7 příznaků možného nervového zhroucení, které není dobré ignorovat

 

Klinika Mayo definuje nervové zhroucení jako „stresující situaci, kdy jedinec nedokáže dočasně normálně fungovat v každodenním životě. Obvykle se rozumí, když ho životní požadavky fyzicky a emočně ochromí. Tento termín byl v minulosti často používán k pokrytí různých duševních poruch, ale dnes se používá méně často. “

Termín „nervové zhroucení“ není lékařským termínem. Rovněž nespecifikuje duševní nemoc. Nervové zhroucení však může být známkou problémů duševního zdraví, které je třeba řešit. Ty mohou být odvozeny z deprese, úzkosti nebo stresu. Může to být obrovský ukazatel toho, že jste dosáhli limitu, kolik můžete v současném stavu vydržet.

7 varovných příznaků možného nervového zhroucení:

1. Nedostatek koncentrace

Podle Medical Center University of Maryland může stres zvýšit vaši mozkovou činnost, protože ten uvolňuje hormony, které zlepšují paměť a pomáhají při koncentraci. Bohužel, ale chronický stres negativně ovlivňuje vaši pozornost a schopnost soustředit se na pracovní úkoly a normální, každodenní funkce.

V závažných případech může stresový hormon kortizol skutečně zhoršit vaši paměť. Je důležité si včas uvědomit úroveň stresu a najít si čas na činnosti, které jej vám pomohou zmírnit.

Můžete cvičit, být venku v přírodě, nebo dokonce jen chvíli meditovat.

2. Nepravidelný srdeční rytmus

Když jste blízko nervového zhroucení, můžete pociťovat nepravidelný srdeční rytmus. Cítíte, jak vaše srdce buší do hrudi a těžce se Vám dýchá. Často se dokonce můžete začít nadměrně potit.

Záchvat paniky má podobné příznaky. Když se necháte vyšetřit lékařem, zjistí se v tomto případě, že jste v pořádku. Velice dobré je aplikovat hluboké dýchání, pomalými vdechy na doraz a po chvilce výdechy na maximum, stejně jako strečink.

Úzkost a stres mohou napodobovat příznaky srdečních potíží.

3. Podrážděný žaludek

Podrážděný žaludek je často fyzickým příznakem úzkosti a stresu. Pokud trpíte zvýšenou bolestivostí v žaludku, zácpou, plynatostí, nadýmáním nebo průjmem, můžete trpět syndromem dráždivého tračníku (IBS). Tento syndrom je reakcí imunitního systému na stres. Podle Americké asociace pro úzkosti a deprese má 50 až 90 procent lidí s diagnózou IBS, úzkostné stavy nebo deprese.

Pokud máte podezření, že máte IBS, poraďte se se svým lékařem o možnostech fyzické a emoční úlevy.

4. Silné bolesti hlavy

Stres může způsobit obrovské bolesti hlavy. Máte tendenci vše držet ve svém nitru a tělo je neustále napjaté. Vaše svaly na krku a ramenech jsou ztuhlé, což ovlivňuje i vaší hlavu.

Všimněte si vašeho držení těla. Hrbíte se? Sedíte správně a rovně? Když jsme ve stresu, vaše fyzické tělo a psychika jsou napadány. Vaše svaly, zejména kolem oblasti hlavy a krku, se ocitají v práci přesčas, připravené k boji nebo útěku.

Napětí hlavy může být také příznakem jiných zdravotních problémů. Pokud vaše bolesti hlavy přetrvávají několik týdnů, vyhledejte odbornou lékařskou pomoc.

5. Problémy se spánkem

Nedostatek kvalitního spánku je jednou z nejčastějších příčin duševního stresu, zejména extrémních úrovní stresu. Deprese způsobuje, že spíte déle a nejste schopni řádně fungovat během dne. Příliš mnoho spánku je vyvoláno nadměrným stresem, úzkostí a jinými duševními poruchami.

