8 důvodů, proč možná nevědomky přibíráte na váze

Ing. Zdeněk Rozehnal

Přibývání na váze může být velmi frustrující, zejména když nevíte, co je jeho příčinou. I když největší roli v přibírání na váze obvykle hraje strava, mohou k němu přispívat i další faktory - například stres a nedostatek spánku.

Následuje 8 příčin neúmyslného přibírání na váze.

1. Jíte příliš mnoho vysoce průmyslově zpracovaných potravin

Mnoho zdravých potravin, jako jsou ovesné vločky, mražené ovoce a jogurty, je minimálně průmyslově zpracovaných.

Naopak vysoce průmyslově zpracované potraviny, včetně sladkých cereálií, rychlého občerstvení a večeří z mikrovlnné trouby, však obsahují spoustu škodlivých složek, přidaných cukrů, konzervantů a nezdravých tuků.

Četné studie navíc spojují vysoce zpracované potraviny s přibýváním na váze a s rostoucím počtem obézních lidí především ve Spojených státech, ale i ve světě (1).

Například studie provedená v roce 2019 na 19 363 dospělých Kanaďanech zjistila, že ti, kteří jedli nejvíce průmyslově ultrazpracovaných potravin, měli o 32 % vyšší pravděpodobnost, že budou obézní, než ti, kteří jich jedli nejméně (2).

Vysoce průmyslově zpracované potraviny jsou obvykle plné kalorií, ale postrádají základní živiny, jako jsou bílkoviny a vláknina, které udržují pocit sytosti. Ve skutečnosti ve dvoutýdenní studii na 20 lidech snědli účastníci o 500 kalorií denně více při průmyslově ultrazpracované stravě než při nezpracované stravě (3).

Měli byste tedy zvážit vyřazení zpracovaných jídel a svačin a místo toho se zaměřit na celé potraviny.

2. Jíte příliš mnoho cukru

Pravidelné hltání sladkých potravin a nápojů, jako jsou sladkosti, koláče, limonády, sportovní nápoje, zmrzlina, ledový čaj a slazené kávové nápoje, může snadno zvětšit váš pas.

Mnoho studií spojuje příjem cukru nejen s přibýváním na váze, ale také se zvýšeným rizikem chronických zdravotních potíží, včetně cukrovky 2. typu a srdečních onemocnění (4).

Zejména sladké nápoje jsou největším zdrojem přidaného cukru ve Spojených státech a jsou silně spojeny s přibýváním na váze. Například přehled 30 studií u více než 242 000 dětí a dospělých spojil příjem slazených nápojů s nárůstem hmotnosti a obezitou (5).

Jedna studie na 11 218 ženách odhalila, že vypití 1 sladké limonády denně vedlo k nárůstu hmotnosti o 1 kg během 2 let - což znamená, že vyřazení sladkostí může mít opačný účinek (6).

Můžete zkusit postupně snižovat příjem cukru, abyste si tento proces usnadnili.

3. Máte převážně sedavý způsob života  

Nečinnost je častým faktorem, který přispívá k nárůstu hmotnosti a chronickým onemocněním (7, 8, 9).

Práce u stolu, sledování televize, řízení auta a používání počítače nebo telefonu patří mezi sedavé činnosti.

Studie u 464 lidí s obezitou a nadváhou zjistila, že jejich průměrná denní doba sezení činila 6,2 hodiny v pracovní dny a 6 hodin v nepracovní dny. Největší podíl na tom měly pracovní úkoly, následované sledováním televize (10).

Několik jednoduchých změn životního stylu, jako je cvičení a méně sezení, může mít velký význam. Například tříměsíční studie u 317 pracovníků zjistila, že nahrazení pouhé 1 hodiny sezení 1 hodinou stání během pracovního dne snížilo celkovou tukovou hmotnost a obvod pasu a zároveň zvýšilo svalovou hmotu (11).

Výzkum také ukázal, že nadměrné trávení času u obrazovky významně přispívá k nechtěnému nárůstu hmotnosti (12, 13, 14).

I malé úpravy, jako je procházka po večeři místo sledování televize, cvičení nebo chůze během polední pauzy, investice do výškově nastavitelného stolu a práce ve stoje nebo pohyb na běžícím pásu, případně jízda do práce a z práce na kole, mohou zabránit přibývání na váze.

