Jak ztratit podkožní tuk z obličeje: 8 účinných tipů

 

 

 

 

 

 

Ztráta váhy

- Pixabay

 

Barbora Nová

Ať už se jedná o paže, stehna nebo břicho, mnozí z nás si pravděpodobně někdy přáli, aby se jim podařilo shodit trochu tuku z té či oné oblasti těla. Mnoho lidí by také mohlo chtít ztratit trochu tuku z tváří, krku nebo brady, aby změnili svůj vzhled.

Ačkoli je na trhu mnoho zeštíhlujících pásů a přístrojů, které tvrdí, že zvyšují úbytek tuku v obličeji, ztráta tělesného tuku obvykle vyžaduje dlouhodobé změny stravy a životního stylu.

Naštěstí existuje spousta strategií, které mohou podpořit udržitelný úbytek hmotnosti a pomoci vám přitom zeštíhlit obličej.

Následujeje 8 účinných metod, které vám pomohou ztratit nežádoucí tuk v obličeji, spolu s několika jednoduchými strategiemi, které můžete použít, abyste zabránili dlouhodobému nárůstu tuku.

1. Provádějte cviky na obličej

Obličejová cvičení lze použít ke zlepšení vzhledu obličeje, proti stárnutí a ke zlepšení svalové síly (1).

Neoficiální zprávy tvrdí, že přidání obličejových cviků do vaší rutiny může také zpevnit obličejové svaly, takže váš obličej bude vypadat štíhlejší.

Mezi nejoblíbenější cviky patří nafukování tváří a tlačení vzduchu ze strany na stranu, střídavé špulení rtů a držení úsměvu při současném zatínání zubů po dobu několika sekund. Ačkoli důkazy jsou omezené, jeden přehled uvádí, že obličejová cvičení mohou zvýšit svalový tonus v obličeji (2).

Jiná studie ukázala, že provádění cviků na obličejové svaly dvakrát denně po dobu 8 týdnů zvýšilo tloušťku svalů a zlepšilo omlazení obličeje (3).

Shrnutí:

 • Díky tonizaci obličejových svalů by obličejová cvičení mohla zeštíhlit váš obličej. Ačkoli je výzkum omezený, jedna studie zjistila, že provádění cviků na obličejové svaly zlepšuje tloušťku svalů a omlazení obličeje.

2. Zařaďte do své rutiny kardio cvičení

Přebytečný tuk v obličeji je často důsledkem nadbytečného tělesného tuku, proto snížení hmotnosti může přispět k úbytku tuku a pomoci zeštíhlit tělo i obličej.

Kardio neboli aerobní cvičení je jakýkoli druh fyzické aktivity, která zvyšuje srdeční frekvenci. Je všeobecně považováno za vysoce účinnou metodu hubnutí.

Několik studií zjistilo, že kardio může pomoci podpořit spalování tuků a zvýšit jejich úbytek (4, 5).

Jedna studie navíc zjistila, že u obézních žen došlo k většímu úbytku tuku, když se věnovaly více kardio cvičení. Snažte se každý týden absolvovat 150-300 minut středně intenzivního až intenzivního cvičení, což představuje 20-40 minut kardio cvičení denně (6).

Mezi běžné příklady kardio cvičení patří běh, tanec, chůze, jízda na kole a plavání.

Shrnutí:

 • Kardio neboli aerobní cvičení může podpořit spalování tuků a odbourávání tuků, což vám pomůže zeštíhlit obličej.

3. Pijte více vody

Pití vody má zásadní význam pro vaše celkové zdraví a může být obzvláště důležité, pokud se snažíte ztratit tuk v obličeji. Studie potvrzují, že voda může udržet pocit sytosti a zlepšit hubnutí.

Jedna malá studie totiž zjistila, že pití vody před jídlem výrazně snižuje počet kalorií zkonzumovaných během jídla (7).

Další výzkumy také potvrzují, že pití vody může dočasně zvýšit váš metabolismus. Zvýšení počtu kalorií, které spálíte v průběhu dne, může přispět ke zvýšení úbytku hmotnosti (8).

Shrnutí:

 • Pití vody může snížit příjem kalorií a dočasně zvýšit metabolismus. Může také snížit zadržování tekutin a zabránit tak nadýmání a otokům v obličeji.

4. Omezte konzumaci alkoholu

Vychutnat si občas sklenku vína k večeři je v pořádku, ale nadměrná konzumace alkoholu může být jedním z největších přispěvatelů k hromadění tuku a nadýmání.

