10 povzbudivých známek pokroku na cestě za hubnutím

Klíčem k úspěchu na dlouhodobé cestě za zdravou hmotností je udržení motivace. Dokud číslo na váze klesá, můžete říct, že vaše dieta a cvičební plán fungují, ale jaké další známky vám mohou dát vědět, že jste na správné cestě?

10 příznaků, že hubnete

Jak poznáte, že se váš zdravotní stav neustále zlepšuje a vaše cesta za hubnutím postupuje? Následuje několik faktorů, které ukazují, že se ubíráte správným směrem:

1. Nemáte neustále hlad

Pokud hubnete, protože jste změnili svůj jídelníček tak, aby obsahoval více bílkovin a méně sacharidů a tuků, můžete si všimnout, že se cítíte rychleji sytí.

Je to proto, že aminokyseliny obsažené v bílkovinách ve stravě vysílají do vašeho mozku signál o uspokojení - a tento signál nevysílá konzumace stejného množství kalorií v tucích nebo sacharidech.

Dobrá zpráva pro vegetariány a vegany: Studie z roku 2013 zjistila, že signál uspokojení je silnější u rostlinných bílkovin než u bílkovin živočišného původu.

2. Zlepšuje se váš pocit pohody

Hubnutí může vést k celkovému zlepšení vaší psychické pohody.

Ve studii z roku 2013 lidé, kteří se snažili zhubnout, uváděli, že pociťují větší vitalitu, větší sebeovládání, méně depresí a méně úzkosti než před hubnutím. Pokud tyto emocionální výhody zatím nepociťujete, nevzdávejte to: Účastníci studie tato zlepšení po 6 měsících neuváděli. Velké psychologické změny se projevily až při rozhovorech po 12 měsících.

Další důležitá poznámka: Pokud hubnete jako neúmyslný vedlejší účinek traumatu, nemoci nebo velké životní změny, jako je rozvod nebo ztráta zaměstnání, nemusíte pociťovat stejný emoční vzestup.

3. Oblečení vám sedí jinak

Možná si všimnete, že nemusíte skákat, když si chcete natáhnout džíny, ještě předtím, než uvidíte velký rozdíl na váze - což vás může motivovat k tomu, abyste pokračovali v tom, co děláte.

V jedné studii z roku 2017 přibližně 77 % žen a 36 % mužů uvedlo, že je k hubnutí motivuje to, že jim oblečení lépe sedí na těle.

4. Všimli jste si, že se vám rýsují svaly

Vybudování síly a pozorování zvýraznění svalů může nějakou dobu trvat - obvykle týdny nebo měsíce. Jak rychle změny uvidíte, bude záviset na vašem těle a typu cvičení, které jste do svého plánu zařadili.

Jedna studie z roku 2019 zjistila, že mladé ženy si vybudovaly více svalové hmoty na nohou, když prováděly více opakování pokrčování nohou s lehčí zátěží než při menším počtu opakování a s těžší zátěži.

Pokud chcete při hubnutí pokračovat v budování svalové hmoty, odborníci doporučují, abyste přijímali dostatek (ale ne příliš mnoho) bílkovin a prováděli cviky odporového typu.

5. Vaše tělesné míry se mění

Zmenšující se obvod pasu je dobrou zprávou pro vaše celkové zdraví. Vědci sledovali 430 osob v rámci dvouletého programu kontroly hmotnosti a zaznamenali, že zmenšení obvodu pasu bylo spojeno se zlepšením výsledků v oblasti krevního tlaku, cukru v krvi a cholesterolu.

Jiné studie poukázaly na přímou souvislost mezi obvodem pasu a rizikem kardiovaskulárních onemocnění. Ať už vám váha říká, že jste ji snížili, nebo ne, volnější pas znamená lepší zdraví srdce.

6. Vaše chronická bolest se zlepší

Úbytek hmotnosti může pomoci snížit bolest, zejména v oblastech těla, které nesou váhu, jako jsou dolní končetiny a spodní část zad.

V jedné studii z roku 2017 zaznamenali lidé, kteří zhubli alespoň 10 % své tělesné hmotnosti, největší zlepšení chronické bolesti v okolí váhonosných zón.

V jiné studii se při úbytku 20 procent tělesné hmotnosti výrazně zlepšila bolest a zánět kolen u lidí s artritidou.

7. Chodíte častěji - nebo méně často - na toaletu

Změna toho, co jíte, může mít vliv na váš pohyb střev.

Vyloučení masa a přidání více listové zeleniny a zelenin do jídelníčku může zlepšit zácpu, zatímco přidání více živočišných bílkovin do jídelníčku (jak to doporučuje mnoho paleo a keto diet) může u některých lidí způsobit větší náchylnost k zácpě.

