Nejlepší potraviny pro nemocné děti

- Pixabay

Barbora Nová

Mít nemocné dítě není žádná legrace!

Od běžného nachlazení až po horečku, průjem nebo bolest v krku, malé děti bývají často nemocné. Má to svůj důvod: imunitní systém dětí plně dozrává až v sedmi nebo osmi letech, takže když začnou chodit do školky nebo do školy, jsou ještě poměrně náchylné k nemocem (1).

Výživa hraje důležitou roli v tom, aby děti zůstaly hydratované a nasycené, a některé potraviny mohou pomoci urychlit jejich zotavení. V konečném důsledku je cílem, aby se děti cítily lépe a rychleji.

Následují nejlepší potraviny, které můžete dětem dávat, když jsou nemocné, co říkají výzkumy, a doporučení pro potraviny v závislosti na nemoci.

Výživové tipy pro nemocné dítě

Mějte na paměti, že mnoho dětí nemusí mít chuť k jídlu, proto se jim snažte poskytnout potraviny, které budou tolerovat a které jsou jednoduše stravitelné. Především dětem nabízejte potraviny, které budou jíst.

Velkou prioritou u dětí, zejména těch nejmenších, je hydratace. To platí zejména v případě, že zvrací nebo mají průjem. Zaměřte se na potraviny, které zajistí hydrataci a které jsou opět snadno stravitelné.

Malá, častá jídla jsou obecně pro trávicí systém snazší než větší porce. Snažte se o šest malých jídel za den každé tři nebo čtyři hodiny oproti standardním třem větším jídlům.

Vyhledejte lékařskou péči

Krátká poznámka: dodržování těchto doporučení může vašim dětem pomoci cítit se rychleji lépe, ale nemají nahradit řádnou lékařskou péči.

Pokud je vaše dítě nemocné, neváhejte navštívit pediatra, zejména pokud má závažné příznaky, jako je nadměrné zvracení nebo průjem, dehydratace, vysoká horečka, letargie nebo cokoli jiného, co vás znepokojuje.

Nejlepší potraviny při zvracení nebo průjmu

Střevní chřipka může děti oslabit, zejména když zvrací nebo mají průjem. Průjem a zvracení jsou ve skutečnosti nejčastějšími příčinami dehydratace u dětí, proto je velmi důležité udržovat děti hydratované a nahradit jim ztracené tekutiny (2).

Vyhýbejte se tučným jídlům a sladkým nápojům, protože mohou průjem zhoršit. Místo toho se zaměřte na menší jídla a ředěné šťávy, které jsou bohaté na živiny a snadno stravitelné.

Zvažte následující potraviny pro dítě s trávicími potížemi.

Banány

Nezralé banány bohaté na draslík, rezistentní škrob a pektin - prebiotickou vlákninu, o které je známo, že pomáhá zlepšovat trávení - mohou pomoci snížit četnost průjmů.

V jedné studii děti ve věku 9 měsíců až 5 let s akutním vodnatým průjmem, které kromě standardní klinické péče jedly vařené zelené banány, častěji hlásily zlepšení příznaků do 72 hodin než děti, které dostávaly pouze standardní klinickou péči (3).

Krekry

Slané, ale obyčejné potraviny, jako jsou krekry nebo preclíky, mohou být prospěšné, protože mohou pomoci nahradit část elektrolytů ztracených zvracením.

Jednoduché škroby, jako jsou krekry nebo bílý chléb, mají také nízký obsah vlákniny, která může být snadněji stravitelná, takže je děti většinou snadno snědí.

Semínka chia

Chia semínka mají velmi vysoký obsah rozpustné vlákniny, která může pomoci minimalizovat průjem. Rozpustná vláknina se váže na vodu a pomáhá absorbovat přebytečnou tekutinu, čímž zvětšuje objem stolice a zlepšuje její konzistenci.

Pokud vaše děti nejsou příznivci chia semínek, zkuste je přidat do jogurtu, jednoduchého ovocného smoothie nebo obyčejných cereálií.

Jogurt nebo kefír s živými a aktivními kulturami

Možná si nemyslíte, že jogurt nebo kefír jsou potraviny, které byste měli podávat dětem, které mají průjem, ale nový výzkum naznačuje opak.

