10 výhod ananasu pro zdraví

 

 

 

 

 

 

 

- Pixabay

Barbora Nová

Pineaplle (Ananas comosus) je chutné a zdravé tropické ovoce. Je plný živin, antioxidantů a dalších užitečných látek, jako jsou enzymy, které mohou chránit před záněty a nemocemi. Běžně se konzumuje pečený, grilovaný nebo čerstvě nakrájený.

Ananas (podle portugalského ananás, potažmo původního slova jihoamerických indiánů anana) je tropické ovoce, plodenství ananasovníku chocholatého z čeledi bromeliovité (1).

Ananas a jeho sloučeniny jsou spojovány s několika zdraví prospěšnými účinky, včetně zlepšení trávení, imunity a zotavení po operaci.

Následuje 10 výhod ananasu pro zdraví.

1. Ananas má plno živin

Ananas má nízký obsah kalorií, ale může se pochlubit působivým profilem živin. Pouhých 165 g kousků ananasu obsahuje následující živiny (2):

 • Kalorie: 83
 • Tuk: 1,7 gramu
 • Bílkoviny: 1 gram
 • Sacharidy: 21,6 gramů
 • Vláknina: 2,3 gramu
 • Vitamin C: 88% referenční hodnoty příjmu (RHP)
 • Mangan: 109% RHP
 • Vitamin B6: 11% RHP
 • Měď: 20% RHP
 • Thiamin: 11% RHP
 • Folát: 7% RHP
 • Draslík: 4% RHP
 • Hořčík: 5% RHP
 • Niacin: 5% RHP
 • Kyselina pantothenová: 7% RHP
 • Riboflavin: 4% RHP
 • Železo: 3% RHP

Toto ovoce je obzvláště bohaté na vitamin C a mangan. Vitamin C je nezbytný pro zdraví imunitního systému, vstřebávání železa a růst a vývoj, zatímco mangan nabízí antioxidační vlastnosti a napomáhá růstu a metabolismu (3, 4).

Antioxidanty pomáhají předcházet oxidaci v těle, což může pomoci odvrátit záněty, které mohou vést k rakovině a dalším chronickým onemocněním (5).

Ananas obsahuje také stopové množství fosforu, zinku, vápníku a vitaminů A a K.

Ananasy obsahují také další mikroživiny, jako je měď, thiamin a vitamin B6, které jsou nezbytné pro zdravý metabolismus (6, 7, 8).

Shrnutí:

 • Ananas je obzvláště bohatý na vitamin C a mangan, stejně jako na řadu dalších vitaminů a minerálních látek.

2. Obsahuje antioxidanty bojující proti nemocem

Ananasy jsou nejen bohaté na živiny, ale také nabité antioxidanty - molekulami, které pomáhají tělu bránit se oxidačnímu stresu.

Oxidační stres je způsoben množstvím volných radikálů, nestabilních molekul, které způsobují poškození buněk, jež je často spojováno s chronickými záněty, oslabením imunity, srdečními chorobami, cukrovkou a některými druhy rakoviny (5, 9, 10).

Ananasy jsou obzvláště bohaté na antioxidanty zvané flavonoidy a fenolové sloučeniny. Dvě studie na potkanech ukazují, že antioxidanty obsažené v ananasu mohou mít ochranné účinky na srdce (9, 10).

Mnohé antioxidanty v ananasu jsou navíc považovány za vázané antioxidanty, což znamená, že mají dlouhodobější účinky (10, 11).

Shrnutí:

 • Ananas je bohatým zdrojem antioxidantů, které mohou snižovat riziko onemocnění, jako jsou srdeční choroby, cukrovka a některé druhy rakoviny.

3. Napomáhá dobrému trávení

Toto ovoce obsahuje skupinu trávicích enzymů zvaných bromelain, které mohou usnadnit trávení masa (12).

Bromelain funguje jako proteáza, která rozkládá molekuly bílkovin na jejich stavební kameny, jako jsou aminokyseliny a malé peptidy (13, 14).

Jakmile jsou molekuly bílkovin rozloženy, tenké střevo je může snadněji vstřebat. To je užitečné zejména pro lidi s nedostatečnou funkčností slinivky břišní, což je stav, kdy slinivka břišní nedokáže vytvářet dostatek trávicích enzymů (15).