Mezi příznaky nespavosti patří:

  • dlouhé usínání
  • krátké intervaly spánku
  • být vzhůru po větší část noci
  • ohromující pocit, že jste vůbec nespali
  • probouzení se příliš brzy ráno

6. Deprese

Nervové poruchy mohou být součástí deprese. Deprese je stav nízké nálady a averze k činnosti, která může ovlivnit myšlenky, chování, pocity i smysl života člověka. Deprese může být základní příčinou vašeho nervového zhroucení. Pokud máte malý zájem nebo potěšení dělat normální věci ve svém životě nebo zažíváte pocit beznaděje, jedná se o závažné příznaky deprese.

Pokud máte neklidné myšlenky nebo sebevražedné myšlenky, vyhledejte odbornou pomoc. Neléčené záchvaty deprese mohou vést k obrovským duševním a fyzickým zdravotním problémům.

7. Úzkost

Úzkost je způsobena strachem a fobiemi. Jde o neschopnost vidět minulost v daném okamžiku s ohromujícím pocitem paralýzy.

Být neustále stresován je častým příznakem úzkosti. Úzkost narušuje spánek a způsobuje zrychlené myšlenky po dobu několika hodin v kuse. Zatímco některé úzkosti jsou zobecněné, jiné mohou být konkrétnější. Když úzkost souvisí s něčím konkrétním, jako jsou určité situace, může to být ochromující. Léky proti úzkosti v závažných případech jsou běžné.

Psychoterapie a další metody posílení mysli a těla, jako je například akupunktura, jóga, hypnoterapie a extrakt z Ašvagandy, mohou snížit stres a obavy.

Závěr

Stejně jako u každé významné změny ve vašem zdraví, neignorujte prosím příznaky, které přetrvávají. Nervové zhroucení může způsobit mnoho dalších zdravotních problémů.

Je důležité, abyste si uvědomili, že každý může během svého života potřebovat pomoc při řešení stresu, úzkosti a smutku.

Nepopírejte svojí schopnost postarat se o sebe a neodmítejte podporu ostatních.

Zdroj: powerofpositivity.com

Ashwagandha: Starověká indická superhrdinka, která omlazuje vaše tělo a mozek, snížení hladiny kortizolu

 
Ing. Zdeněk Rozehnal, oldarolda
 

Pokud byste uvízli na opuštěném ostrově a mohli byste si vybrat jen jednu léčivou rostlinu, Ashwagandha (Withania somnifera), by byla jednou z nejlepších možností, kterou byste mohli udělat. Ashwagandha (Withania somnifera), známá také jako indický ženšen, dělá téměř vše, co se týče zlepšování zdraví.

Doslova. Pozitivně ovlivňuje téměř každý systém v těle, a proto ho osvícení starověcí hinduisté považovali za jeden z nejlepších bylinných léků, které jsou člověku známy. Ashwagandha, která je v indické ajurvédské lékařské tradici více než 4 000 let, je jednou z nejmocnějších adaptogenních bylin na světě, což znamená, že obnovuje rovnováhu mezi tělem a myslí bez ohledu na to, na jakém konci spektra se nacházíte.

Omlazování celého těla, dlouhověkost a boj proti rakovině

Pokud jste nervózní, Ashwagandha vás uklidní; Pokud jste neustále unavení, Ashwagandha posílí vaši energii a vytrvalost. Je to skoro jako by tato bylina měla hlubokou inteligenci, která nějak ví přesně, co vaše tělo potřebuje k rovnováze, a dá vám jen to. Z tohoto a dalších důvodu je považována za rasayanu v ájurvédské tradici, která se volně překládá za „omlazující bylinu“. Ve skutečnosti vědecké studie jasně prokázaly, že prodlužuje délku života u myší (což obvykle naznačuje podobné účinky u většiny savců) a snižuje růst některých typů rakovinných buněk u lidí.

