14 potravin, na které je vhodné zaměřit pozornost při nízkosacharidové dietě

 

 

 

 

 

 

 

- Pixabay

Barbora Nová

Sacharidy jsou důležitým zdrojem energie a spolu s tuky a bílkovinami jednou ze tří hlavních makronutrientů ve stravě. Sacharidy nejenže pohánějí mozek a buňky v celém těle, ale také regulují zdraví trávicího traktu, chuť k jídlu, hladinu cholesterolu a další (1).

Přesto se mnoho lidí rozhodlo omezit příjem sacharidů. Nízkosacharidové diety jsou spojovány s výhodami, jako je zvýšený úbytek hmotnosti a lepší kontrola hladiny cukru v krvi (2).

Při nízkosacharidové dietě je třeba omezit některé potraviny s vysokým obsahem sacharidů a cukru, jako jsou slazené nápoje, dorty a sladkosti.

Přesto není vždy snadné zjistit, kterým základním potravinám se vyhnout. Některé potraviny s vysokým obsahem sacharidů jsou totiž vysoce výživné, ale přesto jsou pro nízkosacharidovou dietu nevhodné.

Váš celkový denní cíl pro sacharidy určuje, zda je třeba některé z těchto potravin pouze omezit, nebo se jim zcela vyhnout. Nízkosacharidová dieta obvykle obsahuje 20-130 gramů sacharidů denně, v závislosti na vašich cílech, potřebách a preferencích (2).

Následuje 14 potravin, které je třeba při nízkosacharidové dietě omezit nebo se jim vyhnout.

1. Chléb a obiloviny

Chléb je v mnoha kulturách základní potravinou. Vyrábí se v různých formách, včetně bochníků, rohlíků, bagelů a plochých chlebů, jako jsou tortilly.

Všechny však obsahují velké množství sacharidů, bez ohledu na to, zda jsou vyrobeny z rafinované mouky nebo z celých zrn. Většina obilných pokrmů - včetně rýže, pšenice a ovsa - má také vysoký obsah sacharidů a při nízkosacharidové dietě je třeba je omezit nebo se jim vyhnout.

Ačkoli se počty sacharidů liší v závislosti na složení a velikosti porcí, zde jsou uvedeny průměrné počty sacharidů pro oblíbené druhy chleba (3, 4, 5, 6):

 • Bílý chléb (1 krajíc): 13 gramů
 • Celozrnný chléb (1 plátek): 14 gramů
 • Moučná tortilla (velká): 35 gramů
 • Bagel (obyčejný): 55 gramů

V závislosti na vašem limitu sacharidů vás konzumace sendviče, burrita nebo bagelu může přiblížit k dennímu limitu nebo jej překročit. Pokud se přesto chcete těmto potravinám vyhnout, měli byste si koupit nebo připravit jejich varianty s nízkým obsahem sacharidů.

Shrnutí:

 • Většina chleba a obilovin má příliš vysoký obsah sacharidů na to, abyste je mohli zařadit do nízkosacharidové diety.

2. Některé ovoce

Konzumace velkého množství ovoce a zeleniny je trvale spojována s nižším rizikem rakoviny a srdečních onemocnění (7, 8, 9).

Mnoho druhů ovoce však obsahuje velké množství sacharidů, takže jsou pro nízkosacharidovou dietu nevhodné. Proto je lepší některé druhy ovoce omezit, zejména sladké nebo sušené druhy, například (10, 11, 12, 13, 14):

 • Jablko (1 malé): 23 gramů
 • Banán (1 střední): 27 gramů
 • Rozinky (28 gramů): 23 gramů
 • Datle (2 velké): 36 gramů
 • Mango nakrájené na plátky (165 gramů): 25 gramů

Bobulovité ovoce má nižší obsah cukru a vyšší obsah vlákniny než ostatní ovoce. Díky tomu je bobulovité ovoce vhodné pro nízkosacharidovou dietu - i když lidé, kteří se stravují velmi nízkokaloricky, by se měli držet 50 gramů denně (15).

Shrnutí:

 • Při nízkosacharidové dietě byste měli omezit několik druhů ovoce s vysokým obsahem cukru, včetně sušeného ovoce. Přesto jsou bobuloviny obecně v pořádku.

