

Bylo prokázáno, že zvýšený příjem bílkovin podporuje zdravé hubnutí. Bílkoviny jsou nejsytější makronutrient, což znamená, že jejich přidávání do jídel a svačin může přispět k pocitu sytosti (6, 7).

Četné studie navíc ukazují, že diety s vysokým obsahem bílkovin jsou při hubnutí účinnější než standardní bílkovinné diety (8).

Bylo také zjištěno, že diety s vysokým obsahem bílkovin zachovávají při hubnutí svalovou hmotu, což pomáhá udržet klidový energetický výdej - neboli počet kalorií, které spálíte v klidu (9, 10).

Výzkumy navíc ukazují, že muži, kteří dodržují dietu s vysokým obsahem bílkovin, si s větší pravděpodobností udrží úbytek hmotnosti po delší dobu než muži, jejichž strava obsahuje méně bílkovin (11).

Množství bílkovin, které potřebujete, závisí na mnoha faktorech, včetně tělesné velikosti, úrovně aktivity a věku.

Většina vysokoproteinových diet poskytuje alespoň 1,3 gramu na kg tělesné hmotnosti, což je výrazně více než současná doporučená referenční hodnota příjmu (RHP), která činí 0,8 gramu na kg tělesné hmotnosti (12).

Dietu s vysokým obsahem bílkovin si můžete přizpůsobit podle svých stravovacích preferencí, protože existuje spousta živočišných i rostlinných potravin s vysokým obsahem bílkovin, včetně kuřecího masa, ryb, vajec, čočky a tofu.

2. Středomořská strava

Středomořská dieta, která je bohatá na plnohodnotné potraviny, jako je zelenina, ovoce, fazole a ryby, je spojována s řadou zdravotních výhod, včetně snížení rizika srdečních onemocnění, snížení hmotnosti a udržení hmotnosti (13).

Dvanáctiletá studie na 32 119 osobách - z toho 9 662 mužů - spojila přísné dodržování středomořské stravy se sníženým rizikem nadváhy a obezity, stejně jako s menším obvodem pasu a nižším rizikem vzniku břišního tuku (14).

Tyto výsledky potvrzují i další studie, které spojují středomořskou dietu s úbytkem hmotnosti a snížením rizika srdečních onemocnění a cukrovky (15, 16, 17).

Středomořská strava navíc může chránit před rakovinou prostaty, která je nejčastějším typem rakoviny a druhou nejčastější příčinou úmrtí na rakovinu u mužů ve Spojených státech (18, 19).

3. Plnohodnotné potraviny, rostlinná strava

Většině lidí může prospět dodržování stravy založené na celých potravinách a rostlinách (whole foods, plant-based, WFPB), a to včetně mužů, kteří chtějí shodit přebytečný tělesný tuk.

Strava WFPB není totéž co veganská strava, která vylučuje všechny živočišné produkty.

Namísto toho diety WFPB zahrnují malé množství živočišných produktů, jako jsou ryby, vejce, sýry, kuřecí maso a jogurty, ačkoli jsou založeny především na celých rostlinných potravinách, jako je zelenina, ovoce a fazole.

Díky důrazu na celé rostlinné potraviny a vyloučení vysoce průmyslově zpracovaných potravin je strava WFPB bohatá na vlákninu a další prospěšné živiny. Navíc bylo prokázáno, že diety WFPB podporují hubnutí.

Například v přehledu 12 randomizovaných kontrolovaných studií se ukázalo, že lidé, kteří se stravovali rostlinnou stravou - včetně několika studií, které obsahovaly i živočišné bílkoviny - zhubli v průměru za 18 týdnů výrazně více než ti, kteří se stravovali nerostlinně (20).

Volba stravy založené na WFPB může také pomoci mužům snížit riziko chronických onemocnění, jako jsou některé druhy rakoviny, cukrovka 2. typu, srdeční choroby a duševní poruchy (21, 22, 23, 24).

4. Diety s nízkým obsahem sacharidů

Nízkosacharidové diety jsou jedním z nejoblíbenějších stravovacích vzorců - a to z dobrého důvodu.

Tyto diety se liší obsahem sacharidů, od keto diety s velmi nízkým obsahem sacharidů až po pružnější, mírně nízkosacharidové diety. Bylo prokázáno, že nízkosacharidové stravovací vzorce podporují hubnutí a zlepšují další aspekty zdraví mužů.

