Vakcína proti opičím neštovicím: USA objednaly 500 000 dávek vakcíny Jynneos, protože případů přibývá

- Pixabay

Dr. Rajiv Bahl, 10 června 2022

Ačkoli opičí neštovice zůstávají neuvěřitelně vzácným virem, v současné době je k dispozici několik vakcín, které mohou minimálně chránit před závažnými následky. 

  • V současné době jsou k dispozici dvě vakcíny, které chrání jak proti planým neštovicím, tak proti opičím neštovicím.
  • Jedna z dostupných vakcín, JYNNEOS, je schválena Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) pro prevenci pravých i opičích neštovic.
  • Podle odborníků je vakcína proti pravým neštovicím/opičím neštovicím schválená FDA účinná přibližně z 85% a pravděpodobně je účinnější v prevenci závažných onemocnění.

Vzhledem k tomu, že v celých Spojených státech přibývá případů opičích neštovic s nejméně 45 potvrzenými případy, mnozí se začínají zajímat o možnou vakcínu (1).

Existuje několik moderních vakcín, které pomáhají kontrolovat rodinu virů opičích neštovic, nicméně ne všechny jsou v současné době k dispozici a žádná není široce dostupná veřejnosti.

10.6.2022 bylo oznámeno, že americká vláda zadala objednávku na nejméně 500 000 dávek vakcíny JYNNEOS, která podle farmaceutické společnosti Bavarian Nordic dokáže chránit jak proti opičím neštovicím, tak proti planým neštovicím (2).

Předpokládalo se, že první vakcína proti pravým neštovicím, vyrobená před 50 lety, poskytovala určitou úroveň ochrany proti opičím neštovicím. Jednalo se o silnou vakcínu, která měla mnoho vedlejších účinků, a od té doby byly vyvinuty novější vakcíny.

"Původní vakcína proti pravým neštovicím poskytovala alespoň částečnou ochranu proti opičím neštovicím, nicméně je to již dlouho, co bylo mnoho lidí v naší populaci očkováno touto vakcínou," - Dr. William Schaffner, odborník na infekční nemoci z Vanderbilt University Medical Center v Tennessee (3).

Dvě současné vakcíny proti planým neštovicím jsou účinné i proti opičím neštovicím

ACAM2000 je vakcína, která byla vytvořena pro pravé neštovice, ale má také určité zkřížené pokrytí s opičími neštovicemi. Tato vakcína je schválena pro osoby starší 18 let, u kterých je vysoké riziko nákazy pravými neštovicemi. V případě opičích neštovic může být tatáž vakcína "použita u osob vystavených opičím neštovicím, pokud je použita v rámci protokolu rozšířeného přístupu k novému zkoumanému léčivu", jak uvádí CDC (4).

Nejnověji FDA schválila vakcínu JYNNEOS k prevenci šíření opičích i pravých neštovic (5).

Tato vakcína je schválena k prevenci těchto virů u dospělých od 18 let, kteří jsou vystaveni vysokému riziku nákazy. Podává se ve dvoudávkovém schématu s odstupem 4 týdnů (6).

"Očekává se, že vakcína JYNNEOS bude nejméně z 85% účinná v prevenci opičích neštovic a ještě účinnější v prevenci těžkých opičích neštovic," - Dr. Amesh Adalja, vedoucí vědecký pracovník Centra zdravotní bezpečnosti Univerzity Johnse Hopkinse (7).

Ačkoli nebyla přímo zkoumána na těhotných ženách, studie na zvířatech - králících - ukazují, že tato vakcína nemá žádné důkazy o poškození vyvíjejícího se plodu. Není však známo, zda je tato vakcína bezpečná při kojení.

Vakcíny proti planým neštovicím/opičím neštovicím mohou zabránit závažnému onemocnění i po expozici

Dr. William Schaffner řekl, že obě vakcíny lze použít i po expozici opičími neštovicemi, aby se předešlo závažnému onemocnění.

"Pokud ji podáte dostatečně brzy po expozici, může buď infekci zcela přerušit, nebo ji učinit mnohem méně závažnou," říká.