Kvašené výrobky, jako je jogurt a kefír, obsahují probiotika, definovaná jako "živé mikroorganismy" neboli prospěšné bakterie přirozeně přítomné v našem těle, které zlepšují trávení a bojují proti škodlivým bakteriím.

Přehled 12 randomizovaných kontrolovaných studií z roku 2021 zjistil, že užívání probiotik bylo spojeno se zkrácením doby, po kterou děti trpěly průjmem, zvýšením účinnosti léčby a zkrácením doby strávené v nemocnici (4).

Přehled zjistil, že jako nejpřínosnější se jeví Lactobacillus reuteri a Saccharomyces boulardii.

Mnoho druhů jogurtů a kefírů obsahuje kombinaci živých aktivních kultur. Jen se ujistěte, že jste zkontrolovali složení na etiketě.

Běžné nachlazení a chřipka

Když udeří zima, připravte se na rýmu a bolest v krku. Následující potraviny vám mohou pomoci.

Jahody

Jahody jsou nabité vitaminem C, pouhý šálek nabízí 95% referenční hodnoty příjmu. Vysoké dávky vitaminu C jsou spojovány se zlepšením stavu imunitního systému a jejich doplňování může pomoci při prevenci a léčbě infekcí dýchacích cest (5, 6).

Kromě vitaminu C jsou jahody bohaté na draslík, kyselinu listovou, vlákninu a klíčové aktivní antioxidanty, jako jsou polyfenoly a flavonoidy, které jsou známé svými vlastnostmi v boji proti nemocem.

V jednom přehledu pomohla suplementace flavonoidy snížit počet infekcí horních cest dýchacích (7).

Vyzkoušejte jahodové smoothie nebo mražené nanuky, zejména pokud vaše dítě bolí v krku, protože textura a chladná teplota mu mohou pomoci cítit se lépe. Pro větší podporu můžete připravit i jahodovo-jogurtový mražený nanuk.

Vejce

Vejce jsou cenově výhodným zdrojem vitaminu D a také zinku, dvou základních živin podílejících se na imunitě (8, 9).

Důkazy potvrzují, že doplňování zinku může zkrátit trvání a závažnost nachlazení. Vejce sice neobsahují tolik zinku jako doplňky stravy, ale i tak mohou v malé míře podpořit zotavení vašeho dítěte (10).

Nejlepší na tom je, že vejce se snadno připravují, jsou všestranně použitelná a mají vysoký obsah živin.

Arašídové máslo

Oblíbené arašídy mnoha dětí jsou bohaté na bílkoviny, zinek a vitamin E - všechny klíčové živiny, které se podílejí na obnově svalů, imunitě a regulaci metabolismu.

Jedna porce arašídového másla poskytuje 10 g kvalitních rostlinných bílkovin a přibližně 10% doporučené denní hodnoty zinku. Navíc je skvělým zdrojem antioxidantu vitaminu E (11).

Vodní meloun

Asi 91% tohoto ovoce tvoří voda, která je ideální pro pomoc dětem s doplňováním tekutin nebo pro podporu při horečkách. Kromě toho meloun obsahuje vitamin A a vitamin C (12).

Pečené brambory nebo bramborová kaše

Pečené brambory nebo bramborová kaše jsou nijaké, měkké a snadno stravitelné a mají vyšší obsah kalorií než většina ostatních možností na tomto seznamu, což je důležité pro to, abyste dítěti pomohli udržet energii.

Brambory jsou také skvělým zdrojem sacharidů dodávajících energii, stejně jako draslíku a dalších klíčových živin (13).

Závěr

Zaměřením se na správné potraviny lze dosáhnout toho, že se děti budou cítit lépe rychleji - ale u dětí to není vždy snadné, protože když jsou nemocné, nemusí mít pocit hladu.

Hlavní prioritou je udržet je dobře hydratované a zaměřit se na potraviny s vysokým obsahem živin, které rády jedí. Udržujte jídla častá a co nejchutnější.

A neváhejte se obrátit na pediatra nebo jiného zdravotníka, když vaše dítě onemocní. I když jim některé potraviny mohou pomoci cítit se lépe, tato doporučení nenahrazují lékařskou péči.

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

           ČERVEN 2024 - 17 článků

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

    Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

  • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
  • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

  • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života