8 tipů na hubnutí, které je třeba brát s rezervou

Ing. Zdeněk Rozehnal

Na internetu není nouze o rady na hubnutí. Některé tipy na hubnutí jsou užitečné, jiné jsou však neúčinné, zavádějící nebo přímo škodlivé.

Následuje 8 tipů na hubnutí, které byste měli brát s rezervou.

1. Vždy snídejte, i když nemáte hlad

Možná jste slyšeli, že je důležité snídat, abyste po prospané noci podpořili svůj metabolismus. Mnoho lidí se proto ráno nutí do jídla, i když nemají hlad. Snídaně však nemusí být nutně prospěšná pro hubnutí.

Studie totiž ukázaly, že snídaně nebo její vynechání má na váhu jen velmi malý vliv a že její vynechání může dokonce vést k mírně většímu úbytku hmotnosti (1, 2, 3).

V jedné studii lidé, kteří vynechali snídani, nakonec při obědě snědli o 144 kalorií více než lidé, kteří snídali. Na konci dne však byl jejich celkový kalorický příjem stále o 408 kalorií nižší (3).

Vynechání snídaně je jednou z forem přerušovaného půstu, který některým lidem pomáhá zhubnout. Přerušované hladovění může mít také zdravotní výhody (4).

Myšlenka, že snídaně je důležitá pro kontrolu hmotnosti, může být částečně způsobena průzkumem mezi členy Národního registru pro kontrolu hmotnosti, kteří zhubli a udrželi si váhu po dobu nejméně 5 let. Většina z nich uvedla, že snídá pravidelně (5).

Národní registr kontroly hmotnosti (NWCR), zřízený v roce 1994 (Rena Wing, Ph.D. z Brown Medical School a James O. Hill, Ph.D. z University of Colorado), se zabývá největším prospektivním vyšetřováním dlouhodobého úspěšného udržování hubnutí.

Každý člověk je však jiný a některým lidem snídaně prospívá více než jiným. V současné době převládá názor, že pokud ráno nemáte hlad, není důvod snídat.

Pokud hlad máte, nezapomeňte snídat potraviny s vysokým obsahem bílkovin, abyste byli nasycení a měli menší pravděpodobnost, že se budete u oběda přejídat (6, 7).

Shrnutí:

 • Výzkumy říkají, že snídat ráno lidem nepomáhá zhubnout. Není třeba jíst ráno, pokud nemáte hlad, a pokud ano, určitě si dejte snídani bohatou na bílkoviny.

2. Nevažte se každý den

Vaše hmotost může ze dne na den kolísat v závislosti na několika faktorech. Z tohoto důvodu mnoho zdrojů uvádí, že byste se při snaze zhubnout neměli vážit každý den.

Ačkoli se to zdá být logické, opak může být pravdou.

V šestiměsíční studii s lidmi s nadváhou nebo obezitou lidé, kteří si každý den stoupli na váhu, spotřebovali méně kalorií a zhubli v průměru 6,6 % své tělesné hmotnosti ve srovnání s lidmi v kontrolní skupině, kteří zhubli méně než 1 % své tělesné hmotnosti (11).

V jiné studii vědci zkoumající váhové návyky 40 lidí s nadváhou zjistili, že ti, kteří dělali přestávky ve vážení delší než 1 měsíc, měli větší riziko nárůstu hmotnosti (12).

Časté vážení vám může poskytnout zodpovědnost a potvrdit, že vaše váha má správný trend.

Některé studie uvádějí, že každodenní vážení zřejmě nevedlo k poruchám příjmu potravy nebo negativním psychologickým dopadům, z důvodu ne optimální postavy (8, 9, 10).

Pro některé lidi se však častá kontrola váhy může stát zdrojem úzkosti. Pokud máte pocit, že to není dobré pro vaše psychické zdraví, je lepší se v  tomto případě této strategii vyhnout.

Je důležité mít na paměti, že vaše hmotnost může denně kolísat. Hmotnost mohou ovlivnit hormonální změny, rovnováha tekutin a frekvence vyprazdňování. Tyto změny neodrážejí úbytek nebo přírůstek tuku.

Shrnutí:

 • Výzkum naznačuje, že časté vážení může většině lidí pomoci zhubnout. Tato strategie však není pro některé jedince prospěšná.

3. Provádějte džusové očisty

Džusové očisty, známé také jako džusové půsty, jsou velmi populární. Jejich zastánci tvrdí, že za týden můžete zhubnout až 4,5 kg a zbavit své tělo toxinů.