V malé, 8týdenní studii na 34 seniorech s obezitou ti, kterým byla přiřazena nízkosacharidová dieta, která poskytovala méně nebo rovných 10% kalorií ze sacharidů, ztratili 3krát více viscerálního tuku než ti, kterým byla přiřazena standardní nízkotučná dieta (25).

Skupina s nízkosacharidovou dietou také ztratila téměř o 8% více celkového tělesného tuku a zachovala si více svalové hmoty (25).

Vzhledem k tomu, že muži mají pravděpodobně více viscerálního tuku než ženy, může jakákoli dieta zaměřená na tento škodlivý typ tělesného tuku výrazně zlepšit zdraví mužů a snížit riziko onemocnění (3).

Mnoho dalších studií prokázalo, že nízkosacharidové diety s různým obsahem sacharidů podporují hubnutí, zlepšují hladinu krevního tuku a snižují hladinu cukru v krvi (26, 27).

Výzkumy potvrzují, že diety s nižšším obsahem sacharidů se snáze udržují dlouhodobě než diety s velmi nízkým obsahem sacharidů (27).

Protože jedním z nejdůležitějších faktorů při výběru diety je schopnost ji dlouhodobě dodržovat, je umírněnější sacharidový přístup pravděpodobně lepší volbou pro udržitelné hubnutí (27).

5. Diety s vysokým obsahem vlákniny

Vláknina vám nejen pomáhá cítit se sytí, ale prospívá vašemu zdraví i mnoha dalšími způsoby, a proto jsou diety bohaté na vlákninu dobrou volbou při hubnutí.

Studie konzistentně spojují stravu s vysokým obsahem vlákniny, včetně středomořské a rostlinné stravy, se zdravou tělesnou hmotností.

V šestiměsíční studii na 345 lidech - z nichž 46% tvořili muži - nejčastěji hubli ti, kteří dodržovali dietu s vysokým obsahem vlákniny. Každé zvýšení denního příjmu vlákniny o 10 gramů bylo v průměru spojeno se snížením tělesné hmotnosti o 2,2 kg (28).

Vysoký příjem vlákniny může také pomáhat snižovat množství viscerálního tuku a chránit před několika chronickými onemocněními u mužů, včetně srdečních chorob (29, 30, 31, 32).

Chcete-li zvýšit příjem vlákniny, zkuste do každého jídla a svačiny přidat kombinaci potravin s vysokým obsahem vlákniny. Mezi potraviny s vysokým obsahem vlákniny patří například bobulovité ovoce, brokolice, chřest, ořechy, semínka, fazole, oves, avokádo, chia semínka a artyčoky.

6. Diety, které se zaměřují na energetickou a nutriční hustotu

Energetická hustota se vztahuje k obsahu kalorií v potravině na 100 gramů, zatímco hustota živin se vztahuje k obsahu mikroživin v potravině v poměru k její kalorické hodnotě (33, 34).

Mezi potraviny s vysokou energetickou hustotou a nízkou nutriční hodnotou patří hranolky, sladké pečivo, slazené nápoje a sladkosti (35).

Mezi potraviny s nízkým obsahem kalorií, ale s vysokým obsahem živin, patří zelenina a ovoce. Konzumace většího množství nízkokalorických potravin bohatých na živiny je silně spojena s hubnutím a udržováním zdravé hmotnosti (36, 37, 38).

Přesto jsou pro zdravý jídelníček důležité i potraviny s vysokým obsahem kalorií a živin, jako jsou ořechy, semínka, avokádo, vaječné žloutky a neslazený plnotučný jogurt. Vyvážení těchto potravin nízkokalorickými potravinami s vysokým obsahem živin, jako je zelenina a ovoce, je chytrý způsob, jak si udržet zdravou tělesnou hmotnost.

Snažte se jíst nízkokalorické potraviny s vysokým obsahem živin během každého jídla a svačiny. Například do ranní vaječné míchanice přidejte hrst špenátu a nakrájenou červenou papriku, k odpolední svačině pak nakrájenou zeleninu nebo ovoce.

7. Paleo dieta

Omezuje obiloviny, luštěniny, rafinované cukry a mléčné výrobky. Jejím hlavním předpokladem je omezit příjem vysoce zpracovaných výrobků a místo toho se zaměřit na celé, na živiny bohaté potraviny, které jsou bohaté na zdravé tuky, bílkoviny, vlákninu, vitaminy a minerály (39).

