Jsem také Ostravak - od Bělského lesa

 

Ing. Zdeněk Rozehnal

Tak máme zase usmrcené havíře - v prosinci 2018, snad zatím 13, z toho 12 Poláků a 1 Čech v dole ČSM na Karvinsku. A jde zpráva za zprávou. Dá se říci, že informace jsou plně vypovídající. Ale pouze, když je soustavně čtete. Zásadní informace se ale v komplexu strácejí. Jeví se to standardně jako úmysl, prostě sluníčková média.

Co jsem zásadního zaregistroval:

 • jsme pouze jeden ze dvou států, které těží uhlí v dolech se zvýšeným metanem
 • koncentrace metanu v době výbuchu byla 4,5násobná nad normou a otec, bývalý horník, zemřelého polského havíře obvinil vedení OKD ...., že zakrývají čidla, diagnostikující metan (pravděpodobně se s touto informací, či konáním osobně setkal)

Historicky:

Můj děda - havíř, choval i v důchodu kanárky v Ostravě - Hrabůvce, kde bydlel. Pochopitelně, havíři je měli vždy v dole. Pokud kanárek chcípnul, prchali z dolu. Ano, nahradili jej spolehlivější čidla, ale....!!!!

Jako krizový manažer dedukuji:

Proč jsme pouze mezi dvěma státy umožňující težbu v uhelných dolech se zvýšeným metanem? Zvláštní, asi honba za penězi, za každou cenu. Obdobně je to s prodejem chemických léků a to i pro děti. O propagaci chemoterapie nemluvě.

Logicky:

 • proč jiné státy nepokračují v těžbě v riskantním nadlimitním metanovém prostředí?  Protože se to nevyplácí! Bezpečná hodnota metanu, to prostě umožňuje zcela výjimečně, takže je těžba uhlí v tomto prostředí prodělečná
 • kolikrát byla překročena bezpečná hodnota metanu v dole ČSM během posledních dvou let? 100x, 730x? Příměr: Kolikrát si soudruzi dovolili zahrávat s reaktory v Černobylu? Až to "bouchlo". A bolševik - hlavní hygienička soudružka Zusková nebyla oprávněna řící Čechoslovákům, aby se denně sprchovali a neotvírali okna (nicméně jód a hroznový cukr byl vykoupen - odjakživa máme dobré chemiky)... A všeobecně Evropané absorbovali jednorázově dávku radiace vyšší, než obdrží za celý život z přirozeného pozadí. Úmyslným nedodržováním bezpečnostních norem v JE Černobyl následně zemřelo nebo bylo zásadně zdravotně postiženo několik stovek tisíc lidí!

Zjištění viníků? Relativně jednoduché:

 • je potřeba, aby přeživší havíři promluvili, protože tragická událost není evidentně nahodilá. Ale! Budou mít orgány činné v trestním řízení možnost tento dlouhotrvající stav odhalit? Nebude snaha causu ututlat za každou cenu, protože je to špička ledovce?
 
Aby se nezjistilo naprosto soustavné zásadní a dlouhodobě život ohrožující porušování bezpečnostních norem v OKD
 
 

Z tisku 21.12.2018

"Vedení těžební společnosti OKD odmítlo obvinění, že čidla na metan v dolu ČSM byla záměrně nefunkční (pojem a průjem - ony byly funkční, ale v jiných hodnotách). Podle otce jedné z polských obětí výbuchu se čidla úmyslně zakrývala, aby vyšší koncentrace plynu neomezovaly těžbu.

"Nic takového nemáme potvrzeno. Zjišťovali jsme to u horníků, kteří fárají desítky let. Proč by horníci takto dobrovolně ohrožovali svou bezpečnost?" řekl mluvčí OKD Ivo Čelechovský".

 demagogie?

 

Oni soudruzi zjišťují teprve po desítkách letech, zda se zakrývají čidla v důlním prostoru, až po tomto neštěstí?...

 

V karvinském dole se porušovaly předpisy, často se tam pilo, tvrdí bývalý horník

Blesk 22.12.2018
 
S vážnými obviněními se Blesk.cz přihlásil bývalý horník Tomáš Blažek (40), který podle svých slov pracoval v karvinském dole v letech 2007 až 2013. V průběhu toho prý zažil častá porušování předpisů. Tato skutečnost podle něj mohla mít vliv i na čtvrteční tragédii. Proti tomuto nařčení se však ostře ohradil mluvčí OKD.
 

„Podle mého tam došlo zbytečně k 13 smrtelným úrazům. Kdyby tam bylo vše, jak má, tak by se to nestalo,“ prohlásil Blažek, který údajně na některé problémy upozorňoval vedení. Nesetkal se ale s pochopením. Prý mu doporučili, aby si toho nevšímal.

Blesku popsal, co mu vadilo nejvíce. „Nutili nás fárat tam, kde už by měli pracovat bánští záchranáři v dýchacích přístrojích. Další problém jsou čidla. Říkají, že fungovala. Ale je jasné, že se čidla zakrývala, už za mě to tak bylo. Bylo to riskantní, ale zisk byl nejdůležitější,“ uvedl Tomáš Blažek.