První dávka musí být podána během prvních čtyř dnů po expozici, aby pomohla zabránit vzniku onemocnění, ale pokud je podána mezi čtyřmi a 14 dny po expozici, může pomoci zmírnit příznaky, ale nemusí zabránit onemocnění.

Ačkoli jsou obě vakcíny užitečné při prevenci a kontrole opičích neštovic, dr. Amesh Adalja říká, že vakcína JYNNEOS má méně nežádoucích účinků a je "v určitých populacích bezpečnější než ACAM2000" a pravděpodobně bude mezi oběma vakcínami preferována.

Kdo dostane vakcínu?

"V této epidemii se vakcína nasazuje blízkým kontaktům osob s potvrzenými případy opičích neštovic," řekl dr. Adalja.

Velká Británie v současné době vakcínu nabízí, nikoli však plošně. V současné době izoluje osoby s potvrzenou nákazou a nabízí vakcínu blízkým kontaktům, aby pomohla zabránit šíření nákazy.

Dr. William Schaffner uvedl, že výrobci vakcíny JYNNEOS aktivně vyrábějí vakcínu, protože "mnoho zemí v Evropě se na ně pravděpodobně obrátí s žádostí o dodávky".

Existují i potencionálně další výrobci, například Tonix Pharmaceutical, kteří vyvíjejí nové způsoby očkování veřejnosti proti virům neštovic, ale v současné době jsou tyto vakcíny stále ve vývoji.

Jak se chránit před opičími neštovicemi (inkubační doba je až 3 týdny)

Kromě vakcín existují podle CDC i další opatření, kterými lze opičím neštovicím předcházet (8).

Vyhýbání se lidem s opičími neštovicemi je prvním krokem, který může každý udělat, aby se viru vyhnul. Stejně tak, pokud znáte někoho, kdo byl jemu potenciálně vystaven, vyhněte se blízkému nebo intimnímu kontaktu, dokud neuplyne inkubační doba, která trvá až tři týdny.

Stejně jako u většiny bakterií a virů je důležitá správná hygiena rukou po kontaktu s infikovanými zvířaty nebo lidmi. To zahrnuje mytí rukou mýdlem a teplou vodou nebo použití dezinfekčního prostředku na ruce na bázi alkoholu.

V oblastech s endemickým výskytem opičích neštovic se můžete vyhnout kontaktu se zvířaty, která mohla být vystavena viru nebo byla nalezena mrtvá. Kromě toho se vyhněte kontaktu s jakýmikoliv materiály, jako je například podestýlka, které se dotkly nemocného zvířete s opičími neštovicemi.

Co jsou opičí neštovice?

Opičí neštovice jsou endemickým virem západní a střední Afriky a patří do stejné rodiny virů, které způsobují pravé a kravské neštovice.

Přestože se však jedná o vzácný virus, došlo v minulosti k jeho propuknutí ve Spojených státech. V roce 2021 byly ve Spojených státech zaznamenány dva případy opičích neštovic z Nigérie související s cestováním a 47 případů v roce 2003 (9).

Podle Světové zdravotnické organizace existují dva klany neboli formy opičích neštovic - západoafrický a z povodí Konga neboli středoafrický. Středoafrický klad má úmrtnost 10% a západoafrická forma má úmrtnost nižší než 1% (10).

Ačkoli se u většiny lidí projeví mírné příznaky a odezní bez komplikací, největší pravděpodobnost úmrtí nebo vysilujícího onemocnění způsobeného tímto virem mají děti, starší lidé a osoby se sníženou imunitou.

Ačkoli oba kmeny mohou mít závažné vedlejší účinky, za tuto epidemii je zodpovědný západoafrický kmen, tedy ta mírnější forma.

 

Dr. Rajiv Bahl je lékař pohotovostní medicíny, člen představenstva Floridské vysoké školy pohotovostních lékařů. Najdete ho na adrese RajivBahlMD.com.

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ EXTRAKTY

S CERTIFIKÁTY

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           ČERVEN 2024 - 24 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

  • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
  • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

  • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života