3. Škrobová zelenina

Většina diet povoluje neomezený příjem zeleniny. Mnohá zelenina má navíc velmi vysoký obsah vlákniny, která může napomáhat hubnutí a podporovat kontrolu hladiny cukru v krvi (16).

Některé druhy škrobové zeleniny však obsahují více stravitelných sacharidů než vlákniny a při nízkosacharidové dietě by se měly omezit nebo se jim vyhnout. Patří mezi ně (17, 18, 19, 20):

 • Kukuřice (165 gramů): 24 gramů
 • Brambory (1 střední): 34 gramů
 • Sladké brambory nebo batáty (1 střední): 27 gramů
 • Vařená řepa (170 gramů): 17 gramů

Při nízkosacharidové dietě si můžete dopřát mnoho zeleniny s nízkým obsahem sacharidů, včetně paprik, chřestu a hub.

Shrnutí:

 • Přestože mnoho druhů zeleniny má nízký obsah sacharidů, některé z nich ho mají poměrně vysoký. Při omezování příjmu sacharidů je nejlepší vybírat převážně neškrobovou zeleninu s vysokým obsahem vlákniny.

4. Těstoviny

Ačkoli jsou těstoviny univerzální a levné, mají velmi vysoký obsah sacharidů. Pouhých 150 gramů vařených špaget obsahuje 46 gramů sacharidů, zatímco stejné množství celozrnných těstovin poskytuje 45 gramů (21, 22).

Při nízkosacharidové dietě nejsou těstoviny dobrým nápadem, pokud nekonzumujete velmi malé porce, což nemusí být pro většinu lidí reálné. Pokud máte chuť na těstoviny, ale nechcete překročit svůj sacharidový limit, zkuste si místo nich připravit spiralizovanou zeleninu nebo nudle shirataki.

Shrnutí:

 • Běžné i celozrnné těstoviny mají vysoký obsah sacharidů. Spiralizovaná zelenina a nudle shirataki jsou zdravou alternativou s nízkým obsahem sacharidů.

5. Obiloviny

Je dobře známo, že sladké snídaňové cereálie obsahují velké množství sacharidů. Avšak i zdravé druhy cereálií mohou mít vysoký obsah sacharidů.

Například 235 gramů vařených ovesných vloček obsahuje 27 gramů sacharidů (23, 24).

Navíc 100 gramů müsli nabízí 75 gramů sacharidů, zatímco stejné množství hroznových oříšků obsahuje neuvěřitelných 93 gramů (25, 26).

Miska cereálií vás tak může snadno dostat nad celkový limit sacharidů - a to i před přidáním mléka.

Shrnutí:

 • I zdravé celozrnné cereálie mají vysoký obsah sacharidů. Při nízkosacharidové dietě byste je měli omezit nebo se jim vyhnout.

6. Pivo, víno a rum

Při nízkosacharidové dietě si můžete alkohol dopřávat s mírou. Suché víno má ve skutečnosti velmi málo sacharidů a tvrdé likéry, jako je rum, nemají sacharidy žádné (27, 28).

Pivo má však poměrně vysoký obsah sacharidů. Dvanáctistupňová plechovka piva (360 ml) obsahuje v průměru 13 gramů sacharidů, zatímco světlé desetistupňové pivo 6 gramů (29, 30).

Výzkumy také potvrzují, že tekutiny nejsou tak syté jako pevná strava. Pivo také postrádá důležité živiny, které se nacházejí v jiných potravinách s vysokým obsahem sacharidů, jako jsou bílkoviny, vláknina, vitaminy a minerální látky (31).

Shrnutí:

 • Suché víno a lihoviny jsou při nízkosacharidové dietě lepší volbou alkoholu než pivo.

7. Slazený jogurt

Jogurt je chutná potravina, která má mnoho využití. Přestože obyčejný jogurt má poměrně nízký obsah sacharidů, mnoho lidí má tendenci jíst slazené druhy s ovocnou příchutí, které často obsahují stejně sacharidů jako dezert.

Jeden kelímek (245 gramů) odtučněného slazeného ovocného jogurtu obsahuje až 47 gramů sacharidů, což je dokonce více než srovnatelná porce zmrzliny (32, 33).

