Různé fáze hubnutí: Ztráta tuku vs. hubnutí

 

 

 

 

 

 

 

- Pixabay

Barbora Nová

Pokud jste jako většina lidí, možná vás zajímá, kdy můžete očekávat výsledky poté, co se vydáte na cestu hubnutí. Zároveň vás možná zajímá, zda váha, kterou ztrácíte, pochází spíše z tuku než ze svalů nebo vody.

Následuje přehled fází hubnutí, rozdíl mezi úbytkem hmotnosti a úbytkem tuku a tipy, jak zabránit opětovnému nabrání hmotnosti.

Fáze hubnutí

Hubnutí obecně probíhá ve dvou fázích - počáteční, rychlá fáze hubnutí, po které následuje pomalejší, delší období hubnutí (1).

Fáze 1 - Rychlé hubnutí

V první fázi hubnutí máte tendenci zhubnout nejvíce a začít si všímat změn ve svém vzhledu a v tom, jak vám padne oblečení. Obvykle k ní dochází během prvních 4-6 týdnů (1).

Většina úbytku hmotnosti v této fázi pochází ze zásob sacharidů, bílkovin a vody - a v menší míře z tělesného tuku.

Úbytek hmotnosti bývá rychlejší u lidí, kteří drží nízkosacharidovou nebo keto dietu, než u těch, kteří drží dietu s nízkým obsahem tuků, protože rychleji vyčerpávají zásoby sacharidů v těle spolu s vodou (2).

Z dlouhodobého hlediska však výzkumy zůstávají nejednotné, pokud jde o to, zda nízkosacharidová nebo keto dieta poskytuje výhodu pro celkové snížení hmotnosti oproti nízkotučné dietě (3, 4, 5).

Rychlost hubnutí mohou ovlivnit i jiné faktory než dieta, včetně věku, pohlaví, výchozí hmotnosti a úrovně fyzické aktivity.

Například muži hubnou rychleji než ženy a senioři mohou hubnout rychleji než jejich mladší kolegové, i když část tohoto úbytku hmotnosti může být ztráta svalové hmoty (6, 7).

Zároveň je pravděpodobné, že rychleji zhubnete, pokud máte vyšší výchozí hmotnost a častěji cvičíte.

Fáze 2 - Pomalé hubnutí

Úbytek hmotnosti ve druhé fázi probíhá mnohem pomaleji, ale pochází především z tělesného tuku, zpravidla po 6 týdnech a déle (1).

Občas se může vyskytnout hubnoucí plató, během něhož dochází k malému nebo žádnému úbytku hmotnosti.

Fáze plató je způsob, kterým se tělo adaptuje na vnější podněty, které dostává. V tomto případě se jedná o kalorický deficit a zvýšenou pohybovou aktivitu. Hlavní adaptace nastává v NEAT (non-excercise aktivity thermogenesis; neboli aktivita, kterou vykonáváme od rána do večera mimo cílené cvičení).

K plató při hubnutí může dojít v důsledku metabolické adaptace, která snižuje váš metabolismus a počet kalorií, které při cvičení spálíte (8).

Častěji se však hubnoucí plató objevuje proto, že mnohé diety jsou příliš omezující a těžko se dodržují, což způsobuje, že se od nich lidé odklánějí (9).

Proto je důležité dodržovat takový stravovací režim, který odpovídá vašemu životnímu stylu a preferencím, abyste u něj mohli dlouhodobě setrvat.

V obou případech budete pravděpodobně muset svůj jídelníček a životní styl časem upravit, abyste dosáhli svého cíle.

Shrnutí:

 • Hubnutí probíhá ve dvou fázích - rychlá fáze hubnutí, po níž následuje pomalejší fáze hubnutí. Ve fázi rychlého hubnutí zaznamenáte nejvýraznější fyzické změny.

Úbytek tuku vs. hubnutí

Ačkoli se pojmy hubnutí a úbytek tuku často používají zaměnitelně, mají odlišný význam.

Úbytek hmotnosti znamená snížení celkové tělesné hmotnosti z uložených sacharidů, bílkovin, vody a tuku.

Naopak úbytek tuku se týká úbytku hmotnosti z tuku.

Úbytek tuku je zdravější cíl než úbytek hmotnosti, protože úbytek hmotnosti může zahrnovat i úbytek vody a svalů (10).