Některé důkazy ukazují, že tato dieta je účinná při odbourávání tuků, což není překvapivé, protože vylučuje nebo omezuje mnoho potravin spojených s přibýváním na váze, včetně zpracovaných obilných výrobků, sladkého pečiva a limonád.

Z přehledu 11 randomizovaných studií v rozmezí od 2 týdnů do 2 let vyplynulo, že lidé, kteří přijali paleo dietu, zhubli v průměru o 3,5 kg více než ti, kteří dodržovali jiné stravovací návyky (39).

Paleo strava bývá sytější než tradiční nízkotučné stravovací návyky a může podporovat zdravý krevní tlak, hladinu cukru v krvi a triglyceridů (40, 41, 42, 43).

Vzhledem k tomu, že obiloviny a luštěniny jsou v paleo stravě zakázány, ujistěte se, že jíte dostatek zeleniny, ovoce, chia semínek a dalších paleo vhodných potravin, abyste dosáhli své denní potřeby vlákniny.

8. Dieta MIND

Středomořská dieta MIND (Mediterranean-DASH Intervention for Neurodegenerative Delay) kombinuje části středomořské diety a diety DASH. Dieta DASH se často používá ke snížení vysokého krevního tlaku (22).

Dieta MIND klade důraz na potraviny, které podporují zdraví mozku, včetně bobulovin, olivového oleje, ořechů, fazolí, zelené listové zeleniny a ryb. Doporučuje také omezit potenciálně škodlivé potraviny, jako jsou sladkosti a smažená jídla.

Ukázalo se, že dieta MIND nejen významně snižuje riziko onemocnění mozku, jako je Alzheimerova choroba, ale může také pomoci mužům zhubnout (22).

Je bohatá na vlákninu, zdravé tuky a nízkokalorické potraviny s vysokým obsahem živin, jako jsou bobule a zelená listová zelenina. Podporuje také používání olivového oleje, který je spojován s udržováním zdravé tělesné hmotnosti (44).

Dieta MIND může být užitečná zejména pro starší muže, kteří si chtějí zachovat zdraví mozku a snížit riziko kognitivních stavů, jako je demence. Studie z roku 2021 totiž zjistila, že dodržování diety MIND je spojeno s lepšími kognitivními funkcemi, a potvrdila, že tento stravovací režim může přispět ke kognitivní odolnosti seniorů (45).

9. Přerušované omezování energie (IER)  

Přerušovaná energetická restrikce (IER) je souhrnný pojem, který zahrnuje jak přerušovaný půst, tak časově omezené stravování.

Zatímco přerušovaný půst zahrnuje 16-48hodinové období s malým nebo žádným příjmem potravy, časově omezené stravování omezuje příjem potravy na určité časové okno, obvykle 6-10 hodin daného dne (46).

Některé důkazy ukazují, že IER zlepšuje regulaci hladiny cukru v krvi, krevního tlaku, zánětlivých markerů, hladiny triglyceridů a snižuje hmotnost (45).

Existuje mnoho typů IER, včetně 16hodinového energetického omezení, dvoudenního půstu a střídavého půstu.

Přehled 27 studií v rozmezí 2-24 týdnů ukázal, že lidé, kteří dodržovali vzorce IER, zhubli 0,8-13% své výchozí tělesné hmotnosti. Přehled také zjistil, že IER zlepšuje hospodaření s cukrem v krvi (47).

Výzkumníci však uznali, že většina studií byla malá. Je tedy zapotřebí dalšího výzkumu (47).

Přesto některé výzkumyjiž potvrzují, že IER může napomáhat úbytku tuku, umožnit zvýšení síly při odporovém tréninku a zlepšit některé aspekty psychického zdraví (48, 49).

Muži, kteří se zajímají o IER, mohou začít s metodou 16/8, která je jednou z nejoblíbenějších metod IER.

Přestože IER může být pro některé muže účinná, není vhodná pro každého. Například IER nemusí být bezpečná pro osoby s cukrovkou, včetně těch, které jsou závislé na inzulínu. Hladovění by mohlo způsobit příliš nízkou hladinu cukru v krvi, což může vyvolat příznaky, jako jsou závratě a mdloby.