Místo toho je lepší volit neslazený, obyčejný jogurt, kdykoli je to možné, a přidat si do něj oblíbené polevy s nízkým obsahem sacharidů. Například 123 gramů obyčejného řeckého jogurtu doplněného 50 gramy malin udržuje čistý obsah sacharidů pod 10 gramy (34, 35).

Shrnutí:

 • Slazený nízkotučný nebo odtučněný jogurt často obsahuje stejné množství sacharidů jako zmrzlina a jiné dezerty. Pokud držíte nízkosacharidovou dietu, může být lepší volbou obyčejný jogurt spojený s nízkosacharidovou zálivkou, například s lesními plody.

8. Džusy

Ačkoli džus obsahuje některé cenné vitaminy a minerály, má zpravidla vysoký obsah sacharidů a nízký obsah vlákniny, což může být náročné pro zařazení do nízkosacharidové diety.

Například 350 ml jablečného džusu obsahuje 41 gramů sacharidů. To je dokonce více než stejné množství limonády, která má 39 gramů. Mezitím hroznová šťáva obsahuje ve stejné velikosti porce neuvěřitelných 55 gramů (36, 37, 38).

I když zeleninová šťáva neobsahuje zdaleka tolik sacharidů, 350 ml sklenice má stále 22 gramů sacharidů, z nichž pouze 4 pocházejí z vlákniny (39).

Při nízkosacharidové dietě si proto raději dávejte pozor na příjem džusů.

Shrnutí:

 • Džus má vysoký obsah sacharidů a nízký obsah vlákniny, což může ztěžovat jeho zařazení do nízkosacharidové diety.

9. Salátové dresinky s nízkým obsahem tuku a bez tuku

Při nízkosacharidové dietě můžete jíst širokou škálu salátů. Průmyslově zpracované dresinky - zejména ty s nízkým obsahem tuku a bez tuku - však nakonec často přidávají více sacharidů, než byste očekávali.

Například 2 polévkové lžíce (30 ml) francouzského dresinku bez tuku obsahují 10 gramů sacharidů (40, 41).

Mnoho lidí běžně používá více než 2 polévkové lžíce (30 ml), zejména na velký hlavní salát.

Chcete-li minimalizovat množství sacharidů, přelijte salát krémovou plnotučnou zálivkou.

Ještě lepší je vyrobit si vlastní domácí zálivku s trochou octa a olivového oleje, která je spojována se zlepšením zdraví srdce a může podporovat zdravou tělesnou hmotnost (42, 43).

Shrnutí:

 • Omezte příjem salátových dresinků bez tuku a s nízkým obsahem tuku, které obvykle obsahují hodně sacharidů, a místo nich volte krémové dresinky nebo si vyrobte domácí zálivku.

10. Fazole a luštěniny

Fazole a luštěniny poskytují mnoho zdraví prospěšných látek, včetně snížení zánětů a rizika srdečních onemocnění (44, 45, 46).

I když mají vysoký obsah sacharidů, obsahují také dostatečné množství vlákniny. V závislosti na vaší osobní toleranci a denním přídělu sacharidů můžete při nízkosacharidové dietě zařadit jejich malé množství.

Následují počty sacharidů pro 160-200 g vařených fazolí a dalších luštěnin (47, 48, 49, 50, 51, 52):

 • Čočka: 39 gramů
 • Hrách: 25 gramů
 • Černé fazole: 41 gramů
 • Fazole pinto: 45 gramů
 • Cizrna: 45 gramů
 • Fazole: 40 gramů

Shrnutí:

 • Fazole a další luštěniny jsou zdravé potraviny s vysokým obsahem vlákniny. Při nízkosacharidové dietě je můžete jíst v malém množství v závislosti na denním limitu sacharidů.

11. Med nebo cukr v jakékoli formě

Pravděpodobně dobře víte, že potraviny s vysokým obsahem cukru, jako jsou sušenky, sladkosti a dorty, byste měli při nízkosacharidové dietě omezit.

Možná si však neuvědomujete, že přírodní formy cukru obsahují stejně sacharidů jako bílý cukr. Ve skutečnosti má řada z nich dokonce vyšší obsah sacharidů, pokud je měříme na polévkové lžíce.