Udržení svalové hmoty je důležité pro podporu zdravé hladiny cukru v krvi, kontrolu zánětů a udržení pohyblivosti s přibývajícím věkem (11, 12).

I když standardní váha nedokáže rozlišit mezi úbytkem hmotnosti a úbytkem tuku, můžete zvýšit pravděpodobnost úbytku hmotnosti ve formě tuku tím, že budete jíst hodně bílkovin a vytvoříte kalorický deficit tím, že se budete věnovat větší fyzické aktivitě a snížíte celkový příjem kalorií (13, 14).

Shrnutí:

 • Každý úbytek tuku je úbytek hmotnosti, ale ne každý úbytek hmotnosti je úbytek tuku. Úbytek tuku je zdravější cíl, protože upřednostňuje úbytek tuku před úbytkem svalové hmoty nebo vody.

Strategie pro udržení hmotnosti

Důkazy podporující diety pro udržitelné hubnutí nejsou zdaleka přesvědčivé.

Jeden starší přehled 29 studií zjistil, že účastníci, kteří zhubli pomocí diety, do dvou let znovu přibrali více než polovinu zhubnuté váhy a do pěti let znovu přibrali více než 80% zhubnuté váhy (15).

Tyto statistiky by vám však neměly bránit v tom, abyste se zaměřili na svůj jídelníček a hubnutí a zlepšili tak své zdraví nebo sebevědomí.

Kromě toho jsou diety účinné pouze tehdy, pokud vám umožní vytvořit si udržitelné zdravé chování.

Zde je několik tipů týkajících se stravování a životního stylu, které mohou pomoci zabránit opětovnému přibírání na váze (16, 17, 18, 19):

 • Zapojte se do sebekontrolního chování, jako je sledování stravy a cvičení. Sledování příjmu kalorií a cvičení zvyšuje sebeuvědomění o svém chování a o tom, jak toto chování ovlivňuje vaše cíle v oblasti hubnutí.
 • Najděte si činnost, která vás baví. Cvičení má různé formy, například jízda na kole, chůze, plavání, chůze po schodech nebo hraní si s dětmi venku. Najděte si aktivitu, která vás baví, a dělejte ji často.
 • Mějte doma k dispozici zdravé potraviny, například ovoce a zeleninu. Pokud máte doma více zdravých potravin, jako je ovoce a zelenina, namísto vysoce zpracovaných pochutin, jako jsou chipsy a limonády, je rozhodnutí jíst zdravě již učiněno za vás.
 • Upřednostněte spánek a omezte stresové faktory, které máte pod kontrolou. Nedostatek spánku a mnoho životních stresorů může sabotovat vaše cíle v oblasti hubnutí. Vytvořte si zdravé spánkové návyky a snažte se naučit způsoby, jak zmírnit své obavy z věcí, které nemůžete ovlivnit.
 • Naplňte svůj talíř plnohodnotnými potravinami. Vybírejte si celé a minimálně zpracované potraviny, jako je ovoce, zelenina, celozrnné výrobky a libové maso. Tyto potraviny vám pomohou udržet si pocit sytosti a dodají vašemu tělu potřebné živiny pro podporu hubnutí a vašeho zdraví.

Shrnutí:

 • Vytvoření a udržování zdravých stravovacích návyků a životního stylu je klíčem k prevenci opětovného získání hmotnosti.

Závěr

Během první fáze hubnutí obvykle zhubnete nejvíce a zaznamenáte nejvýraznější fyzické změny.

Během druhé fáze hubnutí hubnete pomaleji, ale váha, kterou ztrácíte, pochází především z tuků, nikoli z uložených sacharidů, bílkovin a vody.

Mezi nejdůležitější faktory hubnutí patří osvojení si dlouhodobě udržitelných a zdravých stravovacích a pohybových návyků, které budete dělat rádi.

Chitomax a Fenuprim - přirozená a účinná cesta nejen k hubnutí

  Dr.Sam Robbins      Dr.Carmen Cooper

Využití Chitosanu jako přírodního a bezpečného blokátoru tuků k pomoci při snižování tělesné hmotnosti BEZ negativních vedlejších efektů, bez léků s vedlejšími účinky, bez nutnosti změny jídleníčku a bez cvičení (stejně efektivně jako s léky). Chitosan je účinný přírodní lék a účinná alternativa.