Alkohol a úrazy na pracovišti

„Stala se tam řada pracovních úrazů a ne vždy bylo všechno podle předpisů. Ty údaje jsou zkreslené. Já musel například v jednom případě podepsat, že se to stalo na povrchu, před vrátnicí,“ popsal praktiky, které se údajně na dole děly.

Dalším problémem je prý alkohol. „Kdyby se tam dávalo pravidelně foukat, měli by mnozí flastr za alkohol. Sám jsem na generální inspekci ohlásil jednoho zdrogovaného, další byl opilý. Odhaduji, že z pěti tisíc je tak sto denně opilých,“ jde ve svých obviněních ještě dál bývalý horník. Současně uvedl, že za některé věci si mohou horníci sami. Z obavy o ztrátu zaměstnání si prý nechají leccos líbit.

Celý článek:

 

Televize PRIMA zveřejnila ve zprávách 23.12. další rozhovor s bývalým havířem. Čidla se musely zakrývat, jinak hrozilo propuštění z práce... PARADOX: Zakrytí čidel, mělo být důvodem propuštění z pracovního poměru!

 

A MÁME TADY AFÉRU NA ÚROVNI METANOLOVÉ MAFIE

CO POLICIE? CO STÁTNÍ ZASTUPITELSTVÍ?

PROČ UŽ NEŠETŘÍ?

 

Ten švajneraj se děje pravděpodobně desítky let...

 

 

 

KLOUBNÍ VÝŽIVA,

 

MUDr.Ladislav Šafránek, lékař pro zdravou dlouhověkost

 

KTERÁ JAKO JEDINÁ OBNOVUJE CHRUPAVKU

ČLÁNEK

Nejlepší kloubní výživa

 

s KAMZÍKEM A KLOKANEM daleko nedoskáčete

 

 

 

NEJÚČINNĚJŠÍ

PŘÍRODNÍ ANTIBIOTIKA

kvalitní české výrobky

OREGÁNOVÝ OLEJ          ECHINACEA

ideálně trvale v domácí lékárničce

prozdravi.cz

k

 

 

ČISTÝ VZDUCH ALESPOŇ DOMA

96% ÚČINNOST

NAPROSTO TICHÝ CHOD

DOMOV BEZ KARCINOGENNÍHO MIKROPRACHU

 

 

PROTOPAN

ideální také na atopický ekzém

 

 

YUCCA PREMIUM

ODSTRANĚNÍ USAZENIN Z TĚLA

ČLÁNEK


RECENZE

Obezřetně v případě transplantátu, implantátu, kardiostimulátoru...

 

(z 85+zkušeností)
"Po ročním užívání YUCCY jsem byl přeřazen z CHPN III. třídy (středně těžká plícni nemoc) do II. třídy (lehká plícní nemoc). Přestal jsem brát všechny léky co mně předepsal lékař a spolehl se na YUCCU. Jsem úplně nadšený a doktoři nechápou."

 

 

JAREK NOHAVICA

ZADEK JAK ŽOK

 

 

MLÁDÍ A DLOUHOVĚKOST

to jsou EXTRAKTY

z DUANWOOD RED  REISHI zkušenosti 

NEJÚČINNĚJŠÍ MEZI REISHI

Odtud je nejúčinnější Reishi - DUANWOOD RED REISHI

video z návštěvy pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně v horské oblasti Jiangshan

DUANWOOD RED

REISHI EXTRAKT   REISHI SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

DUAWOOD RED

REISHI TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!Triterpen MAx 20% triterpenů
Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!Cordyceps Extra Strong

JAK JE TO S KVALITOU CORDYCEPSU?

ČAGA  EXTRAKT

EXS CERTIFIKÁTEM KVALITY

100% Sibiřská ČagaDuanwood Red Reishi Extrakt 40% polysachardiu, 4% triterpenů

 

Jak funguje Fenuprim - video

ENDOGENNÍ DÝCHÁNÍ

FROLOVŮV DÝCHACÍ TRENAŽÉR

Frolovův dýchací trenažér  je určen k provádění dýchacích cvičení za účelem prevence a léčení různých onemocnění. Nácvik tzv. endogenního způsobu dýchání pozitivně ovlivňuje látkovou výměnu, činnost mozku a všech vnitřních orgánů, posiluje aktivitu imunitního systému, zlepšuje psychický a emociální stav. Přispívá k udržení dobrého zdraví a vysoké úrovně duševní aktivity.

Účinek:

 • normalizuje arteriální tlak,
 • zlepšuje krevní oběh,
 • zklidňuje nervovou soustavu,
 • zpomaluje proces stárnutí,
 • zlepšuje ventilaci plic,
 • zpevňuje dýchací svaly - předchází plicním a bronchiálním onemocněním,
 • příznivě ovlivňuje léčbu chronické bronchitidy, bronchiálního astmatu, vegetativní dystonie, hypertonického onemocnění a stenokardie,
 • zvyšuje účinnost léků a zkracuje dobu léčení.

 

SMRT ZAČÍNÁ V TLUSTÉM STŘEVU

Vyčištění střeva a syndrom propustného střeva

 

 

 

ČISTÉ STŘEVO

je doménou  ENTEROSGELU

český výrobek z Jeseníku pro celou EU

pro domácnost a uzdravení bez CHEMIE!