Alkohol obsahuje převážně prázdné kalorie, což znamená, že má vysoký obsah kalorií, ale chybí mu důležité živiny, jako jsou vitaminy a minerály (9).

Působí také jako diuretikum - látka, která zvyšuje produkci moči. To může vést k dehydrataci a zadržování vody (10).

Některé výzkumy také potvrzují, že alkohol může ovlivňovat hladinu některých hormonů, které ovlivňují hlad a chuť k jídlu. Může například snižovat hladinu leptinu, hormonu, který podporuje pocit sytosti (11).

Studie navíc ukazují, že nadměrné pití alkoholu by mohlo zvyšovat zánět a může být spojeno se zvýšeným rizikem přibývání na váze, nárůstem břišního tuku a obezity (11, 12, 13).

Nejlepším způsobem, jak se vyhnout nadýmání a přibývání na váze způsobenému alkoholem, je udržet konzumaci alkoholu na uzdě.

Podle současných výživových doporučení je umírněné pití definováno jako maximálně dva nápoje denně u mužů a maximálně jeden nápoj denně u žen (14).

Shrnutí:

 • Nadměrná konzumace alkoholu může přispívat k nárůstu hmotnosti, a to i v obličeji. Může také způsobit dehydrataci, zadržování vody a snížený pocit sytosti.

5. Omezte příjem rafinovaných sacharidů

Potraviny obsahující rafinované sacharidy, jako jsou sušenky, krekry a těstoviny, jsou častými viníky přibývání na váze a zvýšeného ukládání tuku. Tyto sacharidy byly hodně průmyslově zpracovány, což je zbavilo prospěšných živin a vlákniny a kromě cukru a kalorií v nich zůstalo jen málo.

Protože obsahují velmi málo vlákniny, tělo je rychle tráví. To vede k prudkým nárůstům a poklesům hladiny cukru v krvi a může zvyšovat pravděpodobnost přejídání (15).

Jedna studie na 277 ženách ukázala, že vyšší příjem rafinovaných sacharidů je spojen s vyšším rizikem obezity a větším množstvím břišního (viscerálního) tuku (16).

Nebyla nalezena studie, která by se zabývala přímo vlivem rafinovaných sacharidů na tuk v obličeji. Nahrazení rafinovaných sacharidů celozrnnými však může pomoci zvýšit celkový úbytek hmotnosti, což může napomoci i úbytku tuku v obličeji (17).

Shrnutí:

 • Rafinované sacharidy mohou zvyšovat hladinu cukru v krvi a vést k přejídání a hromadění tuku. Přechod na celozrnné výrobky může pomoci zvýšit úbytek tuku v obličeji.

6. Dopřejte si dostatek spánku

Dohánění spánku je důležitou strategií celkového hubnutí. Může vám také pomoci ztratit tuk v obličeji. Nedostatek spánku může způsobit zvýšení hladiny stresového hormonu kortizolu. Vysoká hladina kortizolu s sebou nese dlouhý seznam možných vedlejších účinků, včetně přibývání na váze (18).

Studie prokázaly, že vysoká hladina kortizolu může zvýšit chuť k jídlu a změnit metabolismus, což vede ke zvýšenému ukládání tuku (19, 20).

Kromě toho vám více spánku může pomoci shodit přebytečná kila. Jedna studie zjistila, že lepší kvalita spánku souvisí s úspěšným udržením úbytku hmotnosti (21).

Studie naopak ukazují, že nedostatek spánku může vést ke zvýšenému příjmu potravy, nárůstu hmotnosti a snížení metabolismu (22, 23).

V ideálním případě se snažte spát alespoň 8 hodin denně, abyste napomohli regulaci hmotnosti a odbourávání tuku v obličeji.

Shrnutí:

 • Nedostatek spánku může změnit metabolismus a zvýšit příjem potravy, přírůstek hmotnosti a hladinu kortizolu. Dostatek spánku vám proto může pomoci zvýšit úbytek tuku v obličeji.

7. Hlídejte si příjem sodíku

Hlavním zdrojem sodíku ve stravě většiny lidí je kuchyňská sůl. Můžete si ji přidávat do jídla z šejkru, ale můžete ji také konzumovat pasivně jako součást zpracovaných nebo předem připravených potravin, omáček a dalších každodenních koření.