Pokud máte nějaké zdravotní potíže nebo v současné době užíváte jeden či více léků, je lepší se před vyzkoušením IER poradit se s odborníkem.

10. Vegetariánská strava

Vegetariánská strava je bohatá na potraviny rostlinného původu, včetně zeleniny, ovoce, luštěnin a celozrnných výrobků. Některé verze, jako je ovo-vegetariánská a lakto-ovo-vegetariánská strava, zahrnují živočišné produkty, jako je mléko nebo vejce.

Výzkumy silně spojují vegetariánskou stravu se zdravou tělesnou hmotností a hubnutím.

Přehled 3 studií, do kterých bylo zahrnuto 20 975 mužů, spojuje rostlinnou stravu bohatou na celozrnné rostlinné potraviny a chudou na živočišné potraviny s menším přírůstkem hmotnosti v průběhu 4 let (30).

Ve studii na 10 064 dospělých osobách ti, kteří dodržovali vegetariánskou stravu, konzumovali v průměru o 419 kalorií denně méně a jedli více luštěnin a ořechů než nevegetariáni. Oba tyto faktory jsou spojeny se zdravou regulací hmotnosti (50, 51, 52).

Zdravá vegetariánská strava by měla obsahovat málo rafinovaných potravin, včetně vysoce průmyslově zpracovaných rostlinných potravin, jako jsou sladké dezerty, slazené nápoje a smažená jídla.

Často kladené otázky

Kolik by měli muži týdně zhubnout?

Rychlost hubnutí ovlivňují faktory, jako je tělesná hmotnost, věk a typ diety, kterou držíte. Například muži držící velmi nízkokalorické diety budou pravděpodobně hubnout rychleji než muži držící diety s mírnějším kalorickým deficitem.

Je důležité si uvědomit, že vaším cílem by nemělo být zhubnout co nejrychleji. Spíše je lepší zaměřit se na hubnutí, které je konzistentní a udržitelné.

Někteří lidé se domnívají, že čím extrémnější úbytek hmotnosti a kalorický deficit, tím lépe.

Výzkumy však naznačují, že mírnější přístup k hubnutí může působit proti některým kompenzačním metabolickým změnám, k nimž dochází při omezování kalorií, jako je úbytek svalové hmoty a zvýšený hlad (53, 54).

Pokud se rozhodnete pro menší denní kalorický deficit, můžete hubnout o něco pomaleji, ale může to zlepšit vaše šance na dodržování plánu hubnutí a udržení úbytku hmotnosti v průběhu času.

Obecně se většina zdravotníků shoduje, že bezpečný úbytek hmotnosti se může pohybovat v rozmezí 0,5-1 kg týdně, i když někteří muži mohou v závislosti na několika faktorech zhubnout více nebo méně (55).

Které plány na hubnutí jsou bezlepkové?

Každý plán hubnutí může být bezlepkový, ale některé diety, jako například paleo dieta, lepek zpravidla omezují.

Vyřazení lepku není nutné pro každého, ale lidé s celiakií a neceliakální citlivostí na lepek by se měli lepku ze zdravotních důvodů vyhýbat. Studie ukazují, že i jiným skupinám obyvatelstva, včetně osob s některými autoimunitními chorobami, může dieta bez lepku prospívat (56).

Které plány na hubnutí jsou veganské?

Veganská dieta omezuje všechny živočišné produkty včetně masa, ryb a mléčných výrobků. Veganská strava může pomoci podpořit hubnutí, ale není nutné vyřadit ze stravy všechny živočišné produkty.

Veganská, vegetariánská a rostlinná strava, která zahrnuje malé množství živočišných produktů, se ukázala jako účinná při hubnutí (20).

Jak rychle mohou muži spalovat tuk?

Jak rychle muž zhubne, závisí na faktorech, jako je věk, strava, zdravotní stav a úroveň aktivity.

Na tom, jak rychle dokážete spalovat tělesný tuk, záleží pro celkové zdraví mnohem méně ve srovnání s tím, jaká je pravděpodobnost, že si v budoucnu udržíte zdravou tělesnou hmotnost. Opět je důležité zaměřit se spíše na dlouhodobé než krátkodobé zdravotní cíle.

Pokud chcete zvýšit pravděpodobnost úspěchu při hubnutí, spojte výživnou stravu, která poskytuje vhodné množství kalorií podporujících úbytek tuku, s úpravami životního stylu, jako je zvýšení fyzické aktivity, zlepšení kvality spánku a zvládání stresu (57, 58, 59).