Bromelain se také hojně používá jako komerční změkčovadlo masa díky své schopnosti rozkládat tuhé masné bílkoviny (15).

Jedna studie v laboratoři zjistila, že bromelain snižuje zánětlivé markery v trávicí tkáni (16).

Ananasy jsou navíc dobrým zdrojem vlákniny, která podporuje zdraví trávicího traktu (2).

Shrnutí:

 • Ananasy obsahují bromelain, skupinu trávicích enzymů, které mohou pomáhat štěpit bílkoviny a napomáhat trávení.

4. Možná prevevence vzniku rakoviny

Rakovina je chronické onemocnění charakterizované nekontrolovaným růstem buněk. Její progrese je běžně spojována s oxidačním stresem a chronickým zánětem (17).

Několik studií uvádí, že ananas a jeho sloučeniny, včetně bromelainu, mohou snižovat riziko rakoviny tím, že minimalizují oxidační stres a omezují zánět (10, 11, 12, 15).

Navíc některé studie ukazují, že bromelain může pomáhat i při léčbě již vzniklé rakoviny (18, 19, 20).

Například jedna studie v laboratoři zjistila, že bromelain potlačuje růst buněk rakoviny prsu a stimuluje jejich smrt, zatímco studie na myších zjistila, že bromelain zvyšuje účinky protinádorové léčby (19, 20).

Další laboratorní studie přinesly podobné výsledky u rakoviny kůže, tlustého střeva nebo žlučových cest (21, 22, 23, 24).

Starší studie v laboratoři a na zvířatech navíc zjistily, že bromelain může stimulovat imunitní systém k produkci molekul, díky nimž bílé krvinky účinněji potlačují růst rakovinných buněk a eliminují je (25).

Ananas přitom obsahuje mnohem méně bromelainu než doplňky stravy s bromelainem.

Jeden z přehledů studií na lidech zjistil, že užívání perorálních enzymů, jako je bromelain, v léčbě rakoviny přináší prospěch (26, 27, 28).

Shrnutí:

 • Ananas obsahuje sloučeniny, jako je bromelain, které mohou mít protinádorové účinky.

5. Posiluje imunitu

Ananas se v tradiční medicíně používá již po staletí (15).

Obsahuje celou řadu vitaminů, minerálních látek a enzymů, jako je například bromelain, které mohou společně zlepšovat imunitu (12, 28).

V devítidenní studii 98 zdravých dětí, rozdělených do 3 skupin, nejedlo buď žádný ananas, 2. skupina zhruba 140 gramů ananasu, a 3. skupina 280 gramů denně. U těch, které jedly ananas, bylo riziko virových i bakteriálních infekcí výrazně nižší. Navíc děti, které jedly nejvíce tohoto ovoce, měly téměř čtyřikrát více bílých krvinek bojujících proti nemocem než ostatní skupiny (29).

Laboratorní studie navíc zjistily, že doplňky stravy s bromelainem mohou samy o sobě i v kombinaci s dalšími sloučeninami pomáhat snižovat příznaky viróz, včetně COVID-19 a zpomalovat jejich progresi (12, 32, 33, 34).

Shrnutí:

 • Ananas obsahuje řadu vitaminů, minerálních látek a enzymů , které posilují funkci imunitního systému.

6. Pomáhá potlačovat záněty

Bromelain může pomoci tlumit záněty (12, 28).

Konkrétní studie prokázaly, že bromelain může snižovat markery zánětu (12, 15, 31).

Třicetidenní studie na 40 dospělých lidech s chronickým zánětem vedlejších nosních dutin zjistila, že ti, kteří užívali doplněk stravy s 500 mg bromelainu, se uzdravili výrazně rychleji než ti z kontrolní skupiny (30).

Shrnutí:

 • Ananas má protizánětlivé vlastnosti. Nejúčinější látkou v tomto případě je bromelain.

7. Může účinně zmírnit příznaky artritidy

Revmatoidní artritida je nejčastější chronické zánětlivé onemocnění a zhruba 3x častěji dopadá na ženy. Příčinou vzniku revmatoidní artritidy je porucha imunitního systému, který reaguje abnormálně proti vlastnímu tělu tím, že ve tkáních – nejčastěji v kloubech – vyvolává chronický zánět.

Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky bylo v ČR v roce 2018 léčeno 91 566 pacientů s revmatoidní artritidou. Prediktivní model ÚZIS předpokládá, že v roce 2025 bude v ČR žít až 143 000 pacientů s touto chorobou (35).

Protizánětlivé vlastnosti bromelainu mohou osobám se zánětlivou artritidou ulevit od bolesti. Jedna studie zjistila, že doplňky stravy s bromelainem jsou při zmírňování osteoartrózy v dolní části zad stejně účinné jako běžná léčba bolesti (28, 36, 37).

V jiné studii u lidí s osteoartrózou pomohl doplněk stravovacích enzymů obsahující bromelain zmírnit bolest stejně účinně jako běžné léky na artritidu (38).

Studie v laboratoři navíc zjistila, že tato sloučenina pomáhá chránit před degradací chrupavkové tkáně a zánětem spojeným s osteoartrózou (39).

Shrnutí:

 • Protizánětlivé vlastnosti ananasu mohou zmírnit příznaky artritidy.

8. Může urychlit regeneraci těla po operaci nebo náročném cvičení

Pravidelná konzumace ananasu může zkrátit dobu potřebnou k zotavení po operaci nebo cvičení (40).

Toto ovoce sice pomáhá doplnit zásoby sacharidů po cvičení, ale některé jeho výhody jsou způsobeny také protizánětlivými vlastnostmi bromelainu (2, 28).

Několik studií prokázalo, že bromelain může zmírnit zánět, otok, modřiny a bolest, které se často vyskytují po chirurgických zákrocích, včetně stomatologických a kožních. Stejně tak může snižovat markery zánětu (40).

Dva přehledy ukazují, že bromelain může snižovat nepříjemné pocity, bolest nebo otok po stomatologickém zákroku (41, 42).

Navíc jeden přehled zjistil, že v 5 ze 7 randomizovaných kontrolovaných studií bromelain zlepšil zotavení po chirurgických zákrocích na kůži (43, 44).

Proteázy, jako je bromelain, mohou navíc urychlit regeneraci svalů po náročném cvičení tím, že snižují zánět v okolí poškozené svalové tkáně (45, 46).

Shrnutí:

 • Bromelain obsažený v ananasu může zmírnit zánět, otok a nepříjemné pocity, které se vyskytují po operaci. Jeho protizánětlivé vlastnosti mohou také napomoci zotavení po náročném cvičení.

9. Zdravotní rizika ananasu

Ananas není běžným alergenem. Jejich konzumace je považována za velmi málo rizikovou, pokud nemáte známou alergii na ananas. V takovém případě byste se měli ananasu a výtažkům z něj vyhýbat.

Lidé s cukrovkou by měli dbát na velikost porcí, aby si udrželi stabilní hladinu cukru v krvi (47).

Nicméně i u lidí bez alergie nebo cukrovky může mít konzumace příliš velkého množství ananasu - více než několik porcí denně - nechtěné vedlejší účinky. Jako vždy platí, vše s mírou.

Například bromelain může ovlivnit srážlivost krve. Proto by lidé, kteří užívají léky na ředění krve, měli ananas jíst v mírném množství (48, 49, 50).

Osoby citlivé na bromelain mohou také pociťovat pálení nebo svědění jazyka a dokonce nevolnost nebo průjem.

Někteří lidé tvrdí, že konzumace velkého množství nezralého ananasu způsobuje žaludeční potíže, nevolnost a průjem. Zde hraje roli nezralost annansu, proto je vždy lepší vybírat zralý ananas. Dužina by měla být světle až středně žlutá.

Shrnutí:

 • Ananas je obecně považován za bezpečný, i když malé procento lidí na něj může mít alergii. Lidé, kteří mají cukrovku nebo užívají léky na ředění krve, by jej měli jíst v omezeném množství.

10. Snadno se přidává do jídelníčku

Ananasy se snadno se přidávají do jídelníčku, protože čerstvé ovoce snadno seženete v mnoha obchodech s potravinami a na trzích, a to i mimo sezónu. Navíc jej celoročně můžete koupit konzervovaný, dehydrovaný nebo mražený.