Jedním z charakteristických příznaků nadměrného příjmu sodíku je nadýmání, které může přispívat k otokům a otokům obličeje. Je to proto, že sodík způsobuje, že vaše tělo zadržuje nadbytečnou vodu - tomu se říká zadržování tekutin (24).

Několik studií prokázalo, že vyšší příjem sodíku může zvýšit zadržování tekutin, zejména u lidí, kteří jsou na účinky soli citlivější (25, 26).

Zpracované potraviny představují více než 75% příjmu sodíku v průměrné stravě, takže vyřazení polotovarů, slaných pochutin a průmyslově zpracovaného masa může být účinným způsobem, jak snížit příjem sodíku (27).

Snížení příjmu sodíku může přispět k tomu, že váš obličej bude vypadat štíhlejší.

Shrnutí:

 • Snížení příjmu sodíku neboli soli může pomoci snížit zadržování tekutin a zmenšit nadýmání a otoky v obličeji.

8. Jezte více vlákniny

Jedním z nejoblíbenějších doporučení pro zeštíhlení obličeje a ztrátu tuku ve tvářích je zvýšení příjmu vlákniny. Vláknina je látka v rostlinných potravinách, kterou vaše tělo po konzumaci nevstřebává. Místo toho se pomalu pohybuje vaším trávicím traktem a udržuje vás déle syté. Tímto způsobem může pomoci omezit chutě a snížit chuť k jídlu (28).

V jedné studii u 345 lidí s nadváhou a obezitou byl vyšší příjem vlákniny spojen se zvýšeným úbytkem hmotnosti a pomáhal lidem držet nízkokalorickou dietu (29).

Další přehled 62 studií naznačil, že konzumace většího množství rozpustné vlákniny může snížit tělesnou hmotnost i obvod pasu, a to i v případě, že neomezíte příjem kalorií (30).

Rozpustná vláknina je druh vlákniny, která po smíchání s vodou tvoří gel. Jedním z běžných typů rozpustné vlákniny ve stravě je betaglukan, který se nachází v ovesných vločkách, ječmeni a dalších obilovinách.

Vláknina se přirozeně nachází v řadě potravin, včetně ovoce, zeleniny, ořechů, semen, celozrnných výrobků a luštěnin.

V ideálním případě byste se měli snažit konzumovat alespoň 25-38 gramů vlákniny denně z těchto potravinových zdrojů (31).

Souhrn:

 • Zvýšení příjmu vlákniny může pomoci snížit chuť k jídlu a podpořit hubnutí a odbourávání tuků, což může pomoci zeštíhlit váš obličej.

Jak předcházet vzniku tuku v obličeji

Existuje několik důležitých dlouhodobých návyků a širších změn životního stylu, kterými můžete dlouhodobě předcházet přibývání na váze a hromadění tuku:

 • Jezte vyváženou stravu. Dodržování zdravého jídelníčku, který zahrnuje dostatek potravin bohatých na živiny - například ovoce, zeleninu, celozrnné výrobky a luštěniny - vám může pomoci udržet si mírnou hmotnost a podpořit vaše celkové zdraví (32).
 • Pravidelně cvičte. Odborníci obecně doporučují alespoň 150 minut středně intenzivního aerobního cvičení týdně pro zlepšení zdraví a prevenci přibývání na váze (33).
 • Omezte příjem zpracovaných potravin. Zpracované potraviny mají nejen obvykle vysoký obsah kalorií, sodíku a přidaného cukru, ale jsou také spojovány se zvýšeným rizikem přibývání na váze v průběhu času (34).
 • Zůstaňte hydratovaní. Pití velkého množství vody je jednoduchý, ale účinný způsob, jak regulovat svou hmotnost a předcházet nadměrnému tuku v obličeji (8).
 • Dopřejte si dostatek spánku. Některé výzkumy naznačují, že lepší kvalita spánku by mohla zlepšit dlouhodobé udržení hmotnosti (21).
 • Snažte se zvládat hladinu stresu. Zvýšený stres může zvyšovat chuť k jídlu a chutě a znesnadňovat udržení aktivity, což může přispívat k přibývání na váze. Přínosné mohou být techniky snižování stresu, jako je jóga a meditace (35).

Shrnutí:

 • Dodržování zdravé stravy, aktivní životospráva, dostatek spánku a zvládání hladiny stresu mohou z dlouhodobého hlediska pomoci zabránit nadměrnému tuku v obličeji a přibývání na váze.