Závěr

Muži, kteří chtějí shodit přebytečný tělesný tuk, mají na výběr z mnoha zdravých a udržitelných diet.

Ačkoli vás může lákat držet restriktivní nízkokalorickou dietu, která slibuje rychlý úbytek hmotnosti, je důležité vybrat si takovou, která vaše tělo zasytí, není příliš omezující a lze ji udržet dlouhodobě.

Chcete-li najít tu nejlepší dietu pro své potřeby, může být užitečné spolupracovat se zkušeným dietologem.

Chitomax a Fenuprim - přirozená a účinná cesta nejen k hubnutí

  Dr. Sam Robbins a Dr. Carmen Cooper

Využití Chitosanu jako přírodního a bezpečného blokátoru tuků k pomoci při snižování tělesné hmotnosti BEZ negativních vedlejších efektů, bez léků s vedlejšími účinky, bez nutnosti změny jídleníčku a bez cvičení (stejně efektivně jako s léky kterými jsou  Alli® a Xenical®). Chitosan je účinný přírodní lék a účinná altrenativa.

Jako doplněk stravy je Chitosan prodáván více než 20 let v Evropě a Japonsku s přívlastkem "blokátor tuků". Chitosan je často zmiňován i jako "Magnet na tuky", "Houba na tuky" a nebo "Past na tuky". Všechna tato přirovnání jsou správná, protože Chitosan přitahuje tuk, navazuje ho na sebe, a zachytává tuky v trávicím ústrojí.

Jak funguje

Jakmile se aktivuje v žaludku, naváže na sebe tuky a tukové kyseliny a skrz trávicí ústrojí je vyvede pryč z těla bez toho, aby se dostaly do organizmu. To pomáhá efektivně snížit množství kalorií vstřebaných do těla z potravy.

Studie potvrdily, že chitosan dokáže přitáhnout a navázat množství tuků rovnající se více než 6ti násobku vlastní hmotnosti přípravku. Chitosan působí přirozeně v organizmu a pomáhá odstarnit nadbytečný tuk z potravy, podporuje zdravou tělesnou hmotnost a udržuje zdravou hladinu cholesterolu a triglyceridů v krvi. Nemá vedlejší účinky.

Jak se CHITOMAX odlišuje od chitosanu?

Chitomax je vysoce kvalitní chitosan, který byl speciálním patentovaným postupem upraven tak, aby se zlepšila jeho rozpustnost v žaludeční kyselině a zvýšila jeho schopnost vázat tuky. Standartní Chitosan se musí úplně rozpustit v žaludeční kyselině, aby mohl účinně působit, což trvá u standartních produktů z chitosanu minimálně 60 minut a navíc s menší účinností.

V laboratorních podmínkách bylo změřeno, že patentovaný Chitomax mnohem účinněji a rychleji váže triglyceridy než jiné chitosanové produkty. (viz graf)

Takto zvýšená účinnost je zajištěna vysokou rychlostí s jakou se Chitomax rozpouští v žaludku, vysokou hustotou a molekulární hmotností Chitomaxu.

Chitomax tak může být užíván s jídlem, nebo těsně před ním, na rozdíl od běžných chitosanových produktů, které je třeba užívat nejméně 30 minut před jídlem.

Nemusíte užívat 30 minut před jídlem, ale před i při jídle

Užívání Chitomaxu:

Pro štíhlou postavu: těsně před jídlem užívat 1-2 kapsle, zapít sklenicí vody

Pro očistu organizmu: před spaním (cca ve 22 hodin) 1 kapsli zapít sklenicí vody

Balení: 60 kapslí

Kapsle: 540 mg, z toho 40 mg vitamínu C. Neobsahuje plnidla ani konzervační látky.

Výrobce: Pharmacopea, Anglie

Princip působení Chitomaxu:

Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje hladinu škodlivého cholesterolu v krvi. Na rozdíl od ostatních druhů vlákniny, ChitomaxTM po styku se žaludeční kyselinou získává pozitivní náboj. Kationty, které takto vzniknou, mu dávají právě schopnost vázat tuky na rozdíl od jiných druhů vlákniny.