4. Držíte jojo dietu

Jojo dietou se rozumí cykly záměrného hubnutí, po nichž následuje neúmyslné opětovné přibírání na váze. Je pozoruhodné, že tento vzorec je spojen se zvýšeným rizikem nárůstu hmotnosti v průběhu času (15, 16).

Ve studii provedené na 2 785 osobách měli ti, kteří drželi dietu během předchozího roku, větší tělesnou hmotnost a obvod pasu než ti, kteří dietu nedrželi (17).

Jiné studie odhalují, že restriktivní stravování a diety mohou vést k budoucímu nárůstu hmotnosti v důsledku fyziologických reakcí vašeho těla na takové chování, jako jsou změny hormonů hladu a sytosti (18, 19, 20).

Navíc většina lidí, kteří restriktivní dietou zhubnou, získá většinu nebo celou váhu zpět do 5 let (15).

Chcete-li si váhu udržet dlouhodobě, měli byste se zaměřit na trvalé změny životního stylu. Ty zahrnují cvičení, vyřazení průmyslově zpracovaných a sladkých potravin a konzumaci plnohodnotných potravin bohatých na vlákninu a bílkoviny.

5. Máte nediagnostikovaný zdravotní problém  

Ačkoli k neúmyslnému přibírání na váze přispívá mnoho faktorů životního stylu, určitou roli mohou hrát i některé zdravotní potíže. Mezi ně patří např:

 • Hypotyreóza. Toto onemocnění postihuje štítnou žlázu a může způsobovat přibývání na váze nebo potíže s hubnutím (21, 22).
 • Deprese. Tento běžný psychický stav je spojen s přibýváním na váze a obezitou (23, 24).

 Syndrom polycystických vaječníků  (PCOS). PCOS se vyznačuje hormonální nerovnováhou, která postihuje ženy v reprodukčním věku. Může způsobovat přibývání na váze a ztěžovat hubnutí (25).

Porucha příjmu potravy (BED). BED je kategorizována opakujícími se epizodami nekontrolovatelného přejídání a může vést k mnoha zdravotním komplikacím, včetně přibývání na váze (26).

S přibýváním na váze jsou podobně spojena i další onemocnění, jako je cukrovka a Cushingův syndrom, proto je důležité, aby vám lékař stanovil správnou diagnózu.

Navíc některé léky, včetně antidepresiv a antipsychotik, mohou vést k nárůstu hmotnosti. Pokud se domníváte, že přibíráte na váze v důsledku užívání léků, poraďte se s odborníkem.

6. Nemáte dostatek spánku

Spánek je nezbytný pro celkové zdraví a pohodu. Nedostatečný spánek může kromě jiných negativních účinků vyvolat přibývání na váze (27).

Studie na 92 ženách prokázala, že ty, které spaly méně než 6 hodin denně, měly nejvyšší index tělesné hmotnosti (BMI) a nejvyšší hladinu visfatinu (bílkovina vylučovaná tukovými buňkami) ve srovnání se ženami, které spaly 6 a více hodin denně (28).

Ve dvoutýdenní studii u 10 dospělých s nadváhou, kteří drželi nízkokalorickou dietu, ztratili ti, kteří spali 5,5 hodiny denně, o 55 % méně tělesného tuku a o 60 % více svalové hmoty než ti, kteří spali 8,5 hodiny denně (29).

Prodloužení doby spánku tak může napomoci hubnutí.

Některé důkazy spojují 7 a více hodin spánku za noc s o 33 % větší pravděpodobností úbytku hmotnosti ve srovnání se spánkem kratším než 7 hodin (30).

Pokud máte špatnou kvalitu spánku, můžete zkusit omezit čas strávený u obrazovky před spaním, snížit příjem kofeinu a chodit spát v jednotný čas.

7. Nejíte dostatek plnohodnotných potravin

Pokud pravidelně jíte průmyslově zpracované potraviny, přechod na stravu s vyšším obsahem celých potravin je snadný a účinný způsob, jak podpořit hubnutí a zlepšit mnoho dalších aspektů vašeho zdraví.

Ve skutečnosti je nejdůležitějším faktorem při hubnutí výběr celých, minimálně průmyslově zpracovaných potravin.

Jedna studie rozdělila 609 dospělých s nadváhou do skupin, které po dobu 12 měsíců dodržovaly buď nízkotučnou, nebo nízkosacharidovou dietu (31).

Obě skupiny byly instruovány, aby maximalizovaly příjem zeleniny, omezily příjem přidaných cukrů, transmastných kyselin a rafinovaných sacharidů, jedly převážně celozrnné, minimálně zpracované potraviny s vysokým obsahem živin a většinu jídel si připravovaly doma.

