Vysvětlují nízké hladiny železa dlouhé příznaky COVIDu?

- Pixabay

Barbora Nová

 • Vrchol pandemie COVID-19 může být v minulosti, ale pro mnoho lidí jeho účinky přetrvávají ve formě dlouhodobého COVIDu.
 • S příznaky od únavy po zažívací problémy a mozkovou mlhu může mít dlouhý COVID hluboký dopad na každodenní fungování člověka.
 • Příčina je stále nejasná, ale nová studie publikovaná 1. března 2024 našla silnou souvislost mezi narušením hladiny železa během akutního COVID-19 a dlouhého COVIDu.
 • Vědci uvádějí, že by to mohlo naznačovat nové cesty k prevenci a léčbě dlouhodobého COVIDu.

K polovině února 2024 zaznamenala Světová zdravotnická organizace (WHO) po celém světě téměř 775 milionů případů onemocnění COVID-19 (1).

Infekce SARS-CoV-2, virem, který způsobuje COVID-19, často vede pouze k mírnému onemocnění, ale u některých může vést k hospitalizaci a dokonce smrti (2).

Jakkoli závažná je počáteční infekce, pro některé lidi COVID-19 zanechá nevítané dědictví – dlouhý COVID. Výzkum ukazuje, že až u 10 % lidí, kteří onemocní SARS-CoV-2, se může vyvinout dlouhodobý COVID, a až 50 až 70 % hospitalizovaných s COVID-19 má přetrvávající příznaky (3, 4).

Tyto dlouhodobé příznaky COVID mohou zahrnovat:

 • únavu nebo vyčerpání, které narušují každodenní život
 • zhoršení příznaků po fyzické nebo duševní námaze (nevolnost po námaze)
 • dušnost
 • bolest na hrudi a bušení srdce
 • mozkovou mlhu
 • problémy se spánkem
 • bolest žaludku a průjem

Příčina dlouhého COVIDu je v současné době neznámá, ale nový výzkum publikovaný 1. března 2024 v Nature Immunology našel souvislost mezi narušením hladiny železa během počátečního onemocnění a dlouhými příznaky COVIDu (5).

Arturo Casadevall, předseda molekulární mikrobiologie a imunologie a profesor na Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health v Marylandu, který nebyl zapojen do tohoto výzkumu, uvedl:

„Ve studii je uváden změněný metabolismus železa v souvislosti s následky po COVIDu (PASC) nebo dlouhým COVIDem, včetně nízké hladiny železa v séru. Jak autoři této studie poznamenávají, výsledky nejsou překvapivé, protože COVID je dlouho zánětlivý stav a zánět je často spojen se sníženou hladinou železa."

Proč studovat hladiny železa po COVIDu-19?

Mnoho příznaků pozorovaných u dlouhého COVIDu je podobných příznakům způsobeným nízkou hladinou železa nebo anémií z nedostatku železa, takže vědci zkoumali účinek SARS-CoV-2 na metabolismus železa.

Vědci hodnotili 214 lidí, kteří onemocněli virem, který vedl ke COVID-19 různé závažnosti, po dobu 1 roku od počátečního nástupu příznaků.

Vědci rozdělili účastníky do pěti skupin v závislosti na závažnosti jejich příznaků COVID-19:

 • asymptomatické
 • mírně symptomatická
 • střední bez dodatečné potřeby kyslíku
 • střední s doplňkovou potřebou kyslíku
 • těžké s asistovanou ventilací

Účastníci byli ve věku od 17 do 89 let, přičemž skupiny 3 až 5 zahrnovaly většinou starší populaci. Všichni ve skupinách 3 až 5 byli během nemoci hospitalizováni. Ti ve skupinách 1 a 2 nebyli.

Vědci odebrali shodné vzorky krve, plazmy a séra v různých časových bodech až do dne 352 po nástupu příznaků – nebo prvního pozitivního výtěru u asymptomatické skupiny. Porovnali je se vzorky od lidí, kteří nikdy neměli COVID-19 (6).

Jak COVID-19 narušuje metabolismus železa

Vědci uvedli, že našli několik abnormalit imunitních buněk během a po COVID-19, přičemž tato imunologická porucha přetrvává nejdéle u těch, kteří zažili nejzávažnější příznaky.

U těch, kteří byli hospitalizováni, vědci zjistili, že vysoká úroveň zánětu během akutního onemocnění byla doprovázena narušeným metabolismem železa. To spolu se zvýšenými hladinami hormonu regulujícího železo hepcidin vedlo ke snížení hladiny železa v séru.

U hospitalizovaných osob vědci zjistili, že vysoká hladina zánětu během akutního onemocnění byla doprovázena poruchou metabolismu železa. To spolu se zvýšenou hladinou hormonu hepcidinu regulujícího hladinu železa vedlo ke snížení hladiny železa v séru (7).

Tito účastníci měli také zvýšené koncentrace zásobního proteinu železa feritinu, který zůstal vysoký až 180 dní po infekci, což ukazuje na pokračující zánět a zadržování železa buňkami.