Existuje však jen velmi málo výzkumů, které by dokazovaly, že džusové očisty jsou bezpečné a účinné (13).

V jedné studii pily ženy po dobu 7 dní směs citronové šťávy a sirupu s méně než 500 kaloriemi. Zhubly a snížily inzulinovou rezistenci (14).

Každá takto nízkokalorická dieta způsobí úbytek hmotnosti, ale je nepravděpodobné, že by přinesla trvalé výsledky.

Hlavním problémem je, že očista nevytváří typ zdravých stravovacích návyků, které jsou nezbytné pro udržení úbytku hmotnosti v delším časovém horizontu.

Navíc tyto šťávy mají obvykle vysoký obsah cukru, ale nízký obsah bílkovin, což je špatná kombinace pro kontrolu chuti k jídlu a zdraví (15, 16).

Co se týče detoxikace, tuto funkci denně vykonávají vaše játra a další orgány. Není potřeba žádné "očisty" (17). Je vhodné pít v průběhu celého dne dostatečné množství čisté pramenité vody.

Shrnutí:

 • Džusová očista může způsobit rychlý úbytek hmotnosti, ale nepodporuje zdravé návyky, které jsou nezbytné k udržení váhy.

4. Nehubněte rychle

Tradiční rada zní: hubněte pomalu, abyste měli větší šanci si nižší váhu udržet.

I když je jistě v pořádku hubnout pomalu, nejnovější výzkumy ukazují, že rychlejší hubnutí na začátku nezvyšuje riziko opětovného nabrání váhy. Ve skutečnosti se zdá, že rychlé hubnutí je pro dlouhodobé snížení hmotnosti prospěšné (18, 19, 20).

Jedna studie zjistila, že u lidí, kteří během prvního měsíce rychle zhubli, byla pětkrát vyšší pravděpodobnost, že do 18 měsíců zhubnou o 10 % své tělesné hmotnosti, než u těch, kteří začali hubnout pomaleji (20).

Některé metody hubnutí jsou však lepší než jiné. Snížení kalorií na extrémně nízkou úroveň může na začátku způsobit rychlý úbytek hmotnosti, ale je nepravděpodobné, že bude trvalý.

Shrnutí:

 • Relativně rychlé hubnutí v počáteční fázi diety se nezdá, že by zvyšovalo riziko opětovného nabrání hmotnosti. Ve skutečnosti může vést k lepším výsledkům v dlouhodobém horizontu.

5. Zaměřte se na kardio trénink

Kardiovaskulární cvičení, známé také jako kardio nebo aerobní cvičení, snižuje hladinu stresu a prospívá vašemu srdci a celkovému zdraví (21).

Toto cvičení však není nejlepší cvičební strategií pro hubnutí.

Reakce na hubnutí při kardiovaskulárním cvičení velmi závisí na jednotlivci. Někteří lidé v reakci na kardio cvičení zhubnou, zatímco jiní si váhu buď udrží, nebo mírně přiberou (22, 23, 24).

Nejlepší strategií pro získání kondice a udržení svalové hmoty při hubnutí je kombinace silového tréninku s kardio cvičením (25, 26, 27).

Shrnutí:

 • Intenzivní kardiovaskulární cvičení je dobré pro vaše celkové zdraví, ale není to tou pravou optimální metodou hubnutí. Zkuste kombinovat kardio a silový trénink pro dosažení lepších výsledků.

6. Minimalizujte potraviny s vysokým obsahem přírodního tuku

Navzdory rozšířenému názoru nejsou všechny tuky zdraví škodlivé a vyhýbání se všem tučným potravinám vám nemusí nutně pomoci zhubnout.

Tuk má dvakrát více kalorií než bílkoviny nebo sacharidy, ale je také velmi sytý a dlouho se tráví.

Standardní nízkotučné diety, při nichž tuky tvoří méně než 30 % všech kalorií, mají obecně horší výsledky, pokud jde o hubnutí, než jiné diety, například diety s nízkým obsahem sacharidů (28).

Ve skutečnosti mohou potraviny, které mají přirozeně vysoký obsah tuku, včetně avokáda, ořechů a kokosu, napomáhat hubnutí (29, 30, 31).

Plnotučné mléčné výrobky obsahují tuk zvaný konjugovaná kyselina linolová (CLA), který výzkum spojuje s nižším obsahem tělesného tuku a lepší citlivostí na inzulín (32, 33).

Naopak konzumace nebo pití odtučněných nebo nízkotučných výrobků ve snaze snížit množství kalorií by se mohla vymstít, protože mnohé z těchto výrobků jsou nabité rafinovaným cukrem.