Studie zjistila, že lidé z obou skupin zhubli podobně - 5,4 kg ve skupině s nízkým obsahem tuku a 5,9 kg ve skupině s nízkým obsahem sacharidů. To ukázalo, že nejdůležitějším faktorem při jejich hubnutí byla kvalita stravy, nikoli obsah makronutrientů (31).

Zařazení plnohodnotných potravin do jídelníčku nemusí být obtížné. Začněte tím, že do svých jídel a svačinek budete pomalu přidávat více celých potravin bohatých na živiny, jako je zelenina, ovoce, fazole, vejce, ořechy a semínka.

8. Jste ve stresu

Chronický stres je častým problémem, který může ovlivnit vaši hmotnost (32).

Bylo prokázáno, že vysoká hladina stresového hormonu kortizolu zvyšuje hlad a vaši touhu po velmi chutných a kalorických potravinách, což může způsobit přibývání na váze (33).

Studie navíc ukazují, že lidé s obezitou mají vyšší hladinu kortizolu než lidé bez tohoto onemocnění (34).

Zajímavé je, že zvládání stresu může podporovat hubnutí. V osmitýdenní studii u 45 dospělých osob s obezitou ti, kteří se věnovali relaxačním technikám, jako je hluboké dýchání, zhubli výrazně více než ti, kteří dostávali pouze standardní dietní rady (35).

Chcete-li snížit stres, zkuste do své rutiny zařadit relaxační praktiky založené na důkazech. Patří mezi ně jóga, pobyt v přírodě a meditace (36, 37, 38).

Závěr

K neúmyslnému přibírání na váze může přispívat mnoho faktorů.

Špatný spánek, sedavé zaměstnání a konzumace příliš velkého množství průmyslově zpracovaných nebo sladkých potravin jsou jen některé z návyků, které mohou zvyšovat riziko přibývání na váze.

Přesto vám několik jednoduchých kroků - například uvědomělé stravování, cvičení a zaměření se na plnohodnotné potraviny - může pomoci dosáhnout vašich cílů v oblasti hubnutí a zlepšit vaše celkové zdraví.

Chitomax a Fenuprim - přirozená a účinná cesta nejen k hubnutí

  Dr. Sam Robbins a Dr. Carmen Cooper

Využití Chitosanu jako přírodního a bezpečného blokátoru tuků k pomoci při snižování tělesné hmotnosti BEZ negativních vedlejších efektů, bez léků s vedlejšími účinky, bez nutnosti změny jídleníčku a bez cvičení (stejně efektivně jako s léky kterými jsou  Alli® a Xenical®). Chitosan je účinný přírodní lék a účinná altrenativa.

Jako doplněk stravy je Chitosan prodáván více než 20 let v Evropě a Japonsku s přívlastkem "blokátor tuků". Chitosan je často zmiňován i jako "Magnet na tuky", "Houba na tuky" a nebo "Past na tuky". Všechna tato přirovnání jsou správná, protože Chitosan přitahuje tuk, navazuje ho na sebe, a zachytává tuky v trávicím ústrojí.

Jak funguje

Jakmile se aktivuje v žaludku, naváže na sebe tuky a tukové kyseliny a skrz trávicí ústrojí je vyvede pryč z těla bez toho, aby se dostaly do organizmu. To pomáhá efektivně snížit množství kalorií vstřebaných do těla z potravy.

Studie potvrdily, že chitosan dokáže přitáhnout a navázat množství tuků rovnající se více než 6ti násobku vlastní hmotnosti přípravku. Chitosan působí přirozeně v organizmu a pomáhá odstarnit nadbytečný tuk z potravy, podporuje zdravou tělesnou hmotnost a udržuje zdravou hladinu cholesterolu a triglyceridů v krvi. Nemá vedlejší účinky.

Jak se CHITOMAX odlišuje od chitosanu?

Chitomax je vysoce kvalitní chitosan, který byl speciálním patentovaným postupem upraven tak, aby se zlepšila jeho rozpustnost v žaludeční kyselině a zvýšila jeho schopnost vázat tuky. Standartní Chitosan se musí úplně rozpustit v žaludeční kyselině, aby mohl účinně působit, což trvá u standartních produktů z chitosanu minimálně 60 minut a navíc s menší účinností.