Naopak hladiny železa v séru účastníků byly nízké během akutní infekce a v nejvážněji postižené skupině zůstaly nízké až do 270. dne po infekci.

Změněná dostupnost železa ovlivňuje hladiny hemoglobinu v červených krvinkách (erytrocytech), které transportují kyslík po těle. V závažněji postižených skupinách zůstal hemoglobin nízký až 90 dnů po infekci.

Nízká hladina železa v séru, vysoká hladina feritinu v séru a vysoká hladina hepcidinu v séru jsou charakteristické pro zánětlivou anémii, která je běžná u mnoha nemocí a vede k únavě, slabosti, snížené kardiovaskulární výkonnosti a toleranci cvičení a zhoršené schopnosti učení a paměti (8).

Účastníci ve skupinách 1 a 2 vykazovali malý systémový zánět a žádné narušení hladin železa.

V tiskové zprávě dr. Aimee Hansonová, vedoucí vědecká pracovnice nyní na University of Bristol, která na studii pracovala na univerzitě v Cambridge, uvedla:

"Hladina železa a způsob, jakým tělo reguluje hladinu železa, byly během infekce SARS-CoV-2 narušeny již na počátku a trvalo velmi dlouho, než se obnovily, zejména u osob, které o několik měsíců později hlásily dlouhý COVID."

"Ačkoli jsme viděli důkaz, že se tělo snaží napravit nízkou dostupnost železa a z toho vyplývající anémii tím, že produkuje více červených krvinek, nedělá to příliš dobře tváří v tvář probíhajícímu zánětu."

Co to může znamenat pro dlouhou léčbu COVIDu?

Dysregulace železa je přirozenou reakcí na infekci, protože tělo reaguje odstraněním železa z krevního řečiště, aby připravilo patogeny o tento základní minerál (9).

Pokud však imunitní reakce a následný zánět přetrvávají, pak jsou červené krvinky zbaveny železa, což vede k příznakům, které se projevují anémií a u mnoha lidí s dlouhodobým COVIDem.

Dr. Hansonová však poukázala na to, že problém nezpůsobuje nedostatek železa, ale to, jak je železo v těle distribuováno.

"Nemusí se nutně jednat o to, že by jedinci neměli v těle dostatek železa, ale že je jen uvězněno na nesprávném místě. Potřebujeme najít způsob, jak železo remobilizovat a vtáhnout ho zpět do krevního oběhu, kde bude pro červené krvinky užitečnější."

Dr. Casadevall uvedl, že:

"Tato zjištění zvyšují možnost, že některé příznaky dlouhého COVIDu jsou důsledkem změněného metabolismu železa. Pacienti s dlouhým COVIDem by si výsledky této studie neměli vykládat tak, že řešením jejich příznaků je suplementace železem, protože příliš mnoho železa může být toxické. Místo toho by se měli poradit se svým praktickým lékařem, zda je doplňování železa opodstatněné" (10).

Závěr

Tento dokument je důležitý v tom, že navrhuje nový úhel zkoumání dlouhého COVIDu zahrnujícího roli železa. Vědět, jak tato zjištění využít v klinické praxi, bude vyžadovat další klinické studie.

Dr. Peter McCullough: Jak přírodně detoxikovat tělo po očkování mRNA vakcínou (protokol) - video

Dr. Peter McCullough ve videu sdílí jednoduchý postup, jak lidé mohou podpořit detox svého těla po očkování na covid, protože někteří lidé mají v tělech spike protein i v únoru 2024 (i po několika letech od vakcinace) a s tím související mj. možnost mikrozánětů..., následně srdečních selhání, krevních sraženin... Mikrozáněty lze zjistit podle hodnoty D-dimerů v krvi, přičemž CRP je neprůkazný.

1:13

Nečekejte na příznaky přicházejících nemocí a začněte užívat tyto tři přírodní látky, které mají pozitivní účinek na nebezpečné lipidové nanočástice obsažené v mRNA Covid vakcínách.

To dává lidem šanci vzít celý tento problém do vlastních rukou a pomocí přírodních látek začít pomáhat tělu odstraňovat tento velmi nebezpečný protein z buněk a tkání. Zahrnuje základní tři přírodní látky, které jsou volně prodejné.

A jsou to:

 • Nattokináza, tento enzym léčí kardiovaskulární nemoci, je prevencí infarktů, proti zánětům žil a rozpouští krevní sraženiny. Snižuje hladiny lipidů a chrání mozkové buňky, ředí krev, což je enzym, který pochází z fermentace sóji.
 • Bromelin, tzv. chytrý enzym, který dokáže najít a opravit poškozenou tkáň, což je mimochodem komplex enzymů pocházející z ananasu. Bromelin je lék schválený americkým FDA pro lokální léčbu ran.
 • Kurkumin, také nazýván “zázrak s protizánětlivým účinkem”. Pročišťuje játra a žlučník, zlepšuje činnost mozku. Je to barvivo v kurkumě.