Ananas si můžete vychutnat samotný, ve smoothies, na salátech nebo na domácí pizze.

Shrnutí:

 • Čerstvý, smažený, rozmixovaný nebo pečený ananas se hodí do mnoha pokrmů. Ve většině obchodů ho najdete celoročně v konzervě, čerstvý, dehydrovaný nebo mražený.

Závěr

Ananas je chutný, všestranný a plný živin a antioxidantů.

Jeho živiny a sloučeniny jsou spojovány s působivými zdravotními účinky, včetně lepšího trávení, nižšího rizika rakoviny a úlevy při osteoartritidě. 

Toto ovoce můžete jíst rozmixované, pečené, dušené nebo čerstvé - buď samotné, nebo v libovolném množství pokrmů.

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ EXTRAKTY

S CERTIFIKÁTY

Níže uvedené nejúčinnější přírodní přípravky s ochrannou známkou Superionherbs sice mohou velice dobře účinkovat, nicméně je vhodné souběžně začít u sebe, protože chronické obtíže mají zpravidla tyto společné jmenovatele:

Jedině ochranná známka "Superionherbs" garantuje množství účinných látek v níže uvedených extraktech a samozřejmě u každé šarže.

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max

Reishi extrakt, Reishi spór a Reishi Triterpen Max
Reishi (čínsky Ling Zhi) a její užívání, uvádějí staré čínské spisy z doby už před více než 2 400 lety. Tato vzácná houba je také nazývaná latinsky Ganoderma lucidum, v překladu "božská houba...

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis
Cordyceps je velice specifická cizopasná houba, která roste od nepaměti pouze v horských oblastech Číny a Tibetu. Pro své specifické účinky je v čínské medicíně především Cordyceps sinensis používán...

Sibiřská Čaga

Sibiřská Čaga
Čaga, dřevokazná houba se živí šťávami stromů, především z břízy, jilmu, jeřabiny, jasanu, ale nejvyšší léčivé účinky má houba Čaga rostoucí na břízách. Ideální sběr je na podzim a na jaře, kdy má...

Hericium erinaceus

Hericium erinaceus
Hericium je poměrně vzácná houba, která svým tvarem připomíná mořský korál. Roste paraziticky především na tvrdém dřevě dubů a buků, přičemž roste zejména v jihovýchodní Asii. Na našem území ji...

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)

Coriolus versicolor (Outkovka pestrá)
- na konci stránky: "Klinické studie s Coriolusem u onkologických pacientů" Coriolus versicolor nebo-li čínsky YunzhiYunzhi je druhem dřevokazné houby, která je již celá staletí využívá v tradiční...

Shiitake

Shiitake
Shiitake (lat. Lentinus edodes), česky Houževnatec jedlý je uznávaný přírodní prostředek jako Reishi, Cordyceps, Hericium a Sibiřská Čaga. Jejími hlavními aktivními komponenty jsou polysacharidy...

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná
V posledních desetiletích se základní výzkum věnuje daleko podrobněji než kdykoli jindy komlexnějšímu složení a biologickým účinkům hlívy ústřičné a jejím jednotlivým složkám. Na základě výsledků...

Agaricus

Agaricus
Agaricus blazei Murill, česky žampion brazilský Agaricus blazei Murrill je jedlá brazilská houba s nízkým obsahem kalorií a velkým množství živin. Pochází z malé brazilské vesnice jménem Piedade...

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)

BetaGlukan Maxcell (s Resveratrolem a Acerolou)
Beta glukany 1,3/1,6D jsou přírodní polysacharidy nacházející se také v buněčných stěnách kvasinek rodu Saccharomyces cerevisiae a všech medicinálních hub. Obsažené beta-glukany jsou získávány...

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)

C-Max komplex (Camu camu s quercetinem)
Synergická kombinace extraktu z plodů ze stromu Camu Camu a quercetinu s maximální vstřebatelností vitamínu C. Camu Camu Camu Camu je nízký malý strom rostoucí divoce podél řek v oblastech...

Ashwagandha

Ashwagandha
(Ashwagandhá – witánie snodárná – witánie uspávající – Withania somnifera) je polokeř, který dorůstá do výšky 1 - 1,5 metru. Původem je ze severozápadní Indie. Roste také v severní Africe a na...