Jako doplněk stravy je Chitosan prodáván více než 20 let v Evropě a Japonsku s přívlastkem "blokátor tuků". Chitosan je často zmiňován i jako "Magnet na tuky", "Houba na tuky" a nebo "Past na tuky". Všechna tato přirovnání jsou správná, protože Chitosan přitahuje tuk, navazuje ho na sebe, a zachytává tuky v trávicím ústrojí.

Jak funguje

Jakmile se aktivuje v žaludku, naváže na sebe tuky a tukové kyseliny a skrz trávicí ústrojí je vyvede pryč z těla bez toho, aby se dostaly do organizmu. To pomáhá efektivně snížit množství kalorií vstřebaných do těla z potravy.

Studie potvrdily, že chitosan dokáže přitáhnout a navázat množství tuků rovnající se více než 6ti násobku vlastní hmotnosti přípravku. Chitosan působí přirozeně v organizmu a pomáhá odstarnit nadbytečný tuk z potravy, podporuje zdravou tělesnou hmotnost a udržuje zdravou hladinu cholesterolu a triglyceridů v krvi. Nemá vedlejší účinky.

Jak se CHITOMAX odlišuje od chitosanu?

Chitomax je vysoce kvalitní chitosan, který byl speciálním patentovaným postupem upraven tak, aby se zlepšila jeho rozpustnost v žaludeční kyselině a zvýšila jeho schopnost vázat tuky. Standardní Chitosan se musí úplně rozpustit v žaludeční kyselině, aby mohl účinně působit,

což trvá u standardních produktů z chitosanu minimálně 60 minut a navíc s menší účinností

V laboratorních podmínkách bylo změřeno, že patentovaný Chitomax mnohem účinněji a rychleji váže triglyceridy než jiné chitosanové produkty. (viz graf)

Takto zvýšená účinnost je zajištěna vysokou rychlostí s jakou se Chitomax rozpouští v žaludku, vysokou hustotou a molekulární hmotností Chitomaxu.

Chitomax tak může být užíván s jídlem, nebo těsně před ním, na rozdíl od běžných chitosanových produktů, které je třeba užívat nejméně 30 minut před jídlem.

Nemusíte užívat 30 minut před jídlem, ale těsně před i při jídle

Princip působení Chitomaxu:

Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje hladinu škodlivého cholesterolu v krvi. Na rozdíl od ostatních druhů vlákniny, ChitomaxTM po styku se žaludeční kyselinou získává pozitivní náboj. Kationty, které takto vzniknou, mu dávají právě schopnost vázat tuky na rozdíl od jiných druhů vlákniny.

U ChitomaxuTM byla fyzikální struktura chitosanu upravena, takže polymer je otevřen k rychlejšímu průniku ke skupinám aminokyselin, což vede k zrychlené rozpustnosti v žaludeční kyselině. Proto má ChitomaxTM tak mnohem vyšší schopnost vázat tuky než běžné produkty s chitosanu.

Hubnutí

Při průchodu do tenkého střeva se vytvoří gelová struktura, která okolo částic tuku vytvoří ochranou mřížku. Přirozeným způsobem tak podporuje hubnutí

Očista organizmu

Zabraňuje vstřebávání škodlivých složek potravy organismem a vylučuje toxické látky (soli těžkých kovů – olovo, rtuť, kadmium, radionuklidy, chemická barviva)

Střevní mikroflora

Obnovuje mikroflóru zažívacího traktu a odstraňuje dysbakteriózu. Normalizuje trávicí proces. Díky kladnému náboji zabraňuje osvojení záporně nabitých tuků, spojuje se s nimi a odstraňuje je v nezměněné podobě spolu s výkaly

Krevní tlak

Snižuje krevní tlak, odstraňuje negativní působení kuchyňské soli (NaCI) při hypertenzi. Tento efekt je podmíněný tím, že Chitomax (kladný iont) se spojuje s iontem chóru z kuchyňské soli (záporný iont) a odstraňuje ho spolu se stolici a zabraňuje vytvoření angiotenzinu = látky vyvolávající prudké stažení cév, které způsobuje zvýšení arteriálního tlaku