V laboratorních podmínkách bylo změřeno, že patentovaný Chitomax mnohem účinněji a rychleji váže triglyceridy než jiné chitosanové produkty. (viz graf)

Takto zvýšená účinnost je zajištěna vysokou rychlostí s jakou se Chitomax rozpouští v žaludku, vysokou hustotou a molekulární hmotností Chitomaxu.

Chitomax tak může být užíván s jídlem, nebo těsně před ním, na rozdíl od běžných chitosanových produktů, které je třeba užívat nejméně 30 minut před jídlem.

Nemusíte užívat 30 minut před jídlem, ale před i při jídle

Užívání Chitomaxu:

Pro štíhlou postavu: těsně před jídlem užívat 1-2 kapsle, zapít sklenicí vody

Pro očistu organizmu: před spaním (cca ve 22 hodin) 1 kapsli zapít sklenicí vody

Balení: 60 kapslí

Kapsle: 540 mg, z toho 40 mg vitamínu C. Neobsahuje plnidla ani konzervační látky.

Výrobce: Pharmacopea, Anglie

Princip působení Chitomaxu:

Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje hladinu škodlivého cholesterolu v krvi. Na rozdíl od ostatních druhů vlákniny, ChitomaxTM po styku se žaludeční kyselinou získává pozitivní náboj. Kationty, které takto vzniknou, mu dávají právě schopnost vázat tuky na rozdíl od jiných druhů vlákniny.

U ChitomaxuTM byla fyzikální struktura chitosanu upravena, takže polymer je otevřen k rychlejšímu průniku ke skupinám aminokyselin, což vede k zrychlené rozpustnosti v žaludeční kyselině. Proto má ChitomaxTM tak mnohem vyšší schopnost vázat tuky než běžné produkty z chitosanu.

Hubnutí

Při průchodu do tenkého střeva se vytvoří gelová struktura, která okolo částic tuku vytvoří ochranou mřížku. Přirozeným způsobem tak podporuje hubnutí

Očista organizmu

Zabraňuje vstřebávání škodlivých složek potravy organismem a vylučuje toxické látky (soli těžkých kovů – olovo, rtuť, kadmium, radionuklidy, chemická barviva)

Střevní mikroflora

Obnovuje mikroflóru zažívacího traktu a odstraňuje dysbakteriózu. Normalizuje trávicí proces. Díky kladnému náboji zabraňuje osvojení záporně nabitých tuků, spojuje se s nimi a odstraňuje je v nezměněné podobě spolu s výkaly

Krevní tlak

Snižuje krevní tlak, odstraňuje negativní působení kuchyňské soli (NaCI) při hypertenzi. Tento efekt je podmíněný tím, že Chitomax (kladný iont) se spojuje s iontem chóru z kuchyňské soli (záporný iont) a odstraňuje ho spolu se stolici a zabraňuje vytvoření angiotenzinu = látky vyvolávající prudké stažení cév, které způsobuje zvýšení arteriálního tlaku

Cholesterol

Snižuje hladinu lipidů (tuků v krvi), tedy i cholesterolu na normu, spojuje se s žlučovou kyselinou, pomocí níž se cholesterol vstřebává

Cevní systém

Zlepšuje mikrocirkulaci tkaniv, odstraňuje stažení cév zejména nejmenších kapilár. Zlepšuje drenážní vlastnosti (schopnost očisty) lymfatického systému, který je hlavním místem hromaděni toxických látek a nejhůře se poddává detoxikaci, očišťuje vnitřní stěny cév

Prevence diabetu

Snižuje hladinu cukru v moči a u nemocných s nadbytečnou váhou a působí jako profylaktický prostředek při riziku vzniku cukrovky

FENUPRIM

 chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová

FENUPRIM jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě sacharidy to co jim zabraňuje zhubnout. Přípravek Fenuprim je navržen, tak že účinkuje právě na tuto problematickou oblast stravování. Navíc obsahuje Chitomax, takže i o nežádoucí tuky v potravě je „postaráno“.

FENUPRIM – složení produktu bylo vytvořeno a vyladěno na základě poznatků tradiční čínské medicíny. Kromě formování postavy má řadu pozitivních účinků na lidský organizmus. Přispívá tak nejen ke kráse, ale i ke zdraví. Splňuje základní předpoklad celostního působení.