Dávkování:

 • Nattokináza, empirická počáteční dávka 2.000 jednotek (FU) 2x denně
 • Bromelin 500 miligramů 1x denně
 • Kurkumin 500 miligramů 2x denně

Doba doporučené aplikace je minimálně tři měsíce.

Lidé, kteří mají tři a více očkování, by to měli užívat minimálně 12 měsíců.

Studii, kterou publikoval Dr. Peter McCullough si můžete stáhnout

ZDE

Nejúčinnější kurkumin, to je fytosomální kurkumin

- speciální extrakt z kurkumy z Itálie, s ochrannou známkou Meriva®

- Pixabay

KURKUMIN KOMPLEX

Technologie Phytosome®

Phytosome® technologie zvyšuje využitelnost kurkuminu 29x neboli o 2900%  oproti standardním extraktům kurkuminu. A nemusíte kurkumin kombinovat s pepřem (piperinem), který zvyšuje propustnost tlustého střeva.

KURKUMIN PHYTOSOME

90 x 500 mg

Betaglucan MaxCell

KURKUMIN KOMPLEX MERIVA®

Technologie Phytosome®

Phytosome® technologie zvyšuje využitelnost kurkuminu  29x neboli o 2900 %  oproti standardním extraktům kurkuminu. A nemusíte kurkumin kombinovat s piperinem (černým pepřem), který zvyšuje propustnost tlustého střeva.

Patentovaná forma

Curcumin Phytosome® Power Complex je patentovaná forma kurkuminu navázaného na komplex fosfolipidů s klinicky prokázanou zvýšenou 29násobnou vstřebatelností a biologickou dostupností.

Curcumin Phytosome Power Complex zajišťuje lepší profil kurkuminoidů v krevní plasmě díky vysokému obsahu dementhoxykurkuminu, který je považován za důležitější pro protizánětlivé účinky.

Patentovaná technologie Phytosome® do fosfolipidového přípravku zabuduje všechny 3 základní kurkuminoidy:

 • Kurkumin
 • Demethoxykurkumin
 • Bisdemethoxykurkumin

a proto ten úžasný průnik do těla a tím ta jedičná účinnost. Díky své kvalitě je používán i při klinických zkouškách.

Složení: 500 mg Meriva® Phytosome® Turmeric Complex patentovaná směs extraktu kořene kurkumy a fosfatidylcholinu - 500 mg - Kurkumin a další kurkuminoidy, min. 20 %

Balení: 90 kapslí x 500 mg, 100% čistý extrakt, neobsahuje plnidla ani konzervační látky rostlinné tobolky – vhodné pro vegetariány a vegany

Dávkování:

 • při zdravotních problémech: 2-4 kapsle denně
 • kapsle užívejte nejlépe s jídlem a dostatečně zapijte

Srovnávací absorpce standardizované směsi kurkuminoidů a její lecitinové formulace - 29násobná absorpce

V randomizované, dvojitě zaslepené, zkřížené studii na lidech byla zkoumána relativní absorpce standardizované směsi kurkuminoidů a odpovídajícího lecitinového přípravku (Meriva). U obou přípravků byly použity klinicky ověřené dávky a byly hodnoceny plazmatické hladiny všech tří hlavních kurkuminoidů [kurkuminu (1a), demethoxykurkuminu (1b) a bisdemethoxykurkuminu (1c)].

Celková absorpce kurkuminoidů byla u přípravku Meriva přibližně 29krát vyšší než u odpovídající neformulované směsi kurkuminoidů, ale bylo možné detekovat pouze metabolity fáze 2 a plazmatické koncentrace byly stále výrazně nižší než koncentrace potřebné pro inhibici většiny protizánětlivých cílů kurkuminu. Pozoruhodné je, že fosfolipidová formulace zvýšila absorpci demethoxylovaných kurkuminoidů mnohem více než kurkuminu (1a), přičemž mezi přípravkem Meriva a odpovídající neformulovanou směsí kurkuminoidů byly významné rozdíly v plazmatickém profilu kurkuminoidů.

Hlavním kurkuminoidem v plazmě po podání přípravku Meriva tedy nebyl kurkumin (1a), ale demethoxykurkumin (1b), který je v mnoha protizánětlivých testech in vitro účinnějším analogem. Lepší vstřebávání a možná i lepší profil kurkuminoidů v plazmě by mohly být základem klinické účinnosti přípravku Meriva při dávkách výrazně nižších než u neformulovaných směsí kurkuminoidů.

Originál: pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21413691/

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

NMN (nikotinamid mononukleotid)

NMN (nikotinamid mononukleotid)
Pokud vás zajímají inovace v oblasti stárnutí a dlouhověkosti, možná jste slyšeli o NMN, což je zkratka pro nikotinamid mononukleotid. Je to molekula, kterou vaše tělo vytváří přirozeně, ale někteří...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ STRÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

         ČERVENEC 2024 - 16 článků

 

Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života