Cholesterol

Snižuje hladinu lipidů (tuků v krvi), tedy i cholesterolu na normu, spojuje se s žlučovou kyselinou, pomocí níž se cholesterol vstřebává

Rakovina

Chitomax má alkalické pH, proto vytváří vhodné prostředí na aktivizaci lymfocytů, které ničí cizorodé a zhoubné buňky, Je tedy imunokorektorem.
Protože je schopný přilnout k vnitřnímu povrchu cév, zabraňuje metastazování rakovinových buněk, v lymfatických a cévních cestách brání jejich přenosu do dalších orgánů

Potlačuje rakovinovou intoxikaci, obnovuje apetit, zabraňuje rakovinové kachexii (rychlé ztrátě váhy nemocných se zhoubnými novotvary). Vhodná je kombinace s extraktem a spórem z Duanwood Red Reishi "houby nesmrtelnosti"

Cevní systém

Zlepšuje mikrocirkulaci tkaniv, odstraňuje stažení cév zejména nejmenších kapilár. Zlepšuje drenážní vlastnosti (schopnost očisty) lymfatického systému, který je hlavním místem hromaděni toxických látek a nejhůře se poddává detoxikaci, očišťuje vnitřní stěny cév

Prevence diabetu

Snižuje hladinu cukru v moči a u nemocných s nadbytečnou váhou a působí jako profylaktický prostředek při riziku vzniku cukrovky

FENUPRIM TMpatent 

chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová

FENUPRIM jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě sacharidy to co jim zabraňuje zhubnout. Přípravek Fenuprim je navržen, tak že účinkuje právě na tuto problematickou oblast stravování. Navíc obsahuje Chitomax, takže i o nežádoucí tuky v potravě je „postaráno“.

FENUPRIM – složení produktu bylo vytvořeno a vyladěno na základě poznatků tradiční čínské medicíny. Kromě formování postavy má řadu pozitivních účinků na lidský organizmus. Přispívá tak nejen ke kráse, ale i ke zdraví. Splňuje základní předpoklad celostního působení.

Složení Fenuprimu:

Složení jedné tobolky:

 • Fenugreek extrakt, pískavice extrakt 350 mg
 • Chitosan (Chitomax) 150 mg
 • Gymnéma lesní 70 mg
 • Skořicovník (extrakt z kůry) 70 mg
 • ALA – kyselina afalipoová 45 mg

Balení: 90 kapslí

Kapsle: 685 mg

Užívání Fenuprimu:

5 minut před jídlem užívat 2 kapsle, zapít nejméně 200 ml vody

CHITOMAX        FENUPRIM

Jak se správně hýbat?

V současnosti se populace nedostatečně pohybuje. Až 70% lidí má nedostatečný nebo nesprávný pohyb. Správná pohybová aktivita je přitom jednou ze zásadních prevencí většiny onemocnění. Aerobní pohyb především snižuje tělesnou hmotnost, riziko kardiovaskulárních onemocnění, je prevencí onkologických onemocnění (především se to týká tlustého střeva a rakoviny prsu), cukrovky, zabraňuje osteoporóze, snižuje výskyt depresí, má pozitivní vliv na hladinu krevních tuků a zlepšuje schopnost naší paměti.

Abychom z pohybu "vytěžili" maximum, měl by dodržovat určitá pravidla, které se týkají hodnoty tepové frekvekce při pohybu (cvičení). Tuky se spalují nejideálnějí v aerobní zóně ve výši 60 - 75% maximální tepové frekvence daného jednotlivce, a to v délce trvání minimálně 1 hodinu 3x týdně nebo alespoň 20 minut každý den.

Jak vypočítat orientačně maximální tepovou frekvenci daného jedince

 • Muži:  214 mínus (0,8 krát věk)
 • Ženy:  209 mínus (0.9 krát věk),

přičemž odchylka je možná o 10%. Pokud se při pohybu odchýlíme do vyšších hodnot tepové frekvence, začneme spalovat místo tuků cukry, jsme po fyzické aktivitě značně vyčerpaní a dostáváme ataky vlčího hladu, což je kontraproduktivní.

Nesmíme zapomenout na příjem tekutin, nejlépe neperlivé čisté pramenité vody.

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           DUBEN 2024 - 31 článků

                KVĚTEN 2024 - 19 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života