Můžete ztratit tuk jen z obličeje?

Ačkoli by úbytek přebytečného tělesného tuku mohl pomoci snížit množství tuku v určitých částech těla - včetně obličeje - existuje jen málo důkazů, které by podporovaly koncept bodové redukce neboli úbytku tuku cíleného na určitou oblast.

Několik starších studií totiž zjistilo, že bodová redukce není účinná pro zvýšení úbytku tuku v určité části těla (36, 37, 38).

Je to proto, že tukové buňky jsou uloženy v celém těle a všechny mohou být během cvičení rozloženy a použity jako palivo.

Tyto tukové zásoby mohou pocházet z kterékoli části těla, nejen z konkrétní oblasti, kterou cvičíte (39, 40, 41).

Proto místo snahy o odbourávání tuku pouze z obličeje je lepší zaměřit se na celkový úbytek tuku a snížení hmotnosti, což může vést ke snížení nadbytečného tuku v obličeji.

Shrnutí:

 • Místo toho, abyste se zaměřovali na ztrátu přebytečného tuku konkrétně z obličeje, je nejlepší zaměřit se na celkový úbytek tuku a snížení hmotnosti. Když celkově zhubnete, ztratíte ho i z obličeje.

Závěr

Existuje mnoho strategií, které můžete použít ke snížení výskytu tuku v obličeji.

Změna jídelníčku, zařazení cvičení do běžného režimu a úprava některých každodenních návyků jsou účinné způsoby, jak zvýšit úbytek tuku a hmotnosti, což může v průběhu zeštíhlit váš obličej.

Pro dosažení nejlepších výsledků nezapomeňte tyto tipy spojit s vyváženou stravou a pravidelným cvičením, které podpoří regulaci hmotnosti a zlepší celkové zdraví.

Chitomax a Fenuprim - přirozená a účinná cesta nejen k hubnutí

  Dr. Sam Robbins a Dr. Carmen Cooper

Využití Chitosanu jako přírodního a bezpečného blokátoru tuků k pomoci při snižování tělesné hmotnosti BEZ negativních vedlejších efektů, bez léků s vedlejšími účinky, bez nutnosti změny jídleníčku a bez cvičení (stejně efektivně jako s léky kterými jsou  Alli® a Xenical®). Chitosan je účinný přírodní lék a účinná altrenativa.

Jako doplněk stravy je Chitosan prodáván více než 20 let v Evropě a Japonsku s přívlastkem "blokátor tuků". Chitosan je často zmiňován i jako "Magnet na tuky", "Houba na tuky" a nebo "Past na tuky". Všechna tato přirovnání jsou správná, protože Chitosan přitahuje tuk, navazuje ho na sebe, a zachytává tuky v trávicím ústrojí.

Jak funguje

Jakmile se aktivuje v žaludku, naváže na sebe tuky a tukové kyseliny a skrz trávicí ústrojí je vyvede pryč z těla bez toho, aby se dostaly do organizmu. To pomáhá efektivně snížit množství kalorií vstřebaných do těla z potravy.

Studie potvrdily, že chitosan dokáže přitáhnout a navázat množství tuků rovnající se více než 6ti násobku vlastní hmotnosti přípravku. Chitosan působí přirozeně v organizmu a pomáhá odstarnit nadbytečný tuk z potravy, podporuje zdravou tělesnou hmotnost a udržuje zdravou hladinu cholesterolu a triglyceridů v krvi. Nemá vedlejší účinky.

Jak se CHITOMAX odlišuje od chitosanu?

Chitomax je vysoce kvalitní chitosan, který byl speciálním patentovaným postupem upraven tak, aby se zlepšila jeho rozpustnost v žaludeční kyselině a zvýšila jeho schopnost vázat tuky. Standartní Chitosan se musí úplně rozpustit v žaludeční kyselině, aby mohl účinně působit, což trvá u standartních produktů z chitosanu minimálně 60 minut a navíc s menší účinností.

V laboratorních podmínkách bylo změřeno, že patentovaný Chitomax mnohem účinněji a rychleji váže triglyceridy než jiné chitosanové produkty. (viz graf)

Takto zvýšená účinnost je zajištěna vysokou rychlostí s jakou se Chitomax rozpouští v žaludku, vysokou hustotou a molekulární hmotností Chitomaxu.