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent

Kurkumin (fytosomální extrakt), italský patent
10 prokázaných zdravotních přínosů kurkuminu Koření známé jako kurkuma je možná nejúčinnějším existujícím doplňkem stravy. Mnoho kvalitních studií ukazuje, že kurkuma má zásadní přínosy pro vaše...

Rdesno mnohokvěté - He shou wu

Rdesno mnohokvěté - He shou wu
Che-šou-wu (He Shou Wu) je v asijské bylinné medicíně jednou z nejpopulárnějších a nejvíce ceněných posilujících bylin. He-šou-wu je zpracovaná kořenová hlíza rostliny Polygonum multiflorum (rdesno...

Graviola - Annona

Graviola - Annona
Extrakt z listí ze stromu Graviola - přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie A proč to nevíme? Je to proto, protože určité velké korporace chtějí dostat zpět...

Maca

Maca
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce. Vzhledem...

Chitomax

Chitomax
Princip působení Chitomaxu: Je známo, že viskózní vláknina a zejména chitosan působí na metabolismus tuků, snižuje vstřebávání cholesterolu ze stravy a váže se na žlučové kyseliny, a tím snižuje...

Fenuprim

Fenuprim
chitomax + bylinky + kyselina alfalipoová FENUPRIM – jedinečná kombinace pěti přírodních látek, synergicky působících, která vám může pomoci při formování vaší postavy. Pro většinu lidí jsou právě...

Dračí krev

Dračí krev
Dračí krev – Dragons blood Když se v amazonské džungli někdo poraní, škrábne nebo je pokousán hmyzem, někdy můžete vidět jak mačetou sekne do jednoho druhu stromu a temně rudou pryskyřici si kápne do...

Danshen Q10 cardio

Danshen Q10 cardio
Danshen Q10 cardio Synergická kombinace extraktů a mikroživin pro normální funkci srdce. Kombinace extraktu z kořene Danshen, koenzymu Q10, vitamínu E a thiaminu je synergická kombinace – působení...

Šafrán

Šafrán
Saffron – Brain and Neuro balancer Přírodní doplněk stravy určený ke zmírnění stresu, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Obsahuje unikátní synergicky působící kombinaci patentovaného extraktu...

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent

Ostropestřec mariánský (fytosomální extrakt), italský patent
Silybin Phytosome® – silibinin s vysokou vstřebatelností - novinka na ochranu a regeneraci jater Jaterní buňky odstraňují mj. z krve trávicího ústrojí baktérie, viry a jiné patogeny. Zdravá játra do...

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent

Boswellia (fytosomální extrakt), italský patent
Boswellia Phytosome® - novinka s vysokou vstřebatelností, s protizánětlivým a protibolestivým účinkem Boswellia serrata, česky kadidlovník pilovitý je středně velký strom z čeledi březulovitých. Jeho...

S-Acetyl-L-Glutathion

S-Acetyl-L-Glutathion
Glutathion je nejsilnější antioxidant, který vytváří tělo, přičemž S-acetyl-L-Glutathion je nejpokročilejší formou biologicky dostupného glutathionu. Jeho účinnost se rovná nitrožilnímu podávání...

NMN (nikotinamid mononukleotid)

NMN (nikotinamid mononukleotid)
Pokud vás zajímají inovace v oblasti stárnutí a dlouhověkosti, možná jste slyšeli o NMN, což je zkratka pro nikotinamid mononukleotid. Je to molekula, kterou vaše tělo vytváří přirozeně, ale někteří...

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení

Supík - sirup pro DĚTI na podporu imunity - unikátní složení
Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80%) a vitamíny na podporu imunity. Devět složek synergicky spojených v blahodárný komplex na...

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium

4x Instantní káva i s extrakty z hub Čaga, Cordyceps a Hericium
  KOHI-FOCUS SLOŽENÍ: Instantní káva 76,4 % (100% káva Arabica), Ashwagandha extrakt 10 %, Chaga extrakt 8 %, Tulsi extrakt 5 %, Sibiřský ženšen extrakt 0,5 % 100% Arabika, zklidňující...

Každá nemoc je způsobena narůstající jedovatostí lidského organismu.