Následují počty sacharidů pro 1 polévkovou lžíci (13-21 gramů) několika druhů cukru (53, 54, 55, 56):

 • Bílý cukr: 13 gramů
 • Javorový sirup: 13 gramů
 • Agávový nektar: 16 gramů
 • Med: 17 gramů

Navíc tato sladidla mají jen malou nebo žádnou výživovou hodnotu. Při omezování příjmu sacharidů je obzvlášť důležité vybírat si výživné zdroje sacharidů s vysokým obsahem vlákniny.

Chcete-li sladit potraviny nebo nápoje bez přidání sacharidů, zvolte místo nich sladidlo s nízkým obsahem sacharidů, například stévii.

Shrnutí:

 • Pokud držíte nízkosacharidovou dietu, měli byste omezit příjem cukru, medu, javorového sirupu a dalších forem cukru, které mají vysoký obsah sacharidů, ale nízký obsah dalších důležitých živin.

12. Chipsy a krekry

Chipsy a krekry jsou oblíbenou svačinou, ale sacharidy v nich se rychle sčítají.

Pouhá 28 gramů tortillových chipsů - nebo 10-15 průměrně velkých chipsů - obsahuje 19 gramů sacharidů. Obsah sacharidů v krekerech se liší v závislosti na zpracování, ale i celozrnné krekry obsahují asi 20 gramů ve 28 gramech (57, 58).

Většina lidí jí zpracované pochutiny ve velkém množství, takže pokud držíte nízkosacharidovou dietu, měli byste je omezit.

Můžete si zkusit vyrobit zeleninové chipsy doma nebo si koupit keto-friendly alternativy, které se obvykle vyrábějí ze složek, jako je mandlová mouka, pšeničné otruby nebo lněné semínko.

Shrnutí:

 • Většina průmyslově vyrobených chipsů, krekrů a dalších zpracovaných svačinek na bázi obilovin má vysoký obsah sacharidů. Zkuste si připravit zeleninové chipsy nebo se poohlédněte po alternativách vhodných pro keto, které mají nižší obsah sacharidů.

13. Mléko

Mléko je vynikajícím zdrojem několika živin, včetně vápníku, draslíku a několika vitaminů skupiny B. Má však také poměrně vysoký obsah sacharidů. Plnotučné mléko totiž nabízí stejných 12-13 gramů sacharidů na 240 ml jako nízkotučné a odstředěné druhy (59, 60, 61).

Pokud každý den používáte pouze 1-2 polévkové lžíce (15-30 ml) do kávy, můžete do své nízkosacharidové diety zařadit malé množství mléka. Pokud však pijete kávu často, může být lepší volbou smetana nebo polotučné mléko, protože obsahují méně sacharidů (62, 63).

Pokud rádi pijete mléko po sklenicích nebo ho používáte k přípravě latté či smoothies, zvažte místo něj neslazené mandlové nebo kokosové mléko.

Shrnutí:

 • Přidání malého množství mléka do kávy jednou denně pravděpodobně nevykolejí nízkosacharidovou dietu. Neslazené mandlové nebo kokosové mléko však může být vhodnější, pokud dáváte přednost pití většího množství.

14. Bezlepkové pečivo

Lepek je skupina bílkovin, které se nacházejí v pšenici, ječmeni a žitu (64).

Někteří lidé, například lidé s celiakií nebo jinými poruchami souvisejícími s lepkem, se musí lepku vyhýbat, aby zvládli zažívací příznaky a zabránili poškození střev (65).

Přesto bezlepkový chléb, muffiny a další pečivo obvykle neobsahují málo sacharidů. Ve skutečnosti se často vyznačují ještě větším množstvím sacharidů než jejich protějšky obsahující lepek. Navíc mouka používaná k výrobě těchto potravin je obvykle vyrobena ze škrobů a obilovin, které mají tendenci rychle zvyšovat hladinu cukru v krvi (66).

Pokud omezujete příjem sacharidů, držte se raději celých potravin nebo používejte mandlovou či kokosovou mouku k výrobě vlastního pečiva s nízkým obsahem sacharidů, než abyste jedli průmyslově zpracované bezlepkové potraviny.