Složení Fenuprimu:

Složení jedné tobolky:

 • Fenugreek extrakt, pískavice extrakt 350 mg
 • Chitosan (Chitomax) 150 mg
 • Gymnéma lesní 70 mg
 • Skořicovník (extrakt z kůry) 70 mg
 • ALA – kyselina afalipoová 45 mg

Balení: 90 kapslí

Kapsle: 685 mg

Užívání Fenuprimu:

5 minut před jídlem užívat 2 kapsle, zapít nejméně 200 ml vody

Výrobce: Pharmacopea, Anglie

Zkušenosti s Fenuprimem

Je mi 60 let a při náhodné kontrole u lékaře mi naměřili zvýšený cukr. Hledal jsem proto, jak tuto svou situaci řešit a našel jsem stránky Superionherbs, které nabízejí přírodní produkty k řešení různých zdravotních problémů, jako např. nadváha, cukovka, zvýšený cholesterol, imunita, apod. Vybral jsem si přípravek Fenuprim a po jeho měsíčním užívání, úpravě jídelníčku a omezení řepného cukru se dostavily výsledky. Zhubnul jsem 8 kg a při pravidelných měřeních glukometrem jsem se dostal na uspokojivé hodnoty hladiny cukru v krvi. S výrobkem jsem maximálně spokojen a rozhodně jej doporučuji.

57let, Fenuprim jsem užívala 1,5 měsíce, před snídaní (jediné jídlo se sacharidy), pro obnovu hubnutí, které jsem musela s výživovou poradkyní zahájit kvůli artroze 3.stupně v koleni. Při užívání opět pocit lehkosti a vitality.

Fenuprim užívám již druhé balení zhubla jsem a jsem moc spokojená. Hladinu cukru se dozvím až u p,doktorky při kontrole. Objednávám další balení.

Za mne, funguje to! Co si budeme vykladat…vek,sedime po cely den v praci bez pohybu a penize a prostor,abychom drzeli diety neni. Pri nastupu do prace jsem behem pul roku nabrala 6kg a nemam cas ani penize se hybat ci nakupovat ,,vychytane potraviny,, Uzivam 14dni Fenuprim, 3x denne po 2kapslich, vzdy pred jidlem a zapiji 2dc vody a mam 2kg za 2tydny dole. Pravda nejim nyni pecivo,ale jinak mi prijde, ze jsem se nikterak neomezila v jidle,naopak,krom vynechani peciva, se i navecer futruji.

CHITOMAX           FENUPRIM

Jak se správně hýbat?

V současnosti se populace nedostatečně pohybuje. Až 70% lidí má nedostatečný nebo nesprávný pohyb. Správná pohybová aktivita je přitom jednou ze zásadních prevencí většiny onemocnění. Aerobní pohyb především snižuje tělesnou hmotnost, riziko kardiovaskulárních onemocnění, je prevencí onkologických onemocnění (především se to týká tlustého střeva a rakoviny prsu), cukrovky, zabraňuje osteoporóze, snižuje výskyt depresí, má pozitivní vliv na hladinu krevních tuků a zlepšuje schopnost naší paměti.

Abychom z pohybu "vytěžili" maximum, měl by dodržovat určitá pravidla, které se týkají hodnoty tepové frekvekce při pohybu (cvičení). Tuky se spalují nejideálnějí v aerobní zóně ve výši 60 - 75% maximální tepové frekvence daného jednotlivce, a to v délce trvání minimálně 1 hodinu 3x týdně nebo alespoň 20 minut každý den.

Jak vypočítat orientačně maximální tepovou frekvenci daného jedince

 • Muži:  214 mínus (0,8 krát věk)
 • Ženy:  209 mínus (0.9 krát věk),

přičemž odchylka je možná o 10%. Pokud se při pohybu odchýlíme do vyšších hodnot tepové frekvence, začneme spalovat místo tuků cukry, jsme po fyzické aktivitě značně vyčerpaní a dostáváme ataky vlčího hladu, což je kontraproduktivní.

Nesmíme zapomenout na příjem tekutin, nejlépe neperlivé čisté pramenité vody.

Tři velká jídla denně jsou ve skutečnosti zdravější než mnoho menších jídel

David Gutierrez

Ze studie, provedené vědci z univerzity v Missouri a publikované v magazínu The Obesity vyplývá, že pro lidi potýkající se s nadváhou by mohlo být nejzdravější volbou jíst jen tři větší jídla za den.