Vědci v Indii nedávno provedli buněčné studie, které ukazují, že jednou z výhod Ashwagandhy je to, že její extrakt narušuje schopnost rakovinných buněk reprodukovat se u určitých typů rakoviny, a laboratorní analýza ukazuje, že extrakt Withania somnifera má určitou úroveň protinádorové aktivity a může zmírnit mnoho negativních účinků chemoterapie [1-7]. Poměrně také silně stimuluje imunitní systém, zvyšuje produkci a aktivitu bílých krvinek bojujících s nemocí a zvyšuje hladiny superoxiddismutázy a glutathionperoxidázy, dvou z nejsilnějších antioxidantů a látek podporujících zdraví, které jsou člověku známy. Ale tam, kde účinky Ashwagandhy skutečně zářily, jsou její účinky na mozek, nervový a endokrinní systém a její schopnost uvést mysl, tělo a ducha do rovnováhy a harmonie.

Pozitivní účinky na náladu a stres

Jednou z nejcennějších výhod Ashwagandhy je její pozitivní vliv na stres, úzkost a náladu. Několik studií prokázalo, že užívání extraktu Ashwagandhy s vysokou účinností po dobu pěti dnů vyvolalo účinky zmírňující úzkost stejně silné jako na předpis sedativní lorazepam a antidepresivní účinky podobné účinkům na předpis antidepresiva imipramin, bez jakýchkoli negativních účinků nebo závislosti. Ukázalo se také, že Withania somnifera snižuje účinky stresu na mozek až o 80% a v některých případech i více, což z ní činí klíčovou bylinu pro každého, kdo cítí vyhoření nebo žije a pracuje ve vysokém stresujícím prostředí. Ve skutečnosti se také ukázalo, že

Ashwagandha snižuje v průměru o 26% hladiny kortizolu, klíčového hormonu souvisejícího se stresem.

Regenerace mozku a nervového systému

Ale výhod je více, protože je to prvotřídní bylina prodlužující život. Jednou z výhod Ashwagandhy je to, což se potvrdilo v rámci výzkumných studií na univerzitách v Japonsku, že regeneruje nervové buňky a dendrity (dendrity jsou krátké výběžky neuronu dostředivého typu, které přijímají vstupní informaci - nervový vzruch), což ji řadí na přední místo v léčbě neurodegenerativních chorob, jako je Alzheimer a Parkinson. Ashwagandha také zlepšuje komunikaci mezi nervovými buňkami a stimuluje tělo k hojení poškozeného nervového systému. Je to bylina pro každého, kdo hledá výraznou podporu zdraví.

Psychospirituální efekty

V ajurvédské filosofii je jednou z výhod Ashwagandhy to, že se říká, že zvyšuje cirkulaci ojas, volně přeloženo jako energie životní síly, což je životně důležitá jemná energie, na kterou je jídlo přeměněno a která pohání naše tělo, mysl a ducha. V souladu s myšlenkou Jing (vitální esence) v čínské medicíně Ashwagandha obnovuje tyto dvě základní energie v těle, což zvyšuje celkovou pohodu a má účinek doslova regenerující a omlazující tělo zevnitř ven.

Ájurvédští praktici také tradičně používali Ashwagandhu k vyvážení, posílení a otevření kořenové čakry, což z ní činí užitečnou bylinu pro podporu různých duchovních praktik týkajících se kundaliní (kundaliní, tzv. hadí síla, je kosmická a současně lidská energie známá v hinduismu, tantrismu a v józe) a vyvážení energetických systémů těla.

Dávkování a omezení

Bylinné léčivé biodynamické a ekologické přípravky jsou nejlepší, pokud jde o kvalitu, účinnost a čerstvost, a mají tendenci mít nejvyšší úrovně léčivých látek a energie životní síly (ojas a jing). Ashwagandha roste divoce v mnoha částech světa a jsou k dispozici i kvalitní volně prodejné produkty - extrakty s garancí množství withanolidů.

Ačkoli je jakákoli dávka Ashwagandhy poměrně bezpečná, je to jedna z nejsilnějších psychoaktivních bylin, které jsou k dispozici, a proto se doporučuje začít pomalu a užívat vyšší dávky, dokud nezjistíte, jak vaše tělo na její užívání reaguje.

Ashwagandha je neuvěřitelná bylina, ale těhotné ženy by ji neměly nikdy užívat. Různé chemické složky Withanie somnifera mohou vést k potratu plodu. Je to poněkud ironické, protože se často používá ke korekci neplodnosti, ale její používání musí být přerušeno, jakmile žena počne. Pokud si nejste jista, kontaktujte prosím před použitím svého naturopata.

ASHWAGANDHA

GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK

PATENTOVANÝ EXTRAKT

90 kapslí x 500 mg

Nejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

Zdroje:

1. Hahm ER, Singh SV. Withaferin A-induced apoptosis in human breast cancer cells is associated with suppression of inhibitor of apoptosis family protein expression. Cancer Lett. 2013;334(1):101-8.

2. Jayaprakasam B, Zhang Y, Seeram NP, Nair MG. Growth inhibition of human tumor cell lines by withanolides from Withania somnifera leaves. Life Sci. 2003;74(1):125-32.

3. Lee J, Sehrawat A, Singh SV. Withaferin A causes activation of Notch2 and Notch4 in human breast cancer cells. Breast Cancer Res Treat. 2012;136(1):45-56.

4. Widodo N, Kaur K, Shrestha BG, et al. Selective killing of cancer cells by leaf extract of Ashwagandha: identification of a tumor-inhibitory factor and the first molecular insights to its effect. Clin Cancer Res. 2007;13(7):2298-306.

5. Singh Narendra, Bhalla Mohit, de Jager Prashanti, Gilca Marilena. An overview on Ashwagandha: a Rasayana (Rejuvenator) of ayurveda. Afr J Tradit Complement Altern Med. 2011;8(S):208–213.

6. Devi PU. Withania somnifera Dunal: potential plant source of a promising drug for cancer chemotherapy and radiosensitization. Indian J Exp Biol. 1996;34(10):927-32.

7. Biswal BM, Sulaiman SA, Ismail HC, Zakaria H, Musa KI. Effect of Withania somnifera on the development of chemotherapy-induced fatigue and quality of life in breast cancer patients. Integr Cancer Ther. 2013;12(4):312-22.

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

MUDr. Henry Bieler

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, JE TŘINÁCTKRÁT LÉPE CHRÁNĚN, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

DEFUMOXAN

volně prodejný lék pro kuřáky

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

ROZHOVOR S MUDr. SOŇOU PEKOVOU - 8. červenec 2021

Globalisty cenzurované video na svobodném kanálu

+

Soňa Peková ODPOVÍDÁ na dotazy posluchačů - 27. října 2021

 

MUDr. MONIKA WAKSMUNDSKÁ

Rozbor krve očkovaných a neočkovaných - 3. listopad 2021

 

KLINICKÉ TESTY LÉKŮ - PODVOD

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

100% Sibiřská Čaga
Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

 

 

MUDr. Ludmila Eleková: Vakcíny brzdí vývoj. Dříve děti mluvily souvisle od 2 let a dnes? Katastrofa! (1:58:35)

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

  • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama

___________________________________________________

Předpokládané trendy v užívání vitamínů a dalších doplňků stravy v roce 2021 ZDE

 

 

KNIHA

NACISTICKÉ KOŘENY "BRUSELSKÉ EU"

 MUDr. Matthias Rath, Paul Anthony Taylor, Aleksandra Niedzwiecki a August Kowalczyk

v češtině je možno knihu přečíst online zde

Co jste už vždycky chtěli vědět o ‘bruselské EU’ - Ale nikdo se neodvážil vám o tom říci!

 

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

JAREK NOHAVICA

ZADEK JAK ŽOK

A přece nakonec - ÚSPĚŠNÁ LÉČBA

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

 

Jak platné v roce 2020 - 2021

 

PROTESTSONG

V DLOUHÉM ZATMĚNÍ

Ilona Czáková, Roman Horký a KAMELOT

(Oficiální videoklip - Premiéra: 1. 12. 2020)

Do této písně jsme vložili naše srdce a nevymyté mozky

FLÉGR PO DRUHÉM PFIZERU A PO POSILOVACÍ INJEKCI

REAKCE PRÁVNÍKA ZDE, JAK ZAREAGUJE POLICIE...?