Shrnutí:

 • Bezlepkový chléb a muffiny mohou mít stejně vysoký obsah sacharidů jako tradiční pečivo. Často se také vyrábějí ze zdrojů sacharidů, které rychle zvyšují hladinu cukru v krvi.

Důvody pro snížení příjmu sacharidů

Ačkoli nízkosacharidová dieta není vhodná pro každého, lidé se mohou rozhodnout snížit příjem sacharidů z mnoha důvodů.

Výzkumy například ukazují, že nízkosacharidová dieta může podporovat hubnutí stejně účinně jako jiné oblíbené stravovací návyky, například nízkotučná dieta. Přesto mohou mít nízkosacharidové diety z dlouhodobého hlediska omezenou účinnost (67, 68).

Nízkosacharidové nebo sacharidové diety jsou také často doporučovány k léčbě cukrovky. Jeden přehled devíti studií totiž uvádí, že nízkosacharidová dieta pomáhá zlepšit dlouhodobou kontrolu hladiny cukru v krvi u lidí s diabetem 2. typu (69, 70).

Bylo také prokázáno, že diety s velmi nízkým obsahem sacharidů, jako je ketogenní dieta, zvyšují úbytek hmotnosti a zlepšují citlivost na inzulin, což může přispět ke zlepšení kontroly hladiny cukru v krvi (71).

Jedna studie navíc zjistila, že nízkosacharidová dieta může u lidí s obezitou pomoci snížit účinky metabolického syndromu - skupiny rizikových faktorů, které mohou zvyšovat riziko srdečních onemocnění, mrtvice a cukrovky 2. typu (72).

Shrnutí:

 • Nízkosacharidové diety mohou pomoci zvýšit úbytek hmotnosti, zlepšit kontrolu hladiny cukru v krvi a pomoci předcházet metabolickému syndromu.

Je nízkosacharidová dieta zdravá?

Nízkosacharidová dieta může být zdravá a je spojena s řadou zdravotních přínosů, zejména při regulaci hmotnosti a kontrole hladiny cukru v krvi (2).

Dobře naplánovaná nízkosacharidová dieta totiž může zahrnovat celou řadu živinově bohatých složek, včetně ovoce, zeleniny, ořechů a semen s vysokým obsahem vlákniny.

Některé typy nízkosacharidových diet, jako je keto a Atkinsova dieta, však mohou být příliš omezující a z dlouhodobého hlediska neudržitelné.

Keto dieta sice může napomoci krátkodobému úbytku hmotnosti, ale zároveň omezuje mnoho výživných skupin potravin a při dlouhodobém dodržování může zvýšit riziko několika onemocnění, včetně zácpy, ledvinových kamenů, tukových onemocnění jater a nedostatku vitaminů nebo minerálů (73, 74).

Dieta s velmi nízkým obsahem sacharidů navíc nemusí být vhodná pro každého, včetně dětí, těhotných žen a osob s určitými chronickými zdravotními potížemi, pokud není pod lékařským dohledem (75).

Proto je nejlepší se před drastickým snížením příjmu sacharidů poradit se s odborníkem.

Shrnutí:

 • Nízkosacharidová dieta může být spojena s několika zdravotními přínosy. Nicméně diety s velmi nízkým obsahem sacharidů mohou být příliš omezující a při dlouhodobém dodržování mohou být spojeny s nežádoucími účinky.

Závěr

Při dodržování nízkosacharidové diety je důležité vybírat potraviny, které jsou vysoce výživné, ale mají nízký obsah sacharidů.

Některé druhy potravin byste měli minimalizovat nebo se jim zcela vyhnout. Váš výběr částečně závisí na vašich zdravotních cílech a osobní toleranci sacharidů.

Zatím se zaměřte na konzumaci různých zdravých potravin a dodržování vyváženého jídelníčku.

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ EXTRAKTY

S CERTIFIKÁTY

Níže uvedené nejúčinnější přírodní přípravky s ochrannou známkou Superionherbs sice mohou velice dobře účinkovat, nicméně je vhodné souběžně začít u sebe, protože chronické obtíže mají zpravidla tyto společné jmenovatele:

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           ČERVEN 2024 - 24 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života