Chitomax tak může být užíván s jídlem, nebo těsně před ním, na rozdíl od běžných chitosanových produktů, které je třeba užívat nejméně 30 minut před jídlem.

Nemusíte užívat 30 minut před jídlem, ale před i při jídle

Užívání Chitomaxu:

Pro štíhlou postavu: těsně před jídlem užívat 1-2 kapsle, zapít sklenicí vody

Pro očistu organizmu: před spaním (cca ve 22 hodin) 1 kapsli zapít sklenicí vody

Balení: 60 kapslí

Kapsle: 540 mg, z toho 40 mg vitamínu C. Neobsahuje plnidla ani konzervační látky.

Výrobce: Pharmacopea, Anglie

Princip působení Chitomaxu:

Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje hladinu škodlivého cholesterolu v krvi. Na rozdíl od ostatních druhů vlákniny, ChitomaxTM po styku se žaludeční kyselinou získává pozitivní náboj. Kationty, které takto vzniknou, mu dávají právě schopnost vázat tuky na rozdíl od jiných druhů vlákniny.

U ChitomaxuTM byla fyzikální struktura chitosanu upravena, takže polymer je otevřen k rychlejšímu průniku ke skupinám aminokyselin, což vede k zrychlené rozpustnosti v žaludeční kyselině. Proto má ChitomaxTM tak mnohem vyšší schopnost vázat tuky než běžné produkty z chitosanu.

Hubnutí

Při průchodu do tenkého střeva se vytvoří gelová struktura, která okolo částic tuku vytvoří ochranou mřížku. Přirozeným způsobem tak podporuje hubnutí

Očista organizmu

Zabraňuje vstřebávání škodlivých složek potravy organismem a vylučuje toxické látky (soli těžkých kovů – olovo, rtuť, kadmium, radionuklidy, chemická barviva)

Střevní mikroflora

Obnovuje mikroflóru zažívacího traktu a odstraňuje dysbakteriózu. Normalizuje trávicí proces. Díky kladnému náboji zabraňuje osvojení záporně nabitých tuků, spojuje se s nimi a odstraňuje je v nezměněné podobě spolu s výkaly

Krevní tlak

Snižuje krevní tlak, odstraňuje negativní působení kuchyňské soli (NaCI) při hypertenzi. Tento efekt je podmíněný tím, že Chitomax (kladný iont) se spojuje s iontem chóru z kuchyňské soli (záporný iont) a odstraňuje ho spolu se stolici a zabraňuje vytvoření angiotenzinu = látky vyvolávající prudké stažení cév, které způsobuje zvýšení arteriálního tlaku

Cholesterol

Snižuje hladinu lipidů (tuků v krvi), tedy i cholesterolu na normu, spojuje se s žlučovou kyselinou, pomocí níž se cholesterol vstřebává

Cevní systém

Zlepšuje mikrocirkulaci tkaniv, odstraňuje stažení cév zejména nejmenších kapilár. Zlepšuje drenážní vlastnosti (schopnost očisty) lymfatického systému, který je hlavním místem hromaděni toxických látek a nejhůře se poddává detoxikaci, očišťuje vnitřní stěny cév

Prevence diabetu

Snižuje hladinu cukru v moči a u nemocných s nadbytečnou váhou a působí jako profylaktický prostředek při riziku vzniku cukrovky

FENUPRIM

 chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová

FENUPRIM jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě sacharidy to co jim zabraňuje zhubnout. Přípravek Fenuprim je navržen, tak že účinkuje právě na tuto problematickou oblast stravování. Navíc obsahuje Chitomax, takže i o nežádoucí tuky v potravě je „postaráno“.

FENUPRIM – složení produktu bylo vytvořeno a vyladěno na základě poznatků tradiční čínské medicíny. Kromě formování postavy má řadu pozitivních účinků na lidský organizmus. Přispívá tak nejen ke kráse, ale i ke zdraví. Splňuje základní předpoklad celostního působení.