Protože se četnost obezity v USA od roku 1980 zdvojnásobila a stále roste, věnují se vědci v oblasti medicíny neustálému pátrání po způsobech, jak by lidé mohli udržovat svou váhu na optimálních hodnotách. Obezita má totiž významnou souvislost se zvýšením rizika kardiovaskulárních chorob, diabetu 2.typu, různých druhů rakoviny nebo s předčasným úmrtím. Kromě toho také souvisí s oslabením poznávacích schopností a s demencí, včetně Alzheimerovy choroby. V USA je dnes jako obézní klasifikována více než jedna třetina obyvatel.

Avšak nejpopulárnější stravovací doporučení - přestože bývá tak propagováno zdravotníky - nebylo dosud řádně vědecky ověřeno s ohledem na správnost nebo svou aplikovatelnost u lidí, kteří jsou již obézní.

„Jak masmédia tak i mnozí poskytovatelé zdravotní péče často hájí doporučení jíst více menších porcí jídla v průběhu celého dne,“ konstatuje vedoucí autor studie Tim Heden. „Když jsme ale prozkoumali dostupnou literaturu, nenašli jsme nijak mnoho studií, které by zkoumaly nebo přímo podporovaly toto populární doporučení. Tento nedostatek pramenů nás dovedl k naší studii, jež patří k prvním, která zkoumá, jak denní počet jídel ovlivňuje za celý den využívání inzulínu a hladiny tuku v krvi u obézních žen.“

Méně jídel znamená méně tuku a nižší riziko nemocí
Vědci sledovali osm obézních žen ve dvou dnech. Při první návštěvě byly ženám dány instrukce, podle kterých měly zkonzumovat tři dávky tekutých jídel, každé mělo obsahovat 500 kalorií. Při druhé návštěvě jim bylo předepsáno konzumovat šest dávek po 250 kaloriích. V obou kontrolních dnech vědci ženám měřili každých 30 minut hladinu jejich krevního cukru. Zjistili, že hladiny cukru byly u těchto žen významně nižší při režimu tří jídel za den.

„Tyto naše závěry by možná mohly být oporou pro nová stravovací doporučení, která bývají dávána hlavně obézním ženám,“ řekl Tim Heden.

„Naše výsledky naznačují, že hlavně v případě obézních žen může být konzumace větších porcí jídel jen třikrát za den z pohledu jejich metabolizmu mnohem přínosnější, než větší počet malých porcí,“ konstatoval Tim Heden. „Větší porce jídel konzumovaných méně často snižuje hladinu tuku v krvi. Z dlouhodobějšího pohledu tento způsob stravování může ženám trvale snížit tuk v krvi a tím snížit i jejich rizika vzniku srdečních onemocnění.“

Přestože tyto výsledky bude potřeba ještě replikovat a potvrdit pro jejich aplikovatelnost v reálném životě, spoluautor studie Jill Kanaley poznamenává, že už teď je možné vyvozovat logický závěr: konzumace většího počtu malých porcí jídel není rozumná ani tehdy, když se neprojeví žádnými fyziologickými účinky.

„Při větším počtu porcí jídel v průběhu dne musíte být opatrní,“ upozornil Jill Kanaley. „Jestliže se budete stravovat tímto způsobem, projeví se u vás zvýšené sklony k přejídání nebo k nezdravým stravovacím návykům a budete náchylnější ke škodlivé stravě.“

„Někteří lidé velmi usilují o to, aby jedli jen zdravé svačiny, většina lidí ale o to příliš nedbá a končí tím, že jejich příjem kalorií je příliš vysoký. Čím častěji usednete k jídlu, tím více kalorií také pravděpodobně sníte.“

Navíc méně zatěžujete tělo - prostě je to o biorytmech -  Strava a stravovací systém

Originál: https://www.naturalnews.com/038264_meals_healthy_weight_disease_risk.html

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

Základem zdraví je prevence -  PROTOKOL pro prevenci

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 UNIKÁTNÍ, BEZKONKURENČNÍ EXTRAKTY

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. Jelinek, dr. Wahls

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Nejúčinnější kloubní výživa, MUDr. Ladislav Šafránek

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

Porovnání AMERICKÉ a RUSKÉ vakcíny na Covid -19, mechanismy účinků všech i připravovaných vakcín

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

 

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

 

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

ZDE

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

JAREK NOHAVICA

ZADEK JAK ŽOK

A přece nakonec - ÚSPĚŠNÁ LÉČBA

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 29.4.2023 v souvislosti s "vakcinací"

Ú MRTÍ - 1291

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 1863

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

Stav k 23.11.2022

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

 

 

Standardní verze