U ChitomaxuTM byla fyzikální struktura chitosanu upravena, takže polymer je otevřen k rychlejšímu průniku ke skupinám aminokyselin, což vede k zrychlené rozpustnosti v žaludeční kyselině. Proto má ChitomaxTM tak mnohem vyšší schopnost vázat tuky než běžné produkty z chitosanu.

Hubnutí

Při průchodu do tenkého střeva se vytvoří gelová struktura, která okolo částic tuku vytvoří ochranou mřížku. Přirozeným způsobem tak podporuje hubnutí

Očista organizmu

Zabraňuje vstřebávání škodlivých složek potravy organismem a vylučuje toxické látky (soli těžkých kovů – olovo, rtuť, kadmium, radionuklidy, chemická barviva)

Střevní mikroflora

Obnovuje mikroflóru zažívacího traktu a odstraňuje dysbakteriózu. Normalizuje trávicí proces. Díky kladnému náboji zabraňuje osvojení záporně nabitých tuků, spojuje se s nimi a odstraňuje je v nezměněné podobě spolu s výkaly

Krevní tlak

Snižuje krevní tlak, odstraňuje negativní působení kuchyňské soli (NaCI) při hypertenzi. Tento efekt je podmíněný tím, že Chitomax (kladný iont) se spojuje s iontem chóru z kuchyňské soli (záporný iont) a odstraňuje ho spolu se stolici a zabraňuje vytvoření angiotenzinu = látky vyvolávající prudké stažení cév, které způsobuje zvýšení arteriálního tlaku

Cholesterol

Snižuje hladinu lipidů (tuků v krvi), tedy i cholesterolu na normu, spojuje se s žlučovou kyselinou, pomocí níž se cholesterol vstřebává

Rakovina

Chitomax má alkalické pH, proto vytváří vhodné prostředí na aktivizaci lymfocytů, které ničí cizorodé a zhoubné buňky, Je tedy imunokorektorem.
Protože je schopný přilnout k vnitřnímu povrchu cév, zabraňuje metastazování rakovinových buněk, v lymfatických a cévních cestách brání jejich přenosu do dalších orgánů

Potlačuje rakovinovou intoxikaci, obnovuje apetit, zabraňuje rakovinové kachexii (rychlé ztrátě váhy nemocných se zhoubnými novotvary). Vhodná je kombinace s extraktem a spórem z Duanwood Red Reishi "houby nesmrtelnosti"

Cevní systém

Zlepšuje mikrocirkulaci tkaniv, odstraňuje stažení cév zejména nejmenších kapilár. Zlepšuje drenážní vlastnosti (schopnost očisty) lymfatického systému, který je hlavním místem hromaděni toxických látek a nejhůře se poddává detoxikaci, očišťuje vnitřní stěny cév

Prevence diabetu

Snižuje hladinu cukru v moči a u nemocných s nadbytečnou váhou a působí jako profylaktický prostředek při riziku vzniku cukrovky

FENUPRIM

 chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová

FENUPRIM jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě sacharidy to co jim zabraňuje zhubnout. Přípravek Fenuprim je navržen, tak že účinkuje právě na tuto problematickou oblast stravování. Navíc obsahuje Chitomax, takže i o nežádoucí tuky v potravě je „postaráno“.

FENUPRIM – složení produktu bylo vytvořeno a vyladěno na základě poznatků tradiční čínské medicíny. Kromě formování postavy má řadu pozitivních účinků na lidský organizmus. Přispívá tak nejen ke kráse, ale i ke zdraví. Splňuje základní předpoklad celostního působení.

Složení Fenuprimu:

Složení jedné tobolky:

  • Fenugreek extrakt, pískavice extrakt 350 mg
  • Chitosan (Chitomax) 150 mg
  • Gymnéma lesní 70 mg
  • Skořicovník (extrakt z kůry) 70 mg
  • ALA – kyselina afalipoová 45 mg

Balení: 90 kapslí

Kapsle: 685 mg

Užívání Fenuprimu:

5 minut před jídlem užívat 2 kapsle, zapít nejméně 200 ml vody

Výrobce: Pharmacopea, Anglie

Zkušenosti s Fenuprimem

Je mi 60 let a při náhodné kontrole u lékaře mi naměřili zvýšený cukr. Hledal jsem proto, jak tuto svou situaci řešit a našel jsem stránky Superionherbs, které nabízejí přírodní produkty k řešení různých zdravotních problémů, jako např. nadváha, cukovka, zvýšený cholesterol, imunita, apod. Vybral jsem si přípravek Fenuprim a po jeho měsíčním užívání, úpravě jídelníčku a omezení řepného cukru se dostavily výsledky. Zhubnul jsem 8 kg a při pravidelných měřeních glukometrem jsem se dostal na uspokojivé hodnoty hladiny cukru v krvi. S výrobkem jsem maximálně spokojen a rozhodně jej doporučuji.