Úžasný: MUDr. Henry Bieler

 

 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ STRÁNKY

 

       NOVĚ PUBLIKOVANÉ ČLÁNKY

         ČERVENEC 2024 - 16 článků

 

Zkušenosti klientů s Úspěšnou léčbou především boreliózy, chlamydiózy, únavového syndromu...

 

Nejlepší DIETY pro celkové zdra ví v roce 2024 - středomořská, DASH a MIND - U.S. News & World Report

  

100% REISHI - houba mládí a zdravé dlou h ověkosti - 3 unikátní, bezkonkurenční extrakty

31 důvodů proč se NENECHÁM OČKOVAT - izraelský rabín Chananya Weisman

Dr. Peter  McCullough: Jak přírodně DETOXIKOVAT tělo PO OČKOVÁNÍ mRNA vakcínou (protokol) - video

  Devastující efekt pro zdraví - glutaman sodný, aspartam a další excitotoxiny

Jak se přírodní cestou uzdravit z chronické Boreliózy, Chlamydiózy, EB virózy... únavového syndromu

CORDYCEPS - silná imunita a nárůst energie

Překyselené tělo: začátek vážné nemoci

ZVRÁCENÍ POSTUPU DIABETU 2. typu začíná u ignorování běžných doporučení, MUDr. Sarah Hallbergová - video

Protokol pro prevenci pro uzdravené klienty - Ing. Zdeněk Rozehnal

BOSWELIA serrata (kadidlo) - jeden z nejsilnějších přírodních léků Matky Země

Tibetská houba, tibetské krystaly a kombucha - darování, prodej

Léčte záněty a ne Cholesterol, MUDr. Marc Sircus

100% ČAGA ze Sibiře, nejvyšší množství účinných látek garantující Certifikát 

Mamografie způsobuje rakovinu prsu, MUDr. Ben Johnson, M.D., N.M.D., D.O.

Účinný lék na rakovinu plic na Kubě, proč ho mít nemůžeme? Leif Davenport

Artróza - kmenové buňky - Podvod!

Lékaři se sami uzdravili z Roztroušené sklerózy, prof. George Jelinek, dr. Terry Wahlsová

Jak se skutečně zdravě stravovat...

Proč průběžně a jak detoxikovat tělo

  PROTINÁDOROVÝ účinek extraktů z REISHI a CORIOLUSU na úrovni klinických studií

Žaloba na farmaceutické korporace, MUDr. Matthias Rath

Koloidní stříbro - účinné přírodní antibiotikum, hustoty koloidního stříbra, doporučené dávkování

 

  Odstranění rtuti, hliníku a dalších toxinů z těla, včetně p revence - MUDr. Dietrich Klinghardt

Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném oxidu uhličitém?

Jak na Parkinsona? Glutathionem, Hericiem a odstraněním neurotoxinů Chlorellou

Proč my máme potravinové alergie, přičemž je naši prarodiče neměli?

 

OVĚŘENÉ PŘÍRODNÍ PŘÍPRAVKY

Cílem správné medicíny je předcházení nemocí a prodloužení zdravé dlouhověkosti. Ideálem medicíny je odstranit mít potřebu lékaře.

MUDr. William J. Mayo

 

 

TŘI UNIKÁTNÍ EXTRAKTY

Z DUANWOOD RED REISHI

Za  účinné  se  z  Reishi  považují  pouze  kvalitně  provedené  a  čisté  extrakty,  které  mají  dobrou  biologickou  dostupnost  a  jsou  zbavené  nestravitelného  chitinu;  nelze  tedy  použít  pouhý  prášek  z  usušené  houby.

 

          EXTRAKT                 SPÓR

Nejsilnější extrakt z REISHI na českém trhu!!!100% spórový prášek z Duanwood Red Reishi!!!

 

TRITERPEN MAX

Extrakt s vysokým obsahem triterpenoidů. Více než 20 triterpenoidů%!

ZDE ROSTE NEJÚČINNĚJŠÍ REISHI

DUANWOOD RED REISHI

zdroj výše nejúčinnějších extraktů

Video z návštěvy Čechů u pěstitelů Duanwood Red Reishi v Číně, v horské oblasti Jiangshan

 

FAKTA O REISHI,

MYKOLOGIE, HISTORIE, PĚSTOVÁNÍ, ÚČINNÉ LÁTKY, JAK JE TO S JEJÍ KVALITOU?