Složení Fenuprimu:

Složení jedné tobolky:

 • Fenugreek extrakt, pískavice extrakt 350 mg
 • Chitosan (Chitomax) 150 mg
 • Gymnéma lesní 70 mg
 • Skořicovník (extrakt z kůry) 70 mg
 • ALA – kyselina afalipoová 45 mg

Balení: 90 kapslí

Kapsle: 685 mg

Užívání Fenuprimu:

5 minut před jídlem užívat 2 kapsle, zapít nejméně 200 ml vody

Výrobce: Pharmacopea, Anglie

Zkušenosti s Fenuprimem

Je mi 60 let a při náhodné kontrole u lékaře mi naměřili zvýšený cukr. Hledal jsem proto, jak tuto svou situaci řešit a našel jsem stránky Superionherbs, které nabízejí přírodní produkty k řešení různých zdravotních problémů, jako např. nadváha, cukovka, zvýšený cholesterol, imunita, apod. Vybral jsem si přípravek Fenuprim a po jeho měsíčním užívání, úpravě jídelníčku a omezení řepného cukru se dostavily výsledky. Zhubnul jsem 8 kg a při pravidelných měřeních glukometrem jsem se dostal na uspokojivé hodnoty hladiny cukru v krvi. S výrobkem jsem maximálně spokojen a rozhodně jej doporučuji.

57let, Fenuprim jsem užívala 1,5 měsíce, před snídaní (jediné jídlo se sacharidy), pro obnovu hubnutí, které jsem musela s výživovou poradkyní zahájit kvůli artroze 3.stupně v koleni. Při užívání opět pocit lehkosti a vitality.

Fenuprim užívám již druhé balení zhubla jsem a jsem moc spokojená. Hladinu cukru se dozvím až u p,doktorky při kontrole. Objednávám další balení.

Za mne, funguje to! Co si budeme vykladat…vek,sedime po cely den v praci bez pohybu a penize a prostor,abychom drzeli diety neni. Pri nastupu do prace jsem behem pul roku nabrala 6kg a nemam cas ani penize se hybat ci nakupovat ,,vychytane potraviny,, Uzivam 14dni Fenuprim, 3x denne po 2kapslich, vzdy pred jidlem a zapiji 2dc vody a mam 2kg za 2tydny dole. Pravda nejim nyni pecivo,ale jinak mi prijde, ze jsem se nikterak neomezila v jidle,naopak,krom vynechani peciva, se i navecer futruji.

CHITOMAX           FENUPRIM

Jak se správně hýbat?

V současnosti se populace nedostatečně pohybuje. Až 70% lidí má nedostatečný nebo nesprávný pohyb. Správná pohybová aktivita je přitom jednou ze zásadních prevencí většiny onemocnění. Aerobní pohyb především snižuje tělesnou hmotnost, riziko kardiovaskulárních onemocnění, je prevencí onkologických onemocnění (především se to týká tlustého střeva a rakoviny prsu), cukrovky, zabraňuje osteoporóze, snižuje výskyt depresí, má pozitivní vliv na hladinu krevních tuků a zlepšuje schopnost naší paměti.

Abychom z pohybu "vytěžili" maximum, měl by dodržovat určitá pravidla, které se týkají hodnoty tepové frekvekce při pohybu (cvičení). Tuky se spalují nejideálnějí v aerobní zóně ve výši 60 - 75% maximální tepové frekvence daného jednotlivce, a to v délce trvání minimálně 1 hodinu 3x týdně nebo alespoň 20 minut každý den.

Jak vypočítat orientačně maximální tepovou frekvenci daného jedince

 • Muži:  214 mínus (0,8 krát věk)
 • Ženy:  209 mínus (0.9 krát věk),

přičemž odchylka je možná o 10%. Pokud se při pohybu odchýlíme do vyšších hodnot tepové frekvence, začneme spalovat místo tuků cukry, jsme po fyzické aktivitě značně vyčerpaní a dostáváme ataky vlčího hladu, což je kontraproduktivní.

Nesmíme zapomenout na příjem tekutin, nejlépe neperlivé čisté pramenité vody.

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

PROTOKOL PRO PREVENCI

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 UNIKÁTNÍ, BEZKONKURENČNÍ EXTRAKTY

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. Jelinek, dr. Wahls

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Nejúčinnější kloubní výživa, MUDr. Ladislav Šafránek

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

Porovnání AMERICKÉ a RUSKÉ vakcíny na Covid -19, mechanismy účinků všech i připravovaných vakcín

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

 

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

 

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

ZDE

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

JAREK NOHAVICA

ZADEK JAK ŽOK

A přece nakonec - ÚSPĚŠNÁ LÉČBA

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 29.4.2023 v souvislosti s "vakcinací"

Ú MRTÍ - 1291

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 1863

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

Stav k 23.11.2022

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

 

 

Standardní verze