57let, Fenuprim jsem užívala 1,5 měsíce, před snídaní (jediné jídlo se sacharidy), pro obnovu hubnutí, které jsem musela s výživovou poradkyní zahájit kvůli artroze 3.stupně v koleni. Při užívání opět pocit lehkosti a vitality.

Fenuprim užívám již druhé balení zhubla jsem a jsem moc spokojená. Hladinu cukru se dozvím až u p,doktorky při kontrole. Objednávám další balení.

za mne,funguje to! Co si budeme vykladat…vek,sedime po cely den v praci bez pohybu a penize a prostor,abychom drzeli diety neni. Pri nastupu do prace jsem behem pul roku nabrala 6kg a nemam cas ani penize se hybat ci nakupovat ,,vychytane potraviny,, Uzivam 14dni Fenuprim, 3x denne po 2kapslich, vzdy pred jidlem a zapiji 2dc vody a mam 2kg za 2tydny dole. Pravda nejim nyni pecivo,ale jinak mi prijde, ze jsem se nikterak neomezila v jidle,naopak,krom vynechani peciva, se i navecer futruji.

CHITOMAX           FENUPRIM

Jak se správně hýbat?

V současnosti se populace nedostatečně pohybuje. Až 70% lidí má nedostatečný nebo nesprávný pohyb. Správná pohybová aktivita je přitom jednou ze zásadních prevencí většiny onemocnění. Aerobní pohyb především snižuje tělesnou hmotnost, riziko kardiovaskulárních onemocnění, je prevencí onkologických onemocnění (především se to týká tlustého střeva a rakoviny prsu), cukrovky, zabraňuje osteoporóze, snižuje výskyt depresí, má pozitivní vliv na hladinu krevních tuků a zlepšuje schopnost naší paměti.

Abychom z pohybu "vytěžili" maximum, měl by dodržovat určitá pravidla, které se týkají hodnoty tepové frekvekce při pohybu (cvičení). Tuky se spalují nejideálnějí v aerobní zóně ve výši 60 - 75% maximální tepové frekvence daného jednotlivce, a to v délce trvání minimálně 1 hodinu 3x týdně nebo alespoň 20 minut každý den.

Jak vypočítat orientačně maximální tepovou frekvenci daného jedince

  • Muži:  214 mínus (0,8 krát věk)
  • Ženy:  209 mínus (0.9 krát věk),

přičemž odchylka je možná o 10%. Pokud se při pohybu odchýlíme do vyšších hodnot tepové frekvence, začneme spalovat místo tuků cukry, jsme po fyzické aktivitě značně vyčerpaní a dostáváme ataky vlčího hladu, což je kontraproduktivní.

Nesmíme zapomenout na příjem tekutin, nejlépe neperlivé čisté pramenité vody.

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ EXTRAKTY

S CERTIFIKÁTY

Níže uvedené nejúčinnější přírodní přípravky s ochrannou známkou Superionherbs sice mohou velice dobře účinkovat, nicméně je vhodné souběžně začít u sebe, protože chronické obtíže mají zpravidla tyto společné jmenovatele:

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus (Outkovka pestrá)

Coriolus (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 UNIKÁTNÍ, BEZKONKURENČNÍ EXTRAKTY

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... Únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. Jelinek, dr. Wahls

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Nejúčinnější kloubní výživa, MUDr. Ladislav Šafránek

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

Porovnání AMERICKÉ a RUSKÉ vakcíny na Covid -19, mechanismy účinků všech i připravovaných vakcín

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

 

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

 

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

ZDE

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  bio logickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

JAREK NOHAVICA

ZADEK JAK ŽOK

A přece nakonec - ÚSPĚŠNÁ LÉČBA

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 11.2.2023 v souvislosti s "vakcinací"

Ú MRTÍ - 1204

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 1750

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

Stav k 23.11.2022

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

  • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
  • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

  • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

 

 

Standardní verze