 

 

 

 CORDYCEPS, EXTRA SILNÝ

NEJVYŠŠÍ GARANTOVANÉ MNOŽSTVÍ ÚČINNÝCH LÁTEK - CERTIFIKÁT COA

Nejsilnější Cordyceps na českém trhu!!!

CORDYCEPS - video

100% Sibiřská Čaga

ČAGA - video

HERICIUM - video

 

  BETAGLUKAN           HLÍVA

        extrakt               extrakt

Betaglucan MaxCellHlíva ústřičná

BETAGLUKAN - video

 

    KURKUMIN            AŠVAGANDA

        extrakt                    extrakt

Betaglucan MaxCellNejsilnější Ašvaganda na Českém trhu

ASHWAGANDHA - video

 

RDESNO             ANNONA

extrakt                  extrakt

Vysoce účinný extrakt z listů

 

ČAGA - video

Z ověřených dat vyplývá, že člověk, který covid prodělal, je třináckrát lépe chráněn, než člověk, který má dvě dávky vakcíny.

prof. Jiří Beran, 13.11.2021

prof. Jiří Beran, 15.11.2021

 

TEČKOVANÝ PŘÍBĚH

"NEVĚŘÍM UŽ BÍLÝM PLÁŠŤŮM, ALE LIDEM"

medicinský inženýr

JURAJ Orság


 

TEČKOVANÉ PŘÍBĚHY

dokument z 31. srpna 2022

Nadační fond Svědomí Národa

 

KUBEK 2009

 

DOKUMENT ČT 2

BYZNYS V BÍLÝCH PLÁŠTÍCH

DOKUMENT ČT 2

ŠKODLIVOST MOBILNÍCH SÍTÍ

             TEST

BARVOSLEPOSTI

 

 

ROK SI NIČÍME IMUNITU,

možná i proto je tolik nemocných, říká česká vědkyně, vedoucí týmu Centra buněčného a tkáňového inženýrství FN u sv. Anny...

doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D.

Aktualizovaný jmenný seznam s portovců zemřelých od 1.1.2021 do 31.12.2023 v souvislosti s "vakcinací" na covid

Ú MRTÍ - 1480

SRDEČNÍ ZÁSTAVY - 2107

   PATOLOG dr. Ryan Cole oprávněně VAROVAL

 

RENOMOVANÝ PATOLOG   dr. RYAN COLE - přednáška

ALARMUJÍCÍ EFEKT  covid (spike) injekcí (mRNA) na mozek, srdce, ledviny a ostatní orgány

 • Spousta lidí postrádá enzym, který rozkládá RNA
 • Naprosto porušujeme Norimberský kodex z roku 1947...

český dabing - 17:08

Lékařský summit, San Antonio, Texas, USA - 27.7.2021

 

AMERICA´S FRONTLINE DOCTORS

POSTAVIT SE NA ODPOR

 

FRONTLINE NEWS

 

 

ZAČNĚTE U SEBE

ZÁKLADEM ZDRAVÍ JE PREVENCE S NÁVRATEM K PŘÍRODĚ

Doporučuji:

každé ráno cca 30 minut před snídaní

vypít cca 4 dcl vlažné čisté pramenité vody s citrónem (můžete přidat až půl lžičky jedlé sody) a pro posílení imunity a energie můžete použít dvojitý extrakt (1-2 kapsle) z

  a nejdříve po 15 minutách:

případně nejen pro psychiku:

pro střevo kvalitní probiotika:

 • kysané zelí, které si sami jednoduše vyrobíte POUZE VY! Pozor na "BRUSELSKÉ" kysané zelí! S éčkama
 

 

VÁLEK U MORAVCE V OVM

10. dubna 2022

NEHORÁZNĚ LŽE

 

 

Fakta nepřestávají existovat tím, že se o nich nesmí hovořit. Pravda je dcerou času

 

SVĚT SE ZBLÁZNIL

Toto je novodobá reklama na co?

MUDr. Anastasia Maria Loupis: Tento model je v ohrožení života