Pokud vás znepokojují rozdíly ve stolici, může být dobré promluvit si s odborníkem na výživu nebo poskytovatelem zdravotní péče o úpravě vašeho plánu, abyste zlepšili zdraví střev.

8. Váš krevní tlak se snižuje

Nadváha může mít negativní vliv na váš krevní tlak, což vás činí náchylnými k mrtvici a infarktu.

Jedním ze způsobů, jak snížit krevní tlak, je zhubnout pomocí zdravější stravy a více pohybu. Pokud hubnete, snižujete zátěž svého srdce a začínáte normalizovat svůj krevní tlak.

9. Méně chrápete

Chrápání má komplikovaný vztah k hmotnosti. Vědci zjistili, že lidé (zejména ženy), kteří trpí metabolickým syndromem (předchůdce cukrovky), mají tendenci chrápat.

Ve skutečnosti může chrápání a spánková apnoe dokonce způsobovat přibývání na váze. Z tohoto důvodu je snížení hmotnosti často jednou z cílených terapií u lidí, kteří chrápou a mají poruchy spánku.

10. Zlepší se vám nálada

Provedení zdravých změn ve vašich stravovacích návycích může vést k lepší náladě a většímu množství energie.

Ve studii z roku 2016 vědci zjistili, že strava s vysokou glykemickou zátěží sestávající ze sušenek, brambor, krekrů, koláčů a baget, které mají tendenci způsobovat prudké zvýšení hladiny cukru v krvi, vedla k o 38 % častějším příznakům deprese a o 26 % větší únavě než strava s nízkou glykemickou zátěží.

Pokud váš výběr potravin způsobuje méně výkyvů a poklesů hladiny cukru v krvi, pravděpodobně pociťujete některé emocionální a psychologické výhody, které jsou důsledkem hubnutí.

Co je to zdravé hubnutí?

Zdravé hubnutí je pomalé a trvalé. Je založeno na dlouhodobých změnách ve způsobu myšlení, stravování a pohybu. Mnoho lékařů doporučuje pacientům, aby se snažili zhubnout maximálně 2 kg týdně.

Zkuste to: Chování, které předpovídá úbytek hmotnosti

Ve studii z roku 2017 vědci analyzovali chování lidí účastnících se programu hubnutí, které si sami hlídali. Zjistili, že lidé, kteří tyto úkoly plnili, měli větší pravděpodobnost, že v programu zhubnou:

  • vážení alespoň třikrát týdně
  • cvičení 60 minut nebo více každý týden
  • vyplňování potravinového deníku třikrát až pětkrát týdně

Jaké jsou příznaky toho, že hubnete příliš rychle?

Vidina velké změny hmotnosti v krátkém časovém období může být velmi motivující, ale hubnutí pomocí módních diet nebo neudržitelných postupů může způsobit některé nezdravé vedlejší účinky, jako např:

Pokud si nejste jisti dlouhodobými zdravotními dopady svého plánu na regulaci hmotnosti, poraďte se o nich na počátku svého procesu s registrovaným dietologem, licencovaným odborníkem na výživu nebo se svým poskytovatelem zdravotní péče.

Závěr

Zdravá tělesná hmotnost zlepšuje vaše celkové zdraví a pohodu mnoha a mnoha způsoby. Pokud jste změnili své stravovací a pohybové návyky s cílem zhubnout, je třeba sledovat více než jen číslo na váze.

Některé z těchto ukazatelů jsou vnější, jako například padnoucí oblečení a křivka nových svalů. Jiné ukazatele jsou vnitřní: méně bolesti, nižší krevní tlak, lepší spánek a hlubší pocit pohody.

Pokud si těchto pozitivních změn všímáte, pokračujte. Pokud pozorujete negativní vedlejší účinky, jako je únava nebo vypadávání vlasů, možná je čas přehodnotit své strategie. Pravděpodobně budete chtít spolupracovat s dietologem nebo lékařem, abyste se ujistili, že postupujete bezpečně.

Žijeme ve společnosti, která se řídí údaji a kde se často jako nejlepší měřítko úspěchu používají čísla. Možná by však bylo více motivující komplexně hodnotit celou cestu hubnutí namísto toho, abychom se tak intenzivně zaměřovali na číselné milníky u této cesty.

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ EXTRAKTY

S CERTIFIKÁTY

Níže uvedené nejúčinnější přírodní přípravky s ochrannou známkou Superionherbs sice mohou velice dobře účinkovat, nicméně je vhodné souběžně začít u sebe, protože chronické obtíže mají zpravidla tyto společné jmenovatele:

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           DUBEN 2024 - 31 článků

                KVĚTEN 2024 - 19 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

  • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
  • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

  • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života