Zatímco konzumace potravin s přirozeným vysokým obsahem zdravých tuků může působit ve váš prospěch, přidávání velkého množství přidaného tuku do jídla vám nepomůže. Příliš mnoho přidaného tuku může zvýšit množství kalorií do té míry, že nebudete hubnout.

Shrnutí:

 • Vyhýbání se nezpracovaným potravinám, které mají přirozeně vysoký obsah tuku, nevede k nepomáhá hubnutí. Standardní nízkotučná dieta má špatné výsledky v oblasti hubnutí.

7. Jezte každé 2-3 hodiny

Možná jste slyšeli, že je nejlepší jíst mnoho malých jídel během dne, abyste udrželi metabolismus v chodu. To je ale mýtus.

V jedné malé studii dávali vědci dvěma skupinám stejný počet kalorií buď ve dvou velkých jídlech, nebo rozložených mezi sedm malých jídel. Nezjistili žádný rozdíl ve spálených kaloriích mezi oběma skupinami (34).

Kontrolované studie prokázaly, že konzumace mnoha malých jídel nevede k většímu úbytku hmotnosti ve srovnání s konzumací tří nebo méně jídel denně (35, 36).

A co víc, vyšší frekvence stravování může být spojena s menším úbytkem hmotnosti i po bariatrické operaci (37).

Chirurgické výkony k léčbě obezity (bariatrické výkony) jsou nejúčinnějším způsobem léčby a provádí se v současnosti téměř výhradně laparoskopicky, miniinvazivně, a nutnost konverze na otevřenou operaci je výjimečná.

Hlavním problémem svačení nebo konzumace mnoha malých jídel je, že často nakonec zkonzumujete více kalorií, než vaše tělo potřebuje a soustavně zatěžujete během dne trávící systém. Ideální hodnota inzulínu v krvi je při konzumaci 2-3 jídel denně.

Shrnutí:

 • Je mýtus, že konzumace mnoha malých jídel zvyšuje metabolismus ve srovnání s konzumací menšího počtu větších jídel. Zvýšená frekvence jídla nemusí nutně pomáhá lidem zhubnout.

8. Zaměřte se pouze na příjem kalorií

I když lidé potřebují k hubnutí vytvořit kalorický deficit, příjem kalorií je jen částí příběhu.

Typ jídla, které jíte, má obrovský vliv na hlad, chuť k jídlu a hormony, které řídí hmotnost. Tyto faktory mohou ovlivnit vaši schopnost dosáhnout kalorického deficitu.

Například sníst 100kalorické balení preclíků není totéž jako sníst 100 kalorií ovoce. Preclíky jsou vyrobeny z rafinovaných sacharidů, které mohou zvyšovat hladinu cukru v krvi, vyvolávat hlad a vést k přejídání (38).

Naopak příjem stejného množství kalorií z potravin s vysokým obsahem bílkovin vede k hormonálním změnám, které vedou ke zvýšení sytosti a snížení pocitu hladu (39, 40).

Kromě toho mají bílkoviny vyšší termický efekt než sacharidy nebo tuky, což znamená, že během trávení a po něm spalují více kalorií (41, 42).

Studie prokázaly, že příjem kalorií přirozeně klesá, když omezíte sacharidy, a že úbytek hmotnosti je při nízkosacharidové dietě větší než při nízkotučné dietě (43, 44).

A konečně, i kdyby záleželo jen na kaloriích, je velmi obtížné přesně odhadnout, kolik jich sníte. Jedna studie zjistila, že lidé s obezitou podceňovali svůj skutečný příjem potravy v průměru o 47 % (45).

Navíc počty kalorií uvedené na průmyslově zpracovaných potravinách jsou často nepřesné (46).

Shrnutí:

 • Kalorický deficit je pro hubnutí důležitý, ale kvalita potravin je stejně důležitá, pokud jde o hubnutí a udržení váhy.

Závěr

Ačkoli je každý člověk jedinečný a mezi jednotlivci existují rozdíly, určitá doporučení pro hubnutí u většiny lidí prostě nefungují.

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ EXTRAKTY

S CERTIFIKÁTY

Níže uvedené nejúčinnější přírodní přípravky s ochrannou známkou Superionherbs sice mohou velice dobře účinkovat, nicméně je vhodné souběžně začít u sebe, protože chronické obtíže mají zpravidla tyto společné jmenovatele:

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           DUBEN 2024 - 31 článků

                KVĚTEN 2024 - 19 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života