Počty případů opičích neštovic celosvětově rostou: Co je třeba vědět

 

 

 

 

 

 

 

- Pixabay

Ing. Zdeněk Rozehnal

Hlavní hygienička Nového Jižního Walesu Dr. Kerry Chant hovořila na tiskové konferenci týkající se příchodu opičích neštovic 20. května 2022 v australském Sydney, přičemž uvedla:

  • Desítky případů opičích neštovic byly hlášeny v několika zemích Evropy a epidemie se mezitím rozšířila do Severní Ameriky a Austrálie.
  • Vzácné onemocnění je podobné pravým neštovicím, ale je méně závažné.
  • Podle Světové zdravotnické organizace se nákaza šíří především pohlavním stykem.

Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí v USA (CDC) sleduje "několik shluků" opičích neštovic hlášených v posledních dvou týdnech v zemích, kde se toto onemocnění běžně nevyskytuje, včetně Portugalska, Španělska a Velké Británie (1).

Dne 18. května 2022 CDC potvrdilo onemocnění pacienta v Massachusetts.

V současné době spolupracuje s ministerstvem zdravotnictví tohoto státu na vyšetřování případu opičích neštovic u obyvatele Massachusetts, který nedávno navštívil Kanadu a použil k tomu soukromou dopravu.

Dne 20. května 2022 newyorští zdravotníci potvrdili výskyt onemocnění v New Yorku a stanice NBC South Florida informovala o "předpokládaném případu" v Broward County na Floridě. Několik případů hlásí také Kanada (2, 3).

Belgie jako první nařídila karanténu

Podle CNBC je Belgie první zemí, která nařídila 21denní karanténu pro pacienty s opičími neštovicemi (4).

Velká Británie doporučuje, aby se osoby s "vysokým rizikem" opičích neštovic po dobu 21 dnů samy izolovaly, aby se snížilo riziko přenosu (5).

Mezi osoby s vysokým rizikem nákazy patří ti, kteří měli (6):

  • přímý kontakt s porušenou kůží nebo sliznicí symptomatického případu opic
  • expozici tělním tekutinám osob s infekcí opičími neštovicemi
  • vystavení se potenciálně infekčnímu materiálu, jako je oblečení nebo lůžkoviny, bez použití vhodných osobních ochranných prostředků

Onemocnění vzniklé u zvířat

Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) jsou opičí neštovice virovým onemocněním pocházejícím od zvířat a obvykle se vyskytují v oblastech tropických deštných pralesů střední a západní Afriky (7).

Organizace uvádí, že se podobá pravým neštovicím - příbuzné infekci, která byla v roce 1980 prohlášena za celosvětově vymýcenou. Je také méně nakažlivá než neštovice a způsobuje méně závažná onemocnění.

WHO uvádí, že vědci identifikovali několik zvířat vnímavých k viru opičích neštovic, včetně laních veverek, stromových veverek, gambijských krys vakoveverek, dormice, primátů a dalších druhů.

K 21. květnu 2022 hlásila organizace 92 laboratorně potvrzených případů a 28 podezřelých případů opičích neštovic z 12 členských států, které nejsou endemické pro virus opičích neštovic, přičemž zatím nebylo hlášeno žádné úmrtí (8).

Mnoho informací o této nemoci je však stále záhadou.

"Přetrvává nejistota ohledně přirozené historie viru opičích neštovic a je zapotřebí dalších studií, aby bylo možné přesně určit rezervoár(y) a způsob, jakým se cirkulace viru v přírodě udržuje," uvedl zdroj WHO (9).

Příznaky opičích neštovic

Mezi časné příznaky patří horečka, zimnice, zvětšené lymfatické uzliny, bolesti svalů a těla a vyčerpání. přičemž nejzřetelnějším příznakem jsou bolestivé puchýře.

Za 1 až 3 dny po nástupu horečky obvykle dochází k rozvoji vyrážky neboli "neštovic", která se skládá z bolestivých puchýřů a lézí, které často začínají na obličeji a šíří se na další části těla, zejména na obličej, dlaně a chodidla.

Většina případů opičích neštovic časem odezní. Vyrážka a puchýřky však mohou přetrvávat i několik týdnů. Úmrtnost se odhaduje na 1 - 10% v závislosti na kmeni. Naštěstí kmen identifikovaný v případech ve Velké Británii byl spojen s nižší úmrtností, asi 1%."

Kdo je nejvíce ohrožen?

Mezi rizikové faktory opičích neštovic patří kontakt s živými nebo mrtvými zvířaty, konzumace zvěřiny nebo masa z buše nebo blízký kontakt s nakaženým jedincem.

Závažný průběh onemocnění a úmrtnost jsou vyšší u dětí, adolescentů a  osob se sníženou imunitou .

V současném ohnisku nákazy se vyskytly i případy bez cestování do oblastí, kde se nemoc vyskytuje, a "předpokládá se, že určitou roli sehrává přenos pohlavním stykem".

"Zatímco sexuální orientace, konkrétně těch, kteří se identifikují jako homosexuálové, bisexuálové nebo muži mající sex s muži, se v tomto konkrétním ohnisku ukázala jako společná," zdůraznila. "Je důležité si uvědomit, že se virem může nakazit kdokoli, kdo je s nimi v úzkém kontaktu."

Léčba opičích neštovic

Neexistuje žádná specifická léčba opičích neštovic, ale antivirotika a imunoglobuliny používané proti pravým neštovicím jsou u tohoto onemocnění účinné (10).

Vakcína proti neštovicím je při prevenci opičích neštovic účinná asi z 85%.

V současné době se používají strategie, kdy se očkují blízké kontakty potvrzených případů a snaží se tak přerušit přenos (11).

Způsob přenosu tohoto viru je mnohem snazší předcházet a kontrolovat než u viru s aerosolovou složkou, jako jsou spalničky nebo COVID-19, přičemž strategie prevence onemocnění v reakci na virus COVID-19 by mohly pomoci i proti opičím neštovicím. Včetně sociálního odstupu, používání respirátorů, zvýšeného větrání a pobytu doma, pokud jsme nemocní.

Hygiena rukou je také opravdu klíčová, protože se jedná o DNA virus, který dobře přežívá na površích.

Není třeba panikařit

Doporučuje se, aby se každý, kdo má příznaky podobné planým neštovicím, přišel do kontaktu s lidmi s příznaky nebo v nedávné době cestoval do Afriky, obrátil na svého lékaře.

Závěr

Podle zdravotníků přibývá případů opičích neštovic, které jsou podobné pravým neštovicím, ale jsou méně závažné.

Podle odborníků se opičí neštovice šíří spíše kontaktem s tělesnými tekutinami obsahujícími virus než vzduchem jako spalničky nebo COVID-19.

Říkají také, že zatím není třeba panikařit, protože vakcíny a léčba proti planým neštovicím jsou proti nákaze do jisté míry účinné, stejně jako strategie používané proti COVID-19, jako je sociální distanc a dobrá hygiena rukou.

CHARTA 2022,

staňte se SIGNATÁŘEM - SIGNATÁŘKOU

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ EXTRAKTY S CERTIFIKÁTY

s garancí účinných látek

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           ČERVEN 2024 - 13 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

  